Příjímačky dvakrát :(

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 25. 1. 2007 19:52

Nedavno jsme se o tom bavili s třídní ve škole. Ten kdo je na osmiletým gymplu od šk. roku 2005/2006 a výš bude muset dělat přijímačky znova. Takže žádnej osmiletej gympl. :( No a přemýšlel jsem, jestli by se s tím dalo ještě něco dělat. Možná že by to stihli zrušit nebo něco. Ale bohužel mě to takhle potkalo :( :twisted: Co myslíte? :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marz 25. 1. 2007 20:11

Ty jsi na osmiletem gymplu?? Ja myslim, ze jestli budou ty prijimacky pro vsechny stejne, tak nebudete mit problemy. Dle meho nazoru studenti na osmiletem gymplu jsou ve vyhode jak v matice tak v cestine. Takze to bude pohoda.
Kdyz to porovnavam se zakladkou.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 25. 1. 2007 20:32

Jo? Tak to si ani nemyslim. Taky su na osmiletem gymplu a kdyz jsme delali (tehdy jenom testove) prijmaci zkousky, tak se mi nezdalo ze by to bylo nejak lehke. Decka na zakladni jenom trenovali na prijimacky - matika, cestina, kdezto my jsme se ucili "lackovce a zelene rasy" :roll:
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marz 25. 1. 2007 20:52

Taky jste na gymplu - elita, tak musite neco zvladnout ne???? Kdyz se na to trochu mrknete, tak to date - uvidite. Taky jsem chodil na gympl a vim, jaky je rozdil mezi osmiletym a ctyrletym gamnaziem.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r.polasek 25. 1. 2007 23:08

Přijímačky sou pohoda, teda já sem žádné nikdy nedělal (ani na výšku) díky studijním výsledkům, ale všechny co jsem si zkoušel, mi nepřipadly nijak těžké. Je pravda, že názor ostatních lidí byl jiný. Záleží na tom jak je člově dobrý.
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 26. 1. 2007 06:53

jenže mě nepřipadá, že by se toho na gymplu učilo víc, spíš míň, než na základce. Takže šance, že ty přijímačky udělá většina třídy je imho dost mizivá... :(
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r.polasek 26. 1. 2007 10:12

Tak to tě můžu ujistit, že se tam toho učí víc. Ti lidi mají před lidma ze základky takový náskok, který ty pak musíš dorovnávat celé 4 roky střední školy. Ale na osmileté bych nikdy nešel, je to děs.
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 26. 1. 2007 12:20

Podle mych zkusenosti sou lidi na osmiletem takovi "jini" oproti nam ctyrletym, stejny rocnik, ale proste jini, v ucivu jsou dal cca o rok a pul, ale hlavne maji takovou jinou mentalitu :D
A at nepisu od veci, tak myslim ze ty prijimacky udelate ;) pro ty co tam uz jsou to bude brnkacka celkem ;)
mickaelb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marz 26. 1. 2007 12:39

Aspon si zkusite, jaka trema ceka ty, co jdou z devitky. Kdyz jsou ted uz jen jedny prijiacky - jeden pokus, jedna prihlaska. A trochu se na to naucite. Proste to budete MUSET zvladnout, kdyz uz jste se tam jednou dostali. Akorat nevim, jak to bude, kdyz maji treba 30 lidi ve tride a ted by jich meli 20 vyhodit, to tam bude jen 10 lidi v jedne tride?? Dohromady s tema, co jdou ze zakladky je dat nemuzou. To by nestihali jedni a druzi by se zase nudili. A zaky ze zakladky taky nemuzou dat do tridy k osmiletym, ani ty nadane. Nevi co se bralo atd.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r.polasek 26. 1. 2007 13:37

Osmiletý gympl je cipovina, zrušit!
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 26. 1. 2007 16:05

r.polasek píše:Osmiletý gympl je cipovina, zrušit!t/quote]

A na to jsi přišel jak prosím Tě?

K původnímu dotazu - myslím si, že škola se tě určitě nebude snažit vyhodit...Protože je pravda, že lidé z osmiletého mají výrazný náskok.
Pamatuji se, že se u nás na gymplu psaly srovnávací testy mezi lidmi z osmiletého a čtyřletého. Lidé ze čtyřletého dopadli hůře...

Dále - stává se často, že když po čtyřech letech studia na osmiletém gymnáziu se někdo rozhodně odejít na jinou školu, tak jeho místo je poté doplněno lidmi ze základní školy. Je to běžná praxe, protože škola si nemůže dovolit mít "volné místo". Zpočátku to mají ti "doplňujícíů těžší, ale na konci je to pro ně výhodou, ačkoli záleží na konkrétním kolektivu, jak je mezi sebe vezme.
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 26. 1. 2007 19:24

no, celkem jste mě povzbudili :) jenom mi fakt připadá blbý, jestli se přijímačky nepovedou, že se dostanu na osmiletej gympl a po čtyřech letech půjdu pryč. To mi ten gympl bude v podstatě úplně na nic. No ale doufám, že to co nejvíc udělá. Bohužel to můj ročník čeká poprvé, takže jsme takový pokusní králíci no :(
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 27. 1. 2007 09:23

KK: Vidis, nas rocnik byl zas pokusny jen s jednou prihlaskou na prijimacky, no a v podstate nebyt toho tak na gymplu nejse, takze je to taky o stesti (lidi se proste bali ze se na gympl nedostanou a tak se hlasilo min lidi, nez kolik brali mno :))
Ja myslim ze ty testy udelas, aspon si zazijes ty nervy co vsichni maj :D
mickaelb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 27. 1. 2007 10:13

tak to já si už zažil :D no jo snad to zvládnu :))
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andels 27. 1. 2007 16:17

aspon nejsem sam v cem jsem prvni ve skolskych inovaci :) Me cekaji prvni statni maturity, vetsi hovadinu nemohli vymyslet. Jinak si myslim, ze je to radna cypovina. Jestli jsou lidi na osmiletem gymplu chytrejsi nez ti ze zakladky si nemyslim, aspon ne o rok a pul, ten rok bych vymazal, pac mam kamarada co je na osmiletem a dycky byl s ucivem stejne jako ja, dokonce sme byli popredu, ale zase zalezi na skole jake osnovy si pise
andels
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků