Informatika na střední škole

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Slawall 23. 12. 2007 21:02

Mathey píše:díkza návrhy, abych upřesnil, chodím na střední průmyslovou školu chemickou v brně, obor technické lyceum. když se zadávali seminární práce, zvolil jsem si moje vlastni tema : tvorba vebove stranky v PHP. učitelka na mě čuměla že co to je, volala správci sítě, ten to o PHP slyšel, ale neumí to.. tak jsem jim to vysvětlil.. s PHP začínám. dělám na tom teď sám v hodinach informatiky... ale jak se tridni ptala na nedostatky ve vyuce, tak se ke mě přidalo pár děcek, že mám pravdu.. dál už to znáte
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mathey 23. 12. 2007 22:33

PC výbavu máme slušnou, hodinovou dotaci taky, ale jde mi o to že se učíme *****.
Mathey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 23. 12. 2007 22:36

To my na střední jsme skoro celý prvák v hodinách výpočetky neměli ani počítače (daň za novou školu, byli jsme vůbec první ročník vůbec), takže jsme jen tak posmutněle seděli u prázdných stolů a učili jsme se dvojkovou soustavu :-D
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 23. 12. 2007 22:53

To my v prváku nejdříve braly příkazovou řádku (už tenkrát to bylo pasé). Učitel to známkoval tak, že nás zkoušel a ptal se na příkazy, jaké bychom použili kdybychom... :)
Pak jsme brali do Vánoc Word. Tam jsme, když jsme něco už uměli, psali dokumenty s x-set znaky. Pokud tam byla nějaká stylistický chyba (dvě mezery, prázdné entry), tak šla známka dolů (nebo spíš nahoru).
Pak jsme brali Excel, kde jsme na známky počítali matice a dělali různé statistiky a příklady. Pak nám to vždycky vytiskl (obvykle se to vešlo na 8 A4) a tam nám k tomu psal připomínky :)
Nakonec jsme dělali PowerPoint, každej měl na známky udělat prezentaci, které je bez chyb.

To vše v prváku na elektro... koukám že jinde nic moc :)
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 24. 12. 2007 17:08

Andrew_R píše:[...]Pokud tam byla nějaká stylistický chybay...]

:lol:
Andrew_R píše:To vše v prváku na elektro... koukám že jinde nic moc :) /quote]

no ale tohle taky nic moc...pouze základ, dneska nezbytnej. kdy to bylo?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Pickun 24. 12. 2007 20:50

Andrew_R: Tohle jsme brali v tercii.
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Andrew_R 26. 12. 2007 00:33

Pickun: Matice v tercii? No jak to chodí na gymplech moc nevím, ale moc se mi to nezdá
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Player. 26. 12. 2007 12:56

u nas je to klasicky office. Subezne s tym Pascal, neskor Delphi. Ale forma vyucby stoji za *****, a to som sa aj naucil. Vsak, kto by za take prachy seriozne ucil a este k tomu informatiku
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 5. 1. 2008 09:58

No tak my to máme podobné je to hruza jsme v prvaku a bereme jen word ta učitelka to podrobně vysvětluje než ona něco vysvětlí tak všichni už ví o co jde a mají to hotové. Teď už ji nikdo neposloucha a hraje se celou hodinu cs-ko takže to není zase tak špatné :D
j.1.r.k.a
Čtenář

Odeslat příspěvekod Noovo 5. 1. 2008 12:14

za mych zakladkovych let PC hodiny byly o nicem, PC jako predmet jsme meli jen v osmicce, jenze to bylo vsechno o tabulkach, internet jsme nemeli...na stredni skole to bylo spise o psani veci do sesitu s tim, ze nam pak ucitel ukazal ukol, ktery mame delat a druhou hodinu se z toho psala pisemka...s internetem jsem se seznamila posledni tri mesice na stredni skole, jenze probihalo to tak, ze nam ucitel ukazal jak na net vlezt s ukazanim par stranek, na net jsme jinak nemeli pristup, takze si myslim, ze dnesni deti jsou na tom lip nez my :wink:
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Sirusek 6. 1. 2008 09:51

já teda chodil na informatiku a Za ty 4 roky jsme tak okrajově vzali html, tvorbu sítí v linuxu a delphi, ale podrobně jsme brali pascal,HW, databáze(access :) )+SQL a hlavně práci v assembleru :oboze
poslední rok jsme měli navrhovat, co by se mělo změnit tak jsme chtěli misto pascala nebo delph Cčko a víc zapojit hmtl + php, tak třeba letos už to mají lepší :wink:
Sirusek
Čtenář

Odeslat příspěvekod dieegoo 9. 4. 2008 09:02

1. ročník - klasika office, algoritmy, AutoCad, Adobe Inventor

2. ročník - Cisco akademie - IT essentials 1,2, html+css, photoshop / corel, programování v pascalu

3. ročník - Cisco akademie - CCNA 1,2 - sítě, SQL, instalace serverových rolí na MS platformě, praktické oživení, instalace a správa serverů (role serveru a OS dle přání každého soudruha), diagnostika a kompletace pc, teoretické znalosti fungování veškerých hw částí pc, video - formáty, principy, střih, pascal

4. ročník - Cisco akademie - FWL1 - bezdrátové sítě, instalace linuxových distribucí a komfigurace serverových rolí, pascal

Pak se brala elektrotechnika, číselné soustavy, b algebra, assembler, programování mikroprocesorů, cnc...
dieegoo
Čtenář

Odeslat příspěvekod SweineMan 12. 4. 2008 22:29

Tak v tercii jsme brali příkazovej řádek, nějakou teorii o operačních systémech (prakticky co všichni zanajou - pouze MS Windows), hardware, periferie, programování v Comlogu (příkazama se ovládala "želva" - kurzor, která když se posouvala, tak za sebou dělala čáru. Daly se v tom dělat celkem pěkný věci), nakonec roku MS Word a Outlook. Teď v kvartě jsme dobírali MS Word, pak jsme měli PowerPoint, bitmapovou grafiku v Zoneru Photo Studio, vektorovou grafiku v Zoneru Callisto, teď máme Excel.
Jinak na vyšším gymplu v prváku máme na výběr mezi latinou a matematikou s výpočetní technikou. V kvintě budeme mít antiviry, počítačový sítě - WWW, mail, atd., HTML, informační software. V sextě budeme mít práci s matematickými programy (FAMULUS, počítačové algebraické systémy), dál programy se zaměřením na matematiku. V septimě zase matematický programy, databáze, počítačové sítě - LAN, WAN, WYSIWYG editory. oktáva - součást matematiky.
Od třeťáku si můžeme vzít seminář z IVT - tam budeme mít číselný soustavy, základy Booleovy algebry, algoritmizaci, teorii programování, programovací jazyky, Pascal a zase Comenius LOGO. V oktávě bude Visual basic a opakování učiva na maturitu.
To mě čeká věcí :-D ale nechápu, proč my kluci v kvartě berem excel a admin školy co má na starosti holky je prej učí programovací jazyky :-D Prej z toho moc nadšený nejsou
SweineMan
Čtenář

Odeslat příspěvekod aquarkko 13. 4. 2008 14:15

to chceš říct, že v dnešní době se ještě vyučování pořád dělí na holčičí/klučičí??? to je šílený!
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Anonymous 13. 4. 2008 14:30

aquarkko píše:to chceš říct, že v dnešní době se ještě vyučování pořád dělí na holčičí/klučičí??? to je šílený!

Úkol pro pány: Napište program, který přečte ze vstupu textový soubor a na výstup vypíše frekvenční slovník slov ze vstupního souboru. Slovem se myslí souvislý řetězec alfanumerických znaků (písmena a čísla), nebo právě jeden zvláštní znak (například tečka, čárka). Mezerové znaky (vše s kódem 32 a menším, případně ještě neoddělitelná mezera (kód 160) a obdobné znaky) ignorujte. Frekvenční slovník je textový soubor, kde na každém řádku je slovo, tabulátor (znak č. 9) a kladné celé číslo - počet výskytů daného slova ve vstupním souboru. Slovník uspořádejte podle české abecedy (a=á...c<č...d=ď...h<ch..., teprve pokud by si dvě celá slova byla rovna, platí a<á, e<é<ě, t<ť, u<ú<ů... Jiné znaky než písmena jsou rovny prázdnému řetězci, ale kdyby si dvě celá slova měla být rovna, porovnají se nepísmenné znaky podle svého ord kódu).

Úkol pro dámy: Vypněte a zapněte počítač.
Anonymous

Předchozí stránkaDalší stránka