VSE Fakulta podnikohospodarska - prosim poradte !!!

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Senseeei 3. 4. 2008 12:30

Zdravim Vas,

mam zaujem o studium na VSE v Prahe na podnikovohospodarskej fakulte, odbor "ekonomika a management podniku"

Ste tam niekto? alebo poznate niekoho kto tam chodi? prosim poslite mi nejake informacie, ci je skola dobra, vyhody, nevyhody, profaci, narocnost, skusky.. atd atd..


dakujem velmi pekne :tleskani
Senseeei
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 7. 4. 2008 18:30

nestuduju, ale mam na VSE spoustu znamych. Narocnost neni naka extremni. Ve srovnani s technickyma skolama je studium mnohem min a to nejen casove narocny. O to vic casu ale mas na pripadnou praci. Zalezi co od skoly ocekavas..
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 7. 4. 2008 18:41

co ja vim, tak skola je to lehka, ale ty studenti tam maji desne sebevedomi, ze je to dovi jak tezke a prestizni :-)

(ted vubec neodsuzuju vsechny, ale z zadne jine skoly to o sobe lidi netvrdi, zato z VSE hned 3 ze 4 co tam znam :-) )
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 8. 4. 2008 11:54

3 ze 4? ja potvrdim tak 9 z 10. Ale nechci pomlouvat. Kdyz se kouknes na prumerny platy, tak jsou absolventi VSE vysoko. Ale muj nazor je takovej, ze to rozhodne neni kvuli skvele skole, ale prave moznosti prace behem studia. Zkusenost+vzdelani to je zaklad uspechu. Studuju ČVUT a zasnu jak kamaradi z VSE pracuji 20+ hodin tydne, obihaj vsechny cvika+prednasky a maj spoustu casu zajit si vecer na pivko.
Jak rikam, je to o tom co chces jednou delat a co od skoly ocekavas.
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Senseeei 8. 4. 2008 15:29

Ahoj

no ja momentalne studujem na Univerzite Mateja Bela, Ekonomicka fakulta - ak Vam to niekomu nieco hovori. Skola je akoze dost cudna.. mame 10 predmetov, co viem tak ine skoly maju okolo 5-7. Skusky su vsetky len pisomne a to tak, ze mame dva testy za 50 bodov cize spolu 100 a ak chcem ziskat Ecko musim mat minimalne 65 bodov, cize 65%tna uspesnost pri studiu. Problem je ten, ze predmetov mame strasne vela, kazdy vyucujuci si mysli ze len ten jeho je dolezity.. a niektore testy su robene tak, ze je 5 moznosti na vyber, moze byt spravna jedna, ale aj vsetky a ked date zlu odpoved taku, co tam nema byt, tak sa body odratavaju...cize ked ma mat otazka styri moznosti, tri dam dobre a stvrtu zle tak mam 0, co mi pride dost sproste, takze chcem odist...napriklad taky test z mikroekonomie neurobilo kvoli tomuto 67% studentov a matematiku asi 50%, pretoze dali test aby ho nikto neurobil a to co mali hodnotit to nehodnotili..

ucitelia sa k nam spravaju ako k hovnu, ani sa nepozdravia a kazdu prilezitost nam hovoria, ako nas vsetkych vyhodia... a take studium je fakt skvele...

skola absolutne nie je vybavena, nevmestime sa do tried, nie je cim pisat, a take zakladne veci ako toaletny papier.. to nehrozi... skola je strasne prepchata, je tam zima.. nerobi ziadne akcie pre studentov napr co sa tyka sportu. v nasom je meste je problem najst si aj pracu

mame len jeden opravny termin na skuske potom bud preniest, alebo kopanec zo skoly...

proste je to bordel.. aby som od rana do vecera pocuval ako ma idu vyhodit
Never v zázraky - opieraj sa o ne. A inak nejdete si niekto zahrať volej?
Senseeei
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 8. 4. 2008 15:42

Senseeei: dvoma slovami: dedinska skola. Nepoznam tuto skolu velmi dobre, ale asi to bude jedna z tych co povznikali za posledne roky, preto nesmies cakat kvalitu a titul budes mat len tak naokrasu(sice ako na vacsine skol :) )

Nechcem teraz nikoho urazit, ale vysvetlenie preco studenti vacsiny humanitne zameranych predmeteov maju casu plnu rit, zpociva v jednoduchej veci, a to ze na vacsinu predmetov sa staci jednoducho nabiflit(resp. inak sa ani nedaju naucit). Ako dobre vsetci vieme, tak biflovanie je jedna z najlahsich metod ucenia sa, urcite omnoho tazsia ako vyuzivanie rozumu ci snaha o pochopenie problemu.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Senseeei 8. 4. 2008 17:41

no potom som si vybral velmi zlu skolu :D lebo ja sa prave biflit neviem, ale skorej niecomu chapat... napriklad aj taka matika... proste kym nepochopim vyznam integralu tak nenapisem pisomku :D no skola ma uz 30 rokov ale proste .. maju malo penazi, a uz davno nie su to co byvali.. a prave ja by som chcel skolu ktora by bola normalnejsia v tomto, ze ked som sikovny tak sa to niekde prejavi.. ten osobny kontakt s ucitelmi na ustnych skuskach.. lebo tieto pisomky... to je bieda....

preto sa pytam ako je to na podnikohospodarskej fakulte, ci je to tam lepsie

lebo fakt nasa skola... OMG, ale asi som mal fakt ist na nieco ine, aj ked som mal ekonomiku na strednej, lebo biflovanie mi nesedi.. a presne to je u nas.. nejaka kra.a co sa nabifli nieco co som sa ja ucil styri roky a ona skusku urobi a ja nie, kvoli mizernym testom... to je sila.. a tak to fici stale.. alebo stracaju casti pisomiek a tvaria sa ze mi ich klameme.. a su aj taki co daju skusku za 50% a niektori nechcu ani ked mi chyba stvrtina bodu... ale vacsina ucitelov je tam cudnych.. sa spravaju ako bohovia...

hanba proste.. lutujem tych co tam idu.. uz len ten pristup na VSE, som pisal email prodekanke a normalne mi odpisala dlhy email o tom ze mozu uznat niektore moje skusky.. a u nas?? prisiel prodekan na zapis a povedal, citujem: "neteste sa, aj tak poletite" a odisiel....


fuj
Never v zázraky - opieraj sa o ne. A inak nejdete si niekto zahrať volej?
Senseeei
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 8. 4. 2008 23:03

bez kamkoliv jinam, vsude ti bude lip :roll:
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Senseeei 9. 4. 2008 08:09

hej to mas stopercentne pravdu :D
Never v zázraky - opieraj sa o ne. A inak nejdete si niekto zahrať volej?
Senseeei
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 11. 4. 2008 13:02

VŠE=nejtěžší gympl v Praze. 8)
OS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Senseeei 12. 4. 2008 11:59

tomu asi uplne nerozumiem... mozes mi to vysvetlit ako to myslis?:)
Never v zázraky - opieraj sa o ne. A inak nejdete si niekto zahrať volej?
Senseeei
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OS 12. 4. 2008 18:28

To se o VŠE říká, možná na to bude něco pravdy. Znamená to, že by to měla být jedna z lehkých škol. Proto nejtěžší gympl, protože VŠ by měla být těžší, než gympl. Takže asi tak.
OS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anonymous 12. 4. 2008 18:54

To se možná říká, ale tvrdí to ten, kdo to studuje nebo ten, kdo to vidí "zdálky" či to zase jen někde slyšel? To je podobné asi jako: Na práva je nejtěžší se dostat, pak je udělá každej blb. Taky velice hezký citát. Když si to pak ozkoušíš v praxi, zjistíš, že to tak úplná pravda není. :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod jannnn 12. 4. 2008 21:10

Jersey II.: Ti, co to studují, většinou tvrdí, jak těžká a prestižní a doví jaká škola to je (typický zástupce tohodle myšlení je bloňdatá namyšlená slečna, co se tam dostala a teď je z toho paf). To jim tam snad vtloukají každý den do hlavy mi přijde. Ale když se bavíš s někym rozumnym otamtud, kdo to tak nehrotí, případně to má jako druhou školu, tak ti řekne, jak je to víceméně lehký. A i podle toho, co všechno mimoškolního stíhají ty studenti, to asi nemůže být jinak.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 12. 4. 2008 22:17

Já nevím, nestuduji tam, nebudu to soudit. Každopádně je asi také problematické zvolit nějaké objektivní měřítko pro posuzování obtížnosti. Pokud soudíš obtížnost podle volného času, je to poněkud a to velice nešťastné.
Anonymous

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků