Státní maturita

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Jste pro státní maturitu ?
Ano 23 %  26%  [ 23 ]
Ne 54 %  61%  [ 54 ]
Nevím, je mi to jedno 11 %  12%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 88

Odeslat příspěvekod Mawe47 4. 5. 2007 06:55

ja zazila tu cvicnou loni, a bylo to pekny fiasko... navic to nejak pomotali a my z elektra sme meli k "maturite" ekonomiku a holky z postovnich oboru matiku... nehlede na to, jak pak psali na zive, ze ta cast o pocitacich brutalni fiasko... jako kdyby to udelali poradne... a pak, kazda skola uci trochu jinak a ma trochu jine pozadavky a tim ze to sjednotijou udelaji peknej bordel v tom, kde a jak se co uci
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod masterwoda 6. 5. 2007 11:34

Jsem ve stejné situaci jako johnnym (bodejť by ne, když jsme spolužáci), tedy státní maturita na krku (teda prý se to teď nějak posunulo, ale nevím jak :), no ale to pro mě není tak podstatné). Pro státní maturitu nejsem ani náhodou - proces odmaturování se tím zbytečně zkomplikuje, brutálně protáhne a pro dost lidí z "nižších" škol nejspíše stíží. Nechápu, jak může někdo chtít zavést jednotnou normu pro tak různorodé školy. Možná někdy do budoucna to možné je, ale k tomu, abych souhlasil se státní maturitou (budu s ní nesouhlasit i když se mi vyhne) by byla potřeba nějaká pořádná reforma školství, která to naše školství posune někam úplně jinam, než je teď.
masterwoda
Čtenář

Odeslat příspěvekod Mawe47 6. 5. 2007 12:25

to byla ta byvala ministryne skolstvi buzkova perfektnim prikladem, ze prej ceske skolstvi je dobre skolstvi ale svoji dceru dala na francouzske lyceum:))
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 6. 5. 2007 12:45

skutečně nechápu lidi, kteří chodí na gymnázium a prostestují proti státní maturitě. my jsme letos dělali v rámci maturity nanečisto to, co měli příští rok dělat jako regulérní maturitu - a fakt netuším, co zrovna gympláky na tom se*e. celá ta maturita je o tom, jestli člověk umí číst, o ničem jiném, žádné vědomosti, nic. nehrozí, že by gymplák neodmaturoval. víc jsem napsal na svém blogu.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mawe47 6. 5. 2007 13:44

a videl si to, co loni ukazovali jako zaklad z informatiky? ja mela 2 odborny predmety po 2 roky(site, hardware atd) + informatiku (nejakej ten excel, word, zaklady programovani atd) a muzu rict, ze nebyt tech odbornejch predmetu, pulku toho testu bych neznala spravne odpovedi a nektere otazky meli blbe formulovane, takze vlasnte se na ne nedalo odpovedet z toho, co ti dali na vyber...
plus prakticka cast hodinove babrani v excelu velmi dopodrobna s funkcema, se kterejma se maximalne setka nekdo, kdo potrebuje neco netypickeho...

jo u cestiny mozna neni co zkazit, ale podle me to proste nemaj poradne vychytany
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 6. 5. 2007 17:13

Typický příklad co jsme měli letos v pilotu na ITZ (informačně-technologickém základu):

Která barva vznikne, pokud se smíchají stejná množství základních barev v prostoru RGB?
a) černá
b) bílá
c) tyrkysová
d) azurová
Johny[CZ]
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 6. 5. 2007 17:34

bílou né?

teda maturoval jsem z výpočetky vloni, snad to ještě vím... 8)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 6. 5. 2007 18:07

Jo, jenže pokud to množství je nula, tak černá, a pokud to neni 100%, tak šedá. A teď babo raď jak to mysleli...
Johny[CZ]
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mawe47 6. 5. 2007 18:42

a hlavne napr na nekterych skolach ti to ani nereknou a kdyz se o to sam nezajimas, tak mas smulu...
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 6. 5. 2007 20:28

Právě... A byly tam docela těžký věci, a to na pc nejsem až tak levej... Ale nejvíc mě dostala ta praktická část, na tom kompu kde jsem ji dělal bylo na úpravu obrázků akorát malování, to na mě bylo trochu moc:-)... A hromadnou korespondenci už jsem taky jaksi pozapomněl:-).
Johny[CZ]
Návštěvník

Odeslat příspěvekod christian 6. 5. 2007 20:30

no tahle otazka je jasny priklad,kde jsou spravne alespon 2.
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Mawe47 6. 5. 2007 20:46

no mi meli loni seradit media dle velikosti a bylo tam neco jako opticky disk a cd... no tak ted babo rad...
a ta prakticka, to je proste na prd, kdyby to clovek potreboval k necemu, rychle si to osvoji, ale fakt tam podle me davaj uplne neuzitecny a debilni veci na to prakticke
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 6. 5. 2007 20:58

Hm, když ono je to vážně asi těžký to udělat tak, aby to sedlo každýmu...

Podle mě by se na maturitu z ITZ měli vybodnout a spíš rozdělit ten přirodovědný základ do víc oborů (chemie, fyzika, biologie), popřípadě udělat ještě nějaký přeměty pro průmkaře nebo pro ekonomisty...
Johny[CZ]
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mawe47 7. 5. 2007 09:43

No tezke to je, proto by to nemeli delat podle jednoho meritka. Jeste to dokazu pochopit u cestiny, kde se vsichni v podstate uci to stejne (ale vemte si treba ucitele, ktery holdujou nejakymu zapadlymu autorovi a jinyho, potrebnyho k mature vam nereknou). Nebo jeste matematika. Ale jen malo odbornejch skol ma matiku v takovem rozsahu jako gympl a pak treba stejna maturita pro matematickej gympl a nejaky umelecky obor, kde ani netusi co sou integraly... (no jasne, tam moc lidi z matiky maturovat nebude, ale i tak se najdou)
Nebo jazyky, kde se casto uci podle stejnych nebo podobnych cebnic.

Ale cokoli jineho by meli nechat na tech skolach, protoze sou od sebe tak hrozne rozdilne, ze to nejde udelat vsechny predmety nejak globalne
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod technosmazka 9. 5. 2007 16:15

masterwoda píše:Jsem ve stejné situaci jako johnnym (bodejť by ne, když jsme spolužáci), tedy státní maturita na krku (teda prý se to teď nějak posunulo, ale nevím jak :), no ale to pro mě není tak podstatné). Pro státní maturitu nejsem ani náhodou - proces odmaturování se tím zbytečně zkomplikuje, brutálně protáhne a pro dost lidí z "nižších" škol nejspíše stíží. Nechápu, jak může někdo chtít zavést jednotnou normu pro tak různorodé školy. Možná někdy do budoucna to možné je, ale k tomu, abych souhlasil se státní maturitou (budu s ní nesouhlasit i když se mi vyhne) by byla potřeba nějaká pořádná reforma školství, která to naše školství posune někam úplně jinam, než je teď. /quote]
a proc by to nemelo byt jednotne? za par let az se budu hlasit do prace bude po me nejakej moula, který ma koupenou maturitu na soukrome podnitelske štěkat, že má maturitu stejně jako já a uz se srovnávat chtít bude....sem student z průměrné moravské školy a dal sem cvičnou maturu levou zadní....a všichni mí spolužáci taky.....a to sme se na to nijak nepřipravovali.....
technosmazka
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka