Má učitel právo na zabavení telefonu v hodině?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod teplice 22. 2. 2008 20:02

čistě teoreticky: může žák v tomto případě volat policii (jako, že jde o odcizení?) ?
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod Benjamin 22. 2. 2008 21:06

Policii tezko, to je nesmysl.

Jinak ale zabavit nejakou vec, a nechat si ji i mimo vyuku ucitel pravo nema, pokud ta vec nepatri jemu, nebo skole, protoze takove pravo by muselo byt explicitne dano zakonem. Zakazovat nosit do skoly nejake veci, nebo je zabavovat na dobu vyuky, skola pravo urcite ma.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod branda 22. 2. 2008 21:41

Já být vámi, aby bylo jasno, přečíst si školní řád, kde by to mělo být jasně formulováno, co je dovoleno, zakázáno, postihy, atd. Ten by měl formulovat nejen povinnosti, ale i práva studentů. Pokud zde nejsou , tak se zřejmě řídí všeobecnými práv. předpisy. V současnosti je odlišný postoj (vztah) mezi studenty a pedagogy. Já s tím souhlasím. Pokud někomu v hodině neustále přicházejí sms, nebo dokonce volá, měl by si sám, jako skoro dospělý člověk, uvědomit, že může tím obtěžovat spolužáky, které škola zajímá. Pokud někdo si žádá práv svých, měl by brát v potaz práv ostatních.
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bombul 22. 2. 2008 23:22

TomeekHoleek

Jo na stredni...ako prehnane to mozno je ale je to takto ukotvene aj v skolskom poriadku a studenti su zvyknuti uz si ani nepamatam kedy sa nieco podobne stalo ze by niekomu vzal profak mobil...
U nas to riesime tak ze ked je to surne vybehnes na chodbu pod niakou zamienkou a vybavis co potrebujes lepsie ako riskovat zabavenie. :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod strny88 22. 2. 2008 23:42

dám vám radu nad zlato, buďte s učitelama za dobro!!! Tu policii bych opravdu nedoporučoval :D
strny88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod andels 23. 2. 2008 09:58

[quote="Ťuhýk"tMobil na lavici nemá při vyučování co dělat, taky bych ho zabavovala/quote] To je snad uplen jedno jestl iti tam lezi mobil, mp3 nebo jakakoliv jina vec. Jde o to, ze na tu vec ani nesahnu. V tom pripade by ucitel tomu nemel venovat takovou pozornost nemel vubec mit. Jenze na stredni skole predavat veci rodicum? To mi prijde na hlavu
andels
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Andrew_R 23. 2. 2008 10:08

branda: Ale práva člověka končí tam, kde svým jednáním omezuje práva druhých lidí. Pokud "někomu v hodině neustále přicházejí sms, nebo dokonce volá," :) tak omezuje spolužáky, kteří mají zájem na korektní konzumaci služby poskytované pedagogem. Takže to rozhodně není (nemělo by být) jeho právo. Pokud nikoho neomezuje a činí tak, je to jeho problém. V tom bych viděl tu skoro dospělost - uvědomění si, že ve skutečnosti omezuji sám sebe. Navíc - profesor musí být zklamán, že student dal přednost mobilnímu telefonu, nikoliv jeho výkladu… Ale vím, že většinou není.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 23. 2. 2008 11:09

andels píše:To je snad uplen jedno jestl iti tam lezi mobil, mp3 nebo jakakoliv jina vec. Jde o to, ze na tu vec ani nesahnu. V tom pripade by ucitel tomu nemel venovat takovou pozornost

No jasně, když na to ani nesáhneš, tak to není problém... ale dovedu si dost dobře představit, jak to ty učitele prostě dráždí. A s tím nic nenaděláš. Potom už prostě záleží na tom konkrétním učiteli, jak moc pocuchaný nervy má
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slawall 23. 2. 2008 11:17

podel skolniho radu tyhle veci nesouvisi s vyukou tudiz nemaji co delat na lavici, ikdyz s nima nic nedelas
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Návštěvník

Odeslat příspěvekod teplice 23. 2. 2008 13:25

Však je to v pohodě, mobil má být vypnutý a v tašce (reálnější verze = vypnuté zvuky a v kapse :) )
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod branda 23. 2. 2008 21:05

Andrew_R: to jsem ale přeci napsal, ne? Řidiči za volantem také nesmějí během řízení používat mobil. tel., zaměstnanci ve většině firem také musí vyřizovat soukr. hovory během přestávek, tak nevidím jediný důvod, aby si děcka musela sms-kovat při vyučování, ne? :lol:
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Benjamin 23. 2. 2008 21:37

branda: Ale o smskovani pri hodine tady snad nikdo nediskutuje. Ale nic nedava uciteli pravo nechat si zabaveny mobil i po vyucovani.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod branda 23. 2. 2008 23:19

Po hodině by ho měl vrátit. A už vůbec ne, že by si ho snad ponechal do konce školního roku. V tom případě bych mu naúčtoval pronájem :lol:

Teď vážně, ono fakt záleží na okolnostech. Někdy může mít i profesor depku a všechno co studenti dělají, se může zdát pro něho jako provokace. Někdy zase studenti rádi vytáčí své učitele. Vím o tom své.. :lol: . Pokud vím, že některý pedagog nesnáší telefony na lavici, tak ho tam nedávám. Nebo bych tam dal nějakou dětskou atrapu- sranda musí být :twisted:
branda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ToMMyK 24. 2. 2008 13:04

Moralni mozna ano, jinak ovsem nikolivek
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ToMMyK 24. 2. 2008 13:06

branda píše:Andrew_R: to jsem ale přeci napsal, ne? Řidiči za volantem také nesmějí během řízení používat mobil. tel., zaměstnanci ve většině firem také musí vyřizovat soukr. hovory během přestávek, tak nevidím jediný důvod, aby si děcka musela sms-kovat při vyučování, ne? :lol:e/quote]

Pokud ridic telefonuje- dostane pokutu
Pokud mas mobil v praci, kde jsi podepsanim prac. smlouvy souhlasil s danymi podminkami - dostanes vynadano, pripadne "pokutu"

Nikde ti mobil nezabavi. Zabavit mobil tedy ucitel nesmi. Ale muze to resit jinymi prostredky - napomenuti, dutky, snizena znamka z chovani
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka