Mechanik seřizovač -- Elektrotechnika (Programování)

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 11. 2007 15:57

Pomalu končím s přáním být programátor... Pamatovat si všecky ty značky a postupy a všecko kolem toho, myslím že na to asi nemám. :nenapadne Hodně lidí mi říká at jdu na "strojařinu" že je to teď hodně žádané a není problém najít dobré místo.

Už jsem i našel pár škol poblíž, nejvíc se mi asi líbí Kopřivnice - http://www.voskop.cz/sou_maturita.php#mech_ser

Co myslíte ? Nebo mám zkusit něco jiného ? :hm
Naposledy upravil xmickey dne 3. 11. 2007 17:48, celkově upraveno 1
2010 VW Golf VI 1.4 TSI & 1992 Suzuki DR 350
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calhoun 1. 11. 2007 16:45

xmickey píše:Co myslíte ? Nebo mám zkusit něco jiného ? :hm /quote]

To musis vedet Ty, s tim Ti nikdo neporadi. Nicmene opravdu dobrej a sikovnej nastrojar (obzvlast pokud se chytne i u nejaky novejsi CNC masiny) rozhodne nebude trpet nouzi o praci a velice slusne si vydela.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 11. 2007 18:58

A není tady někdo který tento obor studuje / dokončil ? :)
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DC20 1. 11. 2007 19:49

Myslim ze tie CNC sustruhy a frezy sa takisto programuju (aj ked je to ovela jednoduchsie), takze si asi moc nepomoze :D . Ja ako elektrotechnik ti samozrejme poradim nejaku elektrotechnicku priemyslovku. Keby si si dal odbor telekomunikacie, tak by si zle neurobil. Pocul som ze to je dost dobre platene. ;) Ale najlepsie by bolo, keby si isiel studovat to co ta bavi. Pretoze neni nic horsie, ako chodit na (pre teba) nudne hodiny a potom robit (pre teba) nudnu robotu ;)
Naposledy upravil DC20 dne 1. 11. 2007 19:57, celkově upraveno 1
DC20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 11. 2007 19:52

DC20 píše:Myslim ze tie CNC sustruhy a frezy sa takisto programuju (aj ked je to ovela jednoduchsie), takze si asi moc nepomoze...
Právě proto že je to lehčí tam chcu :mrgreen:
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DC20 1. 11. 2007 19:56

A skusal si uz programovat? Mozno by ti to islo a zapacilo by sa ti to.
DC20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 11. 2007 19:58

Jo zkoušel... html, php, C++, VB.NET... Baví, ale z hlavy pořádně nevim nic :(
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DC20 1. 11. 2007 20:04

No u programovania ani tak nejde oto naucit sa prikazy a syntax. Aj ked je to samozrejme potrebne. Ale ide oto zistit resp. pouzit ten pravy algorytmus a vyriesit dany problem co najjednoduchsie. Ked ti to pali a si dost inteligentny a rad riesis problemy, tak by som v tom nevidel problem. Tych par prikazov sa naucis pri kazdodennom programovani rychlo ;) Aj ked sam nemam rad programovanie, ale musel som si ho povinne odbyt v skole :)
DC20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 11. 2007 20:06

No zatím vyhrává Mechanik seřizovač :) Je to podle mě lehčí a líp se shání místo :wink:
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 1. 11. 2007 22:48

CNCčka sou perspektivní :wink:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod xmickey 3. 11. 2007 17:47

Nejvíc mám strach že nebudu až tak dobrej programátor a že se tím neuživím :(
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calhoun 4. 11. 2007 00:21

xmickey píše:Nejvíc mám strach že nebudu až tak dobrej programátor a že se tím neuživím :(-/quote]

Nemusis bejt dobrej v programovani CNC. Staci aby jsi byl dobrej v klasicky "rucni" nastrojarine. V CR je sice spousta lidi co tohle delaji ale jen malo jich to umi opravdu dobre a po tech je velika poptavka. Konkretne tady rozhodne plati ze remeslo ma zlaty dno...
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod číša 27. 11. 2007 21:21

Taky sem byl v situaci jako ty, chtěl sem jít na kompy ale nevzakli mě tam, tak sem šel na Mechanik seřizovač-mechatronik a nestěžuji si. Sem ve druháku a školu zvládám v pohodě a zjistil sem že by mě ta elektronika ani moc nebavila tak sem vlastně vděčný že mě nevzali.
číša
Čtenář

Odeslat příspěvekod decried 27. 11. 2007 21:45

Mate tam nejaku skolu s odborom mechatronika? To je taky all-in-one :D
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 11. 2007 16:21

To je trošku veliký rozdíl programáto nebo mechanik seřizovač, být tebou tak jdu na IT obor, tam máš záruku že práce bude ( teda aspoň doufám ) a zapamatovat si to všechno není takový problém. Učím se programovat ve škole a Pascal je nejednodušší jazyk a tam je to zatím v poho, musíš umět pravidla psaní ( ty jsou lehké ) a potom píšeš slova, jako např write; do...
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 11. 2007 16:31

jojo, strojařina je perspektivní...

Co jsem si ted prohlížel katalog nabídek pro absolventy tak většina byla ve strojním oboru...
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Player. 28. 11. 2007 18:59

Slawall: Ja som sice tiez zacinal v Pascale, pekny na naucenie principov programovania, ale myslim si, ze je celkovo lepsie zacinat v C-cku alebo zacat v pascale a rychlejsie prejst k C-cku.
Player.
Nadšenec