Lze se přihlásit na školu, kterou právě studuji?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Haňa 6. 3. 2008 21:34

Ahoj, mám problém. Nějak se mi nevyvedl první semestr, prolezla jsem takzvaně s odřenýma ušima. A nevim jak to teď doženu. Chtěla bych tzn. jistotu. Proto by mě zajímalo, jestli si můžu podat přihlášku VŠ, kterou zrovna studuji nebo bych musela ukončit studijum. Nebo si jí musím podat na jinou školu.
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 6. 3. 2008 21:37

Tohle zalezi na ktere skole jsi.
Na priklad ja studuju v Pardubicich a tady to neni problem, ale sestra studovala v Brne a tam uz to problem byl. Na studijnim ji rekli, ze si nemuze podat prihlasku na stejny obor dokud neskonci.
Zkus se zeptat na studijnim oddeleni, tam by Ti meli dat presne informace.
A preju hodne zdaru ve skole.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ToMMyK 12. 3. 2008 18:52

Maty: hloupost. Jde to VZDY a na KAZDE skole. Otazka je jak se zapisem, v pridade prijeti. To je pak nekdy potreba jeden z oboru ukoncit. Nebo je to alespon velmi vhodne, kvuli poplatkum za studium
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 12. 3. 2008 19:22

ToMMyk: Sestra byla v Brne na medicine a rekly, ji, ze si nemuze podat prihlasku na tu skolu a stejny obor, kde prave je. Byl to takhle udelane jeden rok. Prave vim, ze to hodne resila, zda skonci a poda si znovu prihlasku a nebo to riskne bude pokracovat.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ToMMyK 13. 3. 2008 10:14

MU ma jednotne pravidla pro vsechny fakulty. To co ji rekli nebyla pravda. Prihlasku si podat muzes (proc by ne, kdyz za to navic platis).Dokonce na ten samy obor. Ale v momente, kdy se chces ZAPSAT, musis ukoncit predtim studovany obor (a to jen v pripade, ze se jedna o ten samy).

Vyzkouseno na vsech fakultach snad krom FSpS
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník