Jak se sám naučit anglicky?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod iwigirl 20. 3. 2007 12:36

standahrom píše:tady mluvíte o kurzech ale kde na to maj brát obyčejní studenti ktery si musej vystačit s litrem měsíčně a na blbý základce nám nedali ani možnost učit se něčemu jinýmu než němčiny takže všem co se chtěj naučit anglicky tak jak jako já a nemaj moc mani tak jim držím palce /quote]

existuje spousta možností na internetu, můžeš si psát s rodilým angličanem, najít si nějaký kurz přes internet apod. Stačí hledat.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod radislav 23. 9. 2007 08:48

1) Co se člověk nenaučí sám, tak neumí (zeptejte se někoho, kdo má jazyk na dobré úrovni a mluví a píše bez zásadních gramatických chyb)

2) Aby jste se měli koho zeptat na to co potřebujete, je dobré chodit do jazykového kurzu, kde není moc lidí. V ideálním případě by to byl soukromý učitel, aby jste nemuseli poslouchat chyby ostatních.

3) Najděte si language-exchange partnera. Třeba na http://www.myteacher.cz .

Většinou je největší překážkou při studiu cizího jazyka vlastní lenost, nikoliv nedostatek možností.
radislav
Čtenář

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 23. 9. 2007 12:05

No poslouchat chyby ostatnich.. pokud si to uvedomis a vis, kde ten druhy udelal chybu, tak si myslim ze je to prinos
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod madeleine 23. 9. 2007 16:14

mne pomohla jedine facka z praxe...

- posadili ma k telefonu a druha strana zacala hovorit anglicky..
- casom pribudala tato i mailova komunikacia
- zvykla som si sledovat denn pravidelne polhodinu CNN
- navsteva krajiny, ktora touto recou hovori je na nezaplatenie
- najdi si dopisovatela, alebo skype-friend
Zrušme sáčky! Slobodu gumeným medvedíkom!
Smrť katastru!
madeleine
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jeffe 23. 9. 2007 21:10

Mne dost pomohlo cteni knih v originale. Idealni bylo mit tu knihu v anglictine i prelozenou a mit je obe vedle sebe, abych nemusel furt neco hledat v slovniku. Samozrejme ta kniha by mela byt ze soucasnosti, ne nejaky Dickens, kvuli aktualni slovni zasobe. Jako zacatecnikovi se mi velice dobre cetl treba John Grisham, ten podle mne pise jednoduse a porozumitelne.
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod aquarkko 25. 9. 2007 16:09

[quote="Ťuhýk"tNo poslouchat chyby ostatnich.. pokud si to uvedomis a vis, kde ten druhy udelal chybu, tak si myslim ze je to prinos[/quote]
říká paní Tomková, odbornice na fonetiku :mrgreen:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod ES0 25. 9. 2007 16:24

nejlepsi je, pokud jsi jeste nebyl "nakazen" ruznymi jazykovymi kurzy, se primo zaposlouchat do cizi reci, tj. nejaky to radio, audio book (p2p site jsou toho plne), no a dobry je kdyz mas k tomu i textovy prepis, nejakou tu gramatiku resit pozdeji

myslim ze ucit se z filmu neni zrovna nej napad protoze mi prijde ze ta slovni zasoba je omezena a vice ci mene spolecna pro vsechny :)

(ale za tim si 100% nestojim, protoze koukam vetsinou jen na jeden druh filmu :D )

no a uplne nej nekam odjet samozrejme
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod bombul 25. 9. 2007 17:24

ESO

Samozrejem ze vo filmoch nie je vyuzitych tolko slov ako napr v odbornych knihach, pripadne literarnych dielach, avsak na zaciatok to staci....
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod ES0 25. 9. 2007 18:15

to asi jo

no jeste jsem predtim zapomnel rict ze je vcelku nebezpecne se ucit bez moznosti zjistit zda to vubec vyslovujete spravne

tento program pry nabizi moznost nahrat si vasi vyslovnost a porovnat ji s tou oficialni, coz je hodne dobra vecicka ale ja osobne jeste jsem to nezkousel

http://www.rosettastone.com/personal/la ... english-uk

(mozno i na p2p :nenapadne )
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Player. 25. 9. 2007 18:20

ta vyslovnost.. ak si sa ucil na strednej skole nemcinu bude troska problem, gramatiku zvladnes.

ohladom eng filmov/serialov : nieco sa naucis, pochytis, len zachytis aj mnoho sedlackych fraz.
Player.
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bombul 25. 9. 2007 18:47

ESO

Prave na tu vyslovnost su filmy skvele, naucis sa presne to ako to pocujes :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Radek 10. 10. 2007 09:50

ja jsem se anglicky naučil z hraní her, například dva roky hraní WoWka je celkem dobrá škola :mrgreen: takže ve škole je to fakt ízi :twisted:
Radek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Haňa 27. 11. 2008 13:55

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli jste se někdo naučil anglicky pomocí výukových CD, konkrétně tohle taxus lerning( http://www.taxus-learning.eu/revolucni- ... rning.aspx) nebo magická angličtina (http://www.magicka-anglictina.cz/) je to docela pálka. Tak by mě zajímalo jestli to vlastně k něčemu je. dík
Haňa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lu.kas 30. 11. 2008 22:39

Čistě z principu bych tomu moc nevěřil... Pochybuju že by někdo přišel na něco fakt tak "revolučního", aby to za to stálo a konkrétně ty první stránky působí technicky dost hrozně - nedůvěryhodně...
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 1. 12. 2008 22:18

Cti si obcas neco v anglictine, najdi si nejakou english-pauzu, cum na filmy bez titulku nebo s eng. titulkama, vylup banku a stav se v UK nebo USA...
jenom jedno bych nedelal - kurzy a podobne (no, dobre mozna tak pro uplnej zacatek), ja se ucim anglicky (sic jen ve skole ale ucim) 10 let a to co umim se da shrnout do jednoho slova - ***** (anglicky *****)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Předchozí stránkaDalší stránka