Má učitel právo na zabavení telefonu v hodině?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ToMMyK 11. 3. 2008 00:03

branda píše:
ToMMyK píše:netwar: vis co je zajimave? Muj a tvuj otec se ve skole obesel treba bez propisky. A tvuj pra (pra) deda treba bez papiru, nebo dokonce bez skoly samotne! Zpatky na stromy, ze?


Těch "pra" by muselo být trošku víc :D Papír už je zde 1900 let, ale to jen na okraj OT :lol:l/quote]


To jo, ale taky na nej nemel kazdy prostredky a nejen na nej, ale i treba na tu skolu ;)
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 11. 3. 2008 00:05

Michal P píše:Tak tomu nerozumím, ono to ve škole bez mobilu nejde? Můj 12 letý syn ho třeba do školy vůbec nenosí.n/quote]


A to je dobre? Nebo spatne? Proc? To je pro vas mobil porad neco navic? Dyt je to uplne normalni spotrebni zbozi jako tuzka...
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 11. 3. 2008 07:37

aquarkko píše:Michal: protože nechce nebo mu to nedovolíte?e/quote]
Ne nezakazujem mu to, nemá potřebu ho tam tahat. .quote="ToMMyK"]A to je dobre? Nebo spatne? Proc? To je pro vas mobil porad neco navic? Dyt je to uplne normalni spotrebni zbozi jako tuzka...

Tužka je školní pomůcka, mobil ne. Jiný hračky tam taky netahá a u dětí většinou mobil slouží spíš jako hračka. Ve škole z nikým snad pomocí mobilu komunikovat nemusí, nebo jo? Kdyby se něco dělo mám na školu telefon a syn má telefonní spojení na nás. zrovna nedávno měl ve škole zdravotní problémy a tak mi ředitelka ze školy volala a nebyl problém potřebné věci zařídit.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Benjamin 11. 3. 2008 10:19

Michal P: Takze vzkazy typu: "Kup cestou ze skoly deset rohliku a mliko," misto napsani do SMS zavolas do skoly a reditelka to pak vyhlasi rozhlasem :-P :) ;). Mobil je proste uzitecna vec. Pokud ji tvoje deti pouzivaji jenom jako hracku, je to jejich vec, ne standard.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 11. 3. 2008 13:28

Cestou ze školy nic nenakoupí protože je škola hned za barákem. Ale to není důležitý, jde o to že mobil do výuky nepatří, mě třeba učitelka zabavila hodinky protože jsem si s nima hrál v hodině. Já mu taky nezakazuju a nekontroluju kam mobil nosí, jen hlídám provolané peníze.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod netwar 12. 3. 2008 08:46

Mobilní telefon do školy nepatří. Děti si s ním hrají a nesoustředí se na hodinu. To je jako bych já na jednání vytáhl mobil a hrál si hru. Myslím si, že by mě vyrazily. To samy je v kině a v divadle. Mobil je pro dítě zbytečnost. Do školy se dá zavolat. A pokud je dítě školou povinné tak co by kde trajdalo. My jsme si hráli vždycky u baráku maximálně do 200 metru od něj a na to není potřeba mobil. A když je u kamaráda nebo kamarádky tak se tam dá zavolat. Když se oháníte tím, že jste ve spojení s dítětem tak jste pěkně na omylu. Mobil se dá kdykoliv vypnout. Pak jsou výmluvy typu mě došla baterka a tak podobně. Moje dcera má mobil. Kredit má prozprávovaný za pár dní a když ji matka chce zavolat tak se dovolá? ne. Navíc to dítě do mobilu může říct cokoliv, že je třeba u kamaráda a je jinde. V případě, že mi řekne, že jde ke kamarádovi , není problém zavolat tam a zjistit si jestli tam došlo.

A za další co by mělo třeba dítě trajdat po škole někde. Nejdřív příjde domů udělá si svoje povinnosti a pak se dohodne co dál.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kodymko 12. 3. 2008 09:13

a prečo to hnať rovno k právnikovy? je mi jasné, že žiaden prokurátor by nepodal žalobu, lebo spoločenská nebezpečnosť je takmer nulová. Ale stojim za svojim, že už len pokusom o odbratie bola naplnená skutková podstata trestného činu.
dať to hneď právnikovy, na prirovnanie to je akoby si chcel aby nejaký iný trestný čin vyšetroval hneď najvyšší súd. je kopec iných možností, ako sa dostať k svojmu.
ano tým, že som študentom sa zavazujem k dodržovaniu školského poriadku a takto to je aj v práci. som v práci a tým, že som tam a chcem tam aj ostať, dodržujem firemné smernice,nariadenia...a keby bolo v tom nariadení napísané,že nesmiem používať mobil a ja ho pužijem a nadriadený to uvidí,zobere mi ho?jasne, že nie! strhne odmeny,prip pokuta, až vyhodenie.
len v škole je to o tom,že učitel si myslí, že ma na to právo lebo pracuje s detmi,ak sa bavíme o zš. a tam neni vôla žiaka niečo také robiť.
na strednej to je už iné,stačil by jeden "uvedomilý" študent a ten by to ukázal.
na vš takéto problémi neriešime, či vyučujúci či študent kedykoľvek potrebuješ vybavíš si čo len treba.
proste v zamstani nefunguje žiadne takéto,zobrať mobil, tam tí ludia vedia čo si môžu dovoliť,narozdiel od škôl a učitelov
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 3. 2008 12:05

netwar píše:My jsme si hráli vždycky u baráku maximálně do 200 metru od něj a na to není potřeba mobil...m/quote]

my jsme si stavěli bunkry i pár km od baráku, u řeky atd.. .a obešli sme se bez mobilů :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netwar 12. 3. 2008 13:40

MarkFX. Jo to máš pravdu taky jsme občas zabrousili do lesa stavět bunkry a mobily jsme opravdu neměli.

To kodymo: když student na střední škole nepochopí, že mobil do hodiny nepatří, tak by se s ním mělo zacházet jako s žákem ZŠ a měl by se do ZŠ vrátit ať si zopakuje základní pravidla.
netwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 3. 2008 14:09

na tabulu stokrát napsat : Už nikdy nedu používat mobil ve vyučování a prudit učitelku :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodymko 13. 3. 2008 20:59

opakujem, nevravím, aby študenti mohli používať mobili..ak porušia poriadok tak musia niesť následky..len existuje viac košér možností než zobrať mobil.
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 13. 3. 2008 21:23

hehe, teraz ma napadlo, ze na zakladke sme pred hudobnou zozbierali polku mobilov hodili ich za tabulu a druha polka prezvanala. Co uz, nemali sme toho ucitela moc v laske :)
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 21. 3. 2008 14:28

V pohodě to bych neřešil, když řekne ať jí dáš mobil, tak řekni že ho schováš ... zabavit Ti ho nemůže, a když Ti ho vezme, tak bych jí pohrozil, že ji udám na PČR za krádež :o).

// Jako když Ti učitelka za to dá trest - v pohodě tvoje chyba, ale aby mi zabavila moji věc .. to vůbec. Mně málem vyhodili ze školy, že jsem volal na Praxi, kde to máme zakázané. Ale to že tu šlo o důležitý hovor, to ta krá*a už nepochopila!
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 30. 3. 2008 02:50

hlavne ze ucitelum zvoni to neni poruseni ? maji mu zaci zabavit mobil ? napraskat ho rediteli ?

pokud si zak hraje s mobilem a nerusi ostatni je to jeho vec ,, jak jo mel by byt napomenut a at ho schova ,, jak se to opakuje poznamka a podobne ale ne nikdy sebrat vec ,,
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 31. 3. 2008 20:58

Alianna Hitomi

Mas v skolskom poriadku nieco take ze ucitel nemoze mat zapnuty mobil? Jedna vec je ze by nemal... :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků