Adopce afrických dětí

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Jony 1. 11. 2007 23:24

Najja: necetl jsem sice celou diskusi, ale presto si dovolim oponovat, ono byly i doby, kdy minimalne cast afriky na tom byla lepe nez Evropa, treba za slavy Egyptske rise byla na tom Evropa hure, i potom pozdeji, kdyz uz byl Egypt soucasti Rima, tak na tom byl porad jeste velmi dobre... Takze vychozi pozici bych rekl, ze mela afrika velmi dobrou...nicmene Evropa i pres mene priznive zivotni podminky dokazala svet prevalcovat, proc to netusim...
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010

Odeslat příspěvekod ES0 2. 11. 2007 01:20

no tak africani nikdy nebyli dal nez evropani ci jina civilizace

egyptani nejsou puvodem z Afriky, jinak pokud se tam nekdy objevilo neco inteligentniho tak to bylo bud vlivem reku, rimanu nebo arabu
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Player. 2. 11. 2007 11:56

Neboli egyptania povodom s Mezopotanie?(sucasny afganistan?)
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 2. 11. 2007 15:11

Jony: Nedá se podle mě říct, že by na tom byli lépe... Ale podle mě na tom byli podobně. Taky měli svoje bohatství, kulturu, architekturu,... Ale jak pak dopadli, že?

Mimochodem, tak rozvinutý byl jen Egypt, který je mimochodem Evropě nejblíže, takže nejspíš Evropané přenesli do Afriky hodně své kultury,...

Player.: No, nevím, ale nezdá se mi, že by měl Egypt něco společnýho s Mezopotámií... už jenom proto, že Mezopotámci spíš prozkoumávali Asii... Navíc, jelikož je Itálie o dost blí, je pravděpodobný, že spíš Římané jako první Egypt objevili... :hm
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pickun 2. 11. 2007 18:04

Jony: Nedá se podle mě říct, že by na tom byli lépe... Ale podle mě na tom byli podobně. Taky měli svoje bohatství, kulturu, architekturu,... Ale jak pak dopadli, že? a/quote]
Mozna nejakou kulturu meli, asi tak kanibalismus a nejaky prasteny obrady o architekture nic nevim.

Mimochodem, tak rozvinutý byl jen Egypt, který je mimochodem Evropě nejblíže, takže nejspíš Evropané přenesli do Afriky hodně své kultury,... /b]
Spis Rimani(a knim se kultura dostala od Reku) sirili svou kulturu vsude. Ale zeby sli egyptanum poradit pred 5000 let, jak se stavi pyramidy, tak to asi ne.

[b]Player.: No, nevím, ale nezdá se mi, že by měl Egypt něco společnýho s Mezopotámií... už jenom proto, že Mezopotámci spíš prozkoumávali Asii... Navíc, jelikož je Itálie o dost blí, je pravděpodobný, že spíš Římané jako první Egypt objevili... :hmi/quote]

Urcite toho ma vic spolecnyho, nez s Evropou. Ktera v te dobe bylo hoooooooooodne zostala.Rimani objevily pekny *****. Jo a mezopotamie sousedi s Egyptem(v te dobe vypadal trochu jinak nez ted), a mezopotamie je dnesni Irak(ne Afganistan)
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ri.va 21. 12. 2007 13:07

Najjo, připomínáš mi mě, když mi bylo -náct, taky jsem byla taková naivní, nadšená, chtěla jsem pomáhat :) Nic špatnýho na tom, každý si tím musí projít. A potom buď zcyničtí nebo ne.
Ale jedno ti poradím, nepěstuj si v sobě pocit viny za to, že jsi bohatá (v porovnání s chudou většinou světa) a narodila ses ve vyspělém státě. Ty sis to nevybrala, měla jsi prostě štěstí. Není tvojí povinností posílat peníze do Afriky jenom proto, že ty je máš a oni ne, a už vůbec ne proto, že byly kdysi v Africe kolonie. Je lepší přispívat na vlastní zemi a zvelebovat svoje životní prostředí. Ti Afričánci jsou ale teď holt taková móda :)
ri.va
Čtenář

Odeslat příspěvekod hotspot 21. 12. 2007 17:26

ri.va pekne receno :) Pri myslenkach typu "nezaslouzim si to a to" si radsi vzdycky vzpomenu na ty maly rozmazleny spratky v USA a hned me to prejde...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod msn 24. 12. 2007 14:12

Najja píše:Mimochodem, tak rozvinutý byl jen Egypt, který je mimochodem Evropě nejblíže, takže nejspíš Evropané přenesli do Afriky hodně své kultury,... /quote]

Egypt byl ve starověku hodně rozvinutý, pak začal postupně upadat, Řekové a posléze Římané (tedy Evropané) začali mít na Egypt silný vliv. Pak nastal rozpad Římské říše - dá se říct, že v té době byl Egypt ještě civilizovanou zemí. Ovšem pak se tam v šestém nebo sedmém století nahrnuli Arabové - to byl definitvní konec.
msn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod branda 27. 1. 2008 21:16

Tak jsem si dnes přečetl tuhle diskusi a vážení, věřete nevěřte u některých příspěvků se mi poněkud zvedal žaludek. No a teď k Věci: Pokud má někdo seriózní kontakt na konto, kde bych mohl přispět, udělám to rád. :wink:
branda
Návštěvník

Předchozí stránka