Jakou lyžařskou helmu vybrat v kombinaci s dioptr. brýlemi?

Vlastní aktivita, soutěže, různá mistrovství, rady a tipy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 8. 12. 2020 11:47

Ahoj,

jsem lehce nadprůměrný lyžař a nosím dioptrické brýle.
Čočky jsem nikdy nepoužíval a z různých důvodů nemám v úmyslu na tom do budoucna něco měnit.

V zimě obecně nenosím žádnou čepici. Kulicha si vezmu, až když už opravdu mrzne a je mi větší zima.

Zatím jsem na sjezdové lyžování nepoužíval ani lyžařské brýle, ani helmu.
Když ale vidím postupně se zhoršující situaci na sjezdovkách, kde je čím dál větší riziko, že člověka někdo druhý "smete", velice vážně uvažuji o koupi alespoň lyžařské helmy.

Cenový limit nemám.
Základní podmínky na helmu mám jen dvě:
1) musí být vybavena systémem MIPS (nebo ekvivalentem od jiných výrobců)
2) musí být pohodlná při dlouhodobém nošení, a to i při jízdě s dioptrickými brýlemi.

Co jsem se díval na nabídku, z hlediska ostatních parametrů se mi zatím nejvíc líbila helma Smith Quantum MIPS.

Máte ji někdo a nosíte při jízdě na lyží/snowboardu současně i dioptrické brýle?

Nebo máte tip na jinou značku helmy, která by měla podobné parametry jako Smith Quantum a byla současně pohodlná i při dlouhodobějším nošení v kombinaci s dioptrickými brýlemi?

Výhodou do budoucna by bylo, kdyby se k helmě daly sehnat lyžařské brýle od stejného výrobce tvarované tak, aby mezi helmou a lyžařskými brýlemi byla jen minimální mezera a pod lyžařskými brýlemi se daly nosit i dioptrické.

Předem díky za tipy.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Čtenář

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků