Informatika na střední škole

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mathey 22. 12. 2007 18:33

Na poslední školní hodině v tomto kal. roce se nás třidní učitelka zeptala jestli vyuka probíha ve všech předmětech ok, a jestli nechcem něco změnit. Já sem si rýpl, že už od prváku opakujeme M$ office, (smě ve třeťáku) a ona na to že není problém, Ať navrhnu nějaká témata, že se to dá s vyučujícím domluvit...

Je to šílený, v hodinách je hrozná nuda, zadanýmu ukolu se nevěnuje nikdo páč to každej udělá 20 minut před kontrolou,páč to všichni známe už ze základky a máme na jednu tabulku třeba 4 vyuč. hodiny.
nic jinýho se neučíme, hrozně zaostáváme mohli bysme skládat PC a instalovat OS, nebo založit účet na free webhostingu, nebo jánevím co

je tu někdo za školy, kde se informatice věnujou trochu víc?? mohl by napsat co se učí...
Naposledy upravil Mathey dne 22. 12. 2007 20:02, celkově upraveno 1
Mathey
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mývalice 22. 12. 2007 18:54

Já bych nejprve zjistila, jaké jsou znalosti vyučujícího a vybírala podle toho, aby to nedopadlo tak, že vyučující bude o jednu lekci napřed před studentama. :mrgreen:
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ed Wood 22. 12. 2007 19:43

u nas to bolo tak, ze lektor bol zvacsa niekolko lekcii pozadu od najslabsieho studenta :) . Ono, len o tabulkach v excelli by sa dal vytvorit samostatny studijny obor na univerzite ;) . Zalezi ake zameranie ma tvoja stredna skola (alebo si gymnazista?). Myslim, ze ak by vas naucili dokladne pouzivat pokrocilejsie prvky a sablony vo worde (vie to tak 1 user zo sto a ono to tak strasne ulahci pracu), nejake tie prezentacie (zadat projekt, student ho musi spracovat aj odprezentovat) v power pointe (ale nie nieco jednoduche - nech vam vysvetlia ako ma vyzerat spravna prezentacia, ako sa pripravit a realizovat ju) a nejaky subor funkcii excellu, ktory ti v ramci tvojho oboru moze ulahcit zivot. Ak nie si na informatickej skole alebo o to nie je extremny zaujem do napr. webdesignu (html, php, java) by som sa nepustal. Ale poznat ozajstny potencial urcitych veci v excelli, mnohym studentom a nielen nim by to dost ulahcilo zivot. A napr. ani taky access by nebol tiez od veci. Skratka aj v ramci MS Office sa najde vela uzitocneho co este nepoznate. Ako si hovoril, nejake tie veci s instalaciou OS a hardwaru (tlaciaren, telefon, fotoaparat, modem) by tiez boli dobrou cestou. Taktiez, mohlo by sa spravit take nieco, ze kazdy student najde nejaky free program o ktorom sa domnieva, ze by mohol byt uzitocny aj pre ostatnych (z hladiska studia a ulahcenia bezneho zivota, nemyslim P2P, torrenty ci ine sposoby na ilegalne sirenie softwaru a pod.), nauci sa s nim pracovat a formou prezentacie a nazornej ukazky ich s nim nauci pracovat alebo aspon vysvetli pouzitie a zakladne funkcie.
Ed Wood
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mathey 22. 12. 2007 20:15

díkza návrhy, abych upřesnil, chodím na střední průmyslovou školu chemickou v brně, obor technické lyceum. když se zadávali seminární práce, zvolil jsem si moje vlastni tema : tvorba vebove stranky v PHP. učitelka na mě čuměla že co to je, volala správci sítě, ten to o PHP slyšel, ale neumí to.. tak jsem jim to vysvětlil.. s PHP začínám. dělám na tom teď sám v hodinach informatiky... ale jak se tridni ptala na nedostatky ve vyuce, tak se ke mě přidalo pár děcek, že mám pravdu.. dál už to znáte
Mathey
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teplice 22. 12. 2007 20:23

No nevím...jsem na obchodce a bereme například hexadecimální soustavu, procesory, historie PC, hardware...já si nestěžuju :) ale možná jsme vyjímka :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0mira 22. 12. 2007 20:25

c++ jazyk
0mira
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Player. 22. 12. 2007 20:56

teplice píše:No nevím...jsem na obchodce a bereme například hexadecimální soustavu, procesory, historie PC, hardware...já si nestěžuju :) ale možná jsme vyjímka :)!/quote]

ver mi, ak by sa mali ucit taketo hluposti, tak dovi-dopo

Mathey: Myslim si, ze od strednej skoly cakas privela. Kto by za take prachy ucil na strednej skole informatiku? Toto si musis poriesit samostudiom. Vseobecne cakat nieco uzitocne od strednej skoly je troska umsevne.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 22. 12. 2007 21:05

U nas, teda ... na mojej byvalej strednej skole sme sa zaoberali od officeu, cez pascal, skladanie PC, Windows (instalacia), Novell (sprava), Linux(instalacia, sprava, kompilacia jadra) az po sprovoznenie servera. 8)
// este aj tvorba www stranok a databazy v acessy
// este jedna poznamka... tu instalaciu win, novell a linux + server mel len nas odbor (EPS - elektronicke pocitacove systemy)
DC20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mathey 22. 12. 2007 22:13

závidím vám... chjo
Mathey
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 23. 12. 2007 00:11

Na gymplu jsme brali Word, Excel, Acces, HTML, převody a početní operace v různách číslných soustavách, HTML+CSS, Booleovu algebru , základy hardware, software, zvuk(MP3, WAV, OGG; komprimace, bitrate...), obraz(vektorová a bitmapová grafika; GIF, JPG, TIFF, BMP, PNG...). To byl prvák a druhák. Ve třeťáku (už to byl seminář pro toho kdo chtěl) jsem začli dělat v Basicu a teď ve čtvrťáku jsem ho zrovna skončili hrou Sudoku. Po Novém roce půjdem na PHP.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Revan 23. 12. 2007 12:01

Prvak - MS word, powerpoint,
druhak - Excel, Acces, boolova logika, HTML+CSS hardware, programovani v assambleru.
tretak - Visual Basic, propojeni s Assamblerem (only 8051)
ctvrtak - PHP, javascript, Site (konfigurace serveru win, linux - propojeni, routovani, wifi site, Nowell, ADSL, kabelovka) - vse jak teorie, tak praxe

Elektroprumyslovka Kutna Hora
Naposledy upravil Revan dne 23. 12. 2007 13:00, celkově upraveno 1
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DC20 23. 12. 2007 12:38

nj... ako to tak citam tak som este zabudol na booleovu algebru a programovanie procesorov ATMEL v assemblery. Plus este nejake programy napr. EAGLE a ProDesktop.
DC20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 23. 12. 2007 13:15

na základce jsme měli jednu místnost, kde byly počítače, a já se bála na něco šáhnout, abych tam něco nezkazila :) a podívali jsme se tam jenom výjimečně párkrát do roka. na střední jsme měli počítačový učebny, kdy už jsem věděla z domu, co to počítač je a k čemu, a tam jsme dělali psaní a úpravu písma ve Wordu a obrázky v malování. komplexně vysvětlený základy office mi byly vysvětlený až v kurzu pracovní agentury, už mimo školu. tak buďte rádi, že vůbec nějakou výuku počítačů máte...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 23. 12. 2007 13:25

lol aquarkko, casy sa menia ^^
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 23. 12. 2007 20:53

V prváku jsem ve Výpočetce dělali Jistorii PC, potom jsme probírali HW, potom v druhém pololetí prváku jsme dělali MS Word a Excel. Na začátku 2. ročnáku jsem ještě dělali Excel, potom Powerpoint, potom historii Internetu, protokoly atd...a teď začínáme dělat databáze v Accesu. V oficu jsem se toho dost naučil a jsem za to rád...
Potom budem dělat HTML, CSS a spoustu dalšího.
Jinak Programování máme až teď ve druháku takže děláme Pascal, potom budeme dělat v dalších programovacích jazycích.
A v Počítačové grafice jsem začali Úvodem do PC grafiky (Pixely, DPI atd...) potom zobrazovácí soustavy:LCD CRT a teď děláme barvy, rozhodně se nenudím:)
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků