Státní maturita

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Jste pro státní maturitu ?
Ano 23 %  26%  [ 23 ]
Ne 54 %  61%  [ 54 ]
Nevím, je mi to jedno 11 %  12%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 88

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 19. 5. 2007 22:34

Jak to tak pročítám, tak zjišťuji, že letosšní maturity nanečisto měly zhruba stejnou úroveň jako ty loňský, tudíž prakticky žádnou. Výpovědní hodnota nula
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kokos 20. 5. 2007 10:46

me nejvice dostalo napriklad urcovani "stylu" jednoho clanku.... nikde nebylo napsano, jake styly by to jako mely byt, nebo co to vubec "styl" je... po dlouhem premysleni jsem tedy napsal, ze je to reportaz a ucitelka nam pak rekla, ze v jejich pravidlech je napsane, ze tam je jedina spravna odpoved, a to "publicisticky." To, ze reportaz a publicisticky styl je skoro to same uz nikho nezajima....
is it nut? no, it is coconut!
kokos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 20. 5. 2007 11:38

Kokos: Tak to zas pravdu nemáš, styly jsou: Prostě sdělovací, publicistický, umělecký, administrativní a odborný. To že jste se to neučili už je druhá věc...

Reportáž je "útvar"
Johny[CZ]
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kokos 20. 5. 2007 12:11

hmm... mozna jsme se to ucili, ale nikdo si to nepamatoval:-) clovek si nemuze pamatovat kazdou kktinu, ne?.))
is it nut? no, it is coconut!
kokos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 20. 5. 2007 12:38

To ne, já to tam taky nenapsal, přestože jsme se to učili 14 dní zpátky:-D. Naše úča prej: Tak jsem se chtěla ujistit, že umíte ty styly, tak jsem se podivala na několik vrchních písemek.... Jenom jeden z vás to měl správně!

Takže my jsme to taky zdupali. Jde jenom o to, že tohle nebyla chyba v testu, jako některé ostatní otázky...
Johny[CZ]
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavels4 23. 5. 2007 19:03

Je naho.... ze kdyz bude statni maturita poprve v roce 2010, tak pokusni kralici budou letosni prvaci, tedy i ja :(
pavels4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 24. 5. 2007 16:10

Já právě udělal maturitu normální, čímžto rezignuju na tyto diskuze do doby, než budu mít vlastní děti :mrgreen:
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 27. 5. 2007 22:31

Gratuluji...Já na tuto debatu rezignovat nehodlám...Stále se to týká mnoha mých známých, a mimo to se chystám na peďák...
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.havlicek 28. 5. 2007 00:49

chodim na gympl a tak bych se státní maturitou nemel mit problem, nejvic me ale stve, ze za rok maturuju a PORAD NEVIM JESTLI STATNI MATURITA BUDE NEBO NE!!!
Porad vsichni mluvej o tom, ze se bude odkladat, 24.5. dokonce zasedala nejaka komise, ktera parlamentu doporucila odlozeni, jenze v zakone je porad rok 2008 - no jo, poslanci maji cas :x
j.havlicek
Čtenář

Odeslat příspěvekod Minuska 20. 6. 2007 07:38

mně osobně to přijde jako dobrá myšlenka.. ale k dokonalosti jí chybí opravdu hodně.. měla jsem to potěšení být mezi testovacími králíky s těmi maturitami nanečisto (loni)... a byla to opravdu sranda... v češtině byly chyby.. nepřesná či neúplná zadání , angličtina byla na úrovni asi " I know English oké.. I study 1 year!", zkouška z programování byla celá z Excelu :lol: ale myslím,že minimálně ta matematika byla udělaná dobře a měla i nějakou vypovídající hodnotu...

celkově se těším co z toho nakonec vznikne.. rozhodně to má své mouchy, ale to co je nemá.. jen doufám,že nejdřív budou vychytávat mouchy a až pak to pouštět do oběhu.. aby to nebylo jako s každými novými windows :D ( i když odlaďování za běhu na druhou stranu značně zkracuje celkovou dobu na vývoj programu :D )

Podstatně víc se mi nelíbí subjektivita na školách, nepřipravují na stejné úrovni (ani s přihlédnutím k rozdílným typům škol) a mnoho učitelů se na tom doslova veze .. tohle vidím jako krok z tomu, aby se s tím něco dělalo
Life is a one huge war with the human stupidity... Get ready to fight!
Minuska
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 20. 6. 2007 16:08

Ted jsem cetl, docela zajimavy clanek na lupe:

http://www.lupa.cz/clanky/statni-maturi ... neni-divu/
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 27. 6. 2007 19:05

:lol: snad se kolem státní matury dělá moc rozruchu.Podle rodičů vím,že státní maturity byly samozřejmostí a nikdo se nad tím nezamýšlel.Otázky se sdělovaly rozhlasem a každý středoškolák měl stejné podmínky,tedy otázky a ukaž,co umíš.Bohužel se ukazuje,že řada soukromých škol si drží žáky za každou cenu a matura se tam "kupuje".Nemyslím úplatky,ale vysoké poplatky a škola přece nebude tak velkorysá,aby se připravila o příjmy třeba i špatného studenta.Nechci tímto snižovat úroveň znalostí absolventů "soukromek",ale mnoho lidí ví,o čem je řeč. :hm
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xman 20. 8. 2010 18:42

Ted jsem cetl tento clanek: http://aktualne.centrum.cz/domaci/spole ... ?id=675206
A zarazi me tato veta: Státní maturita bude mít dvě úrovně - snazší a složitější. Právě náročnější varianta zkoušky by měla nahradit přijímací zkoušku na vysokou školu.
Pokud vim, tak nema urovne maturita, ale samotne predmety - jak tomu tedy mam rozumet? Pokud chci jit na techniku a nejsem kovanej v cestine, tak kdyz si dam nizsi uroven cestiny, tak mam smulu a na vejsku proste nepujdu?
Xman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 8. 2010 21:25

Asi bys skládal zkoušky, pokud by je škola požadovala.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 23. 8. 2010 16:47

nazdar (novy) píše::lol: snad se kolem státní matury dělá moc rozruchu.Podle rodičů vím,že státní maturity byly samozřejmostí a nikdo se nad tím nezamýšlel.


Co vím, tak za bolševika si škola témata vytvářela sama (nebo alespoň částečně). Možná na písemky se tu a tam něco vyhlašovalo, ale už si to přesně nepamatuju. Státní maturitu nepovažuji za úplnou pitomost, ale stávající provedení je IMHO naprosto nepoužitelné. Hlavně že si na tom SCIO a spol nahrabali docela slušný lováky :-/
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků