Jeké pedály?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 26. 1. 2009 20:18

Zdar bikeři

na letošní sezónu si plánuju pořídit nějaké MTB nášlapné pedály...

1. V čem jsou výhody
2. Nevýhody
3. Jaké byste doporučili??

Vím že nejhorší bude si na ně zvyknout, takže počítam že nějaký pád bude.. Nejvíc mi vadí že na nich nemůžu jezdit v obyčejnych botech, takže když se pojedu projet jenom pár km se psem, tak si obouvat tretry?? 8-S
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Olimant 26. 1. 2009 20:31

To vis, ze na tom muzes jezdit s obycejnyma botama... Takhle jezdim v pohode 15 km k pritelkyni, jen je to o neco mensi tak nevim, mozna ti to bude vadit ;-)

Uz jsem zapomnel co mam ja na kole, ale je to nejaka stredni trida... Nejvetsi vyhodou je asi to, ze ti tam ta noha drzi pevne, tudiz pri sjezdu v terenu (kdyz stojis) nemusis jen cekat, ktera noha ti sklouzne a ty si nabijes julana... Nevyhoda bude asi taky to, ze ti tam ta noha drzi a zezacatku si parkrat nabijes ;-)

Dulezity je taky sestelovani, aby ti to pri zaberu nahoru nevyklouzlo, ale aby jsi taky lehce vyndal nohu kdyz potrebujes...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 26. 1. 2009 20:34

Bud klasické Shimano SPD Shimano SPD - M 520 ale ty se mi vubec nelibi, určitě se ucpavají blátem, takže spíš něco od Crancbrothers :)

eggbeater mxr : http://www.mojekolo.cz/3771-crankbrothers-egg-beater-mxr

Smarty : http://www.crankbrothers.com/smarty_black.php

Počítám cenu kolem 1000CZK, samozřejmě čim nižší tim líp :-)

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Olimant 26. 1. 2009 22:10

Jestli sou i nejaky shimana kolem 800 Kc (myslim) tak mam shimano. Kazdopadne eggbeater mxr je asi nejlepsi volba, ale myslim si, ze sou na to drazsi tretry, ale tim si nejsem jistej. Naposledy jsem se o to zajimal nekdy pred 2 rokama, to taky byli ceny jinde...

eggbeater mxr, ma kamaradka a rikala, ze to je lepsi. Do toho kopnes a mas blato pryc. S tim systemem od shimana, kdyz je hodne blata tak s tim musis dost zapasit. Jednou na krosovim maratonu jsem se snazil nacvaknout botu asi 3 Km, uz jsem byl zoufalej :D
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 1. 2009 00:29

:D noo, to nepotěší... :D Právě proto radši ty šlehače :)

Když se blíží nějaká nebezpečná pasáž, tak si to vždycky jednu nohu vypnout a připravit na případný pád že? Ale co když budu padat na druhou stranu?? :D

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Olimant 27. 1. 2009 18:33

:D no tak to ze zacatku... pak uz to jistit nemusis... a kdyz to mas nastaveny dobre tak v ty hruze z padu tu nohu vyndas i kdyz nechces :D
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod voshi 3. 2. 2009 07:04

To nevím jestli je dobrý nápad. Výhoda samozřejmě, že zabíráš pořád, máš větší výkon. Líp se Ti ovládá kolo když jsi na něm "přilepený" ale já bych se asi hodně rozmýšlel, měl bych blbí pocit... proto tyto názory je řešení je pořídit si pořádný pedály s pinama - pak nevím co bolí víc. Jestli grizzly na holeni (a tam se to zase dá pořešit chrániči) nebo huba a vyplétání z kola. Znám jen to první.
voshi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 2. 2009 17:05

no ale přece na XC nebudu jezdit s těžkýma velkýma pedálama s pinama... :|

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod -vasek- 3. 2. 2009 20:49

Pokud na tom chceš jezdit i bez treter tak bych bral ty Shimana. Ono to u těch vyšších modelů není s tím blátem tak horké. Odjezdil jsem na nich dost závodních kilometrů. Příjde mi to jako taková ekonomičtější volba. Šlehače mají zase výhodu že se dají nacvaknou ze čtyř stran a nezanášejí se skoro vůbec, ale bez treter si na tom jízdu moc nedokážu představit..

Jo a vycvakávání v technických pasážích bych nedoporučoval, ale na to příjdeš s najetými kilometry. ;-)
-vasek-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anonymous 3. 2. 2009 22:17

Tak do toho šláááápni, ať vidíííš kousek světa.
Anonymous

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 2. 2009 23:51

-vasek- píše:Jo a vycvakávání v technických pasážích bych nedoporučoval, ale na to příjdeš s najetými kilometry. ;-)

Já sem právě na závodě viděl když se blížil nějaky těžký technický sjezd tak si všichni předemnou vypínali jednu nohu a měkli ju jen tak položenou... Ale samozřejmě jak říkáš, to si vychytám až praxí, až odjetými kilometry.. :-)

Prej se na ty nášlapy dodává nebo možná prodává i nějaké plastové jakokdyby šlapky, se kteryma se pak dá i v obyčejných botech.. :hm

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod -vasek- 4. 2. 2009 21:27

No taky jde o to na jakém závodě. Ale když máš vyklapnuto tak přece jen je ten pedál menší a ovladatelnost je horší. Já vycvakávám když vím že to opravdu nezvládnu. Třeba jako dnes na ledu. :D Jinak k některým shimano pedálům se opravdu dávají takové plastové "jako pedály" Je to i celkem použitelné, ale na můj vkus se to špatně sundává.
-vasek-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Olimant 7. 2. 2009 23:48

ty plastovy pedaly bylo prvni co jsem sundal... ale i bez nich se na tech shimanech necha naprosto v pohode jet... jsem tak jel i s botaskama 10 km a pritelkyni na ramu.... zazitek, ale necha se to ;-)
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod voshi 8. 2. 2009 22:15

Možná by mohla vzniknout nová disciplína, a možná by se dostala i na Olympiádu do Londýna. Jízda na rámu v botaskách s SPD a přítelkyní. :tleskani
voshi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Olimant 8. 2. 2009 22:46

No, zadna sranda by to nebyla, ver mi obzvlast na delsi vzdalenost a do kopce. Leda tak z kopce... ale to uz je vetsi zabava pokud jede na kole vic lidi.. nejvic jsem jel ve 3, taky zazitek ;-)

btw. zkus to navrhnout, treba to schvali a bude aspon mistrovstvi sveta v Jízdě na kole v botaskách s SPD a přítelkyní na rámu :hm
Olimant
Nadšenec

Další stránka