Soukromé školy

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod jeane 25. 5. 2005 00:20

Věříte soukromým školám? Podle mého názoru je jich většina (především středních škol) vytvořených jen pro peníze a pokud si zaplatíte, můžete mít jakékoliv výsledky. Jiná věc už jsou vysoké školy, kde jde většinou o české pobočky prestižnějších amerických nebo anglických univerzit.
jeane

Odeslat příspěvekod adamek.jan 25. 5. 2005 16:26

Jiz druhym rokem studuji soukromou skolu (http://www.vos.cz) a musim s timto nazorem nesouhlasit! Soukroma skola (at jiz stredni, vyssi, nebo vysoka) se od statni lisi individualnejsim pristupem ke studentum; ne tim, ze si studenti sve profesory "kupuji".
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 25. 5. 2005 16:41

Já zase chodil sem http://www.vsp.cz
Součástí studia je půlroční praxe, přístup profesorů je výborný, polovina přednášejících jsou lidi s praxe. Podle jendé studie dokáží soukromé školy lépe studenty připravit na zaměstnání. Studium je více prakticky zaměřeno. Probírá se tam více zajímavých věcí, které na státních školách opomíjí. Tam jsem skončil jako Bc. Pak jsem chodil dva roky na státní vysokou kvůli Ing. S úrovní studia státní školy moc spokojený nejsem. Braly se převážně věci, které už dávno umím ze soukormé školy. Ty dva roky na státní škole mi nic nedaly. Jen titul.....
Naposledy upravil S-Tony dne 25. 5. 2005 16:41, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 25. 5. 2005 16:41

jeane: Naprosto souhlasím. Kamaráda vyhodili z mý školy, patří mezi ty těžké, ted je na soukromé škole, něco na způsob kamery, fotek atd. Prý patří mezi ty nejlepší co jsou. Neučí se vůbec, v pátek školu nemá vůbec, jinak taky moc ne, dost často s náma někam chodí. Když jsem viděl jeho vízo, měl vyznamenání, akorát 1 dvojku z matiky. Jinak samý. A to se fakt neučí, skazilo to jak prase, hulí, kalí atd. A nám se ted směje. Takže to je jedna zkušenost.
Bratránek na soukromý průmce elektro - prosek. Na základce čtyřky na vízo, tady má jednu max. tři trojky. Učitelkám nadávaj do krav, ale učitelky nic.
Další známej soukromá akademie na černým mostě. Do školy chodil naprosto, kdy se mu to zlíbilo. V průměru ale tak 3x týdně. Ačkoliv je uplně blbej, s tím šel taky na soukromou, jentaktak dodělal základku, na střední má dvojky..
Brácha mý holky. Ekologické gymnázium, soukromá. Ted maturuje, ze všech předmětů, at z matiky, nebo dějáku, nebo češtiny toho ví asi tak 10% toho co já. Samozřejmě má pár dvojek, cche jít na vejšku bez přijímaček. Ale každej ví, že tam dlouho nezustane, protože nic neumí.

Takto bych mohl pokračovat dál a dál. Naopak, lidi z mý bejvalky, co měli vždycky vyznamenání ted školy typu Užlabina, Resslovka, Panská prolízaj jentaktak.
Takže shrnuto. Něco na tom asi bude, že na soukromý prolezeš vždy a lechce. Aspon jsem se nikdy nesetkal s někým, kdo by řikal, že je to těžký.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nami 26. 5. 2005 13:17

Já mohu přidat stejný postřeh.
Znám jednoho týpka od nás z vesnice. Na základce měl obrovský problémy, špatný známky prostě takovej ten špatnej. Teď, protože se nejspíš nikam nedostal, je na soukromým gymnáziu. Párkrát na sportovních akcích se potkáváme - stojí uprostřed hloučku kluků, cigaretku v puse a je tam jedna z největších hvězd. Ani s prospěchem nemá žádné problémy. Takže..něco na tom bude :?
nami

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 27. 5. 2005 00:31

by ses divil.. soukromy skoly taky si zanechavaji svoji prestiž a nechteji, aby vychazeli z ty skoly trotlove s maturitou. Jasne stoji to neco a jen tak tam nevyhazujou ale kdyz nic neumis taky vyhodej a neparou se s tebou.
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Storm8 27. 5. 2005 23:38

No to teda nevim... Já chodim na English College, řek bych, že dost těžká škola, která naučí... a navíc naučí mnohem víc a líp než většina škol podle českého systému školství. Přístup je úplně jiný, osnovy taky... no jsem tam moc spokojenej... Řek bych že možná nejlepší škola, na jakou jsem kdy chodil, a to už chodim na devátou... (ne, ani z jedný mě nevyrazili... :-D)
200 v městě. 300 z místa.
Storm8
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 28. 5. 2005 07:08

Storm: Samozřejmě, English College, kde se platí prej 200t ročně je asi něco jinýho, než obchodky, hotelovky atd. za 15t ročně víš co. English College beru jako jednu z nejlšpích škol u nás, i když je soukromá.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 28. 5. 2005 08:41

jeane píše:Věříte soukromým školám? Podle mého názoru je jich většina (především středních škol) vytvořených jen pro peníze c/quote]


Jistě se dá poněkud cynicky říci, že soukromá škola je vytvořena "jen" pro peníze a že to platí doslova o všech! Je to ostatně soukromé podnikání. Ale neznamená to apriorně, že výsledkem bude nějaká (vysoká nebo nízká) kvalita, tak jak to platí v podnikání obecně. Některá soukromá škola bude mít špičkovou kvalitu a bude to základ jejího podnikání: drahá, perfektně připraví na další dráhu, náročná. Lidé to vědí a rozhodnou se, jestli tam dát ratolest neob ne. Jiná bude třeba taky drahá a bude to jen pohodová prolejzárna pro různé milionářské dětičky, které jsou blbé jak pučtok a u kterých to rodiče taky vědí, a nevadí jim to, chtějí jenom nějaký "diplom".

Ale nejen mezi soukromými, i mezi státními školami jsou obrovské rozdíly! Spíše je problém v tom, jak tuto kvalitu (dopředu) zjistit, poznat, když se člověk či jeho rodiče rozhodují.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 28. 5. 2005 14:20

A to si opravdu všichni myslíte, že soukromá škola která nebude pordukovat absolventy schopné uspět na trhu práce může dlohodobě přežít?
Tím schopné uspět na trhu práce myslím uspět ve vysoké konkurenci "kvalitních" absolventů ze státních vysokých škol?
I soukromá škola musí být kvalitní, jinak by se na ni nidko nehlásil! Protože k čemu mi bude vysoká škola, když mě nikdo nepříjme do zaměstnání? Pokud já vím tak jsou absolventi soukromých vysokých škol u příjímacího pohovoru minimálně stejně úspěšní jako ti ze státních.
Konkrétně má škola udržuje kontakt se svými studenty. Po ukončení studia si do tří měsíců najde zaměstání 95% jejich absolventů.
Teď by mě zajímalo podle čeho tedy soudíte, že soukromá škola je méně kvalitní než státní?
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek.jan 28. 5. 2005 21:01

Souhlasim s S-Tony. Nevim kdo a kde vymyslel ze soukrome skoly sou mene kvalitni nez statni. Soukrome skoly musi byt kvalitnejsi aby jejich studenti meli uplatneni a tim aby skola mela co nejlepsi vysledky. Pak se na ni budou hlasit novi studenti; kdyz by skola byla nekvalitni - studentu by bylo nakonec tak malo, ze by ji museli zavrit.
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Storm8 1. 6. 2005 15:58

Na English College se platí 180k ročně, ale dá se to HODNĚ VÝRAZNĚ snížit podle příjmů rodiny a stýpkem... takže tam může studovat téměř kdokoliv, když na to má hlavu.
Ale je pravda - chodil jsem i na 2 běžný soukromý gymply (Klasické Gymnázium Modřany a AG Altis) a musim říct, že to je fakt nic moc.
200 v městě. 300 z místa.
Storm8
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Patrix 15. 6. 2005 22:01

Hehe Adamku na tu skolu tento rok nastupuji v zari :lol:
Patrix
Návštěvník

Odeslat příspěvekod adamek.jan 15. 6. 2005 22:29

...tak to si uzijes ;-)
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 15. 6. 2005 22:59

Ja delam soukromy gympl a nemuzu si stezovat ale na soukromou vs uz nejdu..uz by to bylo pro me moc drahe
:)
Ale nemuzu si stezovat
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 20. 6. 2005 00:31

adamek.jan píše:Jiz druhym rokem studuji soukromou skolu (http://www.vos.cz) a musim s timto nazorem nesouhlasit! Soukroma skola (at jiz stredni, vyssi, nebo vysoka) se od statni lisi individualnejsim pristupem ke studentum; ne tim, ze si studenti sve profesory "kupuji".


adamek.jan píše:Souhlasim s S-Tony. Nevim kdo a kde vymyslel ze soukrome skoly sou mene kvalitni nez statni. Soukrome skoly musi byt kvalitnejsi aby jejich studenti meli uplatneni a tim aby skola mela co nejlepsi vysledky. Pak se na ni budou hlasit novi studenti; kdyz by skola byla nekvalitni - studentu by bylo nakonec tak malo, ze by ji museli zavrit.


Achjo, adamku, adamku, nevím, jestli chodíš na ssoš, nebo voš, ale každopádně, ta škola je na beeeeep. Chraň nás pánbůh, jestli je jednou z těch lepších.
Prostě a jednoduše, nesmíš to Olinovi tak moc žrát. Proslovy a manipulace se studenty, to je věc, kterou má pan dipl. ing. v malíčku.

Bodejť by tam nebyl individuálnější přístup ke studentům, když tam zůstalo deset lidí na třídu. A nekupují si vyučující, že jo. To se fakt říct nedá. Otázka je, jak je to s titulem, nebo s maturitou.

Ale co se týče věty "kdyz by skola byla nekvalitni - studentu by bylo nakonec tak malo, ze by ji museli zavrit.", s tím se nedá nesouhlasit. Stačí se podívat sem:
http://www.vos.cz/almanach/abs01.htm
a počítat. Ale třeba je to tím, že jsou na studenty kladeny stále náročnější a náročnější podmínky.
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JP 26. 6. 2005 14:45

Soukrome vysoke skoly jsou fakt o nicem. Osobnejsi pristup je fajn, ale ti vyucujici fakt citi odpovednost za to, ze sis to zaplatil a musi ti to nakonec stejne dat, i kdyz jsi uplny debil a nejsi schopny se to naucit. Mluvim aspon za vysoke skoly.

Pokud muzu srovnavat s kamarady, kteri sli na soukromou, protoze se nedostali na statni, tak maji proste pohodu a pak na konci semestru mluvi o tom, ze toho maji strasne moc, na zkousku se uci 2 dny a nekdy ani to ne a posleze udelaji zkousku vetsinou za 1, protoze oproti tem, kterym to musi dat vyucijici jen z povinnosti, tak to i za 2 dny umi naprosto skvele.

A je fakt uplne jedno, jestli to je pobocka nejake zahranicni university, o ktere se mluvi jako skvele (i kdyz to tak ve skutecnosti vetsinou neni) - tyhle university totiz opet jen prodavaji sve jmeno a je jim celkem jedno, jakou kvalitu ma par studentu z Ceske republiky, kteri timhle zpusobem prijdou k titulu.
JP
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Suving 7. 5. 2006 16:10

Koby píše:Bratránek na soukromý průmce elektro - prosek. Na základce čtyřky na vízo, tady má jednu max. tři trojky. Učitelkám nadávaj do krav, ale učitelky nic.
.t/quote]


Hele, tak tam zrovna jdu :mrgreen: , uz me prijali, ale musim se zastat teto skoly.
Ja slysel pravy opak, studenti jsou casto celkem vystresovani obtiznosti uciva.
Je to soukromka, ale rekl bych, ze to co ti povidal kamos, se urcite nestava se vsemi uciteli, jak jsem slysel, tak je tam celkem drsny rad.

Jinak web teto skoly najdete na http://www.sssvt.cz
Suving
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Shogoraze 11. 5. 2006 18:08

Suving píše:
Koby píše:Bratránek na soukromý průmce elektro - prosek. Na základce čtyřky na vízo, tady má jednu max. tři trojky. Učitelkám nadávaj do krav, ale učitelky nic.
.t/quote]

Hele, tak tam zrovna jdu :mrgreen: , uz me prijali, ale musim se zastat teto skoly.
Ja slysel pravy opak, studenti jsou casto celkem vystresovani obtiznosti uciva.
Je to soukromka, ale rekl bych, ze to co ti povidal kamos, se urcite nestava se vsemi uciteli, jak jsem slysel, tak je tam celkem drsny rad.

Jinak web teto skoly najdete na http://www.sssvt.cz


Jo tu školu taky znám, Praha 9, ne? Slyšel jsem, že prý je to tam celkem těžký a že tam hodně lidí vyhodili.
Shogoraze
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod newkangaroo 12. 7. 2013 14:10

Toto téma mě velmi zaujalo, tak si přátelé dovolím také přispět svou troškou do mlýna na svém příkladě:

Chtěl jsem si vystudovat školu, kde dostanu rozumnou praxi do zaměstnání. Jsem z Brna a zaujala mě vysoká škola managementu Newton College. Zde je na mém oboru školné 42 000,-, při studiu jsem byl schopen se držet až na jeden semestr do studijního průměru 1,19 a bylo my tedy téměř vždy přiznáno stipendium ve výši 15 000,-. Na mě tedy zbývalo zaplatit za rok 27 000,-, což dělá 2 250,- / měsíc. Vzhledem k tomu, že jsem měl práci na poloviční úvazek s flexibilní pracovní dobou a školu jsem moc chtěl vystudovat, dokázal jsem si ty peníze bez problému ve svém rozpočtu najít.

Myslím, že stačí trošku chtít. Co myslíte?
newkangaroo
Čtenář

Odeslat příspěvekod Mirriam 18. 8. 2013 20:45

Přesně tak. Já maturovala na státním gymplu. Přístup některých arogantních profesorů byl děsný:-(Nezáleželo jim na studentech. Nyní studuji dálkově na Cevru. Je to soukromá vysoká škola. Individuální přístup je zde naprostou samozřejmostí. Pedagogové jsou tady moc fajn, na studentech jim záleží.
Mirriam
Čtenář

Odeslat příspěvekod newkangaroo 14. 10. 2013 14:33

Já studoval soukromé gymnázium, které nebylo žádná výhra. Pak šel na státní vysokou, udělal Bc., pokračoval v Ing. na státní a k tomu si dálkově studoval soukromou vysokou školu (http://www.newtoncollege.cz/) s dobrým prospěchem, takže to zase tak draze nevyšlo. Pokud mám srovnávat, tak:

Soukromý gympl:
- perfektní jazyky
- individuální přístup
- možnost vycestovat
- špatná příprava na VŠ

Státní VŠ:
- dobrá teorie
- solidní náročnost z pohledu na teoretické znalosti
- nulový individuální přístup
- stáže v zahraničí

Soukromá VŠ:
- individuální přístup
- nízké požadavky na teorii
- vysoké požadavky na semestrální práce a projekty

Takže dle mě nelze jednoznačně říct, co je nebo není horší. Oboje má něco.
newkangaroo
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 27. 2. 2014 13:05

ale musí sa uznať, že čo sa týka praxe, vyučujúcich a technickeho vybavenia sú na tom značne lepšie ako štátne školy
A tech statnich jsi studovala kolik?

A co vlastne na takovy skole pro manazery, ekonomy a jiny je za technicky vybaveni? Osciloskopy, logicky analyzatory, soustruhy/CNC, pajeci vlna, chemicka laborator, tokamak, elektronovy mikroskopy, cvicnej reaktor?

A vubec, ze by na statnich skolach, ktere jsem (ac neuspesne) studoval bylo nejaky spatny vybaveni mi neprislo. Rychla sit, moderni pocitace s moderni SW vybavou, pro "hardwarovejsi' predmety slusny vyukovy desky s FPGA a rada dalsiho.
Vyucujici casto krom vyzkumu (probiha neco takovyho na soukromych?) a vyuky jeste casto (i v ramci vyuky, zaverecnych/semestralnich praci) spolupracuji s firmami v oboru ..
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matouch90 24. 8. 2015 22:53

Já jsem se nedostal na veřejnou VŠ, a tak jsem zvolil soukromou...CEVRO institut...a jsem maximálně spokojenej...vyučující jsou vlastně lidé z oboru - justice, akademické sféry, byznysu. bezpečnosti.. takže nevykládaj jen nějaký teoretický poučky...hodně se diskutuje a reaguje na aktuální témata..Myslím, že tímhle je tahle škola fakt unikátní :tleskani
Matouch90
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků