Má učitel právo na zabavení telefonu v hodině?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 21. 2. 2008 19:25

Myslím že otázka je jasná :) U nás ve škole občas jeden učitel zabavuje telefony, ať už si s ním majitel v hodině hraje nebo ať už mu leží na lavici a on na něj ani nesáhne... sice ho pokaždé zabavil na zbývající část vyučovací hodiny, dneska přišel s tím, že si ho nechá do konce roku :mrgreen:


Kdysi jsem slyšel, že žádný učitel nemá právo na zabavení soukromé věci... sice je PRÝ ve školním řádu zákaz používání mob. telefonu v hodině, ale dle mě může majitele max. napomenout, ale určitě né mu telefon zabavit. Ještě připomenu, že se v mém případě jedná o střední školu. Jak to tedy je? :eh
TomeekHoleek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjamin 21. 2. 2008 19:41

Zabavit v hodine a po ni vratit pravo urcite ma. Zabavit na delsi dobu by byl vetsi problem. Mel by zvolit jiny trest.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.ro 21. 2. 2008 20:27

Na to nemá právo vážně možná tak na tu hodinu ale po hodině hned vrátit. I když chápu že ho to musí s?át když učí a někdo si furt hraje s mobilem .
________________________________________ooXXoo________________________________________________________________________________
proč odcházet když jste ještě ani nepřišli :-)
k.ro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 21. 2. 2008 20:31

Já to chápu taky, ale... když on většinou ani neučí :D No to ale není důležitý...

Může to někdo něčím podložit ?
TomeekHoleek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 21. 2. 2008 20:35

Mno spíš si vem, co s tim uděláš, i kdyby si pravdu měl.

Učitel ti bude chtít vzít mobil>ty mu ho nedáš s tím, že na to nemá právo>pohádáte se>učitel se na tebe naštve a budeš mít až do konce školy peklo / nebo: pujdete za ředitelem. ředitel bude stát za učitelem: budeš mít opět peklo a ještě si to pokakáš u ředitele.

Prostě někdy je lepší se podřídit a nevymýšlet jak co obejít :-)

P.S.: u náš na škole tomu bylo tak, že ti ho mohl zabavit (sebrat a položit na katedru, ne někam schovávát apod) do konce hodiny. déle ne.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 21. 2. 2008 20:40

V našem případě je to tak, že k řediteli nehrozí, spíš by byl naštvanej jenom ten učitel...ale máme třídního kterej je fakt férovej a spravedlivej, takže by se nás zastal... např. jednou tento učitel vyhodil někoho z vyučování, protože kašlal a on si myslel že to dělá provokativně, poté ho zapsal do třídnice, danej student šel po hodině za třídním, že neměl právo ho vyhodit za odkašlání, a třídní se okamžitě rozčílil, že vyučující nemá právo nikoho vykázat z hodiny, a bylo vše OK :)
TomeekHoleek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 21. 2. 2008 21:13

Když jsem chodil do školy já tak učitelé měli právo hračky (tehdy třeba digihry a walkmany) dětem zabavit a vydat je až rodičům.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 2. 2008 22:12

Mobil na lavici nemá při vyučování co dělat, taky bych ho zabavoval
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod branda 21. 2. 2008 22:20

Michal P píše:Když jsem chodil do školy já tak učitelé měli právo hračky (tehdy třeba digihry a walkmany) dětem zabavit a vydat je až rodičům.
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 21. 2. 2008 22:59

podle mě naprosto v pořádku. trošku OT: fakt obdivuju učitele, že se vůbec dají na učitelskou dráhu, já co slyším, jak to ve školách chodí a když tady pak vidím téma s podobným názvem jako "Má učitel právo...?", tak se celkem děsím představy, že bych se někdy musela živit jako učitelka...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.ro 22. 2. 2008 11:50

Je to nevděčné povolání ale když de člověk učit tak si myslím že má takové ty ideály jako že já budu ten nejlepší učitel:D asi až po čase mu dojde že musí uči tnějaké malé haj*líky .Podívej s edo školního řádu jestli nějaký máte tam to mělo být ošetřenoa jestli ne tak se braň a nic si brát nenech :)
________________________________________ooXXoo________________________________________________________________________________
proč odcházet když jste ještě ani nepřišli :-)
k.ro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 22. 2. 2008 13:58

U nas v skole ma ucitel pravo zabavit hocico co nema na hodine co robit. A toto pravo sa aj hojne vyuziva, nasi profaci zabavuju mobili, knihy, gigarety a stym ze to ziak dostane bud az na konci skolskeho roka alebo jeho rodic na najblizsom rodicovskom.
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 22. 2. 2008 15:24

2bombul: A to seš jako na střední jo? To je docela přehnaný ne? V kterým ročníku? Já to taky chápu, ale v takových hodinách kde toho učitel moc nenaučí, ale spíš prokecá o nezajímavých historkách z jeho živtoa se člověk nějak zabavit musí :) Na tu hodinu se to ještě dá, ale do konce roku a telefon :D To nepochopím nikdy, s tím že mu ještě zakázal vyndat si z telefonu simku...
TomeekHoleek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 22. 2. 2008 16:07

Já nevím, mě ho vždycky vrátili po hodině ;-)

Jinak pro aquarku ( :-D ): Ono záleží, jakou máš povahu, jestli se dokážeš něčemu zasmát, udělat si srandu (i ze sebe), ale pak si zjednat pořádek a tak. Potom tě ti žáci berou a to myslím dooopravdy vážně...

Bohužel tolik takových učitelů není a proto kolují ty strašné historky. Přidám jednu - v sekundě jsem naprosto nesnášel jednu svojí učitelku (a ona mě, dostal jsem spousty poznámek a tak). V dalších ročnících jsem od ní nedostal jedinou poznámku a sám o ní říkám (jako většina třídy), že je to jedna z nejlepších učitelek na škole. Zvláštní, co? ;-)
tark
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 22. 2. 2008 18:17

jiste, ze ma pravo o hodine ten telefon zabavit...deti si s nim o hodine nemaji co hrat...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků