Společné dějiny českého a německého národa

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod aquarkko 26. 3. 2008 10:14

Nevíte, dalo by se někde na netu najít něco o společné historii Čechů a Němců? Jen velice stručně, nejdůležitější data, potřebuju to jako doplněk k referátu. Mám na mysli období, kdy tyto dva národy žily v jednom státě (nemyslím 20. století, potřebuju dobu předtím). V jazycích ČJ, AJ, NJ :) dík moc!
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod kromec 26. 3. 2008 10:34

pokud potrebujes strucne jen nejdulezitejsi data tak bych prosel encyklopedie Wikipedia, http://www.coto.je
Mám na mysli období, kdy tyto dva národy žily v jednom státě (nemyslím 20. století, potřebuju dobu předtím) /quote]

Ktere obdobi myslis? Svatou risi rimskou nebo Rakousko/Uhersko.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 26. 3. 2008 11:38

jak píšu, krátký přehled celých dějin, pár nejdůležitějších dat. na wiki jsem samozřejmě hledala, ale neumím na netu hledat a vím, že spousta lidí tady umí daleko líp, proto je žádám o pomoc. Rakousko ale ne, zaměřím se asi jen na Němce...nejsem dějepisec a ze základky a střední si skoro nic nepamatuju, tudíž ani nevím, co konkrétně mám hledat. v tom kdyby mi hlavně někdo poradil :) do vyhledávače už si to kdyžtak zadám. takže možná ta otázka měla znít takhle: jaký data, události, týkající se tématu považujete za důležitý?
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod aquarkko 26. 3. 2008 13:14

takže, zřejmě to vyřeším takhle: zalistovala jsem knížkou Dora Müller: Eine Winterreise durch die Brünner Sprachinsel (vydala BRUNA, 1975, sehnala jsem ju v MZK na Solniční v Brně, v Německé knihovně) a tam je v první kapitole docela pěkně a krátce (na 5 stránkách) popsáno, co si představuju (kdy se český a německý dějiny propojily). třeba se o to taky někdo zajímá a pomůže mu to :wink:
aquarkko
Legenda