Cim dal tim vic drzejsi deti

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MgX 23. 3. 2007 09:40

...aneb 1000x opakovaná lež, se stává pravdou.....
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ES0 23. 3. 2007 10:02

tem deckam proste chybi kazen, a to nepomuze jit na ne podobrem, netvrdim je mlatit, ale myslim ze se misto vselijakych tech pseudoustavu ktere maj pomoct s problemovymi jedinci zridilo neco jako vojenske akademie, tedy v 6 rano budicek, pak rozcvicka, do dvanacti skola, pak cviceni.....navrat domu mozny akorat o vikendu...

tak az vylezou tak budou jeste vdecni, nebot je to nauci soustredeni, trpelivosti, a naopak muzou byt vice ceneni nez ti z obyc skoly, a zaroven by to fungovalo jako "odstrasujici" pripad pro ty co tak zlobi

:wink:
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Benjamin 23. 3. 2007 16:40

Noovo píše:toto napsal Benjamin a ne ja:
Vzpominam si na Knihu dzungli, kterou mame na kazete. V jedne scene je tam parta opic, ktere spolecne provolavaji: "Jsme nejlepsi! A je to pravda, protoze to rikame vsichni!"

ja jsem na to jen reagovala chaaaaapeeeeees

Toto si napsala ty, ne ja: "jak vidis nezastavam jen ja tyto nazory..."
Ja na to jen reagoval, chaaaaapeeeeees? :-P :-P :-P

MgX píše:Musím přiznat, že jsem znechucen některými názory, jež zde zazněly. zb] Andrew_R a Benjamin [/b] jsou skutečným příkladem toho, jak je možné svobodně diskutovat, avšak pekelně se mýlit. Tak trochu, abych Vás pro sebe omluvil, si říkám, že jste chtěli ,,jen tak něco plácnout“. Pakliže jste svá vyjádření mysleli vážně, tak je mi z vás opravdu smutno. /quote]
Mohl bys prosim ocitovat, co presne te znechucuje a rozesmutnuje?

MgX píše:……..ano, i dříve se kluci prali, dělali různé lumpárny, ale dnes jsme v situaci, kdy velké množství takovýchto a podobných skutků, patří do kategorie kriminální čin.i/quote]
Diskuse o kriminalite ma tu zjevnou vyhodu, ze se lze oprit o realna cisla. Doporucil bych pozornosti napriklad tento dokument: http://www.ok.cz/iksp/docs/307.pdf . Je z nej videt, ze od poloviny 90. let ma kriminalita deti a mladistvych klesajici tendenci (tady v tom dokumentu je pekna tabulka do roku 2002, z dalsich dokumentu, ktere se mi povedlo najit je videt, ze ten sestupny trend trva, ale uz se mi nepovedlo najit na dalsi roky takovou pekne zpracovanou tabulku).

MgX píše:[b]Přestáváme býti lidmi, ba co víc - z našich dětí často rostou, sice vzdělaní, ale přesto vrazi, násilníci, podrazáci, lidé bez studu, bez základních morálních hodnot a respektu k nim....a/b]
[b]Je jedno jestli si to přiznáte, či nikoliv – je to smutná realita, která tu dříve nebyla. A ten kdo to popírá, je snílek nebo lhář. /b]

Argumentace stylu "Ja mam pravdu, a kdo to neuzna, je snilek nebo lhar" je primo uzasna. Nevim, co presne jsi delal, kdyz ses ucastnil vyuky na zakladni skole, ale v zajmu tech deti doufam, zes je neucil umeni diskuze.
Umělá inteligence není soupeř pro přirozenou hloupost.
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 23. 3. 2007 16:48

Benjamin:
Chlapce ci mlady muzi argumentace "Ja mam pravdu, a kdo to neuzna, je snilek nebo lhar" takove pouzivas taky jestli si si nevsiml...

Jeste jedna otazka, mas deti?
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Benjamin 23. 3. 2007 16:58

Noovo píše:Benjamin:
Chlapce ci mlady muzi argumentace "Ja mam pravdu, a kdo to neuzna, je snilek nebo lhar" takove pouzivas taky jestli si si nevsiml...
V zajmu smysluplnosti dalsi diskuse bys mozna mohla ocitovat, kde sem nekoho bez dalsich argumentu obvinil ze snilkovstvi nebo lhani.
Noovo píše:Jeste jedna otazka, mas deti?
O tom sem uz mluvil: Vlastni deti nemam, vychazim ze zkusenosti, ktere sem ziskal jako vedouci pri praci s cizimi detmi. Docela dost deti se take vyskytuje v mem sirsim pribuzenstvu. Zadny z jejich rodicu nevypada prehnane znicene, a o zadnem z tech deti bych nerekl, ze je nevychovane.
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 23. 3. 2007 17:00

eeee tady?

MgX píše:Přestáváme býti lidmi, ba co víc - z našich dětí často rostou, sice vzdělaní, ale přesto vrazi, násilníci, podrazáci, lidé bez studu, bez základních morálních hodnot a respektu k nim....
Je jedno jestli si to přiznáte, či nikoliv – je to smutná realita, která tu dříve nebyla. A ten kdo to popírá, je snílek nebo lhář. /quote]

Argumentace stylu "Ja mam pravdu, a kdo to neuzna, je snilek nebo lhar" je primo uzasna. Nevim, co presne jsi delal, kdyz ses ucastnil vyuky na zakladni skole, ale v zajmu tech deti doufam, zes je neucil umeni diskuze.

// citace upravena. Michal P

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Benjamin 23. 3. 2007 17:09

Ale to sem ho prece neobvinil neopravnene ze lzi. On tvrdi, ze lzu ja, neni schopen to podporit realnymi argumenty a tak sem se proti tomu ohradil. Ale nenazval sem ho snilkem, ani lharem.

EDIT:
Jenom drobna poznamka: Mozna by pomohlo prehlednosti situace, kdybys pouzila tag "quote".
// Citaci jsem upravil. Michal P
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 23. 3. 2007 18:09

Benjamin:

jenom drobna poznamka, mozna by bylo lepsi toho nechat...

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Benjamin 23. 3. 2007 18:20

2 Noovo: Ja tady jenom celou dobu rikam, co si myslim a odpovidam na otazky (a obcas taky na neferove vypady). Jestli uz nemas co rict, klidne toho nech.
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 23. 3. 2007 18:23

Benjamin: tak to asi kazdy tady v tom foru, rika co si mysli :D

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod rockstar 23. 3. 2007 18:24

Podle me ma Benjamin pekne rozvinutou "Moralni slepotu" co pro ostatni je neomluvitelny tak pro nej je to v pohode...
rockstar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Benjamin 23. 3. 2007 18:48

2 rockstar: Jak rikam, neferove, nepodlozene vypady.
A jako u dalsich v tomle foru absolutni neschopnost poskytnout realny podklad pro tvrzeni o vyrazne mravni zkazenosti soucasne mlade generace ve srovnani s temi predchozimi.
Benjamin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 23. 3. 2007 18:55

Benjamin:
ja nevim jestli jsi s prominutim tak hloupej nebo neumis cist...uy jednou tu Calhoun realny podklad dal a nejen on...

promin, ale to uz se jinak neda rict...

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod MgX 23. 3. 2007 19:04

Benjamin:

Neodpovídáš na otázky. Noovo se Tě ptala, zda máš dítě a neodpověděl jsi.(EDIT:omluva dole-Benjamin odpověděl) Nekomentuješ napsané. Vybereš si vždy jen to, co se Ti hodí, abys mohl diskuzi směřovat ke svému vítězství. Tvé umění diskuze je o prosazení svého názoru, ať je jakýkoliv. I když se budu sebevíc snažit a uvádět příklady z praxe (což učinili i ostatní-třeba Calhoun velmi konkrétně), Ty budeš stát na svém a nepřipustíš, byť jen sebemenší pochybnost.

Je třeba si uvědomit, že pravda a skutečnost je jedna. V této chvíli nezáleží na tom, kdo bude pomyslným vítězem v této diskuzi. Nejde o to, kdo argumentuje lépe, kdo hůře.
Ať vyhraješ Ty, Noovo, já, či kdokoliv, ve skutečnosti prohráváme všichni. To že si tento fakt nechceš připustit, je věc druhá.

Uvedl jsem Ti ve svém minulém příspěvku příklady z reálného světa. Ty oponuješ statistikou. Tento výzkum je vždy zaměřen určitým směrem. Některé skutky se do něj ani nedostanou. Některé v něm nejsou, neboť na ně není zaměřen. I policisté, kteří se zabývájí těmito činy dětí a mladistvých, povětšinou tvrdí, že brutalita vzrůstá. Navíc i v TV zaznělo, že se některé trestné činy, které jsou trestným činem spáchaným dětmi, nelze objasnit. Roste totiž, rafinovanost těchto malých pachatelů. Policisté jsou lidé, kteří vidí praxi, skutečnost, realitu. Stejně tak učitelé, psychologové a v neposlední řadě rodiče.

Vzhledem k tomu, co jsi zde napsal a jak argumentuješ, jsem při psaní příspěvky tušil, které jeho části si vybereš pro další diskuzi. Také mně bylo skoro jasné, kterých si všímat nebudeš.

Abych Tě uklidnil, děti ve škole jsem neučil, neučil jsem je ničemu. Měl jsem však dost času pozorovat a všímat si věcí, chování, výrazů.

Nejsem člověk, který by nebyl schopen přiznat, že se spletl. Nejsem ten, jež by nebyl ochoten připustit pravdu jiného. V této chvíli však vím a skutečnosti - REALITA - v mém okolí a nejen v něm, mě přesvědčuje, že BOHUŽEL, mám pravdu. I z tohoto důvodu jsem v závěru svého minulého (rozsáhlého) přispěvku uvedl, že... Je jedno jestli si to přiznáte, či nikoliv – je to smutná realita, která tu dříve nebyla. A ten kdo to popírá, je snílek nebo lhář.

Pakliže si pořádně přečteš to co jsem napsal (a nejen já), zjistíš, že mně nejde o moji pravdu - jde mně o ,,vylepšení" reality, ale ne jen zastíráním, nebo přehlížením pravdy, ale tím, že se opravdu současný stav začne vylepšovat.

BTW: vychovávej své děti dle knih a dívej se na svět dál přes své ,,růžové brýle". Přeji Ti, abys své myšlenky a představy o realitě nemusel nikdy měnit.

Je škoda, že se této diskuze nemůže zúčastnit moje kamarádka dětská psycholožka, která do nedávna i učila, a to i v ,,problémových" třídách. Pravdou je, že by s Tebou nediskutovala. Nasázela by Ti sem pár přikladů z její dlouholeté praxe, z praxe jejich kolegů a nechala by Tě, ať si mluvíš co chceš.

Povětšinou zde diskutují mladí lidé, nemající děti. Byl bych velmi rád, aby ve chvíli Vašeho výchovného působení na (budoucí) potomky, jste si vzpomenuli na tuto diskuzi. Na skutečnosti a fakta. Abyste své děti vychovávali tak, že z nich budete mít skutečnou radost. A hlavně - že z nich radost bude mít i Vaše okolí, lidé se kterými se budou setkávat (učitelé, policisté, rodiče jejich spolužáků....)

EDIT: omlouvám se za přehlédnutí skutečnosti, kdy jsi odpověděl Noovo na otázku, zda máš děti, či nikoliv.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod rockstar 23. 3. 2007 20:23

Nelze nic jineho nez souhlasit. Krasna "rec":) Ale melo by se to dostat ke vsem rodicum, protoze ty na to maji podle me velky podil, na chovani dnesni mladeze.
rockstar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka