Zmena skoly (stredni)? Jakou?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod P37r 14. 12. 2006 22:14

Jsem v patem rocniku na osmiletem gymplu, ale rad bych presel na jinou skolu, vice zamerenou na to co bych chtel pozdeji delat a to je oblast informatiky, na gymnaziu mi letos pripada ze se ucim spoustu nesmyslu ktery stejne nepotrebuju.

Byl jsem se podivat na http://www.ssps.cz/ hrozne moc se mi tam libilo, mluvil sem s profesorama, provedli nas po cely budove a pripada mi to jako naprosto skvela skola, hrozne moc bych tam chtel.

Ma to ovsem jeden velky hacek. Jelikoz jsem na osmiletem gymplu tak jsem si driv rikal: je to poho maturuju az za 6 let bla bla no proste prospech v jakoby 8. a 9. tride je dost strasnej asi tak ze mam z matiky, cestiny 3 nebo 4 podle pololeti :(

A berou tam podle prumeru, pisemne zkousky neni mozne psat. Po tom co jsem to spocital jsem zjistil ze nemam skoro zadnou sanci se tam dostat. Zacal jsem tedy hledat jinou stredni prumyslovku- zamereni informatika, aplikace osobnich pc....

Hledam tedy jinou skolu, kde bych pokudmozno psal zkousky, protoze na prumer to nedam. Mohli byste mi nejakou poradit? Samozrejme se tam predtim pudu podivat, ale na netu se to dost blbe hleda, a tu knizku s prehledme skol jsem jeste nesehnal..

Nasel jsem jeste http://www.sssvt.cz/default.asp?s=itech sice soukr. ale mozna by se to dalo ale taky podle prumeru :( takze asi ne. Nevim co mam delat. Chci aby ta nova skola byla aspon trochu na urovni aby ten prechod mel smysl a opravdu bych se tam neco naucil a ne se 4 roky flakal...
:(
lokalita Praha- centrum ale klidne budu jezdit prez celou Prahu jen abych mohl byt na skole se zamerenim kteremu se chci venovat

rozumime si nechi prejit z jakoby prvaku do prvaku klidne si to zopaknu jen kdyz se dostanu kam chci..

dik
P37r
Čtenář

Odeslat příspěvekod Mobil-man 15. 12. 2006 15:51

myslim, ze kdyz se tam stavis a domluvis, tak te vemou...treba i bez prijmacek.
Ale jestli mas na nizsim stupni gymnazia 3 a 4 na vizo...tak to mas asi pravdu, ze je lepsi potom asi na SS...
preci jenom vyssi stupen G je jeste o neco narocnejsi a nebavi-li te ucit se kupy teorie, tak by jsi ty 4 roky mel asi docela peklo
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 5. 9. 2008 18:17

tak já o tom uvažuju taky, jsem teďko v kvartě a nejradši bych do prváku odešel někam pryč. Nejlepší by byl asi nějaký slušný čtyřletý gympl, ale když by se našla nějaká opravdu dobrá střední, asi by to taky šlo. Lokalita Praha, Jižní Město, když to ale bude na metru, dá se to zkousnout i jinde (takové centrum je v pohodě). Máte nějaký tip?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 9. 2008 19:21

Dobrou školou myslíš takovou, kde tě skutečně hodně naučí nebo kde dostudovat není problém nebo kde jsou dobří učitelé, vybavení atp. a nebo tím máš na mysli něco dalšího?
Jack111
Přeborník