Bitky v škole

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Pade 18. 9. 2007 20:45

Aký máte názor na bitky v škole?

Bijete sa aj vy? Za každú maličkosť, alebo len v krajnom prípade?

ja:

Mám chuť už nikomu trošku dať (nič zlé, len málinko ukázať že ja nie som žiadny zberač provokácií) , ale asi sa toho zdržím, a použijem techniku zneprijemnovania života, ale predsalen, mne môže byť jedno čo si myslí niekto kto není pre mna významný...

Ako beriete vy provokacie, a ako to riešite?
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 18. 9. 2007 21:21

jooo, na základce (do 5.třídy) jsme byli ve třídě 4 kluci a já sem byl největší nejsilnější tak to končívalo nerozhodně oni 3 proti mě :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Manli2 18. 9. 2007 21:27

dutka ředitele školy, podmínečný vyloučení... :D jo to byli časy...
e46 330i
Manli2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ES0 18. 9. 2007 21:51

Manli2 píše:dutka ředitele školy, podmínečný vyloučení... :D jo to byl b]i[/b] časy..../quote]

a ani to nepomohlo, vid? :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Manli2 18. 9. 2007 21:57

ale jo pomohlo... na chvilku než se na to zapomělo..
e46 330i
Manli2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marz 18. 9. 2007 22:26

Já jsem dřív nějak agresivní nebyl. Většinu věcí jsme si vyříkali, ale když bylo už provokací hodně, tak jsme se chytli - většinou jen pod krkem nebo tak. Ale nic moc. Krev myslím netekla nikdy. Jen když jsem nechtě spadl dozadu a rozbil si hlavu o židličku, ale to bylo taky tak do páté třídy. Teď už na nic takového namám chuť ani čas... :D
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod includes 18. 9. 2007 23:01

Manli2 píše:ale jo pomohlo... na chvilku než se na to zapommb]n[/b]ělo.../quote]

A kdy se na to zapomnělo? :wink: ...

Jinak u nás jsme se rvali do cca 4-5. třídy prakticky každou přestávku, pak se to v nás asi nějak hnulo a od té doby prakticky nic :). Jeden kluk si myslel, že umí kung-fu, tak ho vždy někdo seřezal :D ...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matik 19. 9. 2007 08:25

Protože pocházím ze sportovní třídy, tak jsme se prali celkem často, ale vždy v mezích. Měli jsme mladé kosti, tak se nám nic nestalo. Spíš to bylo takové kamarádské pošťuchování. O tělocvik jsme to rozjížděli tvrději. Chodili jsme třeba na aikido.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod JohnDellinger 19. 9. 2007 11:30

no, ja som sa nestretol ani tak s nejakymi bitkami v style vyrazenych zubov alebo dochramanych koncatin, ale skor so sikanou (s fyzickou, ale aj psychickou). Najhorsie bohuzial bolo to, ze som nebol obetou, ale pachatelom. Tyka sa to obdobia mojho zivota, na ktore nevelmi rad spominam. Ako dobre zaistene a vychovane dieta z "lepsej rodiny" som isiel na jednu z najlepsich vyberovych skol. Vidina skvelej buducnosti. Bohata a do istej miery vplyvna rodina, draha skola, buducnost na nejakej vyhlasenej univerzite patriacej k svetovej spicke a pod. Proste co viac si clovek mohol zelat. Ale mne bohuzial za*ebalo (prepacte za vyraz, ale dnes uz ma ine slovo ani k danej situacii nenapada) a na tej vyberovke som sa dostal do jednej nevelmi podarenej partie idiotov. Ako najvacsi z nich (idiotstvom, nie vyskou) som sa za chvilu stal ich "duchovnym otcom". Zacalo to tak, ze sme si len robili srandu z menej majetnych deti, z ich oblecenia, situacie a pod. Kedze som mal pri svojom pocinani vzdy particku ludi, ktory ma obdivovali, podporovali ma a naramne sa na tom, ze ublizujem druhym bavili, hnalo to mna (a clenov mojej partie) k "vyssim" vykonom (kto uz by sa stazoval na to, ze je v skole v urcitej nemalej skupine ludioblubeny - i ked nie kvoli znamkam a dobremu spravaniu). No, ale potom to prasklo (dnes si dovolim povedat NASTASTIE). Skola, na ktoru som chodil sa bohuzial zachovala nie velmi korektne k obetiam. Kedze nechcela stratit dobre meno, rozhodla sa mna a mojich "nohsledov" potrestat len nejakym napomenutim a mierne zhorsenymi vysledkami. Nic viac - za pomoci skoly by sa to pekne ututlalo a asi by sa nic nezmenilo. Ale to by sa to nesmel dozvediet moj otec. Rodicia ma cely zivot vychovavali tak, aby som NEBOL hlupy namysleny bohacsky syncek a ja som sa nim stal. Neviem, ci to povazovali za zlyhanie svojej vychovy, ale dost ich to vzalo. To, že sa skola zachovala tak ako som uz napisal, ich sklamalo este viacej a rozhodli sa mi dat najvacsiu lekciu mojho zivota. Konali velmi radikalnym sposobom. Zobrali ma z mojej milovanej vyberovej skoly a... . Poslali ma k jednym svojim (vtedy by som povedal tuctovym) priatelom na Slovensko. Tam som mal po prazdninach nastupit na "obycajnu" strednu skolu. Mal som vsetko, ale prisiel som o to. Mal som postavenie, peniaze, skoly a teraz som o to vsetko prisiel. Nemal som nic. Dost velka rana (zvlast ked som mal 15-16 rokov). Teraz som byval v malom byte v Petrzalke (o poschodie nizsie ako otcovi znamy), rodicia mi sice posielali peniaze, ale bolo to tak akurat, aby som si mohol dovolit "bezny Slovensky studentsky zivot", to bola dost velka zmena. Ked som si chcel nieco kupit, tak som si musel najst brigadu tak ako kazdy. A v septembri som nastupil na strednu skolu (obor IT). Myslel som si, ze zacnem s cistym stitom, nikto o mne nic nebude vediet, ja sa nejako pretlciem a nikoho si nebudem vsimat (nejake vyhliadky do buducnosti som nemal - nedokazal som si predstavit co bude dalej po strednej). Velmi som mylil. Moji buduci lektori i spoluziaci sa nejakym sposobom (dodnes presne neviem ako - ale existuju 2-3 alternativy), kto som. Ked som nastupil, mal som punc zleho bohacskeho dietata, ktore uz jeho rodicia nechceli mat na ociach a tak ho za trest poslali medzi "normalnych" resp. "beznych" ludi.

Znie to ako neuveritelny pribeh z trapnej telenoveli, ale aspon mozete vidiet kam az sa to moze dostat. Trvalo mi velmi dlho kym som si uvedomil, co som spravil. Ale uvedomil som si to. Tato neskutocna vychovna lekcia od mojej rodiny so mna spravila lepsieho cloveka. Vsetko som si musel vybojovat spat, bolo to tazke a trvalo to velmi dlho, ale dnes som vdacny, ze som tym presiel a stal som sa tym clovekom, ktory si zelali vychovavat moji rodicia. Pretoze ak by sa to ututlalo, neviem co by zo mna dnes bolo za cloveka a radsej na to ani nechcem mysliet.
JohnDellinger
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msn 23. 9. 2007 19:28

Pamatuju si na první třídu, tam se každou přestávku spolužáci sesypali na našeho spolužáka romské národnosti. :D No, a pak odešel do zvláštní školy a už nebylo koho mlátit.
Politováníhodný příklad nestoudné diskriminace...
msn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod weca 4. 10. 2007 17:35

msn píše:Pamatuju si na první třídu, tam se každou přestávku spolužáci sesypali na našeho spolužáka romské národnosti. :D No, a pak odešel do zvláštní školy a už nebylo koho mlátit.
Politováníhodný příklad nestoudné diskriminace...n/quote]

Tak to se mu tam u vás muselo líbit :mrgreen:
Daddy´s home!

AC (HC) Sparta Praha & Chelsea FC FAN!
weca
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chameleon 4. 10. 2007 17:52

Ještě si živě pamatuje, jak jsme se do páté třídy o přestávkách rvali. Tedy, já a kluci jsme se rvali a zbytek holek přihlížel :lol: Nutno řící, že pak ze mě měli všichni kluci docela vítr :lol:
chameleon
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pade 4. 10. 2007 19:05

ja sa nebijem, neni to na nič vhodne, použivam skor slovny utok/obranu
Pade
Přeborník

Odeslat příspěvekod eRiper 4. 10. 2007 19:09

Já jsem jako Pade. Inteligentní mají mozek, ti méně nevymáchnou hubu a ti hloupí pěsti že ano? ;-)
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Radek 10. 10. 2007 09:48

Ja jsem se snad nikdy ve škole nepral a nechápu proč se nekteří mlátí :hm asi zábava nebo co :lol:
Radek
Návštěvník

Další stránka