Zajímavé anglické fráze.

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Elara 10. 7. 2015 15:02

accept that at times, they"ll be tactless


a toto je co? Umím to přeložit slovo od slova, ale nevidím význam. :)
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elara 13. 7. 2015 12:04

Any time I've ever spoken out against someone else breaking the rules, all I've ever gotten was a trip to the house of pain

a toto? Něco ve smyslu, že vždycky, když někomu vyčetl porušování pravidel, tak dostal do zubů... ale přijde mi, že tam je ještě něco :)
*Lihovou fixu z natřeného plechu odstraníš brzdovou kapalinou, ale nezapomeň ji omýt vodou, protože by začala leptat i původní nátěr.
*Fleky od měděnky odstraníš 5mm tlustými plátky citronu, položenými na dané místo přes noc - odzkoušeno na oblečení.
Elara
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LS2015 18. 7. 2015 09:22

How familiar are you with computer science? (No familiarity is required or expected)

Jak jste seznámeni v počítačovou vědou? (Neseznámení je vyžadováno anebo očekáváno).

To mi v kontextu nedává smysl - proč se na toto ptají u bezplatného online kurzu? To mi jinak zakážou jeho ablsovování? ;-)

Kód: Vybrat vše
How familiar are you with computer science? (No familiarity is required or expected)

Extremely familiar
Very familiar
Somewhat familiar
Slightly familiar
Not at all familiar
LS2015
Čtenář

Odeslat příspěvekod Stoura 1 18. 7. 2015 14:37

No familiarity is required or expected

Není vyžadována ani očekávána žádná znalost.

Oni jen říkají, že klidně můžete začít od nuly.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LS2015 18. 7. 2015 15:31

Ana, takže je to jen o výkladu. Jak by správně bylo "Neseznámení je vyžadováno anebo očekáváno" ??
LS2015
Čtenář


Odeslat příspěvekod Stoura 1 31. 7. 2015 06:11

LS2015 píše:Ana, takže je to jen o výkladu. Jak by správně bylo "Neseznámení je vyžadováno anebo očekáváno" ??


Nevím. Disjunkce mi v takhle sestavené větě nedává moc smysl. Dal bych tam asi spojku "and" a zápory dal k požadavkům. Ale správností si nejsem úplně jist.

LS2015 píše:https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=5649A80D ????

Filozofický žertík s odkazy na dílo Michela Foucaulta.
Stoura 1
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LS2015 6. 8. 2015 14:00

He warns the reader that telling others about their own experiences will lead them to miss the people who shared them.

Nějak mi ta věta nedává smysl, bez té poslední čtvrtiny, kterou nechápu.
LS2015
Čtenář

Odeslat příspěvekod LS2015 15. 8. 2015 08:14

She is true.

Je dvojsmysl? Ona má pravdu (osoba). & Ona (kniha) je pravdivá. ?
LS2015
Čtenář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků