Pochlubte se svým kolem : )

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 4. 2009 18:06

No já to jedno odpoledne ročně co to dávám na jaře do kupy vyrdžím. Jinak na kolo nemusím celý rok sáhnout. Ten stojan by byl zbytečný.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 4. 2009 18:41

hmm, tak já se na kolech musím hrabat trochu častěji...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 4. 2009 22:56

Mám dotaz? Jak poznám že horské dámské kolo má rám 16". Co odkud a kam změřit, abych si byl jistý? Když to není na kole uvedeno.

No už jsem to našel. Od středu šlapátek po sedátko.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod voshi 30. 4. 2009 12:35

S-Tony píše:Mám dotaz? Jak poznám že horské dámské kolo má rám 16". Co odkud a kam změřit, abych si byl jistý? Když to není na kole uvedeno.

No už jsem to našel. Od středu šlapátek po sedátko.
Každá značka má číslování jinak, takže musíš kouknout i na dotyčnou značku kol, jak má číslování.
voshi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 4. 2009 15:22

No potřebuju aby ten rozmět v cm byl okolo 40 cm. No ještě si musím zjistit ideální výšku sedátka od země. To nevím.
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 4. 2009 21:53

Taky upgradujem nas kolovy park...

Obrázek

Upgrade je z trikolky.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 5. 2009 17:33

jak jsme řešili tu opravu kol "na zádech", tak mám další důkaz proč to nedělat. Když máš odpruženou vidlicu, tak se kola schválně obrací tak na hodinu, aby oloj stekl dolů a promazal ju, jenže pak musíš zase na hodinu to obrátit zpátky a čekat.. Kdyby se na to hned hupslo, tak se zničí...

Pokud máte staré kola, tohle asi neřešíte...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod voshi 4. 5. 2009 18:00

MarkFX píše:jak jsme řešili tu opravu kol "na zádech", tak mám další důkaz proč to nedělat. Když máš odpruženou vidlicu, tak se kola schválně obrací tak na hodinu, aby oloj stekl dolů a promazal ju, jenže pak musíš zase na hodinu to obrátit zpátky a čekat.. Kdyby se na to hned hupslo, tak se zničí...

Pokud máte staré kola, tohle asi neřešíte...
To nevím jeslti se zničí, ale tohle sem moc neřešil. Vidlici mám, durovku, na ní se toho moc nezničí. Jedině, že by prdla.
Ale je tedy fakt, že se to upnuté na stojanu musí dělat lépe, ale když není místo ani prostředky.
voshi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smazin 4. 5. 2009 20:08

Tak toto mám cca týden: http://www.superior.cz/cz/kolekce-2009/ ... tml?id=184 ,má někdo zkušenost s pěnovýma ručkama na řidítka :?: Dalo by se to zkrátit třeba nůžkama :?: (nasazovat se to má za mokra,nevím jestli to vůbec jde stříhat),potřeboval bych tam napasovat rohy,nebo by byla možnost ty ručky,budíky od řazení a brzdové páčky(sry v součástkách kol se nevyznám ;-] ) posunout více k představci a tím na krajích udělat pro rohy prostor,kolik asi ty rohy mají na šířku :?: ,díky
smazin
Čtenář

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 5. 2009 20:15

no jasny, všechny ty "hračky" na řidítkách povol, posun ke středu, nasad rohy, vyšteluj si vše a zas dotáhni, madla nezkracuj..

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod smazin 4. 5. 2009 20:41

jj,díky ;-) ,kdyžtak kdo nezná ať navštíví www.bikemap.net ,můžete si založit účet a vytvářet trasy,vypočítáto vzdálenost i nastoupané metry a nakreslí profil,dobrá věcička :-D
smazin
Čtenář

Odeslat příspěvekod MarkFX 4. 5. 2009 20:48

tyjo, to je dobrý...

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod S-Tony 5. 5. 2009 08:10

Kde nakupujete součástky na kola? Jaký nejlevnější e-shop jste našli?
Tady kousek kde bydlím je kamenný obchod, ale klasicky to tam mají asi o 30% dráž než na netu.
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod voshi 5. 5. 2009 10:02

smazin píše:jj,díky ;-) ,kdyžtak kdo nezná ať navštíví http://www.bikemap.net ,můžete si založit účet a vytvářet trasy,vypočítáto vzdálenost i nastoupané metry a nakreslí profil,dobrá věcička :-D
Dik za chyták :)
S těma pěnovýma gripama, podobné, řekl bych i horší než ty gumový. Levnější varianty se trhají, protáčejí, pokdu to není na zámek tak to raději už nechci.
voshi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smazin 5. 5. 2009 17:59

ty co sou natom kole sou v poho,doufám že to počase nezačne dělat
smazin
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka