Má učitel právo na zabavení telefonu v hodině?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Revan 2. 3. 2008 19:59

jestli na to ma pravo nebo ne, je irelevantni. Pokud bych byl ucitel a nejaky hajzlik by na me pri zabaveni mobilu zacal kecy o svych pravech, tak bych mu mobil vratil, ale okamzite navrhl snizeni znamky z chovani za poruseni skolniho radu apod.
Jsem rok ze skoly a vim ze se najde ucitel, ktery se chova jako magor, presto vetsinou je pravda na strane ucitele (zvlast na zakladce).
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 3. 3. 2008 07:08

kodymko píše:zníženie známkym/quote]


k tomuhle si ještě dovolím podotknout, že to také není zrovna OK, jedině že by si to učitel nějak dostatečně odůvodnil (5 za práci v hodině), ale jen tak tu známku snížit myslím nemůže.

//edit - samozřejmě jsem myslel z normálního předmětu, chování je OK
Naposledy upravil Kryštof Korb dne 3. 3. 2008 19:32, celkově upraveno 1
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod averton 3. 3. 2008 08:08

Myslim, ze pravo na to ma. Uz len z principu ked si clovek vezme ze co uz moze mat 14 rocny fagan na praci :mrgreen: A slusny clovek si telefon vypina :wink:
it´s all about priorities :D
averton
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodymko 3. 3. 2008 09:02

zo správania môže, žiak porušil školský poriadok, teda tuším učiteľ dáva len návrh na zniženie známky ešte sa to musí odhlasovať...
a i z nejakého predmetu kde sa to stalo, ak učiteľ chce tak "dokáže" i jednotkárovi, že nevie nič.
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netwar 3. 3. 2008 17:09

TomeekHoleek píše:Nikdo se neptá co kam patří, ale jestli má učitel právo danou věc zabavit, tudíž seš off topic a to sem nepatří.m/quote]



Nejsem off topic odpověděl jsem, že zabavit. Tady se spoustu "studentů" (jací jsou to studenti když si jen při vyučování hrajou s mobily) se ohrazuje, že zabavením mobilu je trestný čin nebo přestupek. Tak to není pokud by to došlo před soud tak by se učitel z toho v pohodě vyvlékl. On se nechtěl obohatit pouze mobilní telefon zabavil na základě porušení určitých pravidel, které jsou definovány ve školním řádu. To máte to samý jako policie obestaví zločinci majetek, šla by sedět taky? Tam jsou částky docela vyší.

Proto radši opravdu studujte a nehrajte si s mobily jako malé děti. Já kdybych byl učitel, tak by mě taky vadilo, kdyby si při hodině žák hrál s mobilem nebo čímkoliv. A teď si vezměte, kdyby všichni ze třídy si hráli s mobily jak by to vypadalo.

A teď se vžijte do role přednášejícího, nebo řečníka a zkuste si představit jak by vám bylo kdyby jste přednášeli či prezentovali a viděli jste jak si někdo píše zprávy nebo si hraje nebo jiný kraviny. Jsem schopen si vsadit na to, že by vám z toho moc dobře nebylo. A možná by vás to i naštvalo.

Pokud se ohradíte, že vás učitelův výklad nebaví, tak za
a) promluvte si s učitelem co vám na jeho výkladu vadí a čím by jste ho oživili, popřípadě ať to za vás udělají rodiče

b) ve škole nemáte co dělat a běžte dělat trotla někam za pár korun, protože by jste měli respektovat okolí a když to nedokážete tak se na nic jinýho než dělat za pár šupů nevzmůžete.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chameleon 3. 3. 2008 17:20

U nás na škole máme učitele, který vcelku běžně vyhazuje do koše sešity z jiných předmětů ležící na lavici (i zavřené). U mobilů vyhrožuje vyhozením z okna či rozšlapáním, zatím k tomu nikdy nedošlo.
chameleon
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 3. 3. 2008 17:20

souhlasim s netwarem...me osobne by dost stvalo, kdybych si pro deti pripravla vyklad na hodinu a oni by me ignorovali tim, ze by si psali SMS...nektere deti si opravdu nevazi toho, ze maji tu moznost a stesti vubec studovat...
na druhou stranu se muzou deti ohanet tim, ze politici si pri volbe prezidenta take pisi SMS :roll:
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 3. 3. 2008 17:34

nesouhlasim s netwarem - srovnavat ucitele a skolni rad s PCR a zakony CR je pokekud mimo.

Obcas vedu nejaky seminar nebo mam prednasku a nekteri me take moc pozornisti nevenuji. No a? Kdyz je tam alespon jeden clovek, ktereho to zajima, tak to cenu ma. A pokud ne, tak bude asi neco spatne i me....
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 3. 3. 2008 17:42

Kryštof Korb";[quote="kodymko píše:zníženie známkym/quote]

k tomuhle si ještě dovolím podotknout, že to také není zrovna OK, jedině že by si to učitel nějak dostatečně odůvodnil (5 za práci v hodině), ale jen tak tu známku snížit myslím nemůže.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benjamin 3. 3. 2008 18:55

netwar: Nikdo se tu prece nehada o tom, ze ucitel muze v hodine zabavit telefon. Teoreticky by skola klidne mohla vyhlasit pravidlo, podle ktereho bys mobil musel odevzdavat pri prichodu a vyzvedaval by sis ho pri odchazeni ze skoly. Ale z niceho co jsi napsal nevyplyva pravo ucitele telefon zabavit a nechat si ho i po skonceni vyucovani.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 3. 3. 2008 19:35

teplice píše:sníženou známku z chování
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 3. 3. 2008 20:48

kodymko: Ja trvam na tom, ze ve standardnich pripadech je spolecenska nebezpecnost zabaveni telefonu nepatrna, cili se nejedna o trestny cin. Rodice samozrejme muzou pozadat ucitele o navraceni telefonu a ten jim musi vyhovet...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Andrew_R 3. 3. 2008 22:12

netwar píše:A teď se vžijte do role přednášejícího, nebo řečníka a zkuste si představit jak by vám bylo kdyby jste přednášeli či prezentovali a viděli jste jak si někdo píše zprávy nebo si hraje nebo jiný kraviny. Jsem schopen si vsadit na to, že by vám z toho moc dobře nebylo. A možná by vás to i naštvalo.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 3. 3. 2008 22:34

Michal P píše:Když jsem chodil do školy já tak učitelé měli právo hračky (tehdy třeba digihry a walkmany) dětem zabavit a vydat je až rodičům.
Pavel Mareš
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netwar 4. 3. 2008 08:50

Andrew_R píše:
netwar píše:A teď se vžijte do role přednášejícího, nebo řečníka a zkuste si představit jak by vám bylo kdyby jste přednášeli či prezentovali a viděli jste jak si někdo píše zprávy nebo si hraje nebo jiný kraviny. Jsem schopen si vsadit na to, že by vám z toho moc dobře nebylo. A možná by vás to i naštvalo.
netwar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků