footbag freestyle

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 25. 9. 2008 22:07

Mám problém. Hraji footbag freestyle (viz. www.footbag.cz) a mám problém (asi) se stehením svalem.

Při hře u některých triku mě ten sval bolí a blbě se mi hraje.
Už je to asi více jak 14 dní.

Nejdřive jsem jen nehrál a později to začal mazat fastumgelem. Boužel po nějakém týdnu kdy se to zlepšilo jsem začal hrat ale znovu se ta bolest obnovila tak jsem začal zase odpočivat a mazat to. Jenže včera asi po tydnu jsem znovu hral a problém je asi zase zpět.

Nevim co s tim. Co by to asi tak mohlo být? Natažený sval? Jak to léčit?

Chtěl jsem s tím jít k lékaři jenže máti řikala že je to blbost tam s tim chodit protože:
-doktor by si myslel že si vymyšlim tak mladej (17 let) a problemy s nohama
-sval neni vubec nijak nateklý
-při prohmatavání necítím žádnou bolest
-při chuzi to neboli

co dělat?
j.1.r.k.a
Čtenář

Odeslat příspěvekod includes 25. 9. 2008 22:16

Řeknu to takto, k doktorovi bych zašel. Ať je ti kolik chce, každý může mít problémy, hlavně se svalem/y. Podle toho, co popisuješ, bych řekl, že někde ve svalu bude prasklinka, osobně to dokážu poznat, projedeš si po noze rukou a ucítíš malinkou dírečku ve svale bo něco takového. A u prasklinky svalu si můžeš dát klidně měsíc, dva klidu a po chvíli se sval zase ozve, u každého je to individuální. Natažený nebude, to by se hlásil i při rychlejší chůzi. Zase na druhou stranu někdo s tím normálně sportuje, přemůže bolest. Osobně bych se bál, aby se ta prasklina díky tomu, že se jí nedá klid nezvětšovala, až by to dopadlo nějak špatně.
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 25. 9. 2008 22:25

No tak jasně že by šlo hrát i přez tu bolest ale mám strach aby se to nezhoršilo. Ze začátku jsem to tak dělal až to bolelo víc tak jsem si musel dát pauzu jelikož to už i ty triky se zrovna nedaly čistě provádět.

Jinak jak se asi taková prasklinka léčí a jak se jí pro příště vyvarovat? Mohla být zpusobena i odbytým stratchingem (nevím jak se to píše prostě protažením)?
j.1.r.k.a
Čtenář

Odeslat příspěvekod includes 25. 9. 2008 22:30

Musíš dát svalu odpočinout, promazávat, promasťovat, vyvarovat se zbytečných rychlých pohybů apod. Jinak samozřejmě, ač se to nezdá, tak při footbagu různě přehazuješ nohy a já nevím co ještě, takže nedůkladné protažení svalu tomu mohlo pomoci.

A zajdi k doktorovi, ten by měl přesně zjistit, co tomu je, pokud u vás nemáte takové "doktory" jako u nás :(
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 27. 9. 2008 19:08

Tak zatím díky. Asi ve středu se stavím u doktora (no možná dříve zaleži jak mi to vyjde :-) )
A snad něco zjistí a poradí jelikož už chci hodně hrát :-/
j.1.r.k.a
Čtenář