Jaka znacka horskeho kola je nejlepsi?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 6. 2008 17:44

Joo, jak už jsem psal jinde, přesně tohodle Supa jsem řešil do poslední chvíle, výhodu má ve SRAMu, lepší kliky a sedlo, ale horší vidlice, musí se dost připlatit aspon na Toru, brzdy parádní, stejně jako RM...

Ovšem ted jsem si všiml že brzdy nemá komplet Stroker, jakysi jiné kotouče má, asi levnější.. Ale to ničemu zas tolik nevadí
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Breaker 13. 6. 2008 17:50

Čo je zlé na Suntoure? :nenapadne Mne sa zdá dosť dobrá. ;)
#ledžendery
Breaker
DJ Nočního klubu

Odeslat příspěvekod -vasek- 13. 6. 2008 18:14

Veolw píše:Ten SUP vypada dobre to je pravda ale mate nekdo zkusenosti s prehazovackou SRAM? Co jsem slysel tak se pry oproti Shimanu velmi snadno serizuji ale ja osobne jsme nikdy komponenty teto firmy na svem kole nemel :)

Sram jezdím a nedám na něj dopustit takže se klidně ptej na cokoliv je libo.
Přehazovačka je lépe seříditelná, lépe odolává blátu a nečistotám. Je to způsobené hlavně poměrem 1:1 na řazení posuneš lanko a přehazovačka se posune o stejnou vzálenost. Shimano má 2:1 tudíž se každá nerovnoměrnost seřízení či nějaký bordel projeví. Dále má Sram tužší pružiny. Lehce hůře se přehazuje ale na druhou stranu opět mnohem větší odolnost proti bordelu. Pro závodníka k nezaplacení :-) . Dále má taky jinak vedené lanko takže se bowden u přehazovačky méně prohýbá a nehrozí zlomení jako shimana. To se prý shimano pokoušelo okpírovat u svých nových typů přehazovačky, ale prý se jim to moc nepovedlo. Osobně nevím.. Neměl jsem nový shimana v ruce. No a nakonec i robustnější konstrukce u Sramu.
Uff. Vyčerpávající. :-)

Breaker píše:Čo je zlé na Suntoure? :nenapadne Mne sa zdá dosť dobrá. ;)

Kupoval jsem nějakou levnější na bahníka a nepruží nic moc. Byla velmi tvrdá a reagovala jen na větší podněty. Po mém tuningu to je trochu lepší, ale stejně to není nic komfortního. V porovnání s RST ve stejně cenové hladině byla RST výrazně lepší..

Hmm, tak na ten Suntour se moc chvály nepěje.. :-| http://www.cyklodiskuze.cz/horska_kola/suntour-sf-xcm-d-lo
Koukám že si od doby mých zkušeností moc nepolepšili
Naposledy upravil Michal P dne 14. 6. 2008 06:01, celkově upraveno 1
Důvod: Místo psaní dalšího příspěvku za sebou uprav prosím ten předchozí. Příspěvky sloučeny.
-vasek-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 13. 6. 2008 18:24

Tuším že SRAM přehazovačky mají opačně tu pružinu, né jak klasické shimana lehce shazuješ dolů na menší, tam to lehce skáče nahoru... A taky díky té konstrukci lanko vede přímo, né obloukem jako u Shimana, takže by nemělo hrozit zaháknutí o nějakou větev atd...

kdyžtak tady přehled http://www.mountainbike.cz/clanek.shtml?x=1109639
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod -vasek- 13. 6. 2008 18:25

Fuck8r píše:
-vasek- píše:
Fuck8r píše:ježiši já jsem ale blbej ... já nenapsal cenu ! :lol: ... 3,200 Kč (osobně) a 3,400 Kč (dobírka) ... nové 07 - nikdy nenamontované na kole 8)

Hmm. :-) http://www.kupkolo.cz/produkty/Zapletena-kola-horska_70/Mavic-Crossride-07_1423.html

hele hele - když jsem to sem psal tak tam byla cena 4,290 Kč ;-]

Aha. Koukám že to bylo před rokem. Tak to sry... :D :D :D

MarkFX píše:Tuším že SRAM přehazovačky mají opačně tu pružinu, né jak klasické shimana lehce shazuješ dolů na menší, tam to lehce skáče nahoru... A taky díky té konstrukci lanko vede přímo, né obloukem jako u Shimana, takže by nemělo hrozit zaháknutí o nějakou větev atd...

kdyžtak tady přehled http://www.mountainbike.cz/clanek.shtml?x=1109639

nemají. tuhle ptákovinu mají nejvyšší sady shimana XT a XTR. Zavedli to s příchodem dualů.
Nevím jestli to používají i u nových modelů Shadow, ale Sram inverzní chod určitě nemá.
Uplně povolené lanko znamená klasicky nejtěžší pastorek.

edit: Díky za tu stránku. Všechny mé oblíbené komponenty na jednom místě. mlask :-D
Naposledy upravil Michal P dne 14. 6. 2008 06:02, celkově upraveno 1
Důvod: Místo psaní dalšího příspěvku za sebou uprav prosím ten předchozí. Příspěvky sloučeny.
-vasek-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Breaker 13. 6. 2008 18:29

-vasek-: RST? O RST som uvažoval, ale na fórach (mtbiker.sk) som sa dočítal, že sú nič moc a že radšej, jak RST, si kúpiť pevnú vidlu. :D Zatiaľ mám Suntour, pravda, iný, ako tento, a som spokojný.
#ledžendery
Breaker
DJ Nočního klubu

Odeslat příspěvekod -vasek- 13. 6. 2008 18:33

Breaker píše:-vasek-: RST? O RST som uvažoval, ale na fórach (mtbiker.sk) som sa dočítal, že sú nič moc a že radšej, jak RST, si kúpiť pevnú vidlu. :D Zatiaľ mám Suntour, pravda, iný, ako tento, a som spokojný.

Já na ní moc nenajezdil. Ale přišla mi lepší než ta suntour co mám na zimáku. Ale bavíme se tady o vidlicích v cenovce <3000kč v době před 3lety. :-D Jinak používám Rock Shox a můžu doporučit, ale to je zase jiná kategorie.. :-D
-vasek-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Breaker 13. 6. 2008 19:00

Veď jasné, ja takisto pod 4k neuvažujem. ;) Do toho sa oplatí investovať, rozdiely sú cítiť. :)
#ledžendery
Breaker
DJ Nočního klubu

Odeslat příspěvekod Veolw 13. 6. 2008 19:03

-vasek-: Ja bych se te rad zeptal na nejake porovnani SRAM se Shimanem. Porovnanim myslim napr. Jaky typ SRAM odpovida napr. Shimano Deore LX atd... Diky ;-)

Co se tyce te vidlice Suntour tak ta me celkem odrazuje a radsi bych opravdu ROCK SHOX (tuhle ma prave CUBE :-) ).
Člověk, který nic neví, nevidí problém, člověk, který hodně zná, vidí moře problémů.
<-- Leonardo Da Vinci -->
Veolw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod -vasek- 13. 6. 2008 19:38

veolw: řekl bych že je to takto:
shimano xtr - sram X0
simano xt - sram 9
shimano LX - sram 7
níže už bych spekuloval, ale asi to bude pokračovat tak nějak stejně.
shimano deore - sram 5
atd..

edit: Tak jsem se pořádněji mrknul na ty kola. Myslím že bych se rozhodoval mezi tím CUBE a tím Supem, neboli otázka RS dart/ SR Suntour bla bla:-), případně Sram versus Shimano. Druhá otázka by třeba pro mě byla jasná. První upřímně řečeno nevím.
Každopádně myslím, že skoro se žádným kolem o téhle cenovce už neuděláš chybu... ;-)
-vasek-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Veolw 13. 6. 2008 21:40

Jeste by me zajimalo jake plaste preferujete? Pokud bych bral toho Superiora tak bych je asi musel vymenit protoze co se tak divam tak tam nejsou nic moc :-) Ja mam dobre zkusenosti s Panaracer Fire XC Pro Comp ktere jsou v terenu perfektni ale na asfaltu delaji sileny hluk a jede se na nich dost tezko tak bych asi uvazoval trosku o necem jinem. Hlavne aby byly odolne proti procvaknuti :oboze
Člověk, který nic neví, nevidí problém, člověk, který hodně zná, vidí moře problémů.
Veolw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod -vasek- 13. 6. 2008 21:50

Co je špatného na těch pláštích na superioru? Schwalbe je docela špička v oboru i když tohle asi bude nějaký levnejší model.
Jinak já můžu s klidným srdcem doporučit pláště značky IRC. Konkretně Mythos slick. Na pevném povrchu rychlé, ale na blátě zvládnou neuvěřitelně mnoho na to že jsou to semi-slicky.
Také kamarádi hodně doporučují Schwalbe racing ralph, případně nějaké michelin xcr .. Ale to je taková vyšší cenová liga.
Chce to rozmyslet. Jestli chceš něco rychlého nebo naopak něco co tě podrží na blátě..

edit: Jo a proti procvaknutí jsou nejlepší bezduškovky. :D Ty procvaknout nelze.. :D
-vasek-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Veolw 14. 6. 2008 08:31

-vasek-: Nerikam ze Schwalbe dela spatne plaste ale konkretne ten typ co je na tom Superioru mel kolega a co jsem tak pozoroval tak je hodne nachylny na defekty. Bezdusovky nechci ale potreboval bych neco takoveho: http://www.ivelo.cz/katalog-kol-07/dily ... athon-plus :-) Tyhle asi nejsou moc vhodne do narocnejsiho terenu ale neco takoveho (akorat s jinym vzorkem) bych si predstavoval :-)
Veolw
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chameleon 14. 6. 2008 10:14

Úplně tu samou Meridu měl přítel, než mu jí ukradli. :grr:
Akorát si tam nechal dávat lepší vidlici. Párkrát jsem mu jí taky projela, jezdila dobře.
chameleon
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cumel30 15. 6. 2008 20:20

Nejde o značku,ale o výbavu,najlepšie je mať všetko Deore LX
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka