Koupit kolo ještě teď (mimo sezonu), nebo na jaře?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 26. 1. 2006 20:28

No... 11.11.2005 (jak krásné datum) mi bylo ukradeno mé milované kolo. Už mám nástřádáno několik tisíc na nové, něco ještě dostanu za vysvědčení... To ale není podstatné, mě zajímá, jestli bych si to kolo měl koupit spíš teď v zimě, kdy se na kole ještě nejezdí a mimo sezonu by to logicky a teoreticky mělo být levnější, nebo až na jaře, na počátku sezonu, kdy ho už fakt budu potřebovat. Bude to zas nějaké "levnější lepší" kolo, cca 8.000 Kč.

Ještě bych měl druhou, vedlejší otázku:
Mám si nechat kolo spíš poskládat a vybrat si tak fakt to, co potřebuju a budu chtít anebo vzít kolo už hotové? Na minulém mě štvalo, že tam dost věcí nebylo (rohy) a jiné mi zas nevyhovovaly. Na druhé straně mělo zas několik věcí pro mě zbytečných. Spíš se přikláním k poskládání.

A ještě poslední:
Vejdu se do výše stanoveného limitu (kolem 8 tisíc), pokud bych na kole chtěl mít nějakou lepší vidlici, slušný rám, dvojité ráfky a nějakou kvalitnější přehazovačku (nejspíš Altus). Zbytek tak nějak přiměřený.

Díky :mrgreen:
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 27. 1. 2006 08:10

a) zimni sleva je zimni sleva ... na jare uz nebude (na kole se jezdi stale!)
b) koupe kola se slevou nese s sebou i riziko, ze ne vse bude dle libosti
c) koupe levnejsiho kola nese s sebou i riziko, ze ne vse bude dle libosti
d) samosmontovani... mozna ztrata zaruky pri poskozeni
e) at si kdochcecochce ... komplet lze poridit levneji nez samostatne z tech samych soucastek
f) cim levnejsi, tim nekvalitnejsi (koupil jsem kus, po 50 km se vracim, ze si priplatim...)
g) k jakymu ucelu bude kolo slouzit? (mtb/cesta, km/rok, pohoda/drncaky)
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 29. 1. 2006 15:36

Myslel jsem tím, že si vyberu součástky a oni mi to přímo v tom cykloservisu smontujou. Každopádně díky.

Bude to MTB, najezdím asi 700 km/rok, spíš náročnější provoz, ale ne zas moc. Prostě s kámošema po skokánkách a tak. Měl jsem kolo za 7k a celkem vyhovovalo. Teď by to ale chtělo něco lepšího, cenový strop ale asi nebude moc přesahovat 8 tisíc (jestli vůbec).
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod AndrewJ 29. 1. 2006 15:58

ConPower píše:Vejdu se do výše stanoveného limitu (kolem 8 tisíc), pokud bych na kole chtěl mít nějakou lepší vidlici, slušný rám, dvojité ráfky a nějakou kvalitnější přehazovačku (nejspíš Altus). Zbytek tak nějak přiměřený.
/quote]

kvalitní odpružená vidlice, minimálně 3500 takže asi nevejdeš

to co píšeš, ta jo kolo tak od 12K
AndrewJ
Přeborník

Odeslat příspěvekod Narcissus 29. 1. 2006 16:57

Pravda, já mám kolo za šestnáct, a to bylo ještě zlevněné z 22 tisíc, a vidlice tam je právě asi za 3500,-...
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Nadšenec

Odeslat příspěvekod *v*o*j*t*a* 29. 1. 2006 19:44

Na cenu do 8K zaponěň dobrý a kvalitní kolo tak minimálně od 12K. Doporučuju koupit hotové kolo. Nechci dělat reklamu ale koukni se na GTčka. Já mám avalanche 1.0 byl za 17K opravdu výborné. Ségra má avalanche 2.0 za 11K a za tu cenu opravdu dobré kolo.
Naposledy upravil *v*o*j*t*a* dne 29. 1. 2006 19:47, celkově upraveno 1
*v*o*j*t*a*
Čtenář

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 29. 1. 2006 19:47

ConPower píše:... spíš náročnější provoz, ale ne zas moc. Prostě s kámošema po skokánkách a tak. Měl jsem kolo za 7k a celkem vyhovovalo. Teď by to ale chtělo něco lepšího, cenový strop ale asi nebude moc přesahovat 8 tisíc (jestli vůbec).i/quote]

jak je libo: radsi dam 16000 nez abych se s tim tahal-tedy je to citelne tezsi, radsi poradnou pruzinu, by mi neruplo v loktech po 3m skokanku dolu, s radosti v lese i 80km/h, hlavne budu verit, ze neupadne slapka, nezlomi se brzdna packa, nepraskne ram... nasledky byvaji fatalni :( no a potom ta vydrz! kalkulace nakladu udrzby, obnovy a porizovacich nakladu je v tom smeru zdrcujici ... dobre si to rozmysli :hm a na sve stesti pomysli :mrgreen:
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 30. 1. 2006 18:29

radoch píše:po 3m skokanku dolu, s radosti v lese i 80km/h, hlavne budu verit, ze neupadne slapka, nezlomi se brzdna packa, nepraskne ram... nasledky byvaji fatalni :(

No, tak takový provoz jsem zas nemyslel :mrgreen: . 16k nemůžu mít ani náhodou, ve 14ti je pro mě celkem problém nastřádat aspoň těch 8... Ta vidlice nemusí být až zas tak moc dobrá, stačí nějaká obyčejnější, kámoši taky nemají vidlice za bůhvíkolik tisíc (jeden má trochu šílenější, ale ten je do kola blázen :) ) a taky jezdí v poho.

Tak říkáte spíš koupit hotové... U téhle cenové hladiny bych si ale právě spíš nechal nechat kolo poskládat, protože si můžu přesně vybrat, co tam bude. Výsledek může být minimálně zajímavý.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 30. 1. 2006 19:05

ty blaho, ve 14ti jsem jezdil uz ani nevim na cem :D
presto uz bys moh vazit poradnej ranec, tak bacha na sunty, neb napr. praskla hridelka slapky i po malym skoku se rovna necemu podobnemu jako nasednuti v klidu na k0kot bez sedla, apod.!
jinak jsem kdysi mel kolo bez pruziny a taky ziju...
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 30. 1. 2006 19:54

Jasne, díky moc... Každopádně tolik peněz nebude, budu se ale snažit o to, nevrazit tam špatné součástky :D .
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ConPower 3. 3. 2006 20:55

Tak jsem nakonec vzal novější verzi Dominatora Detroit, dost mě překvapila :) . Oproti starší má lepší ráfky, jinou sedlovku a vidlici (starší měla RST, nová SR Suntour). Taky jsou tuším jiné pláště, krček, představec a řidítka. Alivio je super. Byl za 8k, zlevněný z 11k. Prý nejlepší koupě za ty prachy, tak uvidím. Pár km jsem už na něm najel a zanechal rozhodně pozitivní dojem. :)
Naposledy upravil ConPower dne 4. 3. 2006 15:47, celkově upraveno 1
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 4. 3. 2006 08:46

jestli kolo vypada takhle: http://ivelo.cz/katalog05_obrazek/570_full

uh, co je to za plastovy bazmeg na tacu? sundat!
nejsou ty slapky moc umelohmotny? by boty pri vlhku neklouzaly...
co to je: par km najel? extrem! jinak je to solichani na h.... ale pozor na draty zadniho kola u retezu, preci jen tam s sebou obcas divoce hazi ... co takhle tam neco vrznout...
vidlice ma menitelnou tuhost?
rafky - na galuskovy ventilek? jinak kvalita rafku se pozna pri brzdeni, mno a taky, aby se nekroutila

co dodat k tomuhle: http://the.mtbiker.sk/index.php?modul=recenzie&id=Dominator+Detroit+2005

jinak preju mnoho cool zazitku a prijemny namahy :)

PS. muzu si vic hrat ... mam 27 kvaltu :D, zas nemam model roku 2005, ale to me netrapi
PS2. jsi si jist, ze v pravidlech cs pravopisu je slovo "slevneny"? :mrgreen:
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 4. 3. 2006 15:49

Ne, to je právě ta starší verze :) . Vidlice je samozřejmě regulovatelná a bazmeg na taliřu není :) . Jinač těma pár km jsem myslel jenom takové testovací projetí, abych zjistil, co jsem pořídil (to znělo, jak bys mě kritizoval...). Šlapátka jsou v pohodě, taky jsou jiné než na tom, co ukazuješ.

Obrázek

To je on... Bohužel větší obrázek jsem nenašel, ale jde poznat, že má jinou vidlu (černou oproti červené) a jiné ráfky (černé oproti stříbrným).
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 4. 3. 2006 19:32

z toho pidi obrazku poznam houby, vidim dobre: pokus o odpruzeni zadni vidle?
http://www.olpran.cz/dom_mtb_2006_detroit.php
Obrázek
jakoze tohle, ale jina barevna varianta? ...uz vypada lepsi, ale jednou budes mit lepsi... kdyz se na tomhle nezabijes :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale to nedelej, jeste se chci zeptat ja tebe neco o telefonech...
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 4. 3. 2006 23:32

Ja si kolo vzdycky stavel sam... Nemam sestavy rad jak u pc tak u kola atd...
Zkus nejaky rockmachine,cannondale nebo LeaderFox :-)
na autohra,meridu atd bych uplne kaslal jsou to kramy.
Nejake plaste Ritchie a komponenty DeoreLX nebo XT :-)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník

Odeslat příspěvekod vizitix 5. 3. 2006 11:56

my si tedka s tátou kupujem nový kola,tátovi ho šlohli a mě už je malí....

táta si kupuje kelis-model axis(2006)-tátovo i s nějakejma těma doplňkama za myslim 13k

a já budu mít kelis-model viper(2005)-moje je i s nějakejma těma doplňkama za 9k

chtěl jsem sice odpruženou vidlici,ale nebylo to podmínkou,navíc mě to až zas tolik neva....

jinak třeba některý shopy maj slevy v jeden určitej den-znám jeden shop kde maj na mikuláše slevu 15%....
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Andy 5. 3. 2006 12:31

Mne by sa teda skladať ani nechcelo, a nevyznám sa v tom tak, aby som vedel vybrať všetky vhodné komponenty, preto preferujem "zostavy"..

Mimochodom, čo je na Authoroch a Meridách také zlé? Nech viem.
Andy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 6. 3. 2006 19:25

IcemanCZ píše:Ja si kolo vzdycky stavel sam... Nemam sestavy rad jak u pc tak u kola atd...

Taky jsem chtěl skládat, ale za ty peníze (8k) se vyplatí víc koupit hotové kolo. To máš tak 2,5k rám, 2k vidlice, 1,5k ráfky, 0,5k pláště ... a už jsem na 6,5k - kde jsou brzdy, přehazky, přesmykače? :wink: O dalších doplňcích jako řidítka, představec, šlapátka apod. ani nemluvím.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ConPower 6. 3. 2006 19:27

fildas píše:chtěl jsem sice odpruženou vidlici,ale nebylo to podmínkou,navíc mě to až zas tolik neva....v/quote]

Brr, mně stačí s tvrdou vidlou skočit z patníku a mám dost :mrgreen: .
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ConPower 6. 3. 2006 19:34

radoch píše:z toho pidi obrazku poznam houby, vidim dobre: pokus o odpruzeni zadni vidle?

Nene, asi budu muset sáhnout po vlastní fotce :mrgreen: .

Obrázek

Snad už to jde líp poznat :oboze :) . Jinak vypadá trochu divně to vysoké sedátko a blatník moc vespod - teď to mám jinak, vypadá líp :D .
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 8. 3. 2006 10:24

Obrázek co rikate na tohle?
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9 ...?
š.ť.á.p.i
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vizitix 8. 3. 2006 11:05

počkejte,až mi zejtra nebo v pátek přivezou kolo,tak vám ho vyfotim !!! když už je tu přehlídka :D
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod ConPower 8. 3. 2006 20:10

2 s.t.a.p.i: Pěkné, mně se jenom moc nelíbí ten rám. A taky sedátko je na mě moc vysoko :mrgreen: .

Můj reparát, teď je to lepší :) :

Obrázek
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vizitix 8. 3. 2006 20:35

tak,právě nám dovezli kola,zejtra je vyfotim :)
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 8. 3. 2006 20:56

ConPower píše:2 s.t.a.p.i: Pěkné, mně se jenom moc nelíbí ten rám. A taky sedátko je na mě moc vysoko :mrgreen: .
:/quote]

jo sedatko mam vys, protoze jezdim delsi trasy.. Ono se jezdi blbe, kdyz mam sedatko uplne dole rychle z toho boli nohy.. Pojedes se projet? :mrgreen:
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9 ...?
š.ť.á.p.i
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radoch (novy) 9. 3. 2006 06:40

ConPower:
co tam mas za ventilky - automobilovy? ...jestli, tak fuj (jako tlusty rafky?)
takovyhle zadni blatnik? ... to je alibizmus, fuj (na mokru nebo v desti budes stejne jak prase a v bahne to nejde vubec)
odrazky? ... fuj (akorat zasvinis prirodu tezko rozlozitelnym odpadem)
co takhle naka brasnicka do ramu ala s.t.a.p.i. ... pude to pres lanovody ci jak to tam je ubastleny?

taky pridam .... cast myho kola, to jeste nebyl snih ... a zas kur*a pada :D ... presto letos tak 100-200km na ledu a snehu a snad jsem ani neupadl
Obrázek
radoch (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ConPower 9. 3. 2006 09:05

s.t.a.p.i píše:jo sedatko mam vys, protoze jezdim delsi trasy.. Ono se jezdi blbe, kdyz mam sedatko uplne dole rychle z toho boli nohy.. Pojedes se projet? :mrgreen:

Jasně, taky mám radši sedátko býš na delší vzdálenosti... Do školy jsem raz jel na kámošovém trialu a kolenama jsem se bouchal do brady :mrgreen: . Pokud třeba jezdím po zadním, radši dám ho dám níž, ale jinak radši výš.

Projet se pojedu, sraz dáme v Olomouci, to je asi mezi Ježkovicema a Bohumínem :D .
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ConPower 9. 3. 2006 09:08

radoch píše:ConPower:
co tam mas za ventilky - automobilovy? ...jestli, tak fuj (jako tlusty rafky?)
takovyhle zadni blatnik? ... to je alibizmus, fuj (na mokru nebo v desti budes stejne jak prase a v bahne to nejde vubec)
odrazky? ... fuj (akorat zasvinis prirodu tezko rozlozitelnym odpadem)
co takhle naka brasnicka do ramu ala s.t.a.p.i. ... pude to pres lanovody ci jak to tam je ubastleny?

Ventilky jsou původní - "kolové". Ráfky jsou takové tz "vzvýšené" dvojité, to se mi líbí.

Možná by ses divil, ale když jedu v dešti s tímhle blatníkem, nemám zcákané zada, jako když jedu bez blatníku.

Odrázky mně nikdy nějak nevadily a nepadaly mi, ale když to říkáš, klidně si je sundám...

Brašničku mám, ale do toho menšího rámu se nevejde, už je tam držák na flašku :D .
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 9. 3. 2006 12:54

ConPower píše:
s.t.a.p.i píše:Projet se pojedu, sraz dáme v Olomouci, to je asi mezi Ježkovicema a Bohumínem :D .>/quote]

jo to by slo mam to do Olomouce zhruba 60km.. Kolik rocne najezdis?

Jinak ja blatniky nepouzivam vubec se mi na kole nelibi.. Ventilky mam kovovy a odrazky co to je?

To radoch- tu brasnicku mam uchycenou pod lankama..
š.ť.á.p.i
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vizitix 9. 3. 2006 15:32

Obrázek -tátovo

Obrázek -moje ...jen jsem si tam já,ajni táta ještě nedali taštičky pod rám....prtz kola nám dovezly včera pozdě večer....
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod ConPower 9. 3. 2006 20:34

s.t.a.p.i píše:jo to by slo mam to do Olomouce zhruba 60km.. Kolik rocne najezdis?

Jinak ja blatniky nepouzivam vubec se mi na kole nelibi.. Ventilky mam kovovy a odrazky co to je?

Hm, já do Olomouce asi 100 km :D . Najezdím tak 1000-1500 km.

Blatníky používám jen ty, co se mi líbí (a zároveň jsou samozřejmě účelné :) . Odrázky jsou ty oranžové plasty mezi špicema...
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 9. 3. 2006 23:35

ConPower píše:Hm, já do Olomouce asi 100 km :D . Najezdím tak 1000-1500 km.
Odrázky jsou ty oranžové plasty mezi špicema...e/quote]

TAk samozrejme vim co jsou odrazky :lol: :lol: jsem si delal srandu, protoze je nepouzivam..

JA najezdim, tak 1900-2200km, ale letos mam v planu 3000km... :oboze :oboze
š.ť.á.p.i
Nadšenec

Odeslat příspěvekod james11 1. 9. 2006 14:36

Mám toto:
http://karpatskybikemaraton.wz.cz/Snimek%20003.jpg

je to letošní model, zatím mám najeto 2000km, je září, myslím že ještě 1000km bych letos mohl zvládnout. V zimě nejezdím. Určitě bych slev využil, toto kolo bylo koupeno v předsezóní slevě :)
Nikdy neříkej to nejde... :-)
james11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Narcissus 1. 9. 2006 15:42

Jak vidím, je to tu samý Kelly's, tak si to taky neodpustím :).

Obrázek

Kámen úrazu je vidla Suntour XC75. Tu chci vyměnit, což chvíli potrvá, protože prý vidle pod sedm tisíc nemají cenu, takže minimálně za pět koupím.
A sorry za ten velký obrázek, ale Imageshack mi tu prostě odmítl dát malý odkaz.
Narcissus
Nadšenec

Odeslat příspěvekod james11 1. 9. 2006 20:26

no super! co tam máš za brzdy?
james11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Narcissus 2. 9. 2006 02:29

Jsou to noname Diatech Anchor, kopie jakýchsi starších Hayesů. Brzdí perfektně a nemusel jsem platit za značku :). Jen když se zahřejou, tak piští, což je ale vhodné např. při sjezdu z Pradědu, kde je vždycky lidí jak na václaváku :).
Narcissus
Nadšenec

Odeslat příspěvekod james11 2. 9. 2006 13:40

kolik tě ty brzdy vyšly? právě se taky po nějakých kotoučích rozhlížím, tak bych potřeboval poradit..
james11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Narcissus 3. 9. 2006 03:30

Já jsem je už měl na kole, ale co jsem našel, na netu se dají sehnat za 5000,- komplet oboje. Ale radit se neodvažuju, jsou to moje první hydry, takže se spíš podívej na http://www.bike-forum.cz nebo http://www.mountainbike.cz , tam už se řešily.
Narcissus
Nadšenec

Odeslat příspěvekod james11 3. 9. 2006 10:28

i tak díky! na BF chodím! Jaký mám na BF nick? :)
james11
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Narcissus 3. 9. 2006 23:16

No jo, už tě tam vidím :). Já tam nejsem ani registrovaný, ale pročítám to tam. A dle mého nezkušeného názoru, i přesto, že nic jiného než hydry už nechci, bych spíš než hydry pořídil pořádnou vidli. Ta se ti na jízdním komfortu podepíše víc jak ty brzdy.
Narcissus
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Fuck8r 11. 10. 2006 20:38

nevíte jestli se vyrábí nějaký nový model legendárních skládaček ? :)
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Přeborník