potravinové doplňky

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ismx 5. 1. 2007 23:40

Stejně jako činky do fitka, tak i výživa pro sportovce patří ke cvičení. Chtěl bych se zdejších zeptat jestli mají nějaké zkušenosti s těmito výrobky a jaké by mi doporučili? Jako docela zajímavá možnost se mi jeví: http://www.muscletech.cz/ , ale nevím co bych si měl koupit. Potřeboval bych celkově zesílit a přibrat tak minimálně 8 kg.

Poradil by mi někdo popř. něco jiného?

díky

je mi 20, 186/66
ismx
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fuck8r 6. 1. 2007 08:55

toto je základ -> http://shop.kulturistika.com/good.php?goodId:77 ... jedna dávka po tréninku a jedna před spaním ... bílkoviny ti pomůžou během regenerace (noci) budovat hmotu ... a toto zase před tréninkem -> http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... l&id=40910 ... sachariďák ti dodá dostatek energie ...
a po kreatinu -> http://www.vitalmaxshop.cz/eshop/detail.php?idzb=40 se ti zvýší ukrutně síla a přibereš objem ... zkvalitní ti trénink ... 1x ráno, 1x před výkonem a 1x večer ...

ale ty jsi hodně hubenej ... tak když se v noci vzbudíš dej si klidně jeden sachariďák a jdi zase spát :)

někdo má takový spalování, že nikdy nepřibere !!! ... kámoš má 70Kg už několik let ... a přitom jediné co dělá je že: se strašně přežírá a to hlavně uzeninama a sušenkama, chlastá denně pívo (3-8 kousků) a chrápe ... to jsou jediné 3 veci co v životě dělá (žádný sport, holka no prostě nic) a je vysekanej na kost i když by měl vážit přes 100Kg ! ... někdo nepřibere ani kdyby se ******* ...
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod ismx 6. 1. 2007 10:55

díky moc, bojím se že je to zrovna i můj případ. něco z toho zkusím, díkes
ismx
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fuck8r 6. 1. 2007 12:38

ale pořád to jsou jenom DOPLŇKY výživy !!! ... a né že se budeš živit jenom tímhle práškem ... pozor na přetrénování a na dostatek spánku (regenerace) a žádný stres ... a omezit aerobní aktivity ... a pořádně žrát ! ... kuřata, krůty, ryby (tuňák), tvarohy a k tomu brambory, rejži a těstoviny + ovoce a zelenina ...
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod ismx 6. 1. 2007 20:40

jj, toje mi jasný

díky
ismx
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fuck8r 16. 3. 2007 22:09

Výživa v silových sportech

Výživa je v silových sportech ještě důležitější než samotné trénování, jelikož každý trénink ničí svalová vlákna a je ryze katabolickou fází, čím chcete trénovat tvrději, tím více „ničíte“ vaše tělo. Tělo na to zareaguje tím, že opraví poškozená svalová vlákna a snaží se na příště se připravit, aby takovouto zátěž lépe vydrželo, aby to pro tělo už nebylo tak zničující.A tak buď buduje svalovou hmotu, nebo se snaží zhustit svalová vlákna pro větší silový výkon, záleží na tom jaký typ zátěže dostalo. Samozřejmě toto jsou jen ideální případy, ve skutečnosti se děje obojí na jednou v poměru dle převažující zátěže. Ale samotné zlepšování probíhá až v netréninkové dny, kdy tělo z volných sacharidů obnovuje zásobu glykogenu ve svalech a zároveň dodává energii na veškerou tělesnou i duševní činnost, jamile je nedostatek sacharidů, tělo si přednostně vezme energii z glykogenu, pokud to nestačí tak sáhne i do tukových zásob, ale to jen v rámci několika hodin, pokud je nedostatek sacharidu delší dobu, tak tělo si raději vezme stavební látky – bílkoviny, než tuk, který mu drží teplo a „šáhne“ do svalové hmoty, ze které získá energii rozštěpením kosterní svaloviny na aminokyseliny, které už nevyužije. Pokud váš příjem sacharidů pokrývá energetické výdaje těla nebo je dokonce vyšší, tak to je předpokladem pro budování svalové hmoty a síly, jenomže pro regeneraci svalových tkání a ještě více pro nárust svalové hmoty je důležitý pravidelný příjem bílkovin. Bílkoviny jsou polypeptidické řetězce a obsahují široké spektrum aminokyselin, ze kterých některé jsou esenciální, což znamená, že si je tělo nedokáže samo vyrobit (to dokážou jen bakterie a rostliny) a musíme je tedy přijímat v potravě. Jedinečným zdrojem celého širokého spektra aminokyselin je větvený komplex BCAA. Čím vyšší příjem bílkovin, tím rychleji tělo regeneruje a tím větší potenciál má pro budování hmoty a síly, v průměru se udává, že by denní příjem bílkovin měl být okolo 2 – 2.5g na 1 kilogram tělesné váhy, to znamená, že každý sportovec vážící 90kg, by měl přijmout alespoň 180g bílkovin denně pokud by se chtěl zlepšit. Teď se určitě ptáte, proč to neudělat klasickou stravou ? Žádný pokrm neobsahuje celé široké spektrum aminokyselin , jenomže určitých aminokyselin pro naší potřebu stačí jen průměrný příjem, který je naprosto získatelný z běžné pestré stravy, jelikož ovlivňují například transport minerálů a mastných kyselin krví, nebo jsou obsaženy v krevním barvivu a přenášejí oxid uhličitý a uvolňují kyslík. Naopak velmi důležité jsou pro nás ty aminokyseliny které zajištují „budování“ a „opravování“ svalů a vše s tím spojené. Tyto bílkoviny jsou živočišného původu a najdeme je v mase, mléčných produktech a ve vejcích. Ale bohužel jejich obsah v daných potravinách není nikterak závratný a pokud bychom chtěli splnit vysoký příjem bílkovin tak nejen, že bychom strávili celý den v kuchyni, ale také bychom přijmuli vysoké množství tuku, které rozhodně není potřeba, a proto díky filtračním metodám právě z těchto samých zdrojů jsou vyráběny bílkovinové koncentráty, kde najdeme daleko větší procentuelní zastoupení bílkovin než v běžné potravě a navíc bez zbytečného tuku. Tyto bílkoviny už jsou „naštěpené“, a tak se dokážou daleko rychleji ztrávit lidským tělem než tomu tak bylo v jejich původní podobě. Zase pro představu uvedu příklad, 100g kuřecího masa obsahuje 21,39g bílkovin,0g sacharidů a 3,08g tuku, 100g odstředěného mléka obsahuje 3,3g bílkovin, 4,6g sacharidů a 0,06g tuku, 100g vajec bez skořápky obsahuje 12,28g bílkovin, 0,66g sacharidů a 11,72g tuku. Zatímco 100g syrovátkového izolátu WPI (80%) obsahuje 80g bílkovin, 13g sacharidů a 0g tuku. A toto je základ, pokud má sportovec splněn vysoký příjem bílkovin i sacharidů, může přemýšlet o nasazení creatinu či hmb, což jsou látky které mají přirozený vliv na zvyšování síly a budování svalové hmoty. Dále můžete zvýšit přijem těch nejdůležitějších aminokyselin pro svalový rozvoj a zakoupit si izolovaný L-glutamin, L-leucin, L-isoleucin a L-valin, což jsou právě ty esenciální aminokyseliny. Při používání doplňků výživy si rozvrhněte příjem bílkovin do několika denních dávek, maximálně okolo 40g bílkovin v jednom jídle / dávce….
Naposledy upravil Fuck8r dne 16. 3. 2007 22:51, celkově upraveno 1
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 16. 3. 2007 22:35

:twisted:

L-karnitin / carnitin a spalování tuku

Bez karnitinu nespálíme ani gram tuku. L-karnitin / carnitin se za normálních podmínek syntetizuje v lidském těle z esenciálních aminokyselin methioninu a lysinu za asistence vitamínu C, B3 a železa. Na jeho tvorbu má vliv způsob výživy (nejvíce karnitinu obsahuje maso a mléčné výrobky naopak nejméně L-Karnitinu je v ovoci, zelenině a obilovinách), pohlaví, různá onemocnění a také věk.

Člověk, který vede sedavý způsob života a má vyváženou stravu teoreticky nepotřebuje dodatečný přívod karnitinu. Mnoho lidí má zhoršenou tvorbu karnitinu. A sportovci, hlavně vytrvalci - cyklisti, triatlonisti, chodci, se bez dodatečného příjmu karnitinu téměř neobejdou.

L-karnitin / carnitin a jeho účinky

Suplementací karnitinem dochází k:

zvýšenému využití tuků jako zdroje energie při aerobním zatížení a z toho vyplývající lepší fyzický výkon nebo redukce nadváhy

zlepšení tvorby energie

snížení hladiny kyseliny mléčné ve svalech a krvi a tím pádem k rychlejší regeneraci

zlepšené tvorbě thyroidních hormonů

snížení hladiny amoniaku v krvi

lepší neutralizaci volných radikálů.

Karnitin má mimo to kladný vliv na imunitní reakce organismu, chrání srdce a u mužů dokonce zlepšuje tvorbu spermií.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 17. 3. 2007 09:32

Ty vole, to mě poser. ještě mu doporuč malé dávky pervitinu na zlepšení mentálního výkonu. ten článek, to je z nějakého reklamního letáku nebo serveru s kulturistickýma doplňkama, že jo?
"Jedinečným zdrojem celého širokého spektra aminokyselin je větvený komplex BCAA." BCAA jsou 3 (slovy TŘI) aminokyseliny z dvaceti! celé široké spektrum!
"Tyto bílkoviny jsou živočišného původu a najdeme je v mase, mléčných produktech a ve vejcích. Ale bohužel jejich obsah v daných potravinách není nikterak závratný..." ha, ha, ha. je takový problém dostat do sebe denně 150g proteinů z potravy? Dělá si tu někdo srandu? (navíc při váze 66 kg..?)
"A toto je základ, pokud má sportovec splněn vysoký příjem bílkovin i sacharidů, může přemýšlet o nasazení creatinu či hmb, což jsou látky které mají přirozený vliv na zvyšování síly a budování svalové hmoty." Přirozený? Kreatin? ten kreatin, kerej nafoukne svaly tím, že do nich naváže vodu a na síle nepřidá ani prd??
"...izolovaný L-glutamin, L-leucin, L-isoleucin a L-valin, což jsou právě ty esenciální aminokyseliny." Ode dneška je L - Glutamin esenciální, přepište učebnice biochemie!!

ismx: hele, vykašli se na Kreatin, to ti radím zrovna. Ty proteiňáky nepotřebuješ, ale neškodí, záleží na tobě. Když budeš pořádně jíst a cvičit tak, jak máš, tak nemám strach, že bys nepřibral - i bez těchhle zbytečností!
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 17. 3. 2007 09:45

autor: Jakub Smejkal - Mistr světa Bulgaria/Sofia 2006 (kat. dorostenci do 125kg (výkon 770kg - 280kg dřep/185kg benchpress/305kg mrtvý tah)

hmmm :hm
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 17. 3. 2007 14:38

mno, tak to je hezký, nicméně ten článek mi přijde solidně ovlivněný. Jde to i bez náhražek!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 17. 3. 2007 14:54

[quote="Bobroněnko";... Jde to i bez náhražek!k/quote]

jo zajisté :) (když ti stačí minimální pokroky tak proč né že ...)

kdyby jsme udělali pokus a sledovali 2 borce po dobu dejme tomu 5 let ... jeden by žral maso, tvaroh, vejce apod. a 2. by žral maso, tvaroh, vejce apod. + všechny (profesionálními trenéry) doporučené doplňky a přípravky v přesných dávkách (ne sypání !) tak 1. by soutěžil na okresní úrovni a 2. by soutěžil na státní / evropské úrovni ...
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 17. 3. 2007 15:10

ano, jenže je rozdíl jet na to, že ze mně bude kulturista, nebo na to, že budu vypadat trochu udělaně. navíc potravinové doplňky maj tu nevýhodu, že je vysadíš - a jsi tam, kde předtím. Všimni si, jak lidi, keří přestanou brát kreatin, během měsíce splasknou (doslova). normální člověk, kterej chce přibrat, to prostě NEPOTŘEBUJE.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 17. 3. 2007 15:25

no ano, taky je potřeba zmínit na jaké úrovni se ten sport provozuje ... začátečníci nepotřebují doplňky vůbec ... když budou správně jíst a spát tak porostou i bez jediného přípravku ... i když z přípravkama o něco rychleji a snáze ... ale sportovci (kulturisti, cyklisti, atleti ... ) na profesionální úrovni to přímo potřebujou - u nich je to nutnost ! ... ať si každý rozhodne jestli chce a nebo nechce brát doplňky výživy ... jestli mu to za to vůbec stojí ... jaké má cíle a pod.

já sám jdu do přípravků:

PRO DIET PROTEIN 80 (0g tuku)
L-Carnitin base (100% L-C)
B.C.A.A.
L-Glutamin
Maltodexin

jsem cyklista kterej si taky 3x tejdně zacvičí + práce na směny a mám problém s nedostatkem energie a nedostatečnou regenerací ...
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 17. 3. 2007 15:44

předpokládám, že člověk, kerej váží 66 kilo, asi profík nebude, takýže do začátků určo bez doplňků.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 17. 3. 2007 15:53

ismx píše:je mi 20, 186/66

a co bys mu teda doporučil ? ... evidentně má špatnou genetiku z hlediska nabírání hmoty ... čili ukrutné spalování ... tak co má dělat ? přežírat se jako dobytek - a když - pomůže to vůbec ? ... má vůbec šanci přibrat ? (bez doplňků)
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 17. 3. 2007 16:03

k tomu, abych mu mohl něco doporučit, bych musel vědět, kolik čeho jí dnes - pak by se mohlo ukázat, že buď jí málo nebo nevhodně, nebo že je problém někde jinde, a dalo by se o něm bavit. Ale rozhodně si nemyslím, že při stejné výšce jako mám já je o 10 kg míň důsledek rychlého metabolismu.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 21. 3. 2007 14:05

ismx píše:Stejně jako činky do fitka, tak i výživa pro sportovce patří ke cvičení. Chtěl bych se zdejších zeptat jestli mají nějaké zkušenosti s těmito výrobky a jaké by mi doporučili? Jako docela zajímavá možnost se mi jeví: http://www.muscletech.cz/ , ale nevím co bych si měl koupit. Potřeboval bych celkově zesílit a přibrat tak minimálně 8 kg.

Poradil by mi někdo popř. něco jiného?

díky

je mi 20, 186/66c/quote]

Tvůj dotaz je poměrně typický pro mnoho tvých vrstevníků, kteří jsou v podobné situaci jako ty. Často se k tomu připojuje ještě netrpělivost. Chtějí nabrat co nejdříve. Předem je nutné zdůraznit, že potencionál každého jedince je dán geneticky. To ovšem neznamená, že bys měl vše vzdát ještě před tím, než vůbec začneš. Kulturistika má právě výhodu v tom, že je určená pro každého. A to doslova. Klíčem k nabírání hmoty je kvalitní trénink a strava. Abys nabral hmotu, potřebuješ konzumovat veliké množství proteinů a kalorií. Určitě více, než jsi byl až do dnešní doby zvyklý. Znamená to přijmout asi 2 gramy proteinu na 1 Kg tvé hmotnosti. V tvém případě tedy -> 132 gramů proteinů denně. To je minimum, které ovšem můžeš překročit. Jako základní suplementy doporučuji vitamíny a minerály, dále kvalitní proteinový prášek a vhodné je příjmat i některý z gainerů. Příjem potravy si rozděl do 4-6 denních dávek. Jako hlavní zdroj proteinů by to mělo posloužit kuřecí maso, ryby, v omezeném množství tvaroh apod. Jako zdroj komplexních sacharidů pak rýže, brambory, dušená zelenina, saláty a ovoce (jednoduché sacharidy). Mezi jídli si 3x denně namíchej proteinový prášek s vodou. Samozřejmě, že nesmíš zapomenout na tvrdý a pravidelný trénink a zároveň tělu dopřát dostatek času na odpočinek, aby mohlo na trénink dostatečně reagovat nárůstem svalové hmoty. Svaly rostou v období regenerace - na to se nesmí zapomínat.

Ing. Jan Smejkal
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 21. 3. 2007 15:58

jo, to bych aj podepsal.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod crashpc 21. 3. 2007 16:41

taktak. moc pěkně vysvětleno. jen se to hůř chápe - stejně tomu bude asi chtít pomoct. musim ale říct že do nějakejch 90kg nemá cen suplementovat jinak než proteinama. a samozřejmě velkovýkrm + spánek.
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 28. 4. 2007 17:07

takže já beru (cyklistika, posilování) toto:

L-Carnitin Base (jen při rýsování)
L-Glutamin
BCAA
Maltodextrin
Protein 80%
Hydrolyzovaný kolagen
D - Glukosamin HCl
Chondroitin sulfát
Calcium pyruvat (jen při rýsování)
Cetebe vitamín C
Cetebe Multivitamin
B-Komplex
Q 10
Creatin
HMB

ale do steroidů bych nikdy nešel, to za to nestojí :pozor2
Naposledy upravil Fuck8r dne 28. 4. 2007 21:16, celkově upraveno 1
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod kwak 28. 4. 2007 17:35

Fuck8r píše:takže já beru (cyklistika, posilování) toto:

ob]L-Carnitin Base (jen při rýsování)
Calcium pyruvat (jen při rýsování)
HMBn/b]

Ty první dva jso čiste spalovač a HMB částečne taky to je jako beres všechny kdyš rýsuješ? To mi přide jako blbost. Při pohledu na ten seznam kolik bobulí a sypu dáš denně?
každý má svou pravdu.
nemam rád kdyš nikomu přijde neco divné jen proto že je to jiné...
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 28. 4. 2007 17:59

Maltrodextrin (100% sacharid, složitý cukr) beru jako energi nápoj při tréninku
Proteinem si někdy nahradím stravu, teď při dietě si ho dávám před spaním
L-Carnitin + Calcium - pro aktivní spalování tuků (3 měsíce)
L-Glutamin - pro ochranu a lepší regeneraci svalů a posílení imunity při ostrých dietách beru každý den 2x (ráno, večer)
BCAA - ochrana svalů a lepší regenerace - jen ve dnech tréninku 2x (před a po)
Hydrolyzovaný kolagen + D - Glukosamin HCl + Chondroitin sulfát ... tímto triem získám nejúčinější ochranu kloubů na světě (pro mě obzvláště důležité pač od 17-ti mám Artritidu)
Cetebe vitamín C + Cetebe Multivitamin + B-Komplex + Q 10 - vitamíny jsou přímo nutností !
a nakonec Creatin + HMB jen v období objemu 2 kůry za rok ...

radil jsem se se sportovními lékaři a trenéry ...
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 29. 4. 2007 16:15

Fuck8r píše:.. tímto triem získám nejúčinější ochranu kloubů na světě (pro mě obzvláště důležité pač od 17-ti mám Artritidu)7/quote]

:shock: :shock:
a to jezdíš na kole a chodíš do posilovny? šikula...ten seznam radši komentovat nebudu, bo bysme zas vedli dvoustránkovou diskuzi na téma, co je zbytečné, když dobře jíš. Psal jsem to tady už mockrát. :roll:
edit: mimochodem, jeden dotaz bych přece jen měl: chceš nabrat svaly nebo vytrvalost? protože ježdění na kole a posilování je poněkud kontraproduktivní, když se dělá zároveň - obojí rozvíjí něco jiného. každopádně to množství cos tu vypsal...mno pozdravuj tělo, nevím, jestli ono bude mít pocit, že mu pomáháš.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 4. 2007 16:55

já vím, ten seznam vypadá děsivě :mrgreen: ale:

Vitamíny (100% nutnost obzvláště u sportovce) :
Cetebe vitamín C
Cetebe Multivitamin
B-Komplex
Q 10

Klouby (na tom není také nic špatného) :
Hydrolyzovaný kolagen
D - Glukosamin HCl
Chondroitin sulfát

Jenom pár týdnů v roce (při rýsování / objemu) :
L-Carnitin Base (rýsování)
Calcium pyruvat (rýsování)
Creatin (objem)
HMB (objem)

Někdy nahradím jídlo:
Maltodextrin (už vidím jak bych místo něho na kole jedl rohlík se salámem :roll: )
Protein 80%

a nakonec aminokyseliny - pro sportující lidi hodně doporučené:
L-Glutamin
BCAA

cyklistika už pro mě není cílem, je jen pouhým prostředkem pro vyrýsování a přípravu na objem, potom půjde kolo do sklepa a začne alespoň rok trvající objem - zdali to klouby dovolí :)

ps: zejtra jdu poprvé po snad 6-ti letech do posilky (teď jsem cvičil cca 1/2 roku doma za pomocí vlastní hmotnosti a dvou jednoruček) a už se tam moc těším :D
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 29. 4. 2007 18:20

stejně si myslím, že seš magor - nic ve zlém. já bych toho polovinu vyházel. :-)
a) koupit max jeden vyvážený multivitaminový komplex (moc vitaminů taky není zrovna košer).
b) není jednodušší napsat zrovna Proenzi? :-)
c) o karnitinu sme se bavili (zbytečnost), vápník bych dohodil z mlíka (pyruvát je ti na nic, máš ho v těle habakuk ze všeho, co strávíš), kreatin jenom naváže vodu do svalů - IMHO zbytečnost.
d) matodextrin je jen konzumní výmysl, kterej říká, že je moc velký rozdíl mezi strávením pěti molekul glukosy a hroznového cukru (než si tělo přehodí sacharosu na glukosu, tak se ten rozdíl aj smaže).
e) glutamin si tvoje tělo vyrobit umí, BCAA je dost v mase.

ono by to možná bylo aj levnější. :mrgreen:
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 4. 2007 19:25

no uvidíme, chci to alespoň jeden rok vyzkoušet s doplňkama - pak se uvidí jaké budu mít výsledky - teď mluvím hlavně o L-Carnitinu, Calciu, Creatinu a HMB a případně se na to vyseru ...

Vitamíny + Kloubní výživa = nutnost = nikdy nevysadím

Protein + Gainer = někdy místo jídla

a ty aminokyseliny, L-Glutamin sice tělo má ale s fyzickým výkonem a obzvláště s redukční dietou je ho brutální nedostatek = přetrénování, únava, ztráty vědomí, slabá obranyschopnost a onemocnění - takže radši tělu trošku píchnu :wink:

hlavně bych chtěl podotknout jednu důležitou věc, nakupuju to od firmy která si přímo zakládá (vybudovala si na tom jméno) na tom že má své přípravky a doplňky ABSOLUTNĚ bez jakýchkoliv Eček, stabilizátorů, konzervantů, dochucovadel, barviv ... jen úplně čistá 100% látka ! ... co z toho plyne ? ... že žeru o hooooooooooooooooooooooooooooodně méně chemikálií a sraček nežli člověk nakupující v supermarketech a žeroucí běžnou stravu :-P (uzené maso - 7 Eček !!! ... jen tak pro příklad ...)
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod kwak 29. 4. 2007 20:02

co se tíče carnitinu tak ten je uplne na hov*o, do creatinu bych taky nevkládal nadeje
každý má svou pravdu.
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 4. 2007 20:34

takže L-Carnitin nepodporuje odbourávání tuků ??? :o
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod kwak 29. 4. 2007 21:02

mnohem lepsí skušenosti mam se syneprinem a nejenom já.
každý má svou pravdu.
krása má mnoho podob!
kwak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 29. 4. 2007 21:36

jestli nebudou výsledky s tím co mám (L-C čistá 100% BASE forma, Calcium, C vitamín) tak potom můžu vyzkoušet ten SYNEPHRINE no ... ale myslím že letos už netřeba ... spíš zase za rok při dalším sekání ...
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 30. 4. 2007 01:08

naprosto souhlasím s Bobroněnkem... Já pouze tvaruju takže Synephrine Thermo a L-Carnitin HCA Chrom..
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 30. 4. 2007 12:46

Fuckere, uzené maso není zrovna případ zdravé výživy vhodné pro sportovce. Kdo che najít, najde.
Ten Karnitin, už jsme se o něm bavili - k tomu, aby ti byl k něčemu, ho do sebe musíš rvát dost solidní množství.
Co se týká vitaminů, samozřejmě je dobré je brát, ale ne proboha tři přípravky! Nejnovější studie ukazují, že nadměrná konzumace vitaminů může škodit - a to nejen rozpustných v tucích (A, D, E, K), o kterých se to ví dlouho, ale i těch ostatních. Bylo o tom něco i v MF, pokud si dobře pamatuju. Nic se nemá přehánět.
Moc vápníku taky není košer, budeš mít sice fajn pevné kosti, ale zavápnění kloubů taky není zrovna *****.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod crashpc 30. 4. 2007 17:59

príma? :D
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 30. 4. 2007 21:55

jestli dělám dobře ukáže až čas (jestli budu 100Kg vysekaný hovado a nebo 50Kg troska na vozíku) ... pak napíšu jak to dopadlo ok ? :)

někdy mám pocit že mě máte za sypače :roll: ... a to beru jen vitamíny a doplňky stravy ... co by jste říkali na opravdového sypače kterej bere 10 "léků" :o :lol:
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod crashpc 1. 5. 2007 07:08

že je chudák, a nechá to do sebe sypat. Na vozíku zkončíš tak nebo tak :-)
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 1. 5. 2007 11:49

100 kg vysekaný hovado nebudeš do té doby, než přestaneš jezdit na kole, či vykonávat jinou aerobní činnost. Opravdového sypače bych poslal do pr..imy.
kdbys ty prachy radši posílal mně, achich ouvej, co já moh mít za krásný bicí... :cry:
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Aonym 1. 5. 2007 14:28

Tyhle doplnky, vitaminy a kdovi co jeste jsou zlo....je to mozna cesta ke kulturisticke postave(ech...ale kdo by ji chtel), ale nic tim neziskas....mozna velky svaly, ktery ti jsou stejne k nicemu, silu se naucis vyvinout i s mensima a posilovanim jen toho co potrebujes, ne s cim muzes tak maximalne machrovat(ad biceps), pokud ti jde o silu, ale pouzitelnou, ne zvedani na benchy(k cemu ti to je), tak se nejdriv nauc pouzivat svoje telo, a vyuzit energii a silu z celyho tela.

Mimoto, pokud mas opravdu ryhcly metabolismus, tak si timhle nepomuzes, dlouhodobe ne, stejne se ti ta vaha vyrovna do hodnoty, ktera je telu vlastni, a dlouhodoby pumpovani se temahle latkama rozhodne telu prospivat nebude.
Aonym

Odeslat příspěvekod Fuck8r 1. 5. 2007 14:35

... a ještě sem napiště že chlastání je zdravější nežli sport a líh je tělu prospěšnější nežli vitamíny :roll: ... a cvičení je naprd a je lepší bejt vyžraná svině sedící dlouhé hodiny u PC atd. atd. 8)

[quote="Bobroněnko";Fuckere, uzené maso není zrovna případ zdravé výživy vhodné pro sportovce. r/quote]

no dobrá, řekněme že máš to nejkvalitnější krůtí maso - řízky z kozy ... svaly se cca 1,5 - 2 hodiny po cvičení chovají jako houba a doslova sajou vše co jim nabídneme ... já jim dám ihned po cvičení Gainer + L-Glutamin + BCAA a po další hodině Proteiňák ... ty se budou mít 8) ... a ty jim dáš krůtí kozy které se stráví za 4-5 hodin = svaly dostanou úplné houno :wink: (já jim to masíčko dám samozřejmě také - 2 hoďky po tom Proteiňáku ... )

jinak my tady nevedem debatu: jídlo (ty) vs. doplňky (já) ale: jídlo (ty) vs. doplňky + jídlo (já) :)

moje subjektivní postřehy:

PŘED (nasazením vitamínů a doplňků): extrémní únava, bolesti hlavy, bolesti kloubů, nechuť nejen do tréninků ale i do všeho ostatního - nejradši bych celé dny jenom prospal a nakonec jsem z vyčerpání (oslabené imunity v důsledku tvrdého tréninku a diety - bez doplňků) a nedostatku vlastního L-Glutaminu onemocněl :|

PO: extrémní vitalita, chuť do života, chuť do tréninků, bolet kloubů je pryč, zlepšení pleti, zmizely mě lupy - který jsem měl snad 15 let a vůbec: cejtím se jako King Kong 8)

mě nezajímá co říkaj jiní (kteří to ani nezkusili), ňáký studie a vůbec celý okolí - já sám vím že je to správná cesta - cítím to v sobě - já na to mám a už mě nikdo a nic nezastaví 8) ... :nenapadne

ale do "léků" nikdy ! nepůjdu ... to je zase úplně něco jiného ... já cvičím hlavou - to je základ úspěchu - vím co dělám :wink:
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 1. 5. 2007 17:01

bože :D radsi se jen bavím a nekomentujem :D
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 1. 5. 2007 19:50

no jo, ono je jednoduché se jen bavit u monitoru, dělat LOLíky a ROLFíky a kritizovat ostatní ... ale ať takový lidi ukážou sami na sobě jak se to teda podle nich správně dělá :wink:

a nevím jestli se Bobroněnkovi předávkoval kámoš či příbuznej steroidama, nebo kde pramení jeho BRUTÁLNÍ averze vůči jakémukoliv potravinovému doplňku a to i třeba i jen vitamínu C :o :hm

já můžu potravinové doplňky, přípravky a vitamínky s čistým svědomím doporučit každému sportovci - má to jednoznačně pozitivní vliv na organismum - a to jsem se nikde nedočetl - to mám z vlastní zkušenosti :wink: (některé jsou přímo nutností, některé vhodné ... ) a věřte že do sebe rvu na 100% o hodně méně chemikálií než průměrný spoluobčan s průměrnou českou životosprávou :-P

jinak je to samozřejmě každého věc co žere, chlastá, hulí ... já to nikomu nebudu rozmlouvat (a bylo by dobré kdyby to dělali i ostatní vůči mně) jenom sem píšu svoje (výborné) zkušenosti s potravinovými doplňky ...

mimochodem neznám ani jednoho profesionála (byť třeba jen juniora v krajské soutěži) kterej by nebral doplňky, a oni neberou doplňky protože jsou profesionálové ... oni se profesionály (a takové výsledky měli) stali právě protože že brali ty doplňky a díky nim dokázali využít maximálně své tělo a dát mu to nejlepší ... tak si to každej přeberte 8) (kritizujte, pomlouvejte, dělejte chytrý, chlastejte pívo, hoňte u PC, fetujte, smějte se, ťukejte si na čelo, spadněte smíchy ze židle) a já si budu zase dělat to svoje :mrgreen:

já vím je to taky o penězích a školáci na to rozhodně nemají finance ... a tak se třeba snaží sami sobě namluvit že je to stejně k ničemu a je to hnus :mrgreen:
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 2. 5. 2007 02:09

Sem školák, prachy na to mám, dokonce používám a používal (Aktivní sportovec, který musel skončit ze zdravotních duvodu, nyní jen rekreacni sport + fitness)...ale nezlob se na mne, ale to jak tu píšeš (vše jsem četl) mi spíš připomínáš špatnou reklamu na doplňky. Ono taky záleží co ten člověk chce, jestli tvarovat, nebo ochránit svlastvo, nebo přibrat svlastvo ve smyslu zmohutnět , zesílit atd...
Myslis ze tato 3 strankova debata pomohla zakladateli fora v jeho dotazu... ?? Nejsem si jist..
ale už mlčím.. nechtel sem ti brat nazory, který jsi tu napsal.. jen mam na to jiny pohled a nazor, ale to te asi nezajima :P
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Aonym 2. 5. 2007 05:55

Extremni unava? Bolesti kloubu, hlavy? Co to máš proboha za trénink, ať je to cokoliv tak určitě není postavený dobře. A dietu? Když normálně trénuješ, na takové normální úrovni(nesoutěžní činnosti, 3x1,5h týdně), což úplně stačí k udržení nějaké formy a fyzické zdatnosti pokud zbytek jen neprosedíš, a žádný diety, proč proboha? Normálně se najez, však ono to tělo rádo přijme, je k tomu přirozeně stavěny, tak proč by s tím mělo mít problémy.

A ty tady mluvíš o soutežení na úrovních? Myslim, že to zdaleka nejsou odpovědi na dotaz co tu byl položen :hm

Na nabrání hmoty neexistuje nějaký univerzální řešení, pořádně trénovat a jíst, jako normální člověk, ono si to pomalu sedne..

Jak to dělám já? Několikrát týdně odpoledne si jít zatrénovat nebo vyrazit na pár hodin na kolo ven, po tom si dát třeba guláš a hotovo, efekty pozitivní, problémy žádné(jak si popisoval ty) :wink:
Aonym

Odeslat příspěvekod Fuck8r 2. 5. 2007 07:49

ameeck píše:Extremni unava? Bolesti kloubu, hlavy? Co to máš proboha za trénink, ať je to cokoliv tak určitě není postavený dobře. A dietu? Když normálně trénuješ, na takové normální úrovni(nesoutěžní činnosti, 3x1,5h týdně), což úplně stačí k udržení nějaké formy a fyzické zdatnosti pokud zbytek jen neprosedíš, a žádný diety, proč proboha? Normálně se najez, však ono to tělo rádo přijme, je k tomu přirozeně stavěny, tak proč by s tím mělo mít problémy.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 2. 5. 2007 07:55

tOplOaDer píše:Ono taky záleží co ten člověk chce, jestli tvarovat, nebo ochránit svlastvo, nebo přibrat svlastvo ve smyslu zmohutnět , zesílit atd... t/quote]

no záleží, a podle toho si také upravíme trénink, stravování a taky nakoupíme vhodné doplňky - to je snad jasné že na objem nebudu brát L-Carnitin, Calcium, Chrom, Synephrine a naopak při rýsování se nebudu cpát Gainerama s Creatinem a HMB :mrgreen:

základem úspěchu je hlavně vědění (jak cvičit, co žrát, co brát, kdy to brát, kdy to vysadit) a také pravidelnost tréninků a určité odhodlání něco dokázat ...

já věděl, trénoval s pravidelností a ... vysekal jsem se jako kráva = 100% úspěch (a věřte, že za mnou chodí dost lidí pro radu jak se zbavit svojí obezity - když viděj že můj trénink funguje ... taky to bylo asi způsobeno tím, že mě trénoval slovenský reprezentant v cyklistice /MTB Maratóny/ :mrgreen: )
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 2. 5. 2007 13:54

:D jasné
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 2. 5. 2007 15:06

Fuckere, na rovinu, kde jsem napsal, že vitamin C je špatný? Kecáš voloviny. Jak dlouho ty doplňky bereš, že si můžeš být jistý, že to není placebo efekt? že nemaj negativní vliv na zdraví? to si kecej, až ti bude padesát. tvoji fázi PŘED komentovat nebudu, protože extrémní únava a bolesti hlavy nejsou zrovna nedostatkem L-Gln v krvi. Než začneš mluvit o tom, že svaly se hodinu po cvičení chovaj jako houba, prostuduj si něco o svalové regeneraci. Jestli si myslíš, že to vyřešíš glutaminem, tvoje volba. já už ti do toho kecat nebudu, myslím, že argumentů jsem tu podal dost a mám jich dost v zásobě, ale tohle nemá smysl. Jseš pevně rozhodnut, to ti závidím, já takovou vůli cvičit nemám. Ale vyhazuješ SPOUSTU peněz za něco, co nepotřebuješ. Až budeš mít problémy s ledvinama, což se při tvojich dávkách proteinů může lehce stát, vzpomeň si na mne.

A jestli na to máš koule, hoď sem tvůj jídelníček! Nejlépe týdenní. Alespoň dva tři dny. Veškeré tekutiny, veškeré doplňky. Když to máš tak parádně naplánované, jistě to nebude problém a já se aspoň pobavím.

Tohle je přesně to, proč jsem to od začátku nechtěl komentovat. A ne, steroidama se mi nikdo nepředávkoval, a nejsem ještě tak blbej, abych si spletl steroid s aminokyselinou.

edit: a ještě něco: pokud si myslíš, že zhubnout 13 (bylo tam z 83 na 70? nepamatuju si přesně, kdyžtak omluva) kilo při rýsovací fázi je normální, tak tě ubezpečuju, že není. taky je divné, že jsi tu psal, že do posilovny půjdeš teď po nějaké době poprvé. to jsi stihnul rychle!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 3. 5. 2007 06:55

:D jasné

(nebudu se tu rozepisovat a obhajovat to co dělám, když mě potom přijdou takové jednoslovné imbecilní odpovědi - bavte se milé děti něčím jiným ano :wink: )
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 3. 5. 2007 09:21

jídelníček nebude? škoda.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod surfac 8. 4. 2008 23:06

caoo hosi jak to tady pozoruju tak mate podle me pravdu oba zaklad je jidlo z kvalitnich zdroju(60%) a tvrdy trening(20%) a spanek(20%). jenze gdyz sportujes v podstate kazdej den tak je celkem nerealny aby telo si vystacilo s jidlem proto se saha po doplncich.doplnky jso udelane na to aby okamzite dodali telu potrebne latky,z jidla to trva dlouho nez to ztravi vyplivne odpad vezme si neco uzitecnyho.proste hlavne jde o cile ktere chcete dosahnout a podle toho jednat. tod muj nazor
surfac
Čtenář

Odeslat příspěvekod aquarkko 9. 4. 2008 10:55

ty seš dysgrafik?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod surfac 9. 4. 2008 19:14

nejsu ,psal jsem to po pul noci aji kdybych byl tak co?proc tady resis neco co neni podstatou topiku....
surfac
Čtenář

Odeslat příspěvekod Fuck8r 9. 4. 2008 20:04

co říkáte na WEIDER Tribulus Terrestris 80% ? ... to by mohlo bejt dobrý ne ? :-)) ... no co - udělám ze sebe pokusného králíka a vyzkouším :D
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod surfac 9. 4. 2008 21:28

ja, kdyz jsem si ho chtel koupit tak mi primo prodavac rikal,ze pokud mi neni nad 40let tak mi to nijak nepomuze,ze mam dost testosteronu ,zbytecny penize pro mladochy jako jsme mi:)
surfac
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 10. 4. 2008 11:08

:oboze fuckere...auuu!!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 10. 4. 2008 13:45

no jo já jsem nepoučitelnej :-l ... ale co - jdu do toho :twisted:

(já mám testosteronu málo :grr: )
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod surfac 10. 4. 2008 15:15

jasny:) ja su taky:p fsechno si musim vyzkouset ale tenkrat nebylo moc penez tak sem zkusil glutamin:p
surfac
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 11. 4. 2008 17:25

já mám testosteronu moc, hlavně ve chvílích, kdy vedle mě ve škole sedí moje a má krásný tričko s velkým výstřihem 8-P
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 13. 4. 2008 07:06

tak myslíte si, že se dejme tomu: polo-profi sportovec (říká se taky hobby sportovec, pokročilý - prostě ten co už to bere vážně) může fungovat úplně bez potravinových doplňků aniž by stagnoval, přetrénovával se a nebo měl nevýrazné výkony oproti svým kolegům - řekněme jenom s jídlem + vitamínem C a multivitamínem ? :kuk:

(kromě už dost pokročilého tréninku dělá taky na směny manuální práci 8h denně + 2h-5h denně kolo /občas volno samozřejmě/ + 3x týdně posilování)

já myslím že bez doplňků by to s ním do měsíce-dvou seklo ;-]
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod surfac 13. 4. 2008 08:57

taky si myslim ze bez doplnku ne, do tydne by to s nim seklo:p
surfac
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 13. 4. 2008 10:01

já myslim, že pokud hobby sportovec neni blbej a ví, co má jíst a kolik toho má jíst, tak to jde. jasně, že s doplňkama je to jednodušší, ale proč by se hobbysportovec namáhal, žáno. až mu 200g proteinů denně podělá ledviny, je to jeho věc :oops: pokud má hobby sportovec psychickou potřebu být nejlepší, a nedělá sport proto, aby se udržel v kondici, nýbrž proto, aby oslnil okolí, je to také jeho věc a v tom případě ať se nacpe kreatinem a proteiny, protože mu to ve výkonnosti pomůže. asi tak.
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 13. 4. 2008 10:20

každej má na to jinej názor no - já si dal ráno L-Glutamin, C, B, Q10, draslík a magnésium ... teď si dám B.C.A.A., l-Carnitin a Guaranu a jdu na 4-5 hodin na kolo :D
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lukecz 13. 4. 2008 12:08

Před x lety si brali borci na Tour s sebou chleba se škvarkama a taky to celé odjeli :mrgreen:
Proč to do sebe vlastně cpeš?? Chceš regenerovat, podávat max výkon, vytrvalost...? Máš změřený laktát, resp znáš aspoň hrubě svoje AP a ANP zóny?? Hodně dobré počtení je tady:Fysiologická poradna
Zaměřil bych se spíš na jídelníček a doplňky řešil až potom, podle mě mají víc škody než užitku pokud nevíš jak přesně v těle působí :-)

Taky jezdím, něco i nazávodím, ale dělám to proto, abych si vyrobil látky opiátového charakteru, pokochal se přírodou, poklábosil s podobnýma šílencama... :love:
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 4. 2008 12:12

stebou bych se chtěl někdy projet :) Aj s Fuck8rem..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Fuck8r 13. 4. 2008 15:46

já bych s váma taky jel :D

takhle šílím jen na jaře když se chci dostat do nějaké formy ... v létě už jezdíme na výlety, pívko, žrádlo, pohoda ^^
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 13. 4. 2008 16:02

MarkFX: ukaž fotky ! ... ukaž fotky !!! :D
Fuck8r
Přeborník