Měření pulsu

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jannk 28. 4. 2010 12:14

Mají smysl hodinky na měření pulsu nebo ukazují nesmysly a je potřeba měřit s hrudním pásem?
(myslím při sportu)
dík
jannk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 4. 2010 17:13

tyjo tak to nevim, ale teoreticky by to dost dobře mělo stačit z hodinek bych řekl
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 28. 4. 2010 17:31

no moje omezena zkusenost je, ze jakekoliv mereni pulsu bez hrudniho pasu je vicemene generator nahodnych cisel ... nekdy funguje a nekdy ne. Ale jak rikam - intenzivne jsem to netestoval ...
jannk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 28. 4. 2010 17:36

Co já vím, tak skoro u všech je potřeba hrudní pás. Vím jen o 2 typech, u kterých ho není potřeba, ale to už moc nejsou hodinky ;-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 4. 2010 19:57

tak puls si nahmatáš na zápěstí i rukou, a to bych řekl že přístroj bude daleko citlivější než ruka..

Například rotopedy a podobné stroje mají na "řídítkách" a madlech taky snímače kde se stačí držet a čte to puls.. Jasny že to bude jen orientační, ale když to čte i z dlaně tak co teprv ze zápěstí? :hm
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 28. 4. 2010 20:02

no prave ze ty pristroje na rotopedech ukazuji dost podivna cisla. Ale ok - zkusim si v nejake prodejne nejake hodinky merici puls vyzkouset
jannk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 4. 2010 20:17

kuwa ted přemýšlím jestli sem měl rozdílná čísla na spiningu s hrudním pásem a doma na rotopedu s těma čidlama na dlaň.. :hm

Už nevim, nejel sem dlouho tam ani tam a na kola pulsmetr nepoužívám.. :-|
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 28. 4. 2010 20:21

rozdilna ani tak byt nemusi ... moje zkusenost s jinymi cidly je, ze obcas (docela casto) hodne pulsu nedetekuje, takze aktualni hodnota dost skace - coz je otravne ...
jannk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 29. 4. 2010 00:32

a k čemu to je, když nejste profesionálové z CI5? :)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 29. 4. 2010 06:53

aquarkko: k docela dost věcem, pokud člověk nad svojí fyzickou aktivitou chce trochu přemýšlet :potichu

jannk: kup si plnohodnotný sporttester. vyhodíš za něj sice kolem 5 tisíc, ale je to jediné, co ukazuje jakžtakž přesně. u čehokoli, co měří tep v závislosti na přiložení části těla na senzor, je vysoká pravděpodobnost, že měření bude stát za houby. jinak, výborná věc je naučit se nahmatat krkavici a počítat dle vlastního pocitu ;-]
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 4. 2010 20:49

Akurát to nemůže provádět při výšlapu na kole, nebo teréním běhu atd... :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 5. 2010 06:28

rotoped (snímač v madlech) mně během tréninku ukazoval 90-115 a pulsmetr s pásem za 2000Kč ukazoval 130-140 takže... :-D

ještě si pamatuju když jsme měli rotoped s ušním kolíčkem jako senzorem tepu a zkoušel jsem jet co to dá (odhadem tak 190) tak mně to tam ukazovalo asi 112 maximálně :D
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 8. 5. 2010 08:54

jo, stejna zkusenost - cidla v madlech nejake pulsy nezaznamenaji ...
jannk
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků