informatika či aplikovaná informatika

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Haňa 30. 12. 2006 19:23

Přemýšlím jakou si mám vybrat vysokou školu. Chtěla bych na fakultu informatiky. Jaký je rozdíl mezi informatikou a aplikovanou informatikou. Vím, že aplikovaná znamená užitá, použitá. Ale jaký je hlavní rozdíl v předmětěch. Co se budu učit víc či míň na těhle oborech? Pro co jsou kteří absolventi lépe připraveni? dík za odpovědi.
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 30. 12. 2006 19:55

taky tohle přesně budu tak za měsíc řešit, ještě nevím ale kam... do Brna, do Ostravy......
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Gumak 30. 12. 2006 20:20

uz se tady resilo, zkus hledat, napr. tady:
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=19228
http://www.pauza.cz/viewtopic.php?t=1813
http://www.pauza.cz/viewtopic.php?t=2861

EDIT: btw vystudoval jsem VUT FIT. Nejake zasvecene rady ale davat nemuzu, pac jsem studoval rovnou magistersky program.
Gumak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod r.polasek 31. 12. 2006 01:09

Zkus ČVUT STM - nový obor, jsem tam a je to dobré
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 31. 12. 2006 23:41

Tak záleží na tom, jaké máš zkušenosti s počítači, programováním či vývojem softwaru...Jsem na ai na UHK a s analýzou a modelováním docela bojuju, částečně taky proto, že profesor je celkem neochotný něco vysvětlovat...Jen kvůli němu začínám uvažovat o změně...
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Haňa 1. 1. 2007 19:10

No s programováním zkušenosti nemám skoro žádné. Zatím jsem uvažovala nad informační technologií v Pardubicích, aplikovanou informatikou v Olomouci a v Brně na informatika a druhý obor (mat). No ale vůbec nevím. No přesněji teď chodím 4. roky na obchodku, ale žádný účetnictví studovat nechci.
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mawe47 1. 1. 2007 20:19

Jestli nemas s programovanim skoro skusenosti, radim najit nejakeho kamarada kdo to umi a zacit v necem programovat, jestli te to bude bavit nebo ne...
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 1. 1. 2007 20:39

v Olomoucu je Aplikovaná informatika?? O tom nevím... na UP ??
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Haňa 1. 1. 2007 22:36

jo v Olomouci je informatika i aplikovaná informatika na přírodovědecké fakultě. A v čem by jste tedy doporučovali začít programovat.
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mawe47 2. 1. 2007 13:43

to ja nevim, me to nikdy nebralo, proto sem nakonec na informatiku nesla i kdyz me prijali...

ale myslim, ze je uplne jedno v cem zacnes, hlavne jestli dokazes premyslet tak, abys byla schopna vymyslet algoritmus a prevest to fungujiciho programku a zaroven te to bavilo
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod Haňa 2. 1. 2007 17:20

A kam tě na informatiku přijali? A pro co jsi se nakonec rozhodla?
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gumak 2. 1. 2007 18:54

A v čem by jste tedy doporučovali začít programovat.v/quote]

Ja jsem delal v Pascalu a ve skole (VUT FIT) jsem s tim dost dlouhou dobu vystacil, protoze "programovaci" predmety byly orientovany na Pascal. Diky tomu jsem taky usetril spoustu casu - nemusel jsem se ucit neco noveho/neznameho. Prechod na C (a pozdeji na C++) uz bylo narocnejsi, protoze v techto jazycich se musi premyslet jinym zpusobem - dobre reseni v Pascalu nemusi byt dobrym resenim v C nebo C++.

Nyni se situace na skole zmenila (alespon co jsem zaslechl), predmety, ktere byly puvodne postavene na Pascalu, jsou nyni postavene na C resp. C++ (jestli byl Pascal nahrazen uplne to nevim).

Doporucoval bych zacit v C a pak prejit na C++. Kdyz uz nic jineho, tak rada dalsich jazyku ma podobnou syntaxi a prechod na jiny by nemel byt tak narocny (Java, C#...).

POZNAMKA: Znam par lidi, kteri programovat neumeli a naucili se to (behem reseni skolnich projektu). Vzdycky se da nekoho zeptat - stejny ukol resi bud vsichni nebo vic lidi.
POZNAMKA 2: Me programovani bavilo, proto jsem takovou skolu zvolil. Elektro me nelakalo. Zvaz sve moznosti.
Gumak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod christian 2. 1. 2007 19:32

No Pascal je dobry jen na vyukove ucely.C je dobrej zacatek.
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod TomZ 2. 1. 2007 22:40

Co treba na VSE fakulta informatiky statistiky obor Informatika?
Tam chodim uz nejaky patek ja.. a jelikoz programovani nemiluju, tak Javu nejak prekroutim a zameruju se spis na trosku jiny predmety..
TomZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mawe47 3. 1. 2007 08:17

Me prijali na aplikovanou informatiku MU a na FIT VUT, ale nakonec sem se prave kvuli tomu, ze na stredni sme trochu delali pascal a vzdycky mi v tom programu neco uniklo, rozhodla, ze nejsem vhodny kandidat na skolu, kde se stale programuje...
Takze sem se nakonec rozhodla pro FEKT VUT a rozhodne je tam lehci matika, nez na MU
Mawe47
Přeborník

Odeslat příspěvekod r.polasek 3. 1. 2007 10:20

Uč se v Javě.
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod k-o-l-m-i 25. 1. 2007 05:47

Já studuji aplikovanou informatiku na Ostravské univerzitě - přírod. fakulta a některý věci jsou pro mě hodně těžké. Jsou tam hodně elektrotechnické věci, obvody, pak samozřejmě operační systémy, Java, architektura počítačů, apod.
Život je plný nejasností...
k-o-l-m-i
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milanmilanmilan 27. 1. 2007 22:46

no rozhodne v pripade nakych problemu (nezvladam cvut a podobne) nezkousejte reseni typu czu praha a obor informatika na provozne ekonomicke :) sem technik, ne programator, ale to je tady uplne jedno (a spis na obtiz), informatika se to nejmenuje ani kvuli spojitosti s informacema ...
milanmilanmilan
Čtenář

Odeslat příspěvekod eRiper 30. 10. 2007 09:40

Jaký obor v IT byste mi doporučili, ale aby se moc neprogramovalo?
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ani. 30. 10. 2007 10:49

r.polasek píše:Zkus ČVUT STM - nový obor, jsem tam a je to dobrér/quote]
Jojo je to tam dobry do skoly dvakrat tejdne a nemusis delat nic moc, kdyz mas dobrej technickej zaklad ze stredni :)
Ani.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Player. 30. 10. 2007 14:21

eRiper: Taky obor neexistuje. IT bez programovania je ako management bez ekonomie.

jedine, zeby siete. ale ani to bez programovania nejde. Jednoducho programovanie je zaklad.. ani ja som kodenie nemal v laske, ale potom ma chytilo.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eRiper 31. 10. 2007 14:58

No já informatiku zkusím a uvidíme. Úplné základy umím. Když mě to nebude bavit tak přejdu na nějakou ekonomku a bude.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Najja 1. 11. 2007 22:12

Ohledně Aplikované informatiky - chystám se na ní... Do Písku. Taky jsem to sem psala... Třeba Ti to pomůže... :hm :lol:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eRiper 8. 11. 2007 18:01

Ttakž po nějakém tom hledání mě zaujaly Telekomunikační technologie. 50 km ode mě leží Bášká Univerzita ostrava:
http://wts.vsb.cz/cgi-bin/wspi/st/spvyp ... lcformst=P a 350 km ČVUT Praha:
http://www.feld.cvut.cz/cz/education/bk ... ty114.html
Teď bych těl vědět, která je znich lepší. Předměty na ČVUT se mi zdají být lepší ale třeba je to to samá jako na Báňské a jen se jinak jmenujou.[/url]
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod k.ro 21. 2. 2008 17:33

hej já studuju na ostravské univerzitě na pedagogické fakultě informační technologie ve vzdělávání a je to dost v klidu programování máme samozřejmě taky a je tu ii nějaká architektura PC plus trochu pedagogiky ale podle mě je to nejlehčí obor široko daleko protože mi příde že si v hodinách spíše hrajem než že se učíme.
________________________________________ooXXoo________________________________________________________________________________
proč odcházet když jste ještě ani nepřišli :-)
k.ro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 21. 2. 2008 22:56

jo? zkus víc psát rukou :wink:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod k.ro 22. 2. 2008 11:52

ty jo já už ručně nepsal ani nevím jak se to dělá :D asi bych si ani na některé psací písmenka nevzpoměl :D
________________________________________ooXXoo________________________________________________________________________________
proč odcházet když jste ještě ani nepřišli :-)
k.ro
Návštěvník