Má učitel právo na zabavení telefonu v hodině?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod netwar 25. 2. 2008 16:23

Cokoliv co nepatří do hodiny zabavit. A je jedno jestli je to na střední nebo na základní škole. Ani v kině si mobil nezapnete a v divadle už vůbec ne a jestli je používáte na nevhodných místech tak jste banda ťulpasů :)
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 25. 2. 2008 17:15

Nikdo se neptá co kam patří, ale jestli má učitel právo danou věc zabavit, tudíž seš off topic a to sem nepatří.
Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se, až budeš normální.
TomeekHoleek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bombul 25. 2. 2008 20:29

Dajme tomu ze teda nema pravo si ho ponechat na dlhsiu dobu...otazka je co s tym urobis, pojdes sa s nim hadat?
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Abox 25. 2. 2008 20:49

Ja si myslim, ze pred zacatkem hodiny, by se mely vsechny mobily vypnout (dat do jedne misy - vyple - vsem na ocich).

Za nas mobily nebyly a v cem je problem?
Abox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bombul 25. 2. 2008 20:52

Abox

Tak toto sa neda porovnavat....to uz je jednoducho zvyk, ja si neviem bez mobilu predstavit svoje bezne denne fungovanie, to co nemas [ako vy kedysi mobily] nechyba ti :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod ToMMyK 29. 2. 2008 00:07

Abox píše:Ja si myslim, ze pred zacatkem hodiny, by se mely vsechny mobily vypnout (dat do jedne misy - vyple - vsem na ocich).

Za nas mobily nebyly a v cem je problem?

To je argument jak noha :)
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 29. 2. 2008 08:40

:mrgreen: :mrgreen: :oboze
TomeekHoleek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod branda 29. 2. 2008 22:17

bombul píše:Abox

Tak toto sa neda porovnavat....to uz je jednoducho zvyk, ja si neviem bez mobilu predstavit svoje bezne denne fungovanie, to co nemas [ako vy kedysi mobily] nechyba ti :wink:

Ono je to částečně i o psychice člověka. Pokud je zvyklý mít nějakou věc neustále při sobě, pak může být nervozní že ji najednou nemá. Vemte si kupříkladu takové hodinky. Pokud je nosíte, a jednou se stane že je zapomenete, pak několikrát za den bezděčně koukáte na holé zápěstí. Stejné to je dnes s telefony. Takže mít u sebe, ale nerušit :D
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 1. 3. 2008 19:33

já taky přiložím polínko do ohínku...

co se to týče opravdu čistě právně, tak (dle mě) na to ten učit právo naprosto nemá - v podstatě by se dopustil trestného činu krádeže (beru to tak, že mobil má hodnotu nad 5 000 Kč), ale to ať potvrdí nějaký právník :)

Mě osobně by si mobil vypnout ve škole ani nenapadlo, na druhou stranu, potichu si ho dávám vždy. A beru to tak, že pokud s tím neruším já ostatní, tak si mohu v hodině dělat co chci. A především u toho mobilu jsou to samá pozitiva, např. jsem během několika málo minut schopen vyhledat jakkoukoli informaci a to mnohdy potěší i samotného vyučujícího.

Pokud by po mně vyučující telefon vyžadoval (jako že už se tak stalo), tak mu ho prostě nedám a ať si zkouší nějaké jiné postihy.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 1. 3. 2008 19:41

Souhlasím naprosto s Kryštofem, ale zase na druhou stranu, není vhodné si vyučujícího nějak znepřátelit... takže je někdy opravdu lepší mu ho, ač nerad, dát. :(
TomeekHoleek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kodymko 2. 3. 2008 14:44

učiteľ v žiadnom prípade nemá právo zobrať akúkoľvek vec, dopušta sa s tým trestého činu (nie priestupku) pretože akonáhle prekoná nejakú fyzickú prekážku,hodíte si mobil do tašky alebo vytrhne vám ho z ruky už je to klasifikované ako trestný čin a nezáleži že daný predmet nepresahuje hodnotu 5000sk/cz.
Je pekné, že škola má vo svojom školskóm poriadku napísané, že je používanie mt zakazané, ale učiteľ na jeho zabavenie nemá právo. A ak sama škola má vo školskóm poriadku napísane, že učiteľ má právo ho zabaviť, sama porušuje zákon. Vnútrofiremné vyhlášky,nariadenia, smernice...i školský poriadok by sa mali dodržiavať, avšak NESMÚ sami o sebe porušovať vládne vyhlášky, nariadenia, zákony a ústavu. Čo v tom prípade by ten školský poriadok jasne porušil.
Používanie mobilných telefónov na školách, kde je je jeho používanie zakázené, by sa malo riešiť napr vyhodením z hodiny, v prípade recidívi podmienečným vylúčením.
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 2. 3. 2008 16:39

Neodpustím si poznámku:
Jestli pak máte milí studenti kromě svých práv stejný přehled o svých povinnostech?

Já být učitelem, tak dám žákovi vybrat, buď mi odevzdá věc co nemá v hodině co dělat, nebo ho navrhnu na kázeňský postih ( důtka, snížená známka s chování). Myslím že by ty hračky rádi odevzdali. Vydána by byla rodičům, nebo na konci školního roku.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jeffe 2. 3. 2008 16:52

Kodymko ma v podstate asi pravdu, jen nevim jestli je spolecenska nebezpecnost tak vysoka aby slo o trestni cin.

Ten Michaluv postup se mi celkem zamlouva, jen aby pak na ucitele nebylo podano trestni oznameni za vydirani. :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bungo 2. 3. 2008 18:52

Kodymko:
Rika ti neco materiane-formalni stranka trestneho cinu? Jsi chytry jako radio, ale zadny soudce by ucitele (za bezne zabaveni veci zakovi) neodsoudil (a uz i proto ze by se to k soudu nedostalo pres statniho zastupce)

Studenti maji plne huby kecu o jejich pravech, ale o tom, ze maji povinnost v hodine nehrat si s mobilem, to uz zadna...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kodymko 2. 3. 2008 19:50

samozréjme, že spoločenská nebezpečnosť u takéto trestného činu je veľmi nízká (stále si stojím za svojim a budem stáť, že sa jedná o trestný čin) Spoločenská nebezpečnosť spolu so svojím stupňom reprezentuje materiálnu stránku trestého činu a už len pokusom o odobranie telefónu bola naplnená skutková podstata tresného činu!!

neobhajujem tu študentov,len uvádzam ako sa veci majú. Používanie mt, na školách kde je to zakázane nech riešia inak, už tu bolo pár návrhov, pokarhanie,zníženie známky,vylúčenie..isto je to viac košér než zobrať mobil.
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka