Jak se sám naučit anglicky?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 19. 9. 2006 20:23

Alespon ze zacatku si urcite sjednej bud soukromy hodiny pres agenturu nebo zkus nejakou jazykovou skolu. Ze zacatku se bez toho nehnes, nebo to si alespon myslim. Mam zkusenost z obou stran (jako zak i jako ucitel). A i potom je kontakt s lidma ve tride, nebo s lektorem k nezaplaceni
Jediny zpusob jak bez ucitele je hodit sam sebe do vody a ucit se plavat = odjet do anglicky mluvici zeme sam, maximalne se slovnickem v kapse :)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod salex 7. 10. 2006 11:52

Tak majsner to bude ťažké ja chodím na Blinigual High-School a poviem ti, že ak sa to zázrakom naučíš málo ludí ti porozumie ;-)

Mal som kamoša, ktorý sa takto učil no ani ***** mu nikto nerozumel, lebo to nevedel poriadne vysloviť a nevedel sa zachovať v krízových situáciách od toho sú aj školy ako moja naučíš sa nielen anglicky ale aj to použiť v rôznych situáciách.

Choď na nejaký kurz snáď ti to neublíži naučíš sa lepšie a viac
Čo nemôžeš urobi? dnes neodkladaj na zajtra,urob to pozajtra a máš dva dni volna.
Návody na všetko pre MOTO

Programy pre MOTO
salex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hps 12. 10. 2006 19:36

Chtěl bych si procvičit svoji angličtinu,btw je to katastrofa :oops: Nemáte tu někdo nějakou jednoduchou EN knihu v elektronické podobě? Nic jsem bohužel nevygooglil. :mrgreen:
hps
Čtenář

Odeslat příspěvekod ivka.3 14. 10. 2006 11:34

aHOJTE LIDIČKY TAK JÁ JSEM TEPRVE V 9. TŘÍDĚ ZŠ A JELIKOŽ JSEM NA ANGLIČTINU NEVYFASOVALA ZROVNA NEJ UČITELKU SNAŽÍM SE DOUČOVAT SAMA KAMARÁDKA MI DOPORUČILA KNIHU SAY IT IN ENGLISH JEŠTĚ JI NEMÁM ALE VYPADÁ ŽE TO NEBUDE K ZAHOZENÍ ...JINAK MI DOPORUČILA SI NA NETU NAJÍT ANGLICKÉ RÁDIO POSLOUCHÁT PŘEKLÁDAT A ŘÍKAT SI TO KLIDNĚ NAHLAS ABYCH SE NAUČILA MLUVIT.....ZKUSTE TO TAKY DRŽÍM PALEČKY
ivka.3
Čtenář

Odeslat příspěvekod salex 16. 10. 2006 15:08

Nieje to taký zlý nápad, ale stálo to nebude také účinné!
Čo nemôžeš urobi? dnes neodkladaj na zajtra,urob to pozajtra a máš dva dni volna.
Návody na všetko pre MOTO

Programy pre MOTO
salex
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radim33 29. 1. 2007 16:22

Nebyly by někde k stažení nějaké free MP3 jednotky minut pro procvičování angličtiny třeba v autobuse nebo u televize?
radim33
Čtenář

Odeslat příspěvekod ewing 29. 1. 2007 16:42

ja stahujem free z http://www.torrent-finder.com tusim. teda audiobooky. v obchodoch sa daju dostat anglicke knihy takze to pocuvas a citas zaroven. dost dobre. niektore sa daju kupit aj na amazone ale asi to chce najprv osahat
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod aquarkko 12. 2. 2007 23:37

Sám se to žel nenaučíš :-( Buď navštěvovat kurzy a opravdu tam chodit a studovat nebo koukat na TV, filmy, poslouchat rádio, muziku, číst knížky, mluvit s rodilým mluvčím, ale nejlíp tam fakt asi odjet.
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod ES0 12. 2. 2007 23:43

no ja jsem se ang ucil asi 3 roky na nejaky jazykovce, ato stylem nejaky 3-4h tydne, myslim ze to bylo dobry, ptze predtim jsem neumel nic, no a cim vetsi zaklady mam cim snaze se naucim dalsim vecem, jako od ty doby jsem se eng nijak nikde aktivne neucil, akorat english filmy, otravovani na eng forech(pauza uz dlouho neni muj hlavni zajem :-) ), no a myslim ze z pasivniho hlediska jsem na tom hodne dobre :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod MarkFX 12. 2. 2007 23:51

já sem chodím na pomaturitní studium angličtiny, je to na rok, myslím že v pohodě.... Zaregistroval sem se do britského centra (British Council) a chodím si pujčovat angl. knížky i s poslechem na kazetě nebo CD, a občas poslouchám v radiu BBC tam mluví angl. smozřejmě...

Ale začínat sám se učit to bych nedoporučoval, naučíš se špatně výslovnost a nikdo ti nebude rozumět. To radši tu jazykovku, nebo doučování od staršího kamaráda :)
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Courten 18. 2. 2007 11:36

zkoušela jsem se samostudiem naučit francouzsky. poté jsem zjistila, kolik chyb jsem dělala, kolik mi to sebralo času, a že by mě to v kurzu naučili líp a rychleji. takže asi tak. samostudium nedoporučuju.
"světlo na konci tunelu může být reflektor protijedoucí lokomotivy"
Courten
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miljan 18. 2. 2007 12:16

Nejlépe je se tam narodit. :D
miljan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hazellee 18. 2. 2007 12:17

myslím, že chození do jazykovky nebo na individuální hodiny nemůže hlavně začátečníkovi vůbec škodit. to, že má možnost mluvit v práci, je jedna věc, ale v práci mu nikdo nebude vysvětlovat konkrétní chyby, navíc ve škole nevadí, když se sem tam totálně ztrapní nějakou tou hloupou chybkou. jinak doporučuju, kvůli pasivní angličtině začít číst knížky, pro mě byly dobré detektivky od christie, prostě něco, co člověk chce dočíst. není nutné koukat do slovníku na každé slovíčko, jenom na ta důležitá. taky je dobré poslouchat, dají se koupit kazety s nahranými knížkami v aj, nebo půjčit, případně koukat na filmy, já mám docela už dost filmů s angl.titulky, takže se člověk nemůže vůbec opřít o češtinu při jejich sledování. můžeš si taky najít někoho přes icq a psát si anglicky. tím se naučíš rychle reagovat a navíc písemně. no a mluvenou řeč jinak budeš mít v práci, takže i tahle stránka by se mohla rozvíjet. doporučím ti tyhle stránky : http://www.helpforenglish.cz/cz/ tam najdeš vysvětlenou spoustu záludností, různá cvičení, a to i na poslech, doporučení různých pomůcek, jiných užitečných stránek, uvidíš sám.
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standahrom 20. 3. 2007 12:25

tady mluvíte o kurzech ale kde na to maj brát obyčejní studenti ktery si musej vystačit s litrem měsíčně a na blbý základce nám nedali ani možnost učit se něčemu jinýmu než němčiny takže všem co se chtěj naučit anglicky tak jak jako já a nemaj moc mani tak jim držím palce
standahrom
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka