Měření pulsu

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jannk 28. 4. 2010 12:14

Mají smysl hodinky na měření pulsu nebo ukazují nesmysly a je potřeba měřit s hrudním pásem?
(myslím při sportu)
dík
jannk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 4. 2010 17:13

tyjo tak to nevim, ale teoreticky by to dost dobře mělo stačit z hodinek bych řekl
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod jannk 28. 4. 2010 17:31

no moje omezena zkusenost je, ze jakekoliv mereni pulsu bez hrudniho pasu je vicemene generator nahodnych cisel ... nekdy funguje a nekdy ne. Ale jak rikam - intenzivne jsem to netestoval ...
jannk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 28. 4. 2010 17:36

Co já vím, tak skoro u všech je potřeba hrudní pás. Vím jen o 2 typech, u kterých ho není potřeba, ale to už moc nejsou hodinky ;-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 4. 2010 19:57

tak puls si nahmatáš na zápěstí i rukou, a to bych řekl že přístroj bude daleko citlivější než ruka..

Například rotopedy a podobné stroje mají na "řídítkách" a madlech taky snímače kde se stačí držet a čte to puls.. Jasny že to bude jen orientační, ale když to čte i z dlaně tak co teprv ze zápěstí? :hm

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod jannk 28. 4. 2010 20:02

no prave ze ty pristroje na rotopedech ukazuji dost podivna cisla. Ale ok - zkusim si v nejake prodejne nejake hodinky merici puls vyzkouset
jannk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 4. 2010 20:17

kuwa ted přemýšlím jestli sem měl rozdílná čísla na spiningu s hrudním pásem a doma na rotopedu s těma čidlama na dlaň.. :hm

Už nevim, nejel sem dlouho tam ani tam a na kola pulsmetr nepoužívám.. :-|

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod jannk 28. 4. 2010 20:21

rozdilna ani tak byt nemusi ... moje zkusenost s jinymi cidly je, ze obcas (docela casto) hodne pulsu nedetekuje, takze aktualni hodnota dost skace - coz je otravne ...
jannk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 29. 4. 2010 00:32

a k čemu to je, když nejste profesionálové z CI5? :)
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 29. 4. 2010 06:53

aquarkko: k docela dost věcem, pokud člověk nad svojí fyzickou aktivitou chce trochu přemýšlet :potichu

jannk: kup si plnohodnotný sporttester. vyhodíš za něj sice kolem 5 tisíc, ale je to jediné, co ukazuje jakžtakž přesně. u čehokoli, co měří tep v závislosti na přiložení části těla na senzor, je vysoká pravděpodobnost, že měření bude stát za houby. jinak, výborná věc je naučit se nahmatat krkavici a počítat dle vlastního pocitu ;-]
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 4. 2010 20:49

Akurát to nemůže provádět při výšlapu na kole, nebo teréním běhu atd... :D

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Fuck8r 8. 5. 2010 06:28

rotoped (snímač v madlech) mně během tréninku ukazoval 90-115 a pulsmetr s pásem za 2000Kč ukazoval 130-140 takže... :-D

ještě si pamatuju když jsme měli rotoped s ušním kolíčkem jako senzorem tepu a zkoušel jsem jet co to dá (odhadem tak 190) tak mně to tam ukazovalo asi 112 maximálně :D
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannk 8. 5. 2010 08:54

jo, stejna zkusenost - cidla v madlech nejake pulsy nezaznamenaji ...
jannk
Návštěvník