Mechanik seřizovač -- Elektrotechnika (Programování)

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 11. 2007 15:57

Pomalu končím s přáním být programátor... Pamatovat si všecky ty značky a postupy a všecko kolem toho, myslím že na to asi nemám. :nenapadne Hodně lidí mi říká at jdu na "strojařinu" že je to teď hodně žádané a není problém najít dobré místo.

Už jsem i našel pár škol poblíž, nejvíc se mi asi líbí Kopřivnice - http://www.voskop.cz/sou_maturita.php#mech_ser

Co myslíte ? Nebo mám zkusit něco jiného ? :hm
Naposledy upravil xmickey dne 3. 11. 2007 17:48, celkově upraveno 1
2002 Ford Focus 1.6 & 1992 Suzuki DR 350
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calhoun 1. 11. 2007 16:45

xmickey píše:Co myslíte ? Nebo mám zkusit něco jiného ? :hm /quote]

To musis vedet Ty, s tim Ti nikdo neporadi. Nicmene opravdu dobrej a sikovnej nastrojar (obzvlast pokud se chytne i u nejaky novejsi CNC masiny) rozhodne nebude trpet nouzi o praci a velice slusne si vydela.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 11. 2007 18:58

A není tady někdo který tento obor studuje / dokončil ? :)
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DC20 1. 11. 2007 19:49

Myslim ze tie CNC sustruhy a frezy sa takisto programuju (aj ked je to ovela jednoduchsie), takze si asi moc nepomoze :D . Ja ako elektrotechnik ti samozrejme poradim nejaku elektrotechnicku priemyslovku. Keby si si dal odbor telekomunikacie, tak by si zle neurobil. Pocul som ze to je dost dobre platene. ;) Ale najlepsie by bolo, keby si isiel studovat to co ta bavi. Pretoze neni nic horsie, ako chodit na (pre teba) nudne hodiny a potom robit (pre teba) nudnu robotu ;)
Naposledy upravil DC20 dne 1. 11. 2007 19:57, celkově upraveno 1
DC20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 11. 2007 19:52

DC20 píše:Myslim ze tie CNC sustruhy a frezy sa takisto programuju (aj ked je to ovela jednoduchsie), takze si asi moc nepomoze...
Právě proto že je to lehčí tam chcu :mrgreen:
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DC20 1. 11. 2007 19:56

A skusal si uz programovat? Mozno by ti to islo a zapacilo by sa ti to.
DC20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 11. 2007 19:58

Jo zkoušel... html, php, C++, VB.NET... Baví, ale z hlavy pořádně nevim nic :(
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DC20 1. 11. 2007 20:04

No u programovania ani tak nejde oto naucit sa prikazy a syntax. Aj ked je to samozrejme potrebne. Ale ide oto zistit resp. pouzit ten pravy algorytmus a vyriesit dany problem co najjednoduchsie. Ked ti to pali a si dost inteligentny a rad riesis problemy, tak by som v tom nevidel problem. Tych par prikazov sa naucis pri kazdodennom programovani rychlo ;) Aj ked sam nemam rad programovanie, ale musel som si ho povinne odbyt v skole :)
DC20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmickey 1. 11. 2007 20:06

No zatím vyhrává Mechanik seřizovač :) Je to podle mě lehčí a líp se shání místo :wink:
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 1. 11. 2007 22:48

CNCčka sou perspektivní :wink:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod xmickey 3. 11. 2007 17:47

Nejvíc mám strach že nebudu až tak dobrej programátor a že se tím neuživím :(
xmickey
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calhoun 4. 11. 2007 00:21

xmickey píše:Nejvíc mám strach že nebudu až tak dobrej programátor a že se tím neuživím :(-/quote]

Nemusis bejt dobrej v programovani CNC. Staci aby jsi byl dobrej v klasicky "rucni" nastrojarine. V CR je sice spousta lidi co tohle delaji ale jen malo jich to umi opravdu dobre a po tech je velika poptavka. Konkretne tady rozhodne plati ze remeslo ma zlaty dno...
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod číša 27. 11. 2007 21:21

Taky sem byl v situaci jako ty, chtěl sem jít na kompy ale nevzakli mě tam, tak sem šel na Mechanik seřizovač-mechatronik a nestěžuji si. Sem ve druháku a školu zvládám v pohodě a zjistil sem že by mě ta elektronika ani moc nebavila tak sem vlastně vděčný že mě nevzali.
číša
Čtenář

Odeslat příspěvekod decried 27. 11. 2007 21:45

Mate tam nejaku skolu s odborom mechatronika? To je taky all-in-one :D
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slawall 28. 11. 2007 16:21

To je trošku veliký rozdíl programáto nebo mechanik seřizovač, být tebou tak jdu na IT obor, tam máš záruku že práce bude ( teda aspoň doufám ) a zapamatovat si to všechno není takový problém. Učím se programovat ve škole a Pascal je nejednodušší jazyk a tam je to zatím v poho, musíš umět pravidla psaní ( ty jsou lehké ) a potom píšeš slova, jako např write; do...
Kdo si koupí hjundaje, nadosmrti kunda je.
Slawall
Návštěvník

Další stránka