Najeto??

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod includes 18. 2. 2007 22:23

2Fuck8r: Na tom "trenažeru" jak máš připevněný kolo, dá se tam nastavit nějak aby to kolo více tlačilo do toho přístroje, aby to šlapaná bylo jako těžší? Plánuju možná i něco takovéhoto koupit :) ...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fuck8r 18. 2. 2007 22:58

no to kolo je tam napevno v čepech a ten brzdnej váleček je na to kolo tlačený hodně silnou pružinou

brždění je magnetické a dá se regulovat dálkovým ovladačem z řidítek - 5 poloh (já to mám po celou dobu na tom nejtěžším) a zátěž reguluju přehazováním na kole

takže jezdím: magnet vždy na 5 (max.) a převod 36x13 zubů (řazení 2x5) až 48x11 zubů (řazení 3x7)

neboj se, ta brzdná síla je 1000W ... bude ti úplně stačit :mrgreen:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 19. 2. 2007 15:03

to se ti asi rychle sjíždí guma ne??

To by se pak dlouhodobě spíš vyplatil ten rotoped, no ale zas bys nesděl na "kole" ...
Fuck8r píše:před dvouma rokama jsem měl tyto defekty:

... brutální seznam ...

to jsem ještě jezdil na nejlevnější sadě Shimano - která je pro děti a rekreační jízdy :o :lol:

Ty si destroyer teda.... To dostáváš od sponzora, či klubu zadarmo???

Já sem si to moje kolo poskládal z celkem levných součástek před 2 rokama (néé, vlastně před 3, mazec) a zatím sem vyměnil jenom plášt Detonatora a možná jednu dušu... :-P
Ale zas je pravda že nejezdím na profes. úrovni :roll:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Fuck8r 20. 2. 2007 09:39

MarkFX píše:Ty si destroyer teda.... To dostáváš od sponzora, či klubu zadarmo???o/quote]

no něco mě ze začátku vyměnili v záruce ale potom zjistili že mě toho mění nějak moc (zjistili že jsem prase :lol: ) a už jsem si to musel platit :| :lol:

squote="MarkFX"]to se ti asi rychle sjíždí guma ne??

To by se pak dlouhodobě spíš vyplatil ten rotoped, no ale zas bys nesděl na "kole" ...
e/quote]

rotoped (i za 15,000 Kč) je proti tomuto trenažéru za 6,500 Kč (ve slevě za 3,500 Kš) úplnej ***** ! ... jediný co se mu může rovnat je maximálně Spinner Rotoped za 50,000 Kč a vejš :)

guma je sjetá na cca 70% (a to jsem s ní jezdil už předtím v létě po silnici) takže 1 guma stačí v poho na 2 zimy 8)
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 20. 2. 2007 18:39

tak to je pohoda... a ještě ti to doma aj topí... 8)

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod MarkFX 24. 2. 2007 15:32

dneska sem tak přemýšlel proč se do kol nepumpuje Heluim, nebo nějaký plyn lehčí než vzduch?? že by to třeba pomohlo snížení váhy (trochu nadlehčovalo)... :mrgreen:

Nebo helium nemá takové vlastnosti, že by něšel tolik natlakovat, rozpínavost atd... ???

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Fuck8r 24. 2. 2007 15:51

no mě se zdá že profíci si do kol nepumpujou obyč vzduch :pozor2 :)
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Zero_Cool 24. 2. 2007 16:09

Do aut se běžně pumpuje dusík, tak možná i do kol... :idea:
Zymysli se nad sebou..
Zero_Cool
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 24. 2. 2007 20:12

Helium by asi nebylo dobré, jestli se neplatu má menší molekuly než vzduch tak by snáze ucházelo. Proto je dobrý ten dusík má větší molekuly a tím pádem tolik neuniká porézností materiálu a taky nezpůsobuje oxidaci.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jeffe 24. 2. 2007 20:21

0 km.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod glider 25. 2. 2007 19:53

cca 300km :oops:
glider
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 2. 2007 20:24

glider píše:cca 300km :oops:

tos najezdil přes rok do hospody a zpátky žhe? :mrgreen: :mrgreen:

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Jirk4 26. 2. 2007 19:51

Fuck8r píše:jo, chce to jezdit ... turistycký minimum je tak 3000Km za sezónku ...

hobbíci tak 8000-12000Km

profi už jsou za 20000Km0/quote]
Tak to bych mel co nejdriv zacit, protoze mam zatim 80km (vlastne par projizdek a asi desetkrat od obchodu a zpatky) :D
asi jako turista asi pockam na jaro a zacnu to dohanet :)
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 26. 2. 2007 20:01

i když nejlepší údaj o trénovanosti není počet najetých Km ale počet najetých HODIN

příklad:

Silničář - 10,000 Km - @ 50Km/h = 200 hodin tréninku
MTB - 10,000 Km - @ 20Km/h = 500 hodin tréninku

takže i když to vypadá že oba cyklisté mají stejně natrénováno (10,000 Km), tak ten na horským má naježděno 2,5 x víc (500 hodin) než ten silničář (200 hodin) ... asi tak no :)
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jirk4 26. 2. 2007 20:08

To sem zrejme ve vyhode, ale na kazdou cestu cyclocomp mazu a zustane tam jen najeto celkove, cas se smaze :(
Jinak 50km/h jsem jel jenom parkrat z kopce a na rovince jsem toho nikdy nedosahl (snad nemam spatne nic nastavene) :mrgreen:
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka