Koupit kolo ještě teď (mimo sezonu), nebo na jaře?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 26. 1. 2006 20:28

No... 11.11.2005 (jak krásné datum) mi bylo ukradeno mé milované kolo. Už mám nástřádáno několik tisíc na nové, něco ještě dostanu za vysvědčení... To ale není podstatné, mě zajímá, jestli bych si to kolo měl koupit spíš teď v zimě, kdy se na kole ještě nejezdí a mimo sezonu by to logicky a teoreticky mělo být levnější, nebo až na jaře, na počátku sezonu, kdy ho už fakt budu potřebovat. Bude to zas nějaké "levnější lepší" kolo, cca 8.000 Kč.

Ještě bych měl druhou, vedlejší otázku:
Mám si nechat kolo spíš poskládat a vybrat si tak fakt to, co potřebuju a budu chtít anebo vzít kolo už hotové? Na minulém mě štvalo, že tam dost věcí nebylo (rohy) a jiné mi zas nevyhovovaly. Na druhé straně mělo zas několik věcí pro mě zbytečných. Spíš se přikláním k poskládání.

A ještě poslední:
Vejdu se do výše stanoveného limitu (kolem 8 tisíc), pokud bych na kole chtěl mít nějakou lepší vidlici, slušný rám, dvojité ráfky a nějakou kvalitnější přehazovačku (nejspíš Altus). Zbytek tak nějak přiměřený.

Díky :mrgreen:
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 27. 1. 2006 08:10

a) zimni sleva je zimni sleva ... na jare uz nebude (na kole se jezdi stale!)
b) koupe kola se slevou nese s sebou i riziko, ze ne vse bude dle libosti
c) koupe levnejsiho kola nese s sebou i riziko, ze ne vse bude dle libosti
d) samosmontovani... mozna ztrata zaruky pri poskozeni
e) at si kdochcecochce ... komplet lze poridit levneji nez samostatne z tech samych soucastek
f) cim levnejsi, tim nekvalitnejsi (koupil jsem kus, po 50 km se vracim, ze si priplatim...)
g) k jakymu ucelu bude kolo slouzit? (mtb/cesta, km/rok, pohoda/drncaky)
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 29. 1. 2006 15:36

Myslel jsem tím, že si vyberu součástky a oni mi to přímo v tom cykloservisu smontujou. Každopádně díky.

Bude to MTB, najezdím asi 700 km/rok, spíš náročnější provoz, ale ne zas moc. Prostě s kámošema po skokánkách a tak. Měl jsem kolo za 7k a celkem vyhovovalo. Teď by to ale chtělo něco lepšího, cenový strop ale asi nebude moc přesahovat 8 tisíc (jestli vůbec).
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod AndrewJ 29. 1. 2006 15:58

ConPower píše:Vejdu se do výše stanoveného limitu (kolem 8 tisíc), pokud bych na kole chtěl mít nějakou lepší vidlici, slušný rám, dvojité ráfky a nějakou kvalitnější přehazovačku (nejspíš Altus). Zbytek tak nějak přiměřený.
/quote]


kvalitní odpružená vidlice, minimálně 3500 takže asi nevejdeš

to co píšeš, ta jo kolo tak od 12K
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 29. 1. 2006 16:57

Pravda, já mám kolo za šestnáct, a to bylo ještě zlevněné z 22 tisíc, a vidlice tam je právě asi za 3500,-...
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod *v*o*j*t*a* 29. 1. 2006 19:44

Na cenu do 8K zaponěň dobrý a kvalitní kolo tak minimálně od 12K. Doporučuju koupit hotové kolo. Nechci dělat reklamu ale koukni se na GTčka. Já mám avalanche 1.0 byl za 17K opravdu výborné. Ségra má avalanche 2.0 za 11K a za tu cenu opravdu dobré kolo.
Naposledy upravil *v*o*j*t*a* dne 29. 1. 2006 19:47, celkově upraveno 1
*v*o*j*t*a*
Čtenář

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 29. 1. 2006 19:47

ConPower píše:... spíš náročnější provoz, ale ne zas moc. Prostě s kámošema po skokánkách a tak. Měl jsem kolo za 7k a celkem vyhovovalo. Teď by to ale chtělo něco lepšího, cenový strop ale asi nebude moc přesahovat 8 tisíc (jestli vůbec).i/quote]

jak je libo: radsi dam 16000 nez abych se s tim tahal-tedy je to citelne tezsi, radsi poradnou pruzinu, by mi neruplo v loktech po 3m skokanku dolu, s radosti v lese i 80km/h, hlavne budu verit, ze neupadne slapka, nezlomi se brzdna packa, nepraskne ram... nasledky byvaji fatalni :( no a potom ta vydrz! kalkulace nakladu udrzby, obnovy a porizovacich nakladu je v tom smeru zdrcujici ... dobre si to rozmysli :hm a na sve stesti pomysli :mrgreen:
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 30. 1. 2006 18:29

radoch píše:po 3m skokanku dolu, s radosti v lese i 80km/h, hlavne budu verit, ze neupadne slapka, nezlomi se brzdna packa, nepraskne ram... nasledky byvaji fatalni :(


No, tak takový provoz jsem zas nemyslel :mrgreen: . 16k nemůžu mít ani náhodou, ve 14ti je pro mě celkem problém nastřádat aspoň těch 8... Ta vidlice nemusí být až zas tak moc dobrá, stačí nějaká obyčejnější, kámoši taky nemají vidlice za bůhvíkolik tisíc (jeden má trochu šílenější, ale ten je do kola blázen :) ) a taky jezdí v poho.

Tak říkáte spíš koupit hotové... U téhle cenové hladiny bych si ale právě spíš nechal nechat kolo poskládat, protože si můžu přesně vybrat, co tam bude. Výsledek může být minimálně zajímavý.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 30. 1. 2006 19:05

ty blaho, ve 14ti jsem jezdil uz ani nevim na cem :D
presto uz bys moh vazit poradnej ranec, tak bacha na sunty, neb napr. praskla hridelka slapky i po malym skoku se rovna necemu podobnemu jako nasednuti v klidu na k0kot bez sedla, apod.!
jinak jsem kdysi mel kolo bez pruziny a taky ziju...
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 30. 1. 2006 19:54

Jasne, díky moc... Každopádně tolik peněz nebude, budu se ale snažit o to, nevrazit tam špatné součástky :D .
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ConPower 3. 3. 2006 20:55

Tak jsem nakonec vzal novější verzi Dominatora Detroit, dost mě překvapila :) . Oproti starší má lepší ráfky, jinou sedlovku a vidlici (starší měla RST, nová SR Suntour). Taky jsou tuším jiné pláště, krček, představec a řidítka. Alivio je super. Byl za 8k, zlevněný z 11k. Prý nejlepší koupě za ty prachy, tak uvidím. Pár km jsem už na něm najel a zanechal rozhodně pozitivní dojem. :)
Naposledy upravil ConPower dne 4. 3. 2006 15:47, celkově upraveno 1
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 4. 3. 2006 08:46

jestli kolo vypada takhle: http://ivelo.cz/katalog05_obrazek/570_full

uh, co je to za plastovy bazmeg na tacu? sundat!
nejsou ty slapky moc umelohmotny? by boty pri vlhku neklouzaly...
co to je: par km najel? extrem! jinak je to solichani na h.... ale pozor na draty zadniho kola u retezu, preci jen tam s sebou obcas divoce hazi ... co takhle tam neco vrznout...
vidlice ma menitelnou tuhost?
rafky - na galuskovy ventilek? jinak kvalita rafku se pozna pri brzdeni, mno a taky, aby se nekroutila

co dodat k tomuhle: http://the.mtbiker.sk/index.php?modul=recenzie&id=Dominator+Detroit+2005

jinak preju mnoho cool zazitku a prijemny namahy :)

PS. muzu si vic hrat ... mam 27 kvaltu :D, zas nemam model roku 2005, ale to me netrapi
PS2. jsi si jist, ze v pravidlech cs pravopisu je slovo "slevneny"? :mrgreen:
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 4. 3. 2006 15:49

Ne, to je právě ta starší verze :) . Vidlice je samozřejmě regulovatelná a bazmeg na taliřu není :) . Jinač těma pár km jsem myslel jenom takové testovací projetí, abych zjistil, co jsem pořídil (to znělo, jak bys mě kritizoval...). Šlapátka jsou v pohodě, taky jsou jiné než na tom, co ukazuješ.

Obrázek

To je on... Bohužel větší obrázek jsem nenašel, ale jde poznat, že má jinou vidlu (černou oproti červené) a jiné ráfky (černé oproti stříbrným).
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 4. 3. 2006 19:32

z toho pidi obrazku poznam houby, vidim dobre: pokus o odpruzeni zadni vidle?
http://www.olpran.cz/dom_mtb_2006_detroit.php
Obrázek
jakoze tohle, ale jina barevna varianta? ...uz vypada lepsi, ale jednou budes mit lepsi... kdyz se na tomhle nezabijes :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale to nedelej, jeste se chci zeptat ja tebe neco o telefonech...
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 4. 3. 2006 23:32

Ja si kolo vzdycky stavel sam... Nemam sestavy rad jak u pc tak u kola atd...
Zkus nejaky rockmachine,cannondale nebo LeaderFox :-)
na autohra,meridu atd bych uplne kaslal jsou to kramy.
Nejake plaste Ritchie a komponenty DeoreLX nebo XT :-)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků