Španělština X Francouzština

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Zero_Cool 18. 11. 2007 18:31

Z výběru španělština vs. francouzština bych asi vybral španělštinu, přijde mi taková využitelnější.


BTW, pro inspiraci by možná stálo za to navštívit i tohle vlákno:
http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?t=3290&start=0

Tady zase dává filiptoje link na výuku francouzštiny online: http://pauza.zive.cz/viewtopic.php?p=222101#222101
Zymysli se nad sebou..
Zero_Cool
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 18. 11. 2007 21:21

Dik všem za tipy.. jelikož to se to budu z prvu učit spíš jen tak pro zábavu a zatím bez nějakého většího důvodu, zkusím tu španělštinu. Snad si ktomu chvili času najdu :)
milan.smart
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 18. 11. 2007 23:07

mozno poviem blbost (asi urcite :D) som uvazoval ( :D), ze tieto jazyky su strasne preferovane zenami a ani sa necudujem. Vo vsetkych filmoch ludom vtlkaju francuzov ako romantikov, milovnikov zien a podobne kraviny. A zas ked vidite vo filmoch mocnych zahradnikov, kulturistov, knihovnikov az po knazov so svalmi narukach ako moje brucho (pozor, som pivar :D)a hen spaniel..
tak sa potom cudujme
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vmm 19. 11. 2007 01:02

Francustinu nikdy viac v zivote :!: znicene roky zivota :cry:

Keby som si mal vybrat pred 8 rokmi tak spanielcinu \\edit: ale je to diskutabilne :|
Naposledy upravil vmm dne 20. 11. 2007 01:30, celkově upraveno 1
vmm
Čtenář

Odeslat příspěvekod milan.smart 19. 11. 2007 18:46

Tak už mi tu španělština leži na stole.. zatim sem ji sice ještě ani nerozbalil z toho igelitu.. :) ale snad na to časem dojde.. :)
milan.smart
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 19. 11. 2007 21:11

Jestli chceš, tak se ozvi přes SZ, můžu Ti vystvětlit nějaké úplné základy. (případně na icq 253-000-666)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 19. 11. 2007 22:32

z těchle dvou bych bez debaty volila španělštinu
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 19. 11. 2007 23:03

Tak jsem zjistil že bez kazet k tere k tomu nebyly, budu mit mozna problem s vyslovnosti.
Mám učebnici nakladatelství Leda, Španělština pro samouky. Namáte někdo nahrávný z těch kazet v elektronické podobě?? Moc by se mi šikly :)
Jen tak namátkou.. píšou tam že b a v se vyslovuje stejně čili b, ale Manu Chao zpiva "La vida es una tómbola" s uplně jasnym v stejně tak nevim jak spravně vyslovit ll.. opravdu by to asi nějakej vzor na poslech chtělo.
milan.smart
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 19. 11. 2007 23:21

Ja mam jenom CD k ucebnici Fiesta 1. Ale vyslovnost se z toho podle me naucit da...
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 20. 11. 2007 00:49

Vida, Španělštinu pro samouky jsem se před necelými třemi roky učil taky. Během pár měsíců jsem ji měl prostudovanou. Kdybych se tomu věnoval i nadále, tak jsem měl dneska asi docela slušný základ - bohužel jsem se k tomu už nedostal... takže s psaným textem se ještě poperu, ale na mluvení bych si nijak nefandil... :-(
O té francouzštině začnu dobudoucna přemýšlet.
Deleted user

Odeslat příspěvekod Noclaf 20. 11. 2007 09:55

CD para Fiesta numero uno.

http://www.edisk.cz/stahni/93567/Album_ ... .24MB.html

De nada. ;)
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 20. 11. 2007 10:21

milan.smart píše:Tak jsem zjistil že bez kazet k tere k tomu nebyly, budu mit mozna problem s vyslovnosti.
Mám učebnici nakladatelství Leda, Španělština pro samouky. Namáte někdo nahrávný z těch kazet v elektronické podobě?? Moc by se mi šikly :)
Jen tak namátkou.. píšou tam že .i]b[/i] a v se vyslovuje stejně čili ii]b[/i], ale Manu Chao zpiva "La vida es una tómbola" s uplně jasnym mi]v[/i] stejně tak nevim jak spravně vyslovit ti]ll[/i].. opravdu by to asi nějakej vzor na poslech chtělo.o/quote]

to mi netvrď, když já jsem sehnala kazety i k finštině a v takový p....i jako je Znojmo. když jsou v knihkupectví slušný lidi (a tam naštěstí většinou jsou :) ), tak ti to objednaj
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noovo 20. 11. 2007 10:31

na zakladce i na stredni jsem mela nemcinu...kdybych mela ted volit na jakou skolu jit, tak bych urcite volila skolu zamerenou na francoustinu, tenhle jazyk se mi libi a myslim, ze je vic pouzitelny nez spanelstina, ktera je jednoducha... :)
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 20. 11. 2007 16:45

milan.smart píše:Jen tak namátkou.. píšou tam že
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan.smart 20. 11. 2007 17:05

aquarkko píše:to mi netvrď, když já jsem sehnala kazety i k finštině a v takový p....i jako je Znojmo. když jsou v knihkupectví slušný lidi (a tam naštěstí většinou jsou :) ), tak ti to objednaj /quote]

Ja neříkám že je tam něměli, prostě jsem si koupil knižku a šel sem dom a až pak jsem si tam přečet že k tomu jsou kazety, jenže kazety jsou v dnešní době už tak trochu nepraktické a taky se mi nechcou dávat další peníze za ně. MP3 by prostě byly lepčí :)

2Noclaf: gracias :)

2Bobroněnko: tak proč to tu píšou? :-D
"b, v se píší různě, rozhodně je nelze zaměňovat, avšak vyslovují ze stejně, a to: 1. na začátku slova, po pauze a po m a n jako české b
tranvía [trambija]..." atd.
milan.smart
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků