Informatika na střední škole

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mathey 22. 12. 2007 18:33

Na poslední školní hodině v tomto kal. roce se nás třidní učitelka zeptala jestli vyuka probíha ve všech předmětech ok, a jestli nechcem něco změnit. Já sem si rýpl, že už od prváku opakujeme M$ office, (smě ve třeťáku) a ona na to že není problém, Ať navrhnu nějaká témata, že se to dá s vyučujícím domluvit...

Je to šílený, v hodinách je hrozná nuda, zadanýmu ukolu se nevěnuje nikdo páč to každej udělá 20 minut před kontrolou,páč to všichni známe už ze základky a máme na jednu tabulku třeba 4 vyuč. hodiny.
nic jinýho se neučíme, hrozně zaostáváme mohli bysme skládat PC a instalovat OS, nebo založit účet na free webhostingu, nebo jánevím co

je tu někdo za školy, kde se informatice věnujou trochu víc?? mohl by napsat co se učí...
Naposledy upravil Mathey dne 22. 12. 2007 20:02, celkově upraveno 1
Mathey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mývalice 22. 12. 2007 18:54

Já bych nejprve zjistila, jaké jsou znalosti vyučujícího a vybírala podle toho, aby to nedopadlo tak, že vyučující bude o jednu lekci napřed před studentama. :mrgreen:
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza

Odeslat příspěvekod Ed Wood 22. 12. 2007 19:43

u nas to bolo tak, ze lektor bol zvacsa niekolko lekcii pozadu od najslabsieho studenta :) . Ono, len o tabulkach v excelli by sa dal vytvorit samostatny studijny obor na univerzite ;) . Zalezi ake zameranie ma tvoja stredna skola (alebo si gymnazista?). Myslim, ze ak by vas naucili dokladne pouzivat pokrocilejsie prvky a sablony vo worde (vie to tak 1 user zo sto a ono to tak strasne ulahci pracu), nejake tie prezentacie (zadat projekt, student ho musi spracovat aj odprezentovat) v power pointe (ale nie nieco jednoduche - nech vam vysvetlia ako ma vyzerat spravna prezentacia, ako sa pripravit a realizovat ju) a nejaky subor funkcii excellu, ktory ti v ramci tvojho oboru moze ulahcit zivot. Ak nie si na informatickej skole alebo o to nie je extremny zaujem do napr. webdesignu (html, php, java) by som sa nepustal. Ale poznat ozajstny potencial urcitych veci v excelli, mnohym studentom a nielen nim by to dost ulahcilo zivot. A napr. ani taky access by nebol tiez od veci. Skratka aj v ramci MS Office sa najde vela uzitocneho co este nepoznate. Ako si hovoril, nejake tie veci s instalaciou OS a hardwaru (tlaciaren, telefon, fotoaparat, modem) by tiez boli dobrou cestou. Taktiez, mohlo by sa spravit take nieco, ze kazdy student najde nejaky free program o ktorom sa domnieva, ze by mohol byt uzitocny aj pre ostatnych (z hladiska studia a ulahcenia bezneho zivota, nemyslim P2P, torrenty ci ine sposoby na ilegalne sirenie softwaru a pod.), nauci sa s nim pracovat a formou prezentacie a nazornej ukazky ich s nim nauci pracovat alebo aspon vysvetli pouzitie a zakladne funkcie.
Ed Wood
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mathey 22. 12. 2007 20:15

díkza návrhy, abych upřesnil, chodím na střední průmyslovou školu chemickou v brně, obor technické lyceum. když se zadávali seminární práce, zvolil jsem si moje vlastni tema : tvorba vebove stranky v PHP. učitelka na mě čuměla že co to je, volala správci sítě, ten to o PHP slyšel, ale neumí to.. tak jsem jim to vysvětlil.. s PHP začínám. dělám na tom teď sám v hodinach informatiky... ale jak se tridni ptala na nedostatky ve vyuce, tak se ke mě přidalo pár děcek, že mám pravdu.. dál už to znáte
Mathey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod teplice 22. 12. 2007 20:23

No nevím...jsem na obchodce a bereme například hexadecimální soustavu, procesory, historie PC, hardware...já si nestěžuju :) ale možná jsme vyjímka :)
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod 0mira 22. 12. 2007 20:25

c++ jazyk
0mira
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Player. 22. 12. 2007 20:56

teplice píše:No nevím...jsem na obchodce a bereme například hexadecimální soustavu, procesory, historie PC, hardware...já si nestěžuju :) ale možná jsme vyjímka :)!/quote]

ver mi, ak by sa mali ucit taketo hluposti, tak dovi-dopo

Mathey: Myslim si, ze od strednej skoly cakas privela. Kto by za take prachy ucil na strednej skole informatiku? Toto si musis poriesit samostudiom. Vseobecne cakat nieco uzitocne od strednej skoly je troska umsevne.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod DC20 22. 12. 2007 21:05

U nas, teda ... na mojej byvalej strednej skole sme sa zaoberali od officeu, cez pascal, skladanie PC, Windows (instalacia), Novell (sprava), Linux(instalacia, sprava, kompilacia jadra) az po sprovoznenie servera. 8)
// este aj tvorba www stranok a databazy v acessy
// este jedna poznamka... tu instalaciu win, novell a linux + server mel len nas odbor (EPS - elektronicke pocitacove systemy)
DC20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mathey 22. 12. 2007 22:13

závidím vám... chjo
Mathey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eRiper 23. 12. 2007 00:11

Na gymplu jsme brali Word, Excel, Acces, HTML, převody a početní operace v různách číslných soustavách, HTML+CSS, Booleovu algebru , základy hardware, software, zvuk(MP3, WAV, OGG; komprimace, bitrate...), obraz(vektorová a bitmapová grafika; GIF, JPG, TIFF, BMP, PNG...). To byl prvák a druhák. Ve třeťáku (už to byl seminář pro toho kdo chtěl) jsem začli dělat v Basicu a teď ve čtvrťáku jsem ho zrovna skončili hrou Sudoku. Po Novém roce půjdem na PHP.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Revan 23. 12. 2007 12:01

Prvak - MS word, powerpoint,
druhak - Excel, Acces, boolova logika, HTML+CSS hardware, programovani v assambleru.
tretak - Visual Basic, propojeni s Assamblerem (only 8051)
ctvrtak - PHP, javascript, Site (konfigurace serveru win, linux - propojeni, routovani, wifi site, Nowell, ADSL, kabelovka) - vse jak teorie, tak praxe

Elektroprumyslovka Kutna Hora
Naposledy upravil Revan dne 23. 12. 2007 13:00, celkově upraveno 1
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DC20 23. 12. 2007 12:38

nj... ako to tak citam tak som este zabudol na booleovu algebru a programovanie procesorov ATMEL v assemblery. Plus este nejake programy napr. EAGLE a ProDesktop.
DC20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 23. 12. 2007 13:15

na základce jsme měli jednu místnost, kde byly počítače, a já se bála na něco šáhnout, abych tam něco nezkazila :) a podívali jsme se tam jenom výjimečně párkrát do roka. na střední jsme měli počítačový učebny, kdy už jsem věděla z domu, co to počítač je a k čemu, a tam jsme dělali psaní a úpravu písma ve Wordu a obrázky v malování. komplexně vysvětlený základy office mi byly vysvětlený až v kurzu pracovní agentury, už mimo školu. tak buďte rádi, že vůbec nějakou výuku počítačů máte...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Player. 23. 12. 2007 13:25

lol aquarkko, casy sa menia ^^
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slawall 23. 12. 2007 20:53

V prváku jsem ve Výpočetce dělali Jistorii PC, potom jsme probírali HW, potom v druhém pololetí prváku jsme dělali MS Word a Excel. Na začátku 2. ročnáku jsem ještě dělali Excel, potom Powerpoint, potom historii Internetu, protokoly atd...a teď začínáme dělat databáze v Accesu. V oficu jsem se toho dost naučil a jsem za to rád...
Potom budem dělat HTML, CSS a spoustu dalšího.
Jinak Programování máme až teď ve druháku takže děláme Pascal, potom budeme dělat v dalších programovacích jazycích.
A v Počítačové grafice jsem začali Úvodem do PC grafiky (Pixely, DPI atd...) potom zobrazovácí soustavy:LCD CRT a teď děláme barvy, rozhodně se nenudím:)
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slawall 23. 12. 2007 21:02

Mathey píše:díkza návrhy, abych upřesnil, chodím na střední průmyslovou školu chemickou v brně, obor technické lyceum. když se zadávali seminární práce, zvolil jsem si moje vlastni tema : tvorba vebove stranky v PHP. učitelka na mě čuměla že co to je, volala správci sítě, ten to o PHP slyšel, ale neumí to.. tak jsem jim to vysvětlil.. s PHP začínám. dělám na tom teď sám v hodinach informatiky... ale jak se tridni ptala na nedostatky ve vyuce, tak se ke mě přidalo pár děcek, že mám pravdu.. dál už to znáte
Slawall
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mathey 23. 12. 2007 22:33

PC výbavu máme slušnou, hodinovou dotaci taky, ale jde mi o to že se učíme *****.
Mathey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 23. 12. 2007 22:36

To my na střední jsme skoro celý prvák v hodinách výpočetky neměli ani počítače (daň za novou školu, byli jsme vůbec první ročník vůbec), takže jsme jen tak posmutněle seděli u prázdných stolů a učili jsme se dvojkovou soustavu :-D
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Andrew_R 23. 12. 2007 22:53

To my v prváku nejdříve braly příkazovou řádku (už tenkrát to bylo pasé). Učitel to známkoval tak, že nás zkoušel a ptal se na příkazy, jaké bychom použili kdybychom... :)
Pak jsme brali do Vánoc Word. Tam jsme, když jsme něco už uměli, psali dokumenty s x-set znaky. Pokud tam byla nějaká stylistický chyba (dvě mezery, prázdné entry), tak šla známka dolů (nebo spíš nahoru).
Pak jsme brali Excel, kde jsme na známky počítali matice a dělali různé statistiky a příklady. Pak nám to vždycky vytiskl (obvykle se to vešlo na 8 A4) a tam nám k tomu psal připomínky :)
Nakonec jsme dělali PowerPoint, každej měl na známky udělat prezentaci, které je bez chyb.

To vše v prváku na elektro... koukám že jinde nic moc :)
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 24. 12. 2007 17:08

Andrew_R píše:[...]Pokud tam byla nějaká stylistický chybay...]

:lol:
Andrew_R píše:To vše v prváku na elektro... koukám že jinde nic moc :) /quote]

no ale tohle taky nic moc...pouze základ, dneska nezbytnej. kdy to bylo?
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Pickun 24. 12. 2007 20:50

Andrew_R: Tohle jsme brali v tercii.
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Andrew_R 26. 12. 2007 00:33

Pickun: Matice v tercii? No jak to chodí na gymplech moc nevím, ale moc se mi to nezdá
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Player. 26. 12. 2007 12:56

u nas je to klasicky office. Subezne s tym Pascal, neskor Delphi. Ale forma vyucby stoji za *****, a to som sa aj naucil. Vsak, kto by za take prachy seriozne ucil a este k tomu informatiku
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod j.1.r.k.a 5. 1. 2008 09:58

No tak my to máme podobné je to hruza jsme v prvaku a bereme jen word ta učitelka to podrobně vysvětluje než ona něco vysvětlí tak všichni už ví o co jde a mají to hotové. Teď už ji nikdo neposloucha a hraje se celou hodinu cs-ko takže to není zase tak špatné :D
j.1.r.k.a
Čtenář

Odeslat příspěvekod Noovo 5. 1. 2008 12:14

za mych zakladkovych let PC hodiny byly o nicem, PC jako predmet jsme meli jen v osmicce, jenze to bylo vsechno o tabulkach, internet jsme nemeli...na stredni skole to bylo spise o psani veci do sesitu s tim, ze nam pak ucitel ukazal ukol, ktery mame delat a druhou hodinu se z toho psala pisemka...s internetem jsem se seznamila posledni tri mesice na stredni skole, jenze probihalo to tak, ze nam ucitel ukazal jak na net vlezt s ukazanim par stranek, na net jsme jinak nemeli pristup, takze si myslim, ze dnesni deti jsou na tom lip nez my :wink:
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Sirusek 6. 1. 2008 09:51

já teda chodil na informatiku a Za ty 4 roky jsme tak okrajově vzali html, tvorbu sítí v linuxu a delphi, ale podrobně jsme brali pascal,HW, databáze(access :) )+SQL a hlavně práci v assembleru :oboze
poslední rok jsme měli navrhovat, co by se mělo změnit tak jsme chtěli misto pascala nebo delph Cčko a víc zapojit hmtl + php, tak třeba letos už to mají lepší :wink:
Sirusek
Čtenář

Odeslat příspěvekod dieegoo 9. 4. 2008 09:02

1. ročník - klasika office, algoritmy, AutoCad, Adobe Inventor

2. ročník - Cisco akademie - IT essentials 1,2, html+css, photoshop / corel, programování v pascalu

3. ročník - Cisco akademie - CCNA 1,2 - sítě, SQL, instalace serverových rolí na MS platformě, praktické oživení, instalace a správa serverů (role serveru a OS dle přání každého soudruha), diagnostika a kompletace pc, teoretické znalosti fungování veškerých hw částí pc, video - formáty, principy, střih, pascal

4. ročník - Cisco akademie - FWL1 - bezdrátové sítě, instalace linuxových distribucí a komfigurace serverových rolí, pascal

Pak se brala elektrotechnika, číselné soustavy, b algebra, assembler, programování mikroprocesorů, cnc...
dieegoo
Čtenář

Odeslat příspěvekod SweineMan 12. 4. 2008 22:29

Tak v tercii jsme brali příkazovej řádek, nějakou teorii o operačních systémech (prakticky co všichni zanajou - pouze MS Windows), hardware, periferie, programování v Comlogu (příkazama se ovládala "želva" - kurzor, která když se posouvala, tak za sebou dělala čáru. Daly se v tom dělat celkem pěkný věci), nakonec roku MS Word a Outlook. Teď v kvartě jsme dobírali MS Word, pak jsme měli PowerPoint, bitmapovou grafiku v Zoneru Photo Studio, vektorovou grafiku v Zoneru Callisto, teď máme Excel.
Jinak na vyšším gymplu v prváku máme na výběr mezi latinou a matematikou s výpočetní technikou. V kvintě budeme mít antiviry, počítačový sítě - WWW, mail, atd., HTML, informační software. V sextě budeme mít práci s matematickými programy (FAMULUS, počítačové algebraické systémy), dál programy se zaměřením na matematiku. V septimě zase matematický programy, databáze, počítačové sítě - LAN, WAN, WYSIWYG editory. oktáva - součást matematiky.
Od třeťáku si můžeme vzít seminář z IVT - tam budeme mít číselný soustavy, základy Booleovy algebry, algoritmizaci, teorii programování, programovací jazyky, Pascal a zase Comenius LOGO. V oktávě bude Visual basic a opakování učiva na maturitu.
To mě čeká věcí :-D ale nechápu, proč my kluci v kvartě berem excel a admin školy co má na starosti holky je prej učí programovací jazyky :-D Prej z toho moc nadšený nejsou
SweineMan
Čtenář

Odeslat příspěvekod aquarkko 13. 4. 2008 14:15

to chceš říct, že v dnešní době se ještě vyučování pořád dělí na holčičí/klučičí??? to je šílený!
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Anonymous 13. 4. 2008 14:30

aquarkko píše:to chceš říct, že v dnešní době se ještě vyučování pořád dělí na holčičí/klučičí??? to je šílený!

Úkol pro pány: Napište program, který přečte ze vstupu textový soubor a na výstup vypíše frekvenční slovník slov ze vstupního souboru. Slovem se myslí souvislý řetězec alfanumerických znaků (písmena a čísla), nebo právě jeden zvláštní znak (například tečka, čárka). Mezerové znaky (vše s kódem 32 a menším, případně ještě neoddělitelná mezera (kód 160) a obdobné znaky) ignorujte. Frekvenční slovník je textový soubor, kde na každém řádku je slovo, tabulátor (znak č. 9) a kladné celé číslo - počet výskytů daného slova ve vstupním souboru. Slovník uspořádejte podle české abecedy (a=á...c<č...d=ď...h<ch..., teprve pokud by si dvě celá slova byla rovna, platí a<á, e<é<ě, t<ť, u<ú<ů... Jiné znaky než písmena jsou rovny prázdnému řetězci, ale kdyby si dvě celá slova měla být rovna, porovnají se nepísmenné znaky podle svého ord kódu).

Úkol pro dámy: Vypněte a zapněte počítač.
Anonymous

Odeslat příspěvekod Player. 13. 4. 2008 15:58

tak tomu hovorim gol dzerzi :D
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bombul 13. 4. 2008 17:57

Jak dobre ze som dievca. 8-) 8-D
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod lukeo 13. 4. 2008 18:36

v utorok mam zapis a teraz si precitam toto fuuha ...
lukeo
Čtenář

Odeslat příspěvekod lu.kas 15. 4. 2008 21:04

My po Officu přešli na úpravy fotek v naprosto debilních a nepraktických programech s vytvářením hnusných kýčovitých koláží :roll:
Potom taky bude Frontpage - debilní v praxi k dnes už dost použítí nevhodný editor, navíc ještě placený. A základy HTML - 99% lidí stejně k ničemu nebudou a to 1% si o tom stejně bude muset na skromnej začátek zjistit mnohonásobně víc.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod hotspot 16. 4. 2008 14:42

Ja jsem na technickem lyceu - v prvaku jsme klasicky delali kraviny s Officem, v druhaku HTML + CSS. Momentalne bereme vsichni Pascal a ve vypocetnim oboru, kde jsem i ja, se perem s JavaScripty s ucitelkou, ktera o tom vi min nez ja a pred kazdou hodinou se to uci na jakpsatweb.cz ...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 17. 4. 2008 18:36

zlata CNX :)))
Konkretne predmet VYT - VYpocetni Technika
Prvak - CS1.5 eeeh pardon, ECDL...
Druhak - Photoshop, XHTML, no spis parodie na XHTML, ucitele jsem furt opravoval. Na konci se mu chtelo zacit ucit PHP verze 4, ze prej mezi 4kou a 5kou jsou moc velky rozdily a ze se hlavne pouziva 4ka nebo co (jo, uz neni vubec podporovana :)) )
Tretak - Fuj, hnus. Ucime se nazpamet vsemozny <->!viny jako sbernice (aneb zapamatovat si nazpamet nazvy, frekvence, datovou sirku), pameti (typy, frekvence, datovou sirku), rozhrani (prenosovy rychlosti a ja nevim co jeste), procesory - instrukcni sady atd, pisemka - pojede na tomto procesoru tento system? atd....
Ctvrtak - myslim ze se tu skaldaj pocitace

jinak jeste tu mame predmet jako PRG - ucime se C#, ucitel se mi smeje kvuli tomu ze me porazili na soutezi i druhaci(ktery googlili, ja se snazil psat vlastni :)) ), pritom se obavam ze bych si ho natrel :)

pak tu je cosi jako MPT - mikroprocesorova technika - hrajeme si s PICkama, pisem v Assembleru. Je to teda jenom nepovinnej/volitelnej predmet.

Pak tu jeste v prvaku byly algoritmy aneb jak seradit pole a spocitat pismenka :roll:

Dilny: cvakame sitaky, patchpanely, stavime kompy....

Site: v druhaku to bylo CSko, CCNA 1 se naklikavalo podle odpovedi... v tretaku to mam jako volitelnej/nepovinnej, naklikava se to stejne ale teda obcas aj sleduju a tak nakonfigurovat trosku nejakej ten cisco router a vymyslet subnety by nemusel uz bejt taky problem...
si reknete jak musim bejt chytrej, a ja za ty necely 3 roky co tu jsem umim *****...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Player. 20. 4. 2008 20:49

ja by som zaviedol ako povinnu latku pre prvakov "Vyhladavanie informacii na internete aneb Googlej je moj kamarat".
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slawall 24. 5. 2008 21:20

Player: souhlasim...

Moje vyuka PC na SS:
prvak: Office a zase Office(Word, Excel, Access, FP, PP)
druhak: Pacal, Turbo Delphi, HTML, Photoshop, Zoner Callisto
tretak terpve bude: Turbo Delphi, CSS, site a v grafice nevim(jo vlastne budem delat scenery atd..)
ctvrtak: vubec nevim...nejspise C+
Slawall
Návštěvník

Odeslat příspěvekod J1RK4 24. 5. 2008 22:08

Informatika na střední škole...
...se nikde neučí
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Revan 25. 5. 2008 10:12

a co si teda predstavujes pod pojmem informatika?
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod J1RK4 25. 5. 2008 10:52

Studuji na fakultě informatiky MU, takže sem hodím pár předmětů, které sama tato fakulta považuje za informatické (mají prefixy IA, IB, IV):
Složitost
Vyčíslitelnost
Lambda calculus
Validace a verifikace
Matematická logika
Optimalizace
Formální jazyky a automaty
Teorie typů
Teorie her
Teorie grafů
Teorie množin

Computer science is no more about computers than astronomy is about telescopes.
Informatika se nezabývá počítači o nic více než astronomie dalekohledy.
- Edsger Dijkstra, informatik (autor známého algoritmu pro nalezení minimální kostry grafu)

Dalších slov myslím netřeba...
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Revan 25. 5. 2008 11:27

jo, ale tohle vsechno jsme brali az v prvaku na VS. Nicmene nerekl bych ze by se to melo ucit uz na stredni.
na Gymplu by stacila tvorba v XHTML, zaklady JS a nejaka kancelarina.
a na prumce to zavani prilisnou specializaci, mimoto vsechno tohle ma blize spise k pokrocilejsi algoritmizaci a automatizaci. My jsme se napriklad krom algoritmizace ucili automatizaci, sitarinu (i pokrocilejsi routovani pod Win, Lin, Mac + Nowell apod), elektroniku, sdelovaci techniku, kybernetiku apod. Vse na takove urovni, aby se ty zaklady dali pouzit a kazdymohl dal rozvijet jen to co chce.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod J1RK4 25. 5. 2008 12:52

Já neříkám, že by se to mělo učit na střední. Jen mě mrzí, že se tím slovem často neprávem ohání...
J1RK4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Player. 25. 5. 2008 16:12

Informatika je velmi siroky pojem, ale ked chces tak si napis e-penis++;
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod suk 25. 5. 2008 17:51

Pokud vim, IT neboli Informacni technologie, nebo pokud vim zkracene informatika je tak nejak vse co se tyka kompu ;) Takze kdyz skladas kompy, programujes, situjes tak porad to je IT. Nebo se pletu? ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod J1RK4 25. 5. 2008 21:40

>Pokud vim, IT neboli Informacni technologie, nebo pokud vim zkracene informatika je tak nejak vse co se tyka kompu
Pokud vím, pokud vím...nevíš. Informační technologie jsou aplikací vědní disciplíny nazývané informatika. Rozhodně zde neplatí ekvivalence :)
Jinak bych toto téma ukončil...klidně si myslete, že informatika jsou počítače.
J1RK4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 26. 5. 2008 07:13

Hmm asi mas pravdu :)
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Player. 26. 5. 2008 09:13

J1RK4 opat nezklamal a kedze si zjedol mudrost celeho sveta, opat si mozes napisat e-penis++;

Subjekt: J1RK4
Diagnóza: Matfyzák
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mbing 26. 5. 2008 14:14

Wikipedie považuje informační technologii za ekvivalent k informatice.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Anonymous 26. 5. 2008 14:48

A kdo tvoří obsah wikipedie?
Anonymous

Odeslat příspěvekod mbing 26. 5. 2008 14:53

Já jsem neřekl, že je to pravda.

Na první pohled se zdá, že není možné věřit encyklopedii, do které přispívají lidé nejrůznější úrovně. Mohou uvádět nesmysly a nesmějí porušovat autorské právo jiných encyklopedií. Jenže výhoda Wikipedie je v množství přispěvatelů.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Anonymous 26. 5. 2008 15:10

A já jsem neřekl, že to pravda není. :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod Slawall 29. 5. 2008 19:48

J1RK4 píše:Informatika na střední škole...
...se nikde neučí

Ty voe, ja jsem na oboru Telekomunikacni mechanik se zamerenim na informatiku...tak proc mam zamereni na informatiku, kdyz nas informatiku neuci...? Hm??

wikipedia.cz píše:Informatika je věda o informacích a jejich zpracování. V současné době bývá často chápána jako věda o zpracování informací na počítačích, neboť se ke zpracování informací používá téměř výhradně výpočetní technika. Původní význam tohoto pojmu je však širší a zejména v dřívějších dobách nebyl omezen pouze na oblast počítačů.

Primárně se informatika zabývá strukturou, správou, uchováváním, získáváním, šířením a přenosem informací. Také studuje aplikaci informací v organizacích, jejich použití v komunikaci mezi lidmi, organizacemi a informačními systémy.
Slawall
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mbing 29. 5. 2008 19:55

Podle známého je informatika věda zabývající se získáním a zpracováním informací, zatímco informační technologie je konkrétní prostředek k tomu využívaný.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Slawall 29. 5. 2008 20:04

No vsak jo...
Slawall
Návštěvník