Státní maturita

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Jste pro státní maturitu ?
Ano 23 %  26%  [ 23 ]
Ne 54 %  61%  [ 54 ]
Nevím, je mi to jedno 11 %  12%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 88

Odeslat příspěvekod cotijepotom 9. 5. 2007 20:21

Ta maturita nanečisto z INF tento rok bylo pořádné fiasko :)) Jazyky neuvěřitelně jednoduché ...
cotijepotom
Čtenář

Odeslat příspěvekod technosmazka 9. 5. 2007 20:57

cotijepotom píše:Ta maturita nanečisto z INF tento rok bylo pořádné fiasko :)) Jazyky neuvěřitelně jednoduché ...c/quote]
pro skoly kde se uci je to jednoduchy.......ti kteri si maturu kupuji nejvic řvou a jdou do ulic chlastat na vaclavak
technosmazka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 9. 5. 2007 22:59

@ cojetipotom: Jazyky byly hodně easy, ale měli jsme jenom writing... Tam je to těžký tak, jak si to uděláš sám. Takže ostatní části jazykové maturity nemůžu posoudit. Souhlas s tou nedomyšlenou informatikou.
Johny[CZ]
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 10. 5. 2007 08:06

proste oni si neco vymysli, castecne to udelaji, a pak to vyzdvihujou jako zazrak sveta... kdyby to napred promysleli, pak to poradne udelali a pak s tim prisli jako s dobre dotazenou veci napr. s casti statni pro vsechny stejnou (cestina, anglictina) pak casti rozdelenou napr. na gymply a odborny skoly (matika, pocitace) a samozrejme nechali prostor na odborny predmety, pak by to bylo asi vsechno jinak...

Jenze jaky smysl ma statni maturita? v cem je nynejsi maturita horsi?

Prece kdyz se budu hlasit na misto sekretarky napriklad, ozkousi si na pohovoru, jak sem dobra v anglictine, rychlopsani, praci na pc + kdovico a je prece jedno, jestli sem mela 1 z matematiky na urovni druhaku nebo 4 v ramci celoplosne stejne matiky... prece to nic nerika o mych skutecnych dovednostech, a jen proto, ze moje skola by matiku ucila na horsi urovni, to ze me nedela automaticky blbeho cloveka.
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukecz 10. 5. 2007 09:03

Nevím, jak je to teď, ale za mně(hrůza :mrgreen: ) to bylo tak, že si člověk navybíral něco málo do té společné části, a právě až do té druhé mohla víc mluvit škola a tam si člověk naházel právě to , co podle zaměření školy přesně potřeboval....
(jinými slovy gympláka - první část = fraška odbyta, druhá část= řekněme konečně maturita)

Může mi někdo napsat, postnout link, jak to funguje teď?? :wink:
Barman v Nočním klubu* Pauza.cz

šťastně vdaný za Snížka
Call of Duty :UO player
Lukecz
Barman v Nočním klubu
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod technosmazka 10. 5. 2007 16:27

dnes me to pobavilo....na skolu dosly vysledky cvicnych maturit......a je velice zajimave za tam mam hodnoceni z češtiny a psal jsem jen nemcinu a matiku :D :D kamos psal jen matiku a dostal hodnoceni i z jazyka...rekl bych ze tam jen nekdo napsal nejaky nesmyslny cisla a ani to neopravovali
technosmazka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 10. 5. 2007 16:53

jsem v sekundě a krmě SM mi vadí to, že nejspíš budu muset dělat přijímačky do kvinty kalim na to jdu na konzervatoř
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 10. 5. 2007 19:27

Ačkoliv jsem maturoval loni, tak jsem zcela jednoznačně PROTI státním maturitám...
Státní maturity jsou naprosto nedotažený, CERMAT po celou dobu svý existence nebyl schopen připravit kvalitní testy...Státní maturity se snaží sjednotit nesjednotitelné - gymply a průmyslovky jsou jiná úroveň, každý typ školy je zaměřen na něco jiného, mají jiné cíle. A v současný době, kdy se pomalu zavádějí ŠVP (školní vzdělávací plány), mi přijde uhozený. Na jednu stranu se snažejí o diverzifikaci, na druhou o sjednocení - poněkud schizofrenní přístup se mi zdá...
Takhle bych nechtěl být v kůži studenta, který bude muset z nějakého důvodu vyměnit školu (stěhování apod.) - příprava na maturitu se mu šíleně zkomplikuje...
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod masterwoda 10. 5. 2007 21:44

technosmazka píše: a proc by to nemelo byt jednotne? za par let az se budu hlasit do prace bude po me nejakej moula, který ma koupenou maturitu na soukrome podnitelske štěkat, že má maturitu stejně jako já a uz se srovnávat chtít bude....sem student z průměrné moravské školy a dal sem cvičnou maturu levou zadní....a všichni mí spolužáci taky.....a to sme se na to nijak nepřipravovali..... /quote]


Jistě, takové problémy tu bohužel jsou. Každopádně si nejsem jistý, jestli by je státní maturita vyřešila. Nebo spíš jak je vyřeší. Jak jsem řekl (doufám), já se SM až zase tolik nebráním...pokud se jí ovšem nechá dost času uzrát. Nechci, aby někdo zavedl k používání nějaký polotovar, který se bude časem dolaďovat. Rozhodně tedy nevítám podobu, v jaké je dnes - nemám o ní sice až tolik informací, ale to, co vím, mi docela stačí.
masterwoda
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bob_dylan 11. 5. 2007 14:53

Podle myho je to nepromyslena blbost.
Maturu uz mam za sebou. Jsem z prumky a prijde mi zcestny aby nejvetsi strasak prumyslovaku byla literatura(jak tomu skutecne bylo) a ne treba strojirenska technologie.
Dle myho by se mela zavest povinna matematika nebo fyzika nebo chemie. Coz jsou jedine predmety u kterych se musi opravdu premyslet(coz by clovek s maturitou mel umet).
Pak by nejspis mela byt povinna cestina-vzdyt nakej zaklad do zivota o historii/literature by mel kazdy mit, no potom jazyk a nakonec odbornej/volitelnej predmet.
Je blbost abych mel na maturu z literatury stejne naroky jako gymplak, na druhou stranu prumyslovaci by zas mela neco vedet o svem "odbornem" predmetu. Zatimco treba jazyk+matika by meli mit stejnou uroven...
Don't think twice it's alright...
Bob_dylan
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 11. 5. 2007 16:34

Podle me uz je blbost samotna matura z cestiny + literatury...

kdyz ses z odborny skoly, mas odborny predmety matiku/anglictinu a literaturu s cestinou...

kdyz z gymplu, muzes si opet vybrat co chces, akorat matika/jazyk a cestina sou povinne

prece me, kdyz nebavi ucit se neco na zpamet a sem na odborne skole, je pro me uceni se literatury stejne obtizne, jako napriklad zemepisu...

Brala bych cestinu jako takovou, ale literaturu? chapu ze jde o vseobecny prehled, ale jakej je pak rozdil ve vseobecnem prehledu z literatury nebo z dejepisu? to by pak mohli lidi tvrdit, ze matura z dejepisu je taky povinna, protoze to je prece vseobecnej prehled stejne jako literatura... akorat v jinacim oboru...

Uzitecny by hlavne bylo, kdyby u matury se chtelo i neco jineho, nez zpameti naucene papouskovani nejakych veci... protoze je hodne lidi, kteri to umi jak basnicku a netusi o cem mluvi... o cem to pak je? a matika zase nejde kazdemu, ja s ni mam taky dost potize...
Jenze to by museli od zakladu predelat skolstvi. Naucit lidi ve skole myslet a ne jen neco opakovat. Vzdyt pulka gymplaku si ani nedokaze spojit deni z literatury s dejepisem a sice vi, ze v 16xx bylo baroko a 16xx se odehrala tahle bitva, ale spoji si to jen v danem predmete a souvislosti by v tom hledali jen tezko...
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 11. 5. 2007 16:55

No ono se nemusi menit cely skolstvi, ono by stacilo kdyby se trosku zmenili ucitele. Ja jsem mel na gymplu stesti na cestinare/dejepisare, ktery to ucil rozumne a hlavne nam porad pripominal, abysme to nesuplikovali, ale videli ty souvislosti.

A jen tak mimochodem, maturita z dejepisu (a predevsim z dejin 20. stoleti), by nebyla vubec spatna...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mawe47 11. 5. 2007 18:06

nojo, ale to zase rikas ty, predstav si, ze sou lidi, kterym se spatne uci neco z pameti... jak to nema souvislosti, nejde to odvodit nebo logicky popsat, tak uceni se nejake basnicky zpameti je sileny...

Ten kdo se o to zajima to znat bude, a ten kdo se o to nezajima to stejne za par tydnu zapomene... takze k cemu by to bylo dobry? dyt vetsina lidi si nepamatuje ani tu literaturu...
Mawe47
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johnnym 11. 5. 2007 18:23

[quote="Ťuhýk"tJa jsem mel na gymplu stesti na cestinare/dejepisare, ktery to ucil rozumne a hlavne nam porad pripominal, abysme to nesuplikovali, ale videli ty souvislosti.[/quote]My máme výborného češtináře (i třídního v jedné osobě) a ten klade důraz na souvislosti a schopnost porovnávat. To člověka donutí přemýšet.
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 11. 5. 2007 19:03

Mawe no tak samozrejme zapomene, ale to zapomene naprosto vsechno, kdyz se na to budes divat takhle. Narazel jsem spis na to, ze alespon zakladni znalost dejin (alespon vlastni zeme, kdyz uz ne celosvetove) 20. stoleti je dulezitejsi nez literatura. Kdyz uz nic jineho, tak aspon zakladni rozhled. Aby to pak nevypadalo ze - 1989 a predtim veeeelka cerna dira, sem tam tank...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků