Na jakou školu dát syna?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ledyyy 3. 11. 2007 23:49

Tak si určitě vybral dobře.. Většina lidí zastáva názoru, že gympl není co býval .. Já osobně jsem v 1. ročníku gymnázia. Mé poznatky z přijímacích zkoušek.. Jednoduchost.. Záleží na osobě, mě se to zdálo jednoduché.. Ale myslím, že i Vašemu synovi, i když ho neznám.. Přišlo mi to fakt primitivní.. Jenže 1. věc : dostat se na gympl, 2. věc: udržet se na gymplu.. Kamarád byl na tom samém gymplu a ve třídě došlo k cíly 19 z 32 lidí, on byl naštěstí mezi těmi šťastlivci :) Musim uznat, že jsem na dost náročném gymnáziu.. Na základce běžně za 3 z Vv, Aj .. Kašlal jsem na to, dostal se na gympl a začal na sobě pořádně makat.. Nadruhou stranu.. V okolí Plzně už to jsou samé příšerné gymply.. Ještě se pár těch GYMPLŮ, který jsou co bývali, najde.. ale pokud to není případ toho ostravského, tak jen na škodu.. Na takový gympli většinou chodí zvrácený děti z bohatších rodin, alespoň u náš to tak je.. Ten 4-letej obor není takovej, ale 8-letý gymply bejvají fakt strašný.. Hulení, chlast a tak.. ;) se to potom táhne celou školou, můj případ to naštěstí není.. Nejsou typickej šprťák, jsem takej uličník.. A zatím se držim, ale ta AJ, CH je náročná jako bejk a s nějakou zemědělkou.. :D No proboha, kdo chce srovnávat Aj na gymplu a zemědělce.. To musel bejt pak nehorázně dementní gympl, nezlob se ;) Kamarád na zemědělce psal test v prváku na slovíčka (I-já,I´m-Já jsem,His- jeho:D), mi psali slohovku .. :D
Ledyyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 4. 11. 2007 01:01

No, moje zkusenosti z gymplu? Na zakladce par dvojek, spoluzacka sem tam trojku. No, ja jsem se na gymplu na to ani nemrkla (krom maturity), kamoska se drela kazdej den... vysledek? obe jsme mely ctyrky... No, pokud se nekdo dostne na gymplu, pak uz to neni o tom, jak moc je chytrej, ale jak moc se tomu venuje. U nas bylo presne videt, kdo se uci a kdo na to sere (sry za to slovo). A pokud se nekdo uci kazdej den a stejne vylitne, tak mi to prijde, ze bud mel podplacene prijmacky a nebo ho v ten den neco osvitilo... Ale to je pouze muj nazor... podle me neni gympl tezkej, ale clovek z nej nic neumi.
Maty.Lara
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ledyyy 4. 11. 2007 11:15

Záleží na úrovni gymplu :lol:
Ten příklad nebyl špatnej, s tím bych souhlasil.. :)
Tys holt měla schopnosti, který si nerozvýjela.. ona to doháněla znalostmi, který se nabiflovala.. Každej na to má svuj názor, já ho nikomu neberu.. Já na školu kašlu, sice se učim.. Musel jsem se začít učit.. Nejsem typickej příklad vzoru gymnazisty, ale musim uznat, že nás tam toho naučí dost a zatim si vše pamatuju.. Máme tam předměty, kde si vystačíš s logikou.. CH, nadruhou stranu třeba Biologie.. To je pro učeníky.. 34x A4.. Je to běs, ale snad se to v budoucnu oplatí.. :D Jinak.. Mluvnici a sloh z ČJ tam moc není, tak se omlouvam za případný chyby.. :mrgreen:
Čus
Ledyyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Player. 4. 11. 2007 14:44

ja som studoval na celkom slusnom slovenskom gypmli. Gympel je celkovo skola onicom. Pre inteligentnych ludi jednoducha zalezitost. Ucis sa 3 krat za polrok na pisomky po hodinku a mas klidek. Je vhodna pre toho kto nevie co chce v zivote robit, ale chce nieco dosiahnut. Na gymply sa v podstate neda nic naucit. Velkou vyhodou je, ze medzi studentmi je minimum dementov. Keby som sa mal opat rozhodnut tak na gympel nejdem. Je mnozstvo skol, ktore vas aj nieco uzitocneho naucia. Bohuzial, gympel nie.

Este k tym jazykom. Nepocul som, ze by na nejakej skole mali staleho a kvaliteho anglictinara. sam som mal za moje studium na SS asi 8 ucitelov aj. Pravda, nieco som sa naucil, no vacsinu sa clovek nauci sam.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pickun 4. 11. 2007 15:28

Player. píše:Ucis sa 3 krat za polrok na pisomky po hodinku a mas klidek
To ste jako psali 3 pisemky za pulrok?
Pickun
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 4. 11. 2007 15:35

pickun: u vacsiny predmetov hej
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ledyyy 4. 11. 2007 20:04

No tak nevim.. :) Asi jste tady samý géniové.. :D Já se přes víkend 34 stránek A4 fakt zrovna lehce nedávam.. Asi mě za chvilku přesvědčíte, ale mě to nepřijde zrovna lehký.. Je pravda, že tam kam jsem původně mířil a to na elektro.. Naučili by mě tam víc užitečných věcí, jelikož bych se dočkal i praxe a na gymplu ta teorie.. Teorie bez praxe znamená, že vše víme, ale nic nefunguje, jak je asi každému známe.. ;)
Ale nakonec jsem se rozhodl pro gympl, kterej se teda bere hodně do hloubky (co se týče teorie), ale je to muj boj a nezdá se mi nějak jednoduchý..
Ledyyy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Player. 4. 11. 2007 22:11

34 A4? by som rad vedel co za predmet a ako pises? Mozno jedna vec je dobra na uceni hovadin - lachsie sa prisposobis na VS, kde sa budu ucit na niektorych predmetoch este vacsie bludy, ale s istym predpokladom na vyuzitie.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ani. 4. 11. 2007 22:23

To neni o skole, to je o tom jak se kdo na ty skole zaridi... Nekdo pise A4 aby dostal 1, nekdo se na to vykasle dostane 3 a nekdo se vykasle dostane 5... Je to o tom jak se clovek zaridi, jak se zapise u ucitelu, jak mu jde improvizovat... Pak muzete projit kazdou skolu bez toho, abyste cokoliv kdy udelali. Kdyz se budete v predmetu co vam nejde tvarit jako snazici se slusnej bulik, kterymu to proste nejde, tak vam to daj za 4 a nemusite udelat jedinej ukol, ani kouknout do sesitu... Pak se clovek nesmi vystresovat u maturity a udela kazdou stredni skolu v CR...
Ani.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 4. 11. 2007 22:49

Ani. : Hej.. To je taky navod na vyrobu debilov alaa Amerika.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ani. 4. 11. 2007 23:38

Player. píše:Ani. : Hej.. To je taky navod na vyrobu debilov alaa Amerika.
Tak ja taky nepisu, ze vysledny produkt je vysoce inteligentni jedinec, nicmene to vystihuje cesky skolstvi. Stredni skola (ucnak nepocitam) nenauci nic, co by se dalo v praxi pouzit (gympl nenauci nic poradnyho a prumyslovky jsou vetsinou dosti pozadu v danem oboru)... Stredni skoly jsou jen na ziskani papiru, potrebny se naucis na VS, pripadne v praci...
Mimochodem studoval si na stredni skole v USA?
Ani.
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 5. 11. 2007 10:34

Mna stredna priemyslovka naucila hodne. A kludne si to trufam porovnat s VS. Samozrejme, ze nejde to bez praxe, ktoru sme mimochodom na priemyslovke mali a ked sa tomu venuje clovek aj doma alebo na brigadach, tak nevidim problem. Je ale pravda, ze na VS sa ide viac do hlbky. Ale to potrebne, ako ty pises, si myslim, ze ma na VS zatial nenaucili.
DC20
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Player. 5. 11. 2007 12:01

Ani: Nie vdakabohu nestudoval. Ale myslim si, ze studovat na ich statnej strednej skole musi byt zazitok na cely zivot.(rasizmus, sikana, nizka kvalita)

DC: suhlasim. Hlavne ak clovek planuje ist na technicky zameranu skolu, tak ma velku vyhodu oproti ostatnym. Jedinou nevyhodou je trocha horsia matika, ale to sa da dohnat bez problemov.
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 18. 12. 2007 17:48

jazyky sou britva ... znalost anglictiny povinost, znalost dalsiho vyznamejsiho jazyku je vyhoda ktera se pozitivne podepise na vysledny financni castce na vejplatni pasce ...

(pojem silna osobnost je neskutecna kravina, takovy lidi dostanou pak poradne pres drzku od skutecnosti a pak si to uvedomi - znam to, sam sem byl takovej sverepej debil a u mne v praci sme oddeleni plny tehlech bejcich hlav a je videt ze postupem casu se obrusujeme a obrusujeme)
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slawall 19. 12. 2007 17:00

No nevím, na gympl se hlásí děti, které mají jedničky a dvojky a ještě se někdy nedostanoun/quote]

Podle mě se na gympl hlásí ti, kteří většinou nemají vůbec žádnou představu o tom, co chtějí v budoucnosti dělat, když člověk ví že chce jít potom na výšku, tak proč ne, ale nedostane se na výšku, tak může jít dělat někam jako sekretářka ( tím nechci toot povolání shazovat ) nebo člověk, který jed po gymplu na technickou školu, toho má možná hodně v hlavě, ale nedokáže svoje znalosti prakticky využít!
Slawall
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků