Má učitel právo na zabavení telefonu v hodině?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Noovo 4. 3. 2008 08:58

Andrew_R: na tohle nebudu radeji uz reagovat, protoze by to stejne s tebou nemelo cenu jako vzdy...
a kdybych byla ucitel, jehoz vyklad neposloucha v hodine treba jen ctyri lidi a delaji pri hodine blbosti, to uz je jejich problem ne muj...je to jen jejich minus...
ale to uz je fakt OT
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod averton 4. 3. 2008 09:45

Clovek ktory telefonuje cez prednasku je hovado co si zasluzi par faciek a kopen do zadku. A tu sa nejedna o skolu ale zial, aj v robote. :twisted: Ja to neznasam.
it´s all about priorities :D
averton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjamin 4. 3. 2008 09:47

netwar: Hloupymi tresty si ucitel uctu ziska jenom dost tezko a nedocenenost ucitelskeho povolani neni duvodem pro zabaveni telefonu.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netwar 4. 3. 2008 11:30

Benjamin: Hloupým trestem je podle tebe co? Jsou pravidla a ty by se měli dodržovat a pokud ne má následovat trest. Jinak to bude dělat dál. Proč asi cítíš bolest? Protože kdybys jí necítil tak se nedožiješ ani dvou let a zemřel bys. A to samý je trest. Trest musí být jinak by jsi ve společnosti umřel. A pokud porušuješ pravidla a myslíš si že jsi velký frajer tak běž žít do jeskyně.

Nedoceněnost učitelů nemá se zabavením telefonu nic společnýho. Mobil a jiný věci nemají ve škole co dělat. Nejsem učitel, ale pracuji s lidmi a vím jaký by bylo kdyby si na mých přednáškách hrál někdo s mobilem nebo s něčím jiným. Je to neúcta. Do školy prostě takový věci nepatří. A jestli to nechápete a neuznáváte pravidla tak běžte mezi neandrtálce.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 4. 3. 2008 18:17

netwar píše:Pokud vím tak jsem psal..../quote]

Psal si, abychom si to představili. Já to udělal. A ty by sis vsadil špatně :-P
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjamin 4. 3. 2008 18:45

netwar: Hloupym trestem podle me je, pokud ucitel zakovi za poruseni nejakeho pravidla sebere nejakou vec a necha si ji, na coz nema pravo, cimz se dopousti poruseni pravidla.

Precti si poradne predchozi prispevky. Nikde jsem nespochybnil pravo skoly zakazat mobily ve vyucovani, ani pravo skoly zvolit nejaky primereny trest za poruseni tohoto pravidla. Misto hloupych urazek bys mohl konecne odpovedet na otazku, kde se podle tebe bere pravo ucitele nechat si zabaveny telefon i po skonceni vyucovani.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netwar 4. 3. 2008 20:35

Běžně bývá pravidlem, že se věci vydávají na konci školního roku. Silně pochybuji, že by učitel použil mobilní přístroj ke svému obohacení. Učitel má právo žáka potrestat. Co se týče dražších věcí jako mobil a tak podobně by se to dalo řešit, že učitel vydá mobilní telefon rodičům žáka. Vezmi si příklad, žák by třeba měl mobil z trestné činnosti. To učitel posoudit nemůže, proto by bylo nejlepší zkontaktovat se s rodiči a vydat mobil přímo jim. Tím by zároveň mohl upozornit na to jak se chová žák ve škole a je prostor pro diskuzi.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod branda 4. 3. 2008 21:24

TomeekHoleek: chtěl bych se zeptat, jestli jsi nějakou radu zde využil a případně jaké měla odezvy z "druhé strany", jestli jsi se vzepřel pedagogům, nebo zařadil. Jen tak pro zajímavost :)
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Benjamin 4. 3. 2008 21:41

netwar píše:Běžně bývá pravidlem, že se věci vydávají na konci školního roku. Silně pochybuji, že by učitel použil mobilní přístroj ke svému obohacení.e/quote]

Zas tak bezna praxe to asi nebude, treba ja jsem to za celou svou skolni dochazku nezazil ani jednou (nemyslim jenom u sebe, ale ani u spoluzaku), parkrat nam tim sice vyhrozovali, ale nikdy se to nestalo. K cemu ucitel ten mobil pouzije je celkem jedno - nema pravo ho vzit, takove pravo totiz nemuze vzejit z toho, ze se to tak proste dela. Vzhledem k tomu, ze ta vec nepatri ani skole, ani tomu uciteli, tak by pravo nechat si ji muselo jasne vyplyvat ze zakona.

O tom jak se dite ve skole chova muzou byt rodice informovani treba poznamkou nebo telefonem.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netwar 5. 3. 2008 17:08

Benjamin
Jak můžeš s jistotou tvrdit, že ti učitel nemůže vzít věc s kterou rušíš při hodině nebo ji vůbec nemáš mít. Ty tím, že máš mobil a používáš jej porušuješ školní řád. Dopustil se přestupku proto mu učitel odebere věc doličnou nedopouští se trestného činu, neboť nepoužil mobilní telefon či jinou věc ke svému prospěchu, jen zamezil činnosti kterou se dotyčný provinil, navíc pokud by ten mobil nebo jiná věc nebyla tvoje, ale byla z trestné činnosti, ještě by mohlo dojít na vyšetřování. Co se týče mobilních telefonů silně pochybuji, že by jej učitel zabavil do konce školního roku. Nejlepší alternativa je zavolat rodiče ať si pro něj sami přijdou a vysvětlit jim čeho se jejich dítě dopustilo.

Pokud by rodiče na to nereflektovali a měli vůči tomu výhrady dokážu si udělat obrázek o takovéto rodině a s takovými lidmi, kteří nechápou pravidla není co do činění a je zbytečné se tím zabývat. Lidově bych to nazval (blbec zůstane blbcem) :D

//Michal P: Odstraněna citace celého posledního příspěvku. Viz. zde, děkuji za pochopení.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 5. 3. 2008 17:59

Benjamin píše:
O tom jak se dite ve skole chova muzou byt rodice informovani treba poznamkou nebo telefonem.


to sice muze, ale vis ono je tezky. kdyz rodice na to dite kaslou a je jim jedno, jak se ve skole chova, tak mysli, ze takova poznamka jim bude spis k smichu, stejne tak jako jejich ratolesti...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netwar 5. 3. 2008 19:09

Musím souhlasit s Noovo. To jak rodiče přistupují k chování svého dítěte ve škole je někdy až zarážející.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Benjamin 6. 3. 2008 09:23

netwar: Pravo policie na zabaveni nejake veci jako dukazu vyplyva ze zakona. Pro ucitele zadny podobny zakon neplati.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 6. 3. 2008 10:54

je zajimave, ze vetsina lidi se ohani argumentama, ze dite by se melo ve skole vychovavat, a kdyz je chce skola vychovavat tim, ze porusuji rad, tak ze mu tu vec o hodine zabavi, tak zase rikate, ze je to nezakonne...mne to trosku prijde jako v Kocourkove...
porad se tu ohanite tim, ze na dite by se melo jit mirne, nejlepe ho donutit ke spolupraci s ucitelem, ale tahle metoda je obcas opravdu k smichu, kdyz dite tohle ignoruje a nehce proste spolupracovat, takze ucitel musi zakrocit k prisnejsimu trestu...
ono je totiz lehke rikat, ze misto zabaveni telefonu, je lepsi se s ditetem domluvit jinou cestou...ale jakou, kdyz je to dite problemove...
zaver je takovy, ze proste mobily do hodiny nepatri a pokud neni prestavka, tak dite by melo mit telefon v tasce a neotravovat s tim okoli...i takhle se to dite nauci chovat ve spolecnosti...rika se tomu slusne chovani...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netwar 6. 3. 2008 14:43

Benjamin píše:netwar: Pravo policie na zabaveni nejake veci jako dukazu vyplyva ze zakona. Pro ucitele zadny podobny zakon neplati.


Učitel zabavením telefonu se žádného trestného činu neopouští. Opakuji znova a doufám naposledny. Předmět nesebere za účelem svého obohacení, ale z titulu funkce kterou vykonává. Kterýkoliv právník by jej z toho vysekal. Navíc kdyby ten telefon vydal mohl by se dopustit trestného činu spolupráce v případě pokud mobil pochází z trestné činosti.

A teď si vezmi kdyby se o mobil přetahovali dvě děti hádali se čí je a on jim jej zabavil. Jak může vědět kterému dítěti patří.

Prostě mobil do školy nepatří. A navíc škola za ztráty zničení a podobně takových to věcí neručí, protože tam nemají co dělat.

Zkus se zeptat právníka jak by si uspěl u soudu, že ti učitel zabavil mobil. A dej mi vědět.

Já být tebou tak se trošku zamyslím, protože i zákony podléhají logice. A v tomto případě by jsi ten svůj spor prohrál.

Ty ale přece nepatříš mezi lidi s nižším IQ kteří jen umí dělat problémy nebo snad ano? Myslím si že není těžké na pochopení co jsou to pravidla a jak je dodržovat.

A co se týče policie a zločinců. Tak policie nezadrží důkazy, ale veškerý majetek dotyčného a teprve po prokázání neviny s tím majetkem může dotyčný manipulovat. Zkus googlit budeš mít spoustu příkladů. A řeknu ti nenajdeě jediný, kde by učiteli hrozil nějaký postih za to že něco zabavil.

Něco jiného je pokud by učitel vybral peníze na nějaký výlet, koncert nebo něco takovýho a peníze by použil pro svoji potřebu. Nebo zabavil věc a tu pak použil pro svoji potřebu, či ji zpeněžil. A nebo pokud z toho mobilního telefonu zavolal.

Tak snad je to už jasné?
netwar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků