Bojová umění

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Reiner 13. 11. 2006 21:11

Ono je to bohužel někdy potřeba. Já to použil také jednou. Když mne "spoluobčané" vyzvali, a´t jim předám šrajtofli :-/
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crashpc 19. 11. 2006 12:50

zrovna karate se mi zdá smutný - jako umění je to super ale v praxi vidim že i trenéři dělaj moc moc chyb, právě protože znaj jen rvačky a techniky, nic víc...

jj naval děngy :lol:
A proč to dělá? ; Přežírám se do bezvědomí ; To se budeš dvit i vočima!
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Reiner 19. 11. 2006 12:55

Karate v praxi jsem neviděl. A raději ani nechci :) Totiž ty údery ... no nerad bych se stal fackovacím panákem. něco se vykrýt dá, ale zase všemu ... ? Možná ano. Asi jo. . . ale zkoušet nemám zájem :-)
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crashpc 19. 11. 2006 23:18

reiner: neboj se toho :-D no to vis ze umej dat ranu ale co sem vsude videl tak se ucej jen ''katy'' a techniky a pak se perou na body. no něco umej ale ver ze se to naucili jen jak cviceny opice a nedelaj to jak a kdy maj. nevedi ani proc a na hodne věci zapominaj... a pokud si cetl dobře tak bojovy umeni je i o tom co mas v palici. borec muze mit ruku jak ty okolo pasu a ty se mu vusmejes do xichtu - kdyz svy telo dokazes perfektne ovladat... a to karatisti neumej. ty umej jeb davat rany jak jim to ukazal trener... proste to dneska berou jako sport. a to vubec nemá bejt...
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Reiner 20. 11. 2006 12:09

No jistě že vím, že je to i o rozumu. Pravda je že závody leda "všechno" zničí. Škoda - původní karate nemuselo být špatné. To máš jako u nás v ju jutsu. Ju jutsu je praktické - ale v podání "závodníků" je to výsměch :-/

crashpc píše:reiner: neboj se toho :-D no to vis ze umej dat ranu ale co sem vsude videl tak se ucej jen ''katy'' a techniky a pak se perou na body. no něco umej ale ver ze se to naucili jen jak cviceny opice a nedelaj to jak a kdy maj. nevedi ani proc a na hodne věci zapominaj... a pokud si cetl dobře tak bojovy umeni je i o tom co mas v palici. borec muze mit ruku jak ty okolo pasu a ty se mu vusmejes do xichtu - kdyz svy telo dokazes perfektne ovladat... a to karatisti neumej. ty umej jeb davat rany jak jim to ukazal trener... proste to dneska berou jako sport. a to vubec nemá bejt...t/quote]
:hm
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crashpc 20. 11. 2006 13:25

jo, stoupni si před zrcadlo a řekni co vidíš!

vidim sílu, vidim chlapa! .......... :lol:
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Reiner 20. 11. 2006 14:48

crashpc píše:jo, stoupni si před zrcadlo a řekni co vidíš!

vidim sílu, vidim chlapa! .......... :lol::/quote]

:-D no zkusím to ... tak vidím ... :mrgreen: :-P
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ledyyy 1. 12. 2006 18:03

Zdary,brácha chce začít s bojovym umění,ale nemůže si vybrat..Řekněme že vydrží 5 let tvrdě trénovat...co ho asi nejvíce naučí..jak psychicky ,tak fizycky...Shotokan Karate,Aikido,Taekwondo,Judo,Kickbox?Dokonce to svádí k dětské otázce, kdo by vyhrál,kdyby se utkali společně všechny boj.umění(Aikido,shotokan karate,kickbox,taekwondo,judo) v zájemném turnaji..kdo by byl ten vítěz a kdo by total propad..?Smile Dík všem,co o tom něco ví..
Ledyyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crashpc 1. 12. 2006 18:24

musí se uvázat fakt na řadu let jinak to nemá cenu. tréning bude jen tak dobrej jak je on sám a jeho trenér. pokud narazí na špatnýho tak za dva roky zjistí že je zahodil zbytečně. smutný.... i ten psichickej tréning záleží na trenérovi. v tomhle je to jedno jaký umění...
doporučuju shotokan, taekwondo a kickbox. shotokan dobře naučí ovládat tělo, naučíse slušně rychlost a přesnost, taekwondo je o všestrannosti a maximálním využití možností - maj dobrý fígle, chvaty a voch*ávky. Kickbox je o výbušný síle - prostě ho nějak *****š a když si dobrej tak přestože se kreje tak poletí.... všechno je k něčemu dobrý. já (dělám) bych dělal kickbox, kdyby to šlo i taekwondo a pasivně se zajímal o karate...... Judo je sice dobrý, zvlášť na zemi, ale to musí mít člověk v krvi.... oproti karate judo moc neuspěje.

co je nej: pokud by se braly přesný pravidla BU tak si myslim že taekwondo. pokud by ale ti borci stáli někde na ulici, bylo by to karate a kickbox. judista by propadl protože by hned dostal třeba nohou do držky :-D
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ledyyy 1. 12. 2006 18:44

crashpc píše:musí se uvázat fakt na řadu let jinak to nemá cenu. tréning bude jen tak dobrej jak je on sám a jeho trenér. pokud narazí na špatnýho tak za dva roky zjistí že je zahodil zbytečně. smutný.... i ten psichickej tréning záleží na trenérovi. v tomhle je to jedno jaký umění...
doporučuju shotokan, taekwondo a kickbox. shotokan dobře naučí ovládat tělo, naučíse slušně rychlost a přesnost, taekwondo je o všestrannosti a maximálním využití možností - maj dobrý fígle, chvaty a voch*ávky. Kickbox je o výbušný síle - prostě ho nějak *****š a když si dobrej tak přestože se kreje tak poletí.... všechno je k něčemu dobrý. já (dělám) bych dělal kickbox, kdyby to šlo i taekwondo a pasivně se zajímal o karate...... Judo je sice dobrý, zvlášť na zemi, ale to musí mít člověk v krvi.... oproti karate judo moc neuspěje.

co je nej: pokud by se braly přesný pravidla BU tak si myslim že taekwondo. pokud by ale ti borci stáli někde na ulici, bylo by to karate a kickbox. judista by propadl protože by hned dostal třeba nohou do držky :-D /quote]

Kam se to podělo aikido?:) Judo se mi zdá,zasejc dobrý na takový to poštuchování,když je jeden v držení a potřebuje se bránit,to teakwondo je hodně na nohy a to se mi dost zamlouvali,hodně naučí..kickbox bych volil ze všeho nejvíc a karate nevim nevim..Sice se ted zmínim o karate a ne shotokan karate,ale karate dělá kamarád 4 roky a popravdě ho zmlátí leckdo...Shotokan je kontaktní,ale přece jen základ je karate,karate,karate a jestli nic neumí,tak to asi ani nemá cenu...Ale zase je možný že to je trenérem..ale že by neuměl vůbec nic,kvůli trenérovi to se mi nezdá...Co to aikido..?
Ledyyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crashpc 1. 12. 2006 20:42

jestli neumí vůbec nic tak je to trenérem a nebo tim že tam nechodí :lol: judo sice v držení lehce dobrý je ale já se bojim že bojování nespočívá v tom že někdo někoho drží...
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 31. 12. 2006 22:36

7 úderů za vteřinu -> http://www.yourdailymedia.com/media/1135942684

Bruce Lee jich dával 11-12 :o :tleskani
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Reiner 31. 12. 2006 22:58

wow to já neumím. Ale umím jiné věci heč :-P
Reiner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crashpc 1. 1. 2007 08:36

pěkný, a kdo dá 7piv do minuty? :lol:
crashpc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Reiner 1. 1. 2007 09:48

7 piv? Ha tak to by mne zabilo :-D Ty to zvládáš ju ? :-))
Reiner
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka