Jaký jazyk?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod msn 6. 9. 2006 18:13

Jaký jazyk vybrat z těchhle:
Němčina,Španělština,Francouzština,Ruština
Jsem na gymplu a máme možnost si zvolit druhý jazyk (samo až na příští rok) ale lepší je to vědět předem...
Dík za případné tipy.
msn
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod van vren 6. 9. 2006 18:24

já bych bral němčinu
be obscene... be be agressive
van vren
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Case 6. 9. 2006 18:25

Němčinu.
A tak zůstává víra, naděje, láska - ale největší z té trojice je láska.

1. Korintským 13,13
Case
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hps 6. 9. 2006 18:31

:mrgreen:
Naposledy upravil hps dne 6. 10. 2006 19:21, celkově upraveno 1
hps
Čtenář

Odeslat příspěvekod M. 6. 9. 2006 18:39

Rustina
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 6. 9. 2006 19:14

Kazdopadne Rustina. Nemcina je k nicemu. Domluvis se s ni max v nemecku a rakousku. A to se tam anglicky domluvis taky. Ale Rustinu dneska potrebujes i v Karlovych Varech :-)
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Revan 6. 9. 2006 19:52

Ja bych bral Francoužštinu, jazyky ve stejny skupine sou si docela podobny a tak je dobry umet nejakej slovanskej, germanskej i romanskej, dalsi jazyky se pak ucej snaz, jinak pokud nechces mit nikde problémy s domluvou, tak ber postupne vsechny :o
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kindrman 6. 9. 2006 20:04

No pozor němčina je evropský jazyk.....63% evropy mluví německy...takže jako 2nd bych bral NJ
Kindrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod M. 6. 9. 2006 20:08

Jenze Nemci se cizi jazyky ucim ne? To se o Rusech a Francouzech rici nede. Navic je Franina oficialnim jazykem EU.
"Systém GPS není určen pro přesné určování polohy
a nikdy byste neměli výhradně spoléhat na data
o poloze získaná z přijímače GPS a rádiových sítí pro
zjišťování polohy nebo navigaci."
M.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 6. 9. 2006 20:12

španělsky také mluví na světě dost lidí
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodl 6. 9. 2006 22:01

Ano spanelstina se hodi zejmena cestujete-li do USA. Vetsina lidi v obchodech a obecne ve sluzbach jsou mexicani a jini pristehovalci co umi anglicky hur nez ja :-P Ale spanelstina jim prekvapive jde...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 6. 9. 2006 22:06

tiez by som bral spanielcinu...mozno tak laicky sa ju aj zacnem ucit. je to sexi :mrgreen:
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod veverqa 7. 9. 2006 10:33

zalezi aj na tom ako dlho a ako intenzivne sa budete dany jazyk ucit. ja som mala dva roky po dve hodiny franinu a bolo to uplne zbytocne pretoze franina je jazyk ktory sa za taky cas neda naucit ani trochu. ti ktori mali spanielcinu alebo rustinu sa toho naucili dost.

zalezi aj na tom k comu mas lepsi vztah-nemcina je dost o pravidlach (po takej spojke taky slovosled s takou predlozkou taky pad atd.) takze ked nemas na taketo veci pamat tak by som volila spanielcinu alebo rustinu.
veverqa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deleted user 7. 9. 2006 12:59

Němčina se hodí v rámci střední Evropy a na počet obyvatel je to nejrozšířenější mateřský jazyk. Chybí jí ovšem uplatnění ve světě.
Francouzština je sice jazykem Evropské unie, ovšem to je i angličtina a ta má přece jen širší uplatnění - tím prosazováním francouzštiny jako evropského jazyka si stále nejsem tak úplně jistý.
Španělština se uplatňuje skutečně spíš na americkém kontinentu, hlavně pak ve střední a jižní Americe a mám dojem, že teď v poslední době začíná být tak nějak "in". Vedle angličtiny se dle mého mínění učí díky slovní zásobě ze všech jazyků nejsnáze (platí to sice i o francouzštině, ale ta má komplikovanější výslovnost ve vztahu k psanému písmu).
Ruština začíná být vzhledem k východnímu trhu opět v kurzu a jednou by se mohla dobře uplatňovat.

No - já bych se je nejradši učil všechny. :-) (ale věřím, že se do toho opravdu pustím). A navrch bych přidal Esperanto pro zpestření.
Ale vážně - člověk nikdy nedovede odhadnout, který z těch jazyků se mu může jednou v budoucnu hodit. A na gymplu je pro takové rozvažování ještě docela brzy. Bude to znít asi divně, ale momentálně se můžeš rozhodovat podle toho, který jazyk tě láká nejvíc.

BTW> Angličtina není čistě germánským jazykem (ani gramatikou ani slovní zásobou), takže rozhodování se podle jazykových větví tu moc nepomůže.
Deleted user

Odeslat příspěvekod johnnym 7. 9. 2006 14:39

já bych bral němčinu (a taky že sem jí vzal jako druhej jazyk)
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků