Státní maturita

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Jste pro státní maturitu ?
Ano 23 %  26%  [ 23 ]
Ne 54 %  61%  [ 54 ]
Nevím, je mi to jedno 11 %  12%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 88

Odeslat příspěvekod johnnym 3. 5. 2007 19:43

Docela se divím, že to tu ještě není. Ale k věci - Jste pro státní maturitu, která má vyjít v platnost v roce 2008?
Já jsem rozhodně proti. Jsem v sextě a skoro dva roky jsme připravováni na školní maturitu, která se od státí hodně liší. Bylo by to pro nás nefér. Až se trochu poupraví zadání státních maturit (jsou tam nyní nesmyslné otázky typu Kdo byla manželka Bohumila Hrabala?), nechť platí pro ročníky, které nastoupí v září 2008 do prváků. Budou pro ně upravé osnovy v rámci přípravy na státní maturitu.

Více info zde.

//prosím o přidání hlasování, díky

Michal P: hlasování přidáno
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon 3. 5. 2007 19:51

Jsem v septimě a jsem rozhodně proti. Protestovat zítra samozřejmě půjdu.
chameleon
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 3. 5. 2007 19:53

ee

mohol by si prosim opisat hlavne rozdiely/vyhody/nevyhody?

je to nieco podobne ako u nas? s "novou" maturitou...
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 3. 5. 2007 20:03

No rozdíly jsou hlavně v tom, že máš jinak předměty, třeba doteď jsme mohli maturovat třeba z chemie, nyní už to možné nebude, takový předmět se jmenuje přírodovědný základ, a je v tom i biologie a zeměpis. A problémy jsou v tom, že učitelé nevědí, jak mají udělat semináře tak, aby nás toho co nejvíce naučili.

Ale stejně jsem PRO státní maturity, myslím si, že naše škola na to připravená je. Už dva roky zpátky jsme měli pilotáže testů, takže jsme alespoň přibližně věděli, jak na tom jsme a jaké otázky tam budou.

Možná je to tím, že u nás (jsem na osmiletém gymnáziu) není tolik speciálních předmětů, jako např. na průmce. My můžeme maturovat prakticky ze všeho, ale těžko se dají do státní maturity předměty jako "správa a provoz strojů".
Johny[CZ]
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 3. 5. 2007 20:06

No ja uz mam maturu sice zasebou, takze demonstrovat nepujdu, nicmene ten bordel kolem maturit by mi vadil. Byli jsme tehda radi, ze jsme se tomu vyhnuli (planovano to totiz bylo uz driv).
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 3. 5. 2007 20:08

Jsou dva tábory:
- gympláci - nelíbí se jim, že budou po matuře na stejném levlu jako učňáky (nástavby). Státní matura je pro ně lehčí, přičemž budou stále dělat jakoby tu jejich původní (podruhé) a tak si to prakticky ani neulehčí.
- učnáky - nelíbí se jim, že to bude na ně moc těžké, jsou tam vyšší nároky, než byly u staré matury.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bungo 3. 5. 2007 20:11

Taky souhlasim s tim, ze maji byt dany podminky uz pri nastupu do skoly a ne je zbuhdarma menit "za behu"

Jsem PRO statni maturity, ale az od nove prijmutych rocniku...
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 3. 5. 2007 20:17

Mám po matuře takže sem pro :D stejne to da nakonec kazdej tu maturitu..
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 3. 5. 2007 20:40

takze podla vasich prispevkov usudzujem ze to ma byt rovnake ako "u nas"

nic si z toho nerobte :wink:

na mojom rocniku si to tiez vyskusali "prvy krat a naostro" a az potom zistili ze to nebude celkom to prave...

pisali sme peticie, protestovali atd. a aj tak tu "reformu" spustili...

nakoniec tu maturitu spravil kazdy a v buducnosti sa ta nikto nebude pytat ci ju mas uz "novu" alebo "staru" rovnako to (zatial) plati aj v pripade VS a akceptovani statnych maturit ako nahrady za prijmacie konanie na VS
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asperia 3. 5. 2007 20:45

to by mě zajímalo, kdo je vlastně s tou státní maturitou spokojen? autoři testů leda
asperia
Čtenář

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 3. 5. 2007 21:06

Andrew_R píše:- gympláci - nelíbí se jim, že budou po matuře na stejném levlu jako učňáky (nástavby). Státní matura je pro ně lehčí, přičemž budou stále dělat jakoby tu jejich původní (podruhé) a tak si to prakticky ani neulehčí.
r/quote]


Přesně tak, u nás se budou příští rok (jestli to spustí) dělat dvě maturity, a to tak, že ta školní bude úplně v plném rozsahu, nezmění se nic... Ale je pravda, že ty nový daj od nás všichni levou zadní, takže to zas o tolik horší nebude...
Johny[CZ]
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrew_R 3. 5. 2007 22:22

Bungo píše:Taky souhlasim s tim, ze maji byt dany podminky uz pri nastupu do skoly a ne je zbuhdarma menit "za behu"

Jsem PRO statni maturity, ale az od nove prijmutych rocniku...

Stanovení začátku státních maturit bylo už snad 5 let, kdo v roce 2004 nastoupi na SŠ věděl, že bude dělat státní maturu. Co bude matura obsahovat se ví.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 5. 2007 22:53

Já jsem maturoval minulý rok, takže už to je trochu mimo mě. Ale zatím sem slyšel jenom samé stížnosti na to, jak to bude těžké atd..

Ale o nějaké demonstraci nic nevím, to jako zítra všichni školáci vyběhnou ze škol a budou někde skandovat či co?? :o
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod blino 3. 5. 2007 22:56

MarkFX píše:Ale o nějaké demonstraci nic nevím, to jako zítra všichni školáci vyběhnou ze škol a budou někde skandovat či co?? :o!/quote]


tak tak 8) aj my sme to tak urobili 2 roky spat a aj tak nam to bolo na prd...
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chameleon 4. 5. 2007 04:38

Ano, demonstrace je dnes v Praze.
Pochod vyjde v 10:00 hodin z Václavského náměstí (od Palachova pomníku).Zde je výčet ulic: Opletalova, Politických vězňů, návrat na Opletalovu, Hybernska, Na příkopě, Havířská, Rytířská, Železná, Staroměstské náměstí, Malé náměstí, U radnice, Linhartská, Mariánské náměstí, Platnéřská, Křižovnická, Křižovnické náměstí, Karlův most, Mostecká, Lázeňská, Maltézské náměstí, Harantova. Poté bude pochod u křižovatky Karmelitská, Harantova ukončen - ve 14:00 hodin
chameleon
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků