Na co si dát pozor při výběru kola?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mývalice 9. 3. 2006 15:27

Chystám se pro své robátko pořídit kolo. Než tak učiním, chci si nechat od zdejších milovníků jízdy na kole poradit, nač si při koupi dát pozor a kolik si mám natankovat do peněženky.

Kolo bude využíváno především na místních komunikacích (na přemístění na rande do vedlejší vesnice :mrgreen: ).
Naposledy upravil Mývalice dne 9. 3. 2006 16:32, celkově upraveno 1
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza

Odeslat příspěvekod vizitix 9. 3. 2006 15:34

hele,jde o to co od kola dcera potřebuje....

já kdybych chtěl tak by se dalo sehnat aji za 3,5 litru,ale to mělo železnej rám...a prostě nci moc....a tayk záleží kolik jsi nejvíc ochotná do toho investovat...
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mývalice 9. 3. 2006 15:54

Jí jde především o to, aby se mohla na nějakém přibližovadle dostat kam potřebuje. Takže dle jejich požadavků by stačila nějaká plečka... :mrgreen:
...jenže já to vidím jinak. Když už zainvestovat, tak do něčeho lepčího. Takže vás prosím o radu, s jakým vybavením (vidlice, brzdy, přehazovačka ... jejich štelování) pořídit kolo, aby bylo bezpečné a spolehlivé a taky aby nějaký čásek vydrželo a zda se vyplatí si připlatit. Prozatím jsem připravena na cenové rozpětí...dejme tomu :hm do 15tisíc.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza

Odeslat příspěvekod vizitix 9. 3. 2006 16:52

do 15 tisíc seženeš určo kvalitní...myslim,že nějaký kelli's by "stačilo" ado patnácti litrů určo nějaký seženeš....ale vybírej i podle toho,aby jí to vyhovovalo
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod ConPower 9. 3. 2006 20:31

Na komunikace a popř. do lehčího terénu by jí měla vyhovovat crosska. Do 15k sežene skvělé kolo. Vidlice by měla být spíš s menším odpružením, uzamykaytelná (tj., že se dá zablokovat), brzdy by měly dobře brzdit (slušné jsou třeba V-Brake) a přehazovačky jsou dobré Altus nebo Alivio. Taky by byla dobrá pohodlná sedlovka :D .
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vizitix 10. 3. 2006 14:23

jj,sedlo je základ:) ....když je špatný sedlo,je špatná i jízda !
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod kodl 13. 3. 2006 16:18

Spis nez tady te poradi na http://www.bike-forum.cz
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod Narcissus 19. 3. 2006 12:28

Lidi máte někdo zkušenost s www.kupkolo.cz?
Ptám se tady, protože oproti specializovaným webům je zde menší riziko odpovědi "agenta" firmy :)...
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mrož polní 19. 3. 2006 15:28

spíš než tady se zeptej na iBike.cz, dělaj to cyklistický profíci, takže myslim že odborná pomoc je nasnadě... :D

...cyklistický weby prolejzám pořád, ale kupkolo neznám. Nikde jsem o tom neslyšel, takže tak. Víc neporadim
mrož polní
Čtenář

Odeslat příspěvekod Narcissus 20. 3. 2006 22:36

No já jsem se právě z důvodů výše uvedených nechtěl ptát na specializovaném bike serveru. Ale teď už je to jedno - balík je na poště, takže uvidím... :)

EDIT: takže všechno došlo v pořádku, bez problémů...
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Nadšenec

Odeslat příspěvekod james11 27. 8. 2006 20:51

Narcissus píše:Lidi máte někdo zkušenost s url=http://www.kupkolo.cz]www.kupkolo.cz[/url]?

Kupkolo znám, bral jsem u nich věci za zhruba 2000,- kč a max. spokojenost, zajímaví jsou hlavně cenama, doporučuju.
Nikdy neříkej to nejde... :-)
james11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 27. 8. 2006 21:31

hlavně nekupovat celoodpružené kolo za 3,500Kč -> to je sebevražda !!! :pozor2
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod marz 28. 8. 2006 10:12

dobra znacka je i Leader Fox, neni mozna moc znama, ale je dobra. A za patnact tisic ... to je bez otazek.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod game_over 28. 8. 2006 10:28

za 15 tis by se dal pořídit GT avalanche 1.0 s Véčkama - je to kolo který určitě nezklame - crossku bych teda nějak nedoporučoval co když se zalíbí terény :) a s MTB můžeš udělat letadlo ale s crossky nebo trekovýho kola - slušný horský neuděláš.
Jinak na co si dát pozor při koupě rozhodně nekupovat nějaký levný kolo z tesca, páč velmi brzo by se do něj muselo investovat a to že velmi, seřízení těhle klumpů ve specializovaným servisu není zrovna nejlevnější záležitost nehledě na to že taková kola prostě seřídit nejdou, nejdůležitějšími prvky na kole jsou rám, vidlice a brzdy. Rám by měl být pokud možno hliníkový, vidlice na kola okolo těch 15 tis. přestavují trochu lepší základ většinou je tam nějaký Suntour, co se týče brzd tak bych volil v této cenové relaci spíš nějaká lepší véčka než kotoučovky(snadnější a lepší údržba), když se podaří najít nějakou akci(sleva) dají se najít kousky které jsou ozaseny řadami Deore, LX, XT - většinou od nějaký sady něco(náby, šaltr, přesmyk, řazení)
game_over
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matysek 29. 8. 2006 09:15

Vidlice maji sva pro a proti. Zadni odpruzeni je pro slapani spise opraz a predni vidlice jsou i casto za jizdy uzamytalne tak, ze nepruzi, ale nidky jsem temto vecem moc neveril a Marzochi ci RockShock je snad ani nedelaji.

V jakem terenu se bude s tim kolem pohybovat a kolik toho rocne ujede, protoze na tom bude i zaviset, jake ulozeni, jake naboje ci jake osazeni (no Deore to bude), brzdy, sedlovka (mohu doporucit Specialized a jejich body geometry - sedi se na tom dobre), jaky predstavec apod. Kdyz si vezmu rozdil v presmykacich treba Deore XT nebo XL, bude muset vedet i jak na tom prehazovat, protoze ne kazdy presmykac chce prehodit v plnem slapani za sekundu a zalezi i na seriditelnosti,coz ne kazdy ma. Jake talire, jake rafky apod. Musi napr. ten rafek prezit naraz do parezu/obrubaku?

To je jak vestit z kristalove koule, kdyz napisete takovyto dotaz.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Návštěvník

Další stránka