Jak se sám naučit anglicky?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Majsner 6. 9. 2006 13:03

Dobrý den. Nedávno jsem dokončil střední školu a našel si príma práci. Chtěl bych se nyní sám naučit anglický jazyk, který jsem nikdy neuměl (školní němčinář). Vyhlídl jsem si tuto knihu http://knihy.cpress.cz/Jazyky/Book.asp?ID=1871, kterou už mám objednanou. Kdo jste se naučil sám nějaký jazyk: máte nějaké fígle, jak si učení zpříjemnit, kolik hodin denně jste tomuto studiu dali? Jak dlouho vám trvalo celkové naučení a na jakou úroveň jste se dostali?

Pozn.: S užitím jazyka by neměl být problém, pracuji v zaměstnání, kde angličtinu užiji v komunikaci se zahraničními zákazníky, kteří tvoří 90% naší klientely.
Majsner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Majsner 6. 9. 2006 17:49

No tak, nerikejte, ze jste se vsichni naucili anglicky ve skole! Vase anglictina tedy musi byt hodne bidna, soude dle urovne naseho skolstvi...
Majsner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod scater 6. 9. 2006 17:51

sjednej si soukromé hodiny.
Já na ně chodil už od první třídy a nemůžu si stěžovat
D'n'B fan
To my né.To Komunisti.
Nebyl to Descartes, kdo řek: "Jsem to, co jsem!" ?
Ne, to byl Pepek námořník
scater
Přeborník

Odeslat příspěvekod kodl 6. 9. 2006 19:17

Majsner: Drzim palce. Ja jsem se anglicky jeste nebyl schopen poradne naucit. Ale samostudiu neverim. takhle se tata od 90roku uci nemcinu. Uz ma doma spoustu ucebnic pro samouky...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod veverqa 6. 9. 2006 19:29

ucila by som sa radsej v jazykovej skole. stoji to sice viac ale ked si najdes dobru skolu tak ti to velmi vela da. inak len taka klasika-zacni sledovat nejake filmy v anglictine. mozes skusit nejake rozpravky (tam byva vyslovnost lepsia a asi aj jednoduchsia zasoba) pripadne filmy s anglickymi titulkami. zacni citat nejake noviny v anglictine-aspon zakladne titulky. no a neskor si mozes najst nejakeho "dopisneho" kamarata na icq/irc s ktorym mozes kecat.
veverqa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Majsner 7. 9. 2006 06:19

Na filmy v anglictine s titulky se divam odjakziva, nesnasim cesky dabing. Jinak neverim, ze kdyz se nekdo chce naucit cizi jazyk, ze se ho nenauci. Tatinek jednoho z prispevatelu na to mel asi malo casu nebo proste nemel ten spravny chtic. Jinak k te knizce je i CD s namluvenymi frazemi, coz myslim pokryva i posledni vyhodu jazykoveho kurzu oproti kniham: ze slysim vyslovnost.
Majsner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod veverqa 7. 9. 2006 10:24

no ono tu ide skor o to ze na jazykovke sa plynule rozpravas v danom jazyku a si nuteny okamzite reagovat na jednotlive situacie. a to ta asi knizka velmi nedonuti. v kazdom pripade drzim palce.
veverqa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Majsner 7. 9. 2006 18:10

:oboze No prave proto jsem na konci prvniho prispevku napsal, ze mam moznost si svoji znalost overit ihned (druhy den) v praci, cili je pro me jazykovka uzitecna asi jako Paroubek pro nas stat... jen to zere prachy a uzitek kde nic, tu nic... :twisted: :nenapadne :hm :x
Majsner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Deleted user 8. 9. 2006 01:04

Zastávám názor, že jazyk se nemůžeš učit úplně sám - na to potřebuješ lidi kolem sebe, abyste měli možnost živé řečové komunikace (při níž se toho dá pochytit a naučit asi nejvíc) a vzájemné kontroly s možností oprav (chybami se člověk učí - další pomůcka). Knihy a CD s frázemi jsou pěkná věc, ale je to zatraceně málo a stačí to tak na prvních pár měsíců, přičemž to poslouží k seznámení se základním jazykem a jeho nejběžnějšími úskalími. A jedno doporučení - nenechat se ukolébat myšlenkou, že angličtina je jednoduchá. Základ se do hlavy dostává vcelku snadno, ale Čechovi přinese v průběhu učení nejeden hlavolam - jak v gramaticke, tak i ve slovní zásobě. Není radno ji podcenit.

Odeslat příspěvekod ewing 8. 9. 2006 02:44

no ja som si nasiel taku pracu kde viacmenej musim komunikovat anglicky. skolenia mam v anglictine, maily, proste vsetko. co som tu sa moja anglictina vyrazne zlepsila. na strankach bbc mas aj nejake rady, ludia sa tam pytaju napr rozdiel medzi do a would, kedy sa pouziva either a kedy too atd.

inak filmy pozeravas v anglictine ale asi s ceskymi titulkami. tak sa vela nenaucis. pozeraj s anglickymi alebo bez. nepochytis vzdy vsetko, ale aspon sa naucis pocuvat. a dobre su aj tie knihy s odstupnovanou slovnou zasobou - pinguin alebo Oxford. to je take lahke citanie. zlepsis si slovnu zasobu a zapamatas si tie vety, resp co kde a ako a ziskas cit.

no, aspon takto nejak to robim ja.
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod veverqa 8. 9. 2006 09:29

Majsner: ospravedlnujem sa. neuvedomila som si ten fakt. (podla mna ziadne peniaze investovane do vzdelania nie su zbytocne..)
veverqa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 8. 9. 2006 14:00

Soukromé hodiny nebo já si třeba dost pouštím všelijaké CDčka, které jsou v příloze k nějaké ENG knize atp. :) ...
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pette 8. 9. 2006 17:54

co najviac pocuvat rec v tom jazyku, teda filmy, serialy, inet radia, telka, vysielanie BBC na nete.... hlavne pocuvat, takto sa ucia aj male deti, ako rodnu rec - od narodenia pocuvaju a pocuvaju.
Pette
Návštěvník

Odeslat příspěvekod JayBee 8. 9. 2006 18:11

Svého času byla docela masivní reklama na TAXUS ENGLISH, že prej je to obdobná metoda jakou se učí jazyk děti, možná by ztálo za to to omrknout. Je to sice dost drahé, ale na netu se to sehnat i levněji (a to jako že zdarma)
Toto není konec. Není to ani začátek konce. Ale je to snad konec začátku...
JayBee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 8. 9. 2006 20:15

Já teda chodil ve skupině do jazykovky (malý), tam mi to hodně pomohlo...A pak můžu doporučit čtení knih v angličtině - pokud máš nějaké základy, tak je podle mě celkem jedno, čím začneš. Volil bych podle toho, co tě baví...Já osobně začínal s The Hunt For Red October...
A hodně mluvit, psát a pod.
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník

Další stránka