Adopce afrických dětí

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Pickun 27. 10. 2007 15:31

Angelin Jolie adoptovala 20 vietnamskych deti a otevrela cech na vyrobu kozichu.
Naposledy upravil Pickun dne 27. 10. 2007 18:31, celkově upraveno 1
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 27. 10. 2007 18:25

Calhoun: Jo, vím, že situace v ČR není tak úžasná... Ale Ty se ptáš, proč nepomáhám i lidem v ČR? A jak víš, že jim nepomáhám? Jen minulý rok jsem odeslala několik desítek DMS zpráv... Ale to je zatím jediná pro mě - 14 letýho fakana - přijatelná možnost jak pomoct... Jinak to prostě nedokážu... A adopce, je další možností - tak jsem jí využila.

Jinak nezaměstnaní lidé by pomoc nepotřebovali, kdyby brali jakoukoliv práci, která se jim naskytne... Jenže oni ne, oni chtějí dobrý plat a snadnou práci, tak si tak dlouho vybírají, až si všechno zaberou lidé, kteří to s prací myslí vážně :lol:. (To není nic proti nezaměstnaným lidem... Vím, že v některých regionech ta práce prostě není!)

Pickun: Doufám, že vyrábí alespoň umělý kožichy... :shock: :oboze

hot_spot: Jo, "hollywoodská dobrosrdečnost" je proslulá... :lol: Tady nejsme naštěstí v Hollywoodu. A kdyby to někomu připadalo, že se tím snad taky chlubim - jenom mě zajímala zkušenost ostatních lidí v podoných humanitárních směrech.

Player.: No doufám, že zase tak šopatně to nedopadne... možná jsem vážně naivní, ale věřím, že když už dojde k něčemu Tebou popsanému, snad černoši půjdou do Evropy jakožto studenti, nebo normlní pracovníci... Možná tomu nevěříte, ale myslím, že i v Africe, jako jinde ve světě, se nacházejí lidé, kteří mají talent v něčem... Baví je něco.... A v něčem by byli vážně dobří... Ale jak se mají uplatnit? Bez peněz...

Mimochodem - řešila se tu minulost Afriky... proč řešit minulost, když ji nezměníme? Neříkám, že si Afrika za problémy nemůže... ale říkám, že určitě není sama, kdo zapříčinil ekonomické problémy... myslím, že tomu někdo / něco dost napomohlo...

Ach, zase jsem se rozepsala... :shock:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 27. 10. 2007 18:34

No, tyhle adobce mi prijdou celkem fain, aspon nektere deti maji sanci, ale myslimsi, ze vic nez jaka koliv humanitni pomoc za sveta ve smyslu jednorazovych prispevku a veci by jim pomohlo, kdyby je nekdo pomohl ze zemedelstvim a prumyslem, do toho, kdyby nekdo chtel nacpat penize a trosku je podporit. Lide by meli praci a zeme by mela i treba co vyvazet.
No, rekne te si, ze to neni oje vec, ale ty lidi za to nemuzou, ze se tam narodili. Zkuste si predstavit, ze byste tak zili Vy.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ES0 27. 10. 2007 19:47

ja bych jim i neco poslal, ale ne kacky, spise nejaky ty AKacka atd...

Pickun píše:Angelin Jolie adoptovala 20 vietnamskych deti a otevrela cech na vyrobu kozichu.

fakt? ja myslel ze ma jen nejakych 4-5, cca vsechny druhy zastoupeny, chybi snad jen cikan

// Michal P: příspěvky sloučeny
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod msn 27. 10. 2007 21:12

Calhoun píše:Ne, neadoptoval jsem dite a nevidim jeden jediny duvod proc bych mel neco takoveho delat. Jsem radeji kdyz mali africankove pochcipaji hlady, na HIV a nebo se povrazdi navzajem nez aby tahli jako stado negramotnych, neprizpusobivych a vyhladovelych kobylek na Evropu.

Souhlasím. :tleskani
msn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Player. 27. 10. 2007 23:47

najja: jasne ze niektory maju aj talent, len nemaju sancu prerazit a pravdepodne ju bez radikalneho zasahu do svojho zivota ani mat nebudu. Si predstav, ze zijes v rodine s 12-timy surodencami a vsetci su robosi... a teba ta praca nenaplna a vies ze si schopna urobit viac, no ale nemozes, ked nateba bude zazerat 13 hladovych krkov ako na zradcu. Tu pomoze jedine utek za hranice a to je take riesenie... jedina mala sanca, ze sa rozne zavody budu presuvat do tychto krajin cim im prinesieme aspon nejake peniaze..

K tym problemom, ze si ich sposobili sami: ja si skor myslim, ze tie problemy tu boli a jednoducho aj budu. v minulosti nebolo nic nezvycajne ani v europe mat kopu deti, kedze kazde druhe zomrelo.. Jednoducho zaspali dobu.
A tiez si myslim, ze aj kolonizatori maju istu mieru viny na tomto stave.. staci sa pozret na hranice africkych statov (rovne ciary), ktore sa absolutne nezhoduju s hranicami kmenov, z coho plynu vojny..
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 28. 10. 2007 00:23

Player.: No, nemají šanci... Ale proč? Myslím, že je dost lidí, kteří si tu šanci zaslouží... Jo, když se narodí do obrovské rodiny, asi těžko ji jen tak dokážou opustit a hned se přestěhovat do Hollywoodu, nebo kdo ví kam... Vím, že pomoc jedné třídy z Jižních Čech nepomůže tomu, aby se Afrika postavila na nohy a dokázala vytvořit pro kohokoliv takové prostředí, aby se nekonala invaze černochů do Evropy... Aby měl každý možnost se ve své vlastní domovině postavit na nohy a živit rodinu... Ale když nedokážeme pomoct celému kontinentu, proč se alespoň nepokusit pomoci jednotlivým lidem...?

Myslíš, že útěk za hranice je zachrání? Už si to představ - černoch, který nemá ani pořádně co na sebe... Ikdyby se dokázal dostat až do Evropy - tak na 80% by ho poslali zpátky do Afriky...

msn, Calhoun: Musím říct, že jsem překvapená, vašimi názory...
Jsem radeji kdyz mali africankove pochcipaji hlady, na HIV a nebo se povrazdi navzajem nez aby tahli jako stado negramotnych, neprizpusobivych a vyhladovelych kobylek na Evropu.
Aspoň jste upřímní... Ale opravdu by jste nebyli radši, kdyby se ten problém dal vyřešit? Vážně by vám stačilo, kdyby africké děti pomřeli na HIV, ikdyž za to nemohou, že jejich rodiče jsou chudí...? Vážně si myslíte, že jsou Afričani tak nepřizpůsobiví? Proč myslíte, že takoví jsou? Máte snad konkrétní důvod, proč si to myslet? Myslím, že kdyby měli šanci žít líp, rychle by se přizpůsobili... Ale oni chodí z bláta do louže - a tomu se přizpůsobit ani nedá... A to, že by jejich smrt vyřešila hodně problémů... Jo, pro nás, Evropany, kteří těmi problémy nejsou dotčeni, by ty problémy zmizely... Ale pro ně... Pro ně by to řešení nebylo... Ikdyž chápu, proč myslet i na ně, že jo? Problémů máme stejně hodně i my, Evropané... Ale naše problémy nejsou srovnatelné s těmi jejich... My hlad nemáme, oni ano... My máme co na sebe, oni ne... Naše problémy vycházejí z toho, že máme peníze, proto se těží, jezdí auty, atd, atd... - Ekologické problémy... Ale oni, peníze zase nemají...

Možná, se vám zdá, že tu Afriku moc hájím... Ne, ale jenom jsem se do jejich situace vcítila... Je zbytečný to tu asi řešit, ale stejně, názory lidí na Pauze na tuhle věc mě zajímají, i protože se tak celkem dobře odhaduje Váš charakter... :)

Mimochodem - jsme hodně moc OT... Nechce nějako moderátor příspěvky netýkající se tématu adopce dětí odloučit do samostatného tématu, např. Ekonomika v Africe, apod...? :hm
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pickun 28. 10. 2007 00:25

Najja píše:Pickun: Doufám, že vyrábí alespoň umělý kožichy... :shock: :oboze
z/quote]

Vzdyt pisu vietnamsky deti.
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 28. 10. 2007 00:28

Pickun: No dobrý... :roll: :lol: ... Aha.
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lawyer 28. 10. 2007 08:31

Myslím, že názory userov msn a calhoun sú dosť sebecké, my ako europania sme oproti nim neuveriteľne bohatí, a to každý. Prečo teda nedať niekomu pomoc, a podeliť sa o to svoje bohatstvo s chudobnými a bezmocnými?
lawyer
Čtenář

Odeslat příspěvekod mOus3fr0mh0us3 28. 10. 2007 10:47

Ani korunu bych na ne nedal, co je mi do nich, at se kazdej stara sam o sebe... V pripade Afriky to plati dvojnasob, viz. co napsal Calhoun...
mousefromhouse v1.2
mOus3fr0mh0us3
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Calhoun 28. 10. 2007 12:19

lawyer, Najja:
Tady jsem popsal moji zkusenost (jedinou) jak to dopadlo kdyz se zapadni imperialiste rozhodli pomoct chude rozvojove zemi a postavili tam fabriku ktera mela davat mistnim praci.

Jak uz jsem psal ve vlaknu vyse - problem Afriky jsou jeji obyvatele - zdegenerovani, neschopni pracovat, neschopni nest odpovednost a neschopni se prizpusobit. A to vubec nemyslim jako nadavky a urazky! Clovek ktery v zivote nepracoval proste jiny nebude. A tady je pak ten problem s humanitarni pomoci :? . Na co je takovemu cloveku vzdelani? Na co je takovemu cloveku ze mu date najist? Nema hlad? To je hezky ale on se misto hladoveni zacne mnozit a za par let vam tam tech hladovych jenom pribyde a cela situace se zhorsi a bude trpet vic lidi :? . V konecnem dusledku dodavky potravin nebo leku Africe jenom skodi protoze kdyby nebylo humanitarni pomoci tak se o celou vec postara priroda tak jak se stara uz miliardy let a cely problem behem nekolika generaci vyridi. Tohle neni o sobectvi, to je o tom ze se mi nelibi plytvani prostredky ke kteremu uplne zbytecne v Africe uz desitky let dochazi. Zapadni civilizace nalila do Afriky stovky miliard USD a vysledek? Zadny. Nula. Penize ktere mohly poslouzit v Evrope nebo Americe se rozpustili bez uzitku v Africe. Nemam nic proti pomoci Africe ale musi to byt pomoc ucinna a efektivni. Coz soucasny system pomoci neni.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hotspot 28. 10. 2007 17:41

<Biff> News of the World is reporting that Angelina Jolie is planning to adopt for the fourth time, just weeks after she adopted a 5-year old boy from Vietnam. She has also adopted Maddox from Cambodia and Zahara from Ethiopia and she of course has Shiloh, her natural daughter with her boyfriend Brad Pitt. Now Jolie wants to adopt a girl from Chad to "balance the family."
<Biff> she's collecting kids from other countries as if they were pokemon
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Player. 28. 10. 2007 17:54

Calhoun: Tie peniaze im na 100 % neboli poskytnute nezistne bez umyslu prilepsit najme sebe. Nikdy nic zadarmo nebolo a ani nebude. Staci sa pozriet na bane na nerastne suroviny ci plantaze(ciel USA?), ktore vlastni "zapad" alebo sa tieto suroviny jednoducho dovazaju do niektorych krajin, co im poskytli istu pomoc. Minimalne od nich ocakavaju istu naklonnost ci spojenectvo(ciel USA?). No ako som uz spominal.. dohodnu sa s predstavitelmi, ktory su aj nahodou vodcami polovojenskych skupin a humitarna pomoc ide do...

Pre mna zamna nech im ludia posielaju prachy... Taky peniaz.. To je ako mocit do mora.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 1. 11. 2007 22:09

lawyer: Konečně někdo, kdo sdílí podobný názor jako já...
mOus3fr0mh0us3: Zkus se vžít do jejich situace... Věřím, že by se i mezi nimi našli lidé, kteří by nám pomohli, kdyby jsme byli v jejich situaci...
Calhoun: Jo, možná nepracují... Ale myslím, že problém je v tom, že není kde pracovat... Oni si nemůžou dojít na ÚP s žádostí o práci... A zemědělství je v poušti asi taky moc dobře neuživí... Ohledně přemnožení - a Ty si myslíš, že Evropané se nepřemnoží? Spíš oni se přemnoží.... Mají k tomu lepší podmínky. :lol:
A jaký systém pomoci teda navrhuješ? :hm :mrgreen: Jo, Darwin to vyřešil za nás - přírodní výběr, aneb silnější přežije... Ale ber to takhle - Evropané přežívajé vlastně jenom díky vědě a vyspělému zdravotnictví... Možná se do Afriky tohle nikdy nedostane, ale stále je pro mě přijatelnější představa, že se tak jednou stane a že se "to vyřeší"... Jsem asi naivní, ale prostě by to bylo lepší, než aby malé děti umítaly, mezitím, co my Evropané kouříme cigarety, tunelujeme státní podniky, apod... :lol:
Player.: Močit do moře :lol: - to je přirovnání :lol:
Najja
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka