Adopce afrických dětí

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Najja 26. 10. 2007 23:22

Zdravím,

naše třída cca před půl roku adoptovala jednu africkou holčičku. Platíme 45Kč / měsíc a píšeme jí dopisy... Škoda jen, že jí nemůžeme poslat dárek... Jen peníze, max. hmotný dar 1x za rok.

Ptám se tedy: Adoptovali jste i vy dítě? Jak to probíhá? Znáte třídu / školu, která adoptovala dítě?

Zajímá mě to jen ze zvědavosti... Schválně, kolik iniciativních žáků na Pauzu chodí :mrgreen:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannnn 26. 10. 2007 23:25

Na gymplu to bylo taky, na vejsce o nicem takovym nevim :-)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Player. 27. 10. 2007 09:48

to je zas nejaka nova moda? Kupovat si cloveka mi pride dost divne.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bombul 27. 10. 2007 09:59

Player.

Pozri sa na to tak za peniaze, ktore vyzbieraju bude o to dievcatko postarane aspon na tolko aby prezila netrpela hladom, pripadne sa jej dostane zakladneho vzdelania....
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Calhoun 27. 10. 2007 10:00

Ne, neadoptoval jsem dite a nevidim jeden jediny duvod proc bych mel neco takoveho delat. Jsem radeji kdyz mali africankove pochcipaji hlady, na HIV a nebo se povrazdi navzajem nez aby tahli jako stado negramotnych, neprizpusobivych a vyhladovelych kobylek na Evropu.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Player. 27. 10. 2007 10:05

keby to bola pravda... Absolutne nevies kam tie peniaze idu a castokrat nechtiac podporujes rozne polovojenske organizacie. A aj co som cital, tak im kupuju hluposti s ktorymi sa tie deti nevedia stotoznit. Napr. ked dostanu topanky tak na ne pozeraju s vyvalenymi ocami a namiesto nosenia si ich daju niekde na policku. To iste s ucebnymi pomockami, hrackami.. Nebudu ich pouzivat. ci uz z hrdosti alebo strachu..
Osobne som skor za nepriamu podporu ludi v afrike cez rozvoj polnohospodarstva a priemyslu.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 27. 10. 2007 11:51

Player.: Ohledně té naší holčičky - naši adopci organizuje organizace, která má už svojí určitou tradici... Já teda opravdu nevím, na co všechno ty peníze putují... Ale už dlouhou dobu se připravuju, že se trošku víc informuju. Navíc, jakn píšu dole, všechno bylo ověřeno a dostali jsme jakožto třída dost informací, jak to celé bude probíhat... Takže, já nemám důvod nevěřit...

Calhoun: Tak tohle je víc než kontroverzní názor... Zkus se vcítit do těch lidí, dětí, kterým zemřeli rodiče... Nemají peníze na školy, jídlo, oblečení... Oni za to nemůžou, že jsou negramotní, jelikož na to nemají prostředky - učit se. Myslíš, že kdyby si mohli vybrat, vybrali by si volbu trpět hlady? Ne! A jen tak mimochodem - nejsou to spíš Evropané, kteří kolonizovali Afriku? Američané ji zotročovali! ... A pak tady mluv o tom, kdo koho napadá jako kobylky... :roll: - I kvůli tomu všemu je Afrika tak chudá...!

bombul: Máš pravdu... Té holčičce je myslím 5 let... Zemřeli ji rodiče, stárá se o ni babička, která ale nemá práci... A jakkákoliv pomoc jí dává naději, že může chodit do školy... Apod.

O celou tu akci se postarala matka jedné spolužačky, která to hlídá - informuje se kam ty peníze putují. Mimojiné se o to zajímal i ředitel školy, kterému byly poskytnty podklady a informace k adopci... Po přečtení a informování sám souhlasil... Takže, když to bylo "prošetřeno" více nezávislými zdroji... Proč bych nevěřila, že peníze putují kam mají...
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Calhoun 27. 10. 2007 13:13

Najja píše:A jen tak mimochodem - nejsou to spíš Evropané, kteří kolonizovali Afriku? Američané ji zotročovali! ... A pak tady mluv o tom, kdo koho napadá jako kobylky... :roll: - I kvůli tomu všemu je Afrika tak chudá...!k/quote]

Vzdyt je to nesmysl co pises. Podivej se treba na zeme jako je Rwanda, to je typicky priklad. V dobe kdy v Africe vladly kolonialni velmoci vetsina Africkych statu aspon jakz takz fungovala - lidi tam neumirali hlady, jakz takz fungovalo zemedelstvi, prumysl i skolstvi. Byl tam pravni system a to hlavni - nevedly se tam nekonecne obcanske valky a genocidy (nebo presneji rozhodne ne v takove mire jako ted). Pak bili vykoristovatele odesli a podivej se jak to tam vypada dneska! Za poslednich nekolik desitek let se do Afriky nalilo v ramci humanitarni pomoci stovky miliard dolaru a vysledek? Cista koncentrovana nula. Jinymi slovy - system humanitarni pomoci tak jak je provaden proste nefunguje a fungovat nebude. Nema smysl aby jsi davala africkym detem vzdelani protoze ziji v podminkach kde jim je a bude k nicemu. Nema smysl aby jsi jim davala jidlo a leky protoze tak se Afrika jen prelidni a cela situace se zhorsi. Resenim by byla ozbrojena invaze do konkretnich africkych statu, svrzeni tamnich vlad, nastoleni diktatury a postupna stabilizace celeho systemu pod vedenim okupantu kdy se mistni nauci zit a fungovat "normalne", bud po dobrem nebo po zlem (ucel sveti prostredky).

A Americane co zotrocili Afriku? Nenech se vysmat :) . Africane se zotrocovali sami! Vetsinu otroku chytali, zotrocovali a do otroctvi prodavali sami Africane. Pro Africke krale nebo kmenove nacelniky to byl uplne normalni a obycejny obchod ktery sami podporovali. Otrokari prijizdeli do Afriky a meli nasmlouvana mnozstvi otroku za ktere regulerne platili. Kdyby se Africane rozhodli se otrokarum postavit a branili se tak by se zadni otroci do USA nedovazeli (nebo dovazeli ve zlomkovem mnozstvi) protoze kdyby se kazdy chyceny otrok musel v Africe vybojovat tak by se to otrokarum tezce nevyplatilo takovy kseft.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 27. 10. 2007 13:38

Calhoun: Já teď nemluvila o tom, kdy a proč bylo Africe nejlíp... Jenom jsem chtěla upozornit, že Evropané jako první kolonizovali Afriku... Byla to reakce na ty kobylky. Samozřejmě, možná v koloniích vládl mír a bylo Afričanům líp... Ale postupně kolonie zanikali... A tak lidé, kteří ani nebyli připraveni, ztratili jistoty, které jim jaksi "dávali" kolonie... Byli nepřipravení na vlastní zemědělství, apod... A potom, se z toho někteří lidé otřepali... Tak si založili vlastní "kolonie" (státy) a vlády... Tak vznikaly nynější vlády v Africe - jenže mnoho z těch lidí se nechovají a nechovali, tak jak se od nich čekalo... Proto, jak říkáš, prodávali otroky... Ale proč je prodávali? Pro Ameriku to byla levná pracovní síla... Afrika potřebovala peníze, Amerika otroky... Ale myslíš, že když Američané koupili levné otroky, že je chovali jako v bavlnce?... Pochybuju. A čím víc otroků se odváželo za oceán, tím míň bylo v Africe lidí, schopných udržet úroveň zemědělství a průmyslu, která byla z dob kolonií. A jen tak mimochodem - on ten průmysl, ani to zemědělství v Africe nijak vyspělé není... Těch pár oáz v Sahaře je nezachrání... :hm
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod teplice 27. 10. 2007 13:54

Naše třída taky měla nějakou holku - jmenovala se Sushmita a platila na ní celá škola, takže se jednalo o desetitisíce. Nevím, kam peníze došli...já těch pár KČ dal...lepší, než poslouchat ty školní keci,že jsem hulvát a nemůžu dát nějakou korunu na chudé. Osobně mi je jedno, jak se v Africe atd mají. Může to znít špatně, ale opravdu mě tenhle problém nezajímá...mám svých problémů dost.

I kdyby se tam poslalo x bilionů dolarů, tak to nepomůže. Tenhle souboj s chudobou lidstvo prohrálo a mělo by se soustředit na jiné problémy.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Ovčák 2009

Odeslat příspěvekod Najja 27. 10. 2007 14:03

teplice: Jo chápu... Dneska má člověk problémů hodně... A chápu, že nikdo nemůže řešit všechny problémy světa... Afrika si ty problémy musí vyřešit sama, ale pomáhat tamnějším lidem je potřeba - aby to měl kdo řešit. Ale když se někomu pomůže, stejně má pak člověk lepší pocit. :hm
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kirkwood 27. 10. 2007 14:22

u nás na škole taky adoptujeme holčičku, i více dětí jsme adoptovali. každý rok vybíráme peníze a ty jí pošleme, zasílá nám dopisy atd. ale já se o to nějak nezajímám, takže nevim jak je to letos.
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod Calhoun 27. 10. 2007 14:54

Najja píše:ale pomáhat tamnějším lidem je potřeba - aby to měl kdo řešit.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Player. 27. 10. 2007 15:02

by ma zaujimalo na kolko ak47 a maciet, na podporu detskej armady, ste sa vyzbierali

Calhoun a teplice maju svatu pravdu. Tu uz nic nepomoze. A ak by sa aj europa ci amerika o nieco radikalnejsie pokusila, bude musiet celit desiatkam milionom cernochov, ktory sa budu tvarit ze im je a bolo skvelo. A to nehovorim, co by zas vymyslali islamsky radikali. Kedze europa pomaly vymiera, tak by moznym riesenim mohlo byt dovazanie cernochov do eu ako lacnu pracovnu silu, k tomu si myslim, ze aj bohuzial dojde (a skoncime ako francuzi).
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hotspot 27. 10. 2007 15:11

Nase skola se angazuje v necem podobnym, do individualnich iniciativ bych se radsi nepoustel - mam zkusenosti s tim, ze ty prachy nakonec skoncily nekde v centru ty organizace, kde za ne nakoupili novy pocitace nebo neco podobnyho... Navic mi vadi ten nechutny holywoodsky trend, kdy si kdejaka hvezdicka adoptuje roztomilyho cernouska a pak o tom zasvecene mluvi v mediich...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Pickun 27. 10. 2007 15:31

Angelin Jolie adoptovala 20 vietnamskych deti a otevrela cech na vyrobu kozichu.
Naposledy upravil Pickun dne 27. 10. 2007 18:31, celkově upraveno 1
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 27. 10. 2007 18:25

Calhoun: Jo, vím, že situace v ČR není tak úžasná... Ale Ty se ptáš, proč nepomáhám i lidem v ČR? A jak víš, že jim nepomáhám? Jen minulý rok jsem odeslala několik desítek DMS zpráv... Ale to je zatím jediná pro mě - 14 letýho fakana - přijatelná možnost jak pomoct... Jinak to prostě nedokážu... A adopce, je další možností - tak jsem jí využila.

Jinak nezaměstnaní lidé by pomoc nepotřebovali, kdyby brali jakoukoliv práci, která se jim naskytne... Jenže oni ne, oni chtějí dobrý plat a snadnou práci, tak si tak dlouho vybírají, až si všechno zaberou lidé, kteří to s prací myslí vážně :lol:. (To není nic proti nezaměstnaným lidem... Vím, že v některých regionech ta práce prostě není!)

Pickun: Doufám, že vyrábí alespoň umělý kožichy... :shock: :oboze

hot_spot: Jo, "hollywoodská dobrosrdečnost" je proslulá... :lol: Tady nejsme naštěstí v Hollywoodu. A kdyby to někomu připadalo, že se tím snad taky chlubim - jenom mě zajímala zkušenost ostatních lidí v podoných humanitárních směrech.

Player.: No doufám, že zase tak šopatně to nedopadne... možná jsem vážně naivní, ale věřím, že když už dojde k něčemu Tebou popsanému, snad černoši půjdou do Evropy jakožto studenti, nebo normlní pracovníci... Možná tomu nevěříte, ale myslím, že i v Africe, jako jinde ve světě, se nacházejí lidé, kteří mají talent v něčem... Baví je něco.... A v něčem by byli vážně dobří... Ale jak se mají uplatnit? Bez peněz...

Mimochodem - řešila se tu minulost Afriky... proč řešit minulost, když ji nezměníme? Neříkám, že si Afrika za problémy nemůže... ale říkám, že určitě není sama, kdo zapříčinil ekonomické problémy... myslím, že tomu někdo / něco dost napomohlo...

Ach, zase jsem se rozepsala... :shock:
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 27. 10. 2007 18:34

No, tyhle adobce mi prijdou celkem fain, aspon nektere deti maji sanci, ale myslimsi, ze vic nez jaka koliv humanitni pomoc za sveta ve smyslu jednorazovych prispevku a veci by jim pomohlo, kdyby je nekdo pomohl ze zemedelstvim a prumyslem, do toho, kdyby nekdo chtel nacpat penize a trosku je podporit. Lide by meli praci a zeme by mela i treba co vyvazet.
No, rekne te si, ze to neni oje vec, ale ty lidi za to nemuzou, ze se tam narodili. Zkuste si predstavit, ze byste tak zili Vy.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ES0 27. 10. 2007 19:47

ja bych jim i neco poslal, ale ne kacky, spise nejaky ty AKacka atd...

Pickun píše:Angelin Jolie adoptovala 20 vietnamskych deti a otevrela cech na vyrobu kozichu.

fakt? ja myslel ze ma jen nejakych 4-5, cca vsechny druhy zastoupeny, chybi snad jen cikan

// Michal P: příspěvky sloučeny
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod msn 27. 10. 2007 21:12

Calhoun píše:Ne, neadoptoval jsem dite a nevidim jeden jediny duvod proc bych mel neco takoveho delat. Jsem radeji kdyz mali africankove pochcipaji hlady, na HIV a nebo se povrazdi navzajem nez aby tahli jako stado negramotnych, neprizpusobivych a vyhladovelych kobylek na Evropu.

Souhlasím. :tleskani
msn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Player. 27. 10. 2007 23:47

najja: jasne ze niektory maju aj talent, len nemaju sancu prerazit a pravdepodne ju bez radikalneho zasahu do svojho zivota ani mat nebudu. Si predstav, ze zijes v rodine s 12-timy surodencami a vsetci su robosi... a teba ta praca nenaplna a vies ze si schopna urobit viac, no ale nemozes, ked nateba bude zazerat 13 hladovych krkov ako na zradcu. Tu pomoze jedine utek za hranice a to je take riesenie... jedina mala sanca, ze sa rozne zavody budu presuvat do tychto krajin cim im prinesieme aspon nejake peniaze..

K tym problemom, ze si ich sposobili sami: ja si skor myslim, ze tie problemy tu boli a jednoducho aj budu. v minulosti nebolo nic nezvycajne ani v europe mat kopu deti, kedze kazde druhe zomrelo.. Jednoducho zaspali dobu.
A tiez si myslim, ze aj kolonizatori maju istu mieru viny na tomto stave.. staci sa pozret na hranice africkych statov (rovne ciary), ktore sa absolutne nezhoduju s hranicami kmenov, z coho plynu vojny..
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 28. 10. 2007 00:23

Player.: No, nemají šanci... Ale proč? Myslím, že je dost lidí, kteří si tu šanci zaslouží... Jo, když se narodí do obrovské rodiny, asi těžko ji jen tak dokážou opustit a hned se přestěhovat do Hollywoodu, nebo kdo ví kam... Vím, že pomoc jedné třídy z Jižních Čech nepomůže tomu, aby se Afrika postavila na nohy a dokázala vytvořit pro kohokoliv takové prostředí, aby se nekonala invaze černochů do Evropy... Aby měl každý možnost se ve své vlastní domovině postavit na nohy a živit rodinu... Ale když nedokážeme pomoct celému kontinentu, proč se alespoň nepokusit pomoci jednotlivým lidem...?

Myslíš, že útěk za hranice je zachrání? Už si to představ - černoch, který nemá ani pořádně co na sebe... Ikdyby se dokázal dostat až do Evropy - tak na 80% by ho poslali zpátky do Afriky...

msn, Calhoun: Musím říct, že jsem překvapená, vašimi názory...
Jsem radeji kdyz mali africankove pochcipaji hlady, na HIV a nebo se povrazdi navzajem nez aby tahli jako stado negramotnych, neprizpusobivych a vyhladovelych kobylek na Evropu.
Aspoň jste upřímní... Ale opravdu by jste nebyli radši, kdyby se ten problém dal vyřešit? Vážně by vám stačilo, kdyby africké děti pomřeli na HIV, ikdyž za to nemohou, že jejich rodiče jsou chudí...? Vážně si myslíte, že jsou Afričani tak nepřizpůsobiví? Proč myslíte, že takoví jsou? Máte snad konkrétní důvod, proč si to myslet? Myslím, že kdyby měli šanci žít líp, rychle by se přizpůsobili... Ale oni chodí z bláta do louže - a tomu se přizpůsobit ani nedá... A to, že by jejich smrt vyřešila hodně problémů... Jo, pro nás, Evropany, kteří těmi problémy nejsou dotčeni, by ty problémy zmizely... Ale pro ně... Pro ně by to řešení nebylo... Ikdyž chápu, proč myslet i na ně, že jo? Problémů máme stejně hodně i my, Evropané... Ale naše problémy nejsou srovnatelné s těmi jejich... My hlad nemáme, oni ano... My máme co na sebe, oni ne... Naše problémy vycházejí z toho, že máme peníze, proto se těží, jezdí auty, atd, atd... - Ekologické problémy... Ale oni, peníze zase nemají...

Možná, se vám zdá, že tu Afriku moc hájím... Ne, ale jenom jsem se do jejich situace vcítila... Je zbytečný to tu asi řešit, ale stejně, názory lidí na Pauze na tuhle věc mě zajímají, i protože se tak celkem dobře odhaduje Váš charakter... :)

Mimochodem - jsme hodně moc OT... Nechce nějako moderátor příspěvky netýkající se tématu adopce dětí odloučit do samostatného tématu, např. Ekonomika v Africe, apod...? :hm
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pickun 28. 10. 2007 00:25

Najja píše:Pickun: Doufám, že vyrábí alespoň umělý kožichy... :shock: :oboze
z/quote]

Vzdyt pisu vietnamsky deti.
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 28. 10. 2007 00:28

Pickun: No dobrý... :roll: :lol: ... Aha.
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lawyer 28. 10. 2007 08:31

Myslím, že názory userov msn a calhoun sú dosť sebecké, my ako europania sme oproti nim neuveriteľne bohatí, a to každý. Prečo teda nedať niekomu pomoc, a podeliť sa o to svoje bohatstvo s chudobnými a bezmocnými?
lawyer
Čtenář

Odeslat příspěvekod mOus3fr0mh0us3 28. 10. 2007 10:47

Ani korunu bych na ne nedal, co je mi do nich, at se kazdej stara sam o sebe... V pripade Afriky to plati dvojnasob, viz. co napsal Calhoun...
mousefromhouse v1.2
mOus3fr0mh0us3
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Calhoun 28. 10. 2007 12:19

lawyer, Najja:
Tady jsem popsal moji zkusenost (jedinou) jak to dopadlo kdyz se zapadni imperialiste rozhodli pomoct chude rozvojove zemi a postavili tam fabriku ktera mela davat mistnim praci.

Jak uz jsem psal ve vlaknu vyse - problem Afriky jsou jeji obyvatele - zdegenerovani, neschopni pracovat, neschopni nest odpovednost a neschopni se prizpusobit. A to vubec nemyslim jako nadavky a urazky! Clovek ktery v zivote nepracoval proste jiny nebude. A tady je pak ten problem s humanitarni pomoci :? . Na co je takovemu cloveku vzdelani? Na co je takovemu cloveku ze mu date najist? Nema hlad? To je hezky ale on se misto hladoveni zacne mnozit a za par let vam tam tech hladovych jenom pribyde a cela situace se zhorsi a bude trpet vic lidi :? . V konecnem dusledku dodavky potravin nebo leku Africe jenom skodi protoze kdyby nebylo humanitarni pomoci tak se o celou vec postara priroda tak jak se stara uz miliardy let a cely problem behem nekolika generaci vyridi. Tohle neni o sobectvi, to je o tom ze se mi nelibi plytvani prostredky ke kteremu uplne zbytecne v Africe uz desitky let dochazi. Zapadni civilizace nalila do Afriky stovky miliard USD a vysledek? Zadny. Nula. Penize ktere mohly poslouzit v Evrope nebo Americe se rozpustili bez uzitku v Africe. Nemam nic proti pomoci Africe ale musi to byt pomoc ucinna a efektivni. Coz soucasny system pomoci neni.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hotspot 28. 10. 2007 17:41

<Biff> News of the World is reporting that Angelina Jolie is planning to adopt for the fourth time, just weeks after she adopted a 5-year old boy from Vietnam. She has also adopted Maddox from Cambodia and Zahara from Ethiopia and she of course has Shiloh, her natural daughter with her boyfriend Brad Pitt. Now Jolie wants to adopt a girl from Chad to "balance the family."
<Biff> she's collecting kids from other countries as if they were pokemon
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Player. 28. 10. 2007 17:54

Calhoun: Tie peniaze im na 100 % neboli poskytnute nezistne bez umyslu prilepsit najme sebe. Nikdy nic zadarmo nebolo a ani nebude. Staci sa pozriet na bane na nerastne suroviny ci plantaze(ciel USA?), ktore vlastni "zapad" alebo sa tieto suroviny jednoducho dovazaju do niektorych krajin, co im poskytli istu pomoc. Minimalne od nich ocakavaju istu naklonnost ci spojenectvo(ciel USA?). No ako som uz spominal.. dohodnu sa s predstavitelmi, ktory su aj nahodou vodcami polovojenskych skupin a humitarna pomoc ide do...

Pre mna zamna nech im ludia posielaju prachy... Taky peniaz.. To je ako mocit do mora.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 1. 11. 2007 22:09

lawyer: Konečně někdo, kdo sdílí podobný názor jako já...
mOus3fr0mh0us3: Zkus se vžít do jejich situace... Věřím, že by se i mezi nimi našli lidé, kteří by nám pomohli, kdyby jsme byli v jejich situaci...
Calhoun: Jo, možná nepracují... Ale myslím, že problém je v tom, že není kde pracovat... Oni si nemůžou dojít na ÚP s žádostí o práci... A zemědělství je v poušti asi taky moc dobře neuživí... Ohledně přemnožení - a Ty si myslíš, že Evropané se nepřemnoží? Spíš oni se přemnoží.... Mají k tomu lepší podmínky. :lol:
A jaký systém pomoci teda navrhuješ? :hm :mrgreen: Jo, Darwin to vyřešil za nás - přírodní výběr, aneb silnější přežije... Ale ber to takhle - Evropané přežívajé vlastně jenom díky vědě a vyspělému zdravotnictví... Možná se do Afriky tohle nikdy nedostane, ale stále je pro mě přijatelnější představa, že se tak jednou stane a že se "to vyřeší"... Jsem asi naivní, ale prostě by to bylo lepší, než aby malé děti umítaly, mezitím, co my Evropané kouříme cigarety, tunelujeme státní podniky, apod... :lol:
Player.: Močit do moře :lol: - to je přirovnání :lol:
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jony 1. 11. 2007 23:24

Najja: necetl jsem sice celou diskusi, ale presto si dovolim oponovat, ono byly i doby, kdy minimalne cast afriky na tom byla lepe nez Evropa, treba za slavy Egyptske rise byla na tom Evropa hure, i potom pozdeji, kdyz uz byl Egypt soucasti Rima, tak na tom byl porad jeste velmi dobre... Takze vychozi pozici bych rekl, ze mela afrika velmi dobrou...nicmene Evropa i pres mene priznive zivotni podminky dokazala svet prevalcovat, proc to netusim...
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010

Odeslat příspěvekod ES0 2. 11. 2007 01:20

no tak africani nikdy nebyli dal nez evropani ci jina civilizace

egyptani nejsou puvodem z Afriky, jinak pokud se tam nekdy objevilo neco inteligentniho tak to bylo bud vlivem reku, rimanu nebo arabu
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Player. 2. 11. 2007 11:56

Neboli egyptania povodom s Mezopotanie?(sucasny afganistan?)
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 2. 11. 2007 15:11

Jony: Nedá se podle mě říct, že by na tom byli lépe... Ale podle mě na tom byli podobně. Taky měli svoje bohatství, kulturu, architekturu,... Ale jak pak dopadli, že?

Mimochodem, tak rozvinutý byl jen Egypt, který je mimochodem Evropě nejblíže, takže nejspíš Evropané přenesli do Afriky hodně své kultury,...

Player.: No, nevím, ale nezdá se mi, že by měl Egypt něco společnýho s Mezopotámií... už jenom proto, že Mezopotámci spíš prozkoumávali Asii... Navíc, jelikož je Itálie o dost blí, je pravděpodobný, že spíš Římané jako první Egypt objevili... :hm
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pickun 2. 11. 2007 18:04

Jony: Nedá se podle mě říct, že by na tom byli lépe... Ale podle mě na tom byli podobně. Taky měli svoje bohatství, kulturu, architekturu,... Ale jak pak dopadli, že? a/quote]
Mozna nejakou kulturu meli, asi tak kanibalismus a nejaky prasteny obrady o architekture nic nevim.

Mimochodem, tak rozvinutý byl jen Egypt, který je mimochodem Evropě nejblíže, takže nejspíš Evropané přenesli do Afriky hodně své kultury,... /b]
Spis Rimani(a knim se kultura dostala od Reku) sirili svou kulturu vsude. Ale zeby sli egyptanum poradit pred 5000 let, jak se stavi pyramidy, tak to asi ne.

[b]Player.: No, nevím, ale nezdá se mi, že by měl Egypt něco společnýho s Mezopotámií... už jenom proto, že Mezopotámci spíš prozkoumávali Asii... Navíc, jelikož je Itálie o dost blí, je pravděpodobný, že spíš Římané jako první Egypt objevili... :hmi/quote]

Urcite toho ma vic spolecnyho, nez s Evropou. Ktera v te dobe bylo hoooooooooodne zostala.Rimani objevily pekny *****. Jo a mezopotamie sousedi s Egyptem(v te dobe vypadal trochu jinak nez ted), a mezopotamie je dnesni Irak(ne Afganistan)
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ri.va 21. 12. 2007 13:07

Najjo, připomínáš mi mě, když mi bylo -náct, taky jsem byla taková naivní, nadšená, chtěla jsem pomáhat :) Nic špatnýho na tom, každý si tím musí projít. A potom buď zcyničtí nebo ne.
Ale jedno ti poradím, nepěstuj si v sobě pocit viny za to, že jsi bohatá (v porovnání s chudou většinou světa) a narodila ses ve vyspělém státě. Ty sis to nevybrala, měla jsi prostě štěstí. Není tvojí povinností posílat peníze do Afriky jenom proto, že ty je máš a oni ne, a už vůbec ne proto, že byly kdysi v Africe kolonie. Je lepší přispívat na vlastní zemi a zvelebovat svoje životní prostředí. Ti Afričánci jsou ale teď holt taková móda :)
ri.va
Čtenář

Odeslat příspěvekod hotspot 21. 12. 2007 17:26

ri.va pekne receno :) Pri myslenkach typu "nezaslouzim si to a to" si radsi vzdycky vzpomenu na ty maly rozmazleny spratky v USA a hned me to prejde...
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod msn 24. 12. 2007 14:12

Najja píše:Mimochodem, tak rozvinutý byl jen Egypt, který je mimochodem Evropě nejblíže, takže nejspíš Evropané přenesli do Afriky hodně své kultury,... /quote]

Egypt byl ve starověku hodně rozvinutý, pak začal postupně upadat, Řekové a posléze Římané (tedy Evropané) začali mít na Egypt silný vliv. Pak nastal rozpad Římské říše - dá se říct, že v té době byl Egypt ještě civilizovanou zemí. Ovšem pak se tam v šestém nebo sedmém století nahrnuli Arabové - to byl definitvní konec.
msn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod branda 27. 1. 2008 21:16

Tak jsem si dnes přečetl tuhle diskusi a vážení, věřete nevěřte u některých příspěvků se mi poněkud zvedal žaludek. No a teď k Věci: Pokud má někdo seriózní kontakt na konto, kde bych mohl přispět, udělám to rád. :wink:
branda
Návštěvník