Informatika na střední škole

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod J1RK4 25. 5. 2008 21:40

>Pokud vim, IT neboli Informacni technologie, nebo pokud vim zkracene informatika je tak nejak vse co se tyka kompu
Pokud vím, pokud vím...nevíš. Informační technologie jsou aplikací vědní disciplíny nazývané informatika. Rozhodně zde neplatí ekvivalence :)
Jinak bych toto téma ukončil...klidně si myslete, že informatika jsou počítače.
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 26. 5. 2008 07:13

Hmm asi mas pravdu :)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 26. 5. 2008 09:13

J1RK4 opat nezklamal a kedze si zjedol mudrost celeho sveta, opat si mozes napisat e-penis++;

Subjekt: J1RK4
Diagnóza: Matfyzák
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 26. 5. 2008 14:14

Wikipedie považuje informační technologii za ekvivalent k informatice.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 26. 5. 2008 14:48

A kdo tvoří obsah wikipedie?
Anonymous

Odeslat příspěvekod mbing 26. 5. 2008 14:53

Já jsem neřekl, že je to pravda.

Na první pohled se zdá, že není možné věřit encyklopedii, do které přispívají lidé nejrůznější úrovně. Mohou uvádět nesmysly a nesmějí porušovat autorské právo jiných encyklopedií. Jenže výhoda Wikipedie je v množství přispěvatelů.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 26. 5. 2008 15:10

A já jsem neřekl, že to pravda není. :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod Slawall 29. 5. 2008 19:48

J1RK4 píše:Informatika na střední škole...
...se nikde neučí


Ty voe, ja jsem na oboru Telekomunikacni mechanik se zamerenim na informatiku...tak proc mam zamereni na informatiku, kdyz nas informatiku neuci...? Hm??

wikipedia.cz píše:Informatika je věda o informacích a jejich zpracování. V současné době bývá často chápána jako věda o zpracování informací na počítačích, neboť se ke zpracování informací používá téměř výhradně výpočetní technika. Původní význam tohoto pojmu je však širší a zejména v dřívějších dobách nebyl omezen pouze na oblast počítačů.

Primárně se informatika zabývá strukturou, správou, uchováváním, získáváním, šířením a přenosem informací. Také studuje aplikaci informací v organizacích, jejich použití v komunikaci mezi lidmi, organizacemi a informačními systémy.
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 29. 5. 2008 19:55

Podle známého je informatika věda zabývající se získáním a zpracováním informací, zatímco informační technologie je konkrétní prostředek k tomu využívaný.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 29. 5. 2008 20:04

No vsak jo...
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků