Seznam knížek k maturitě

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trent 9. 9. 2010 13:59

Trochu přeneseně dle hesla: "Co v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš."
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Skvela123 10. 9. 2010 16:01

trent: jasně neni problém to vyjmenovat. Já chci ale vyjmenovat ty co budu moc zkouknout, popř. nějaké krátké přečíst.
hobitt: díky za seznam. Třeba bude stačit když povyprávim při zkoušce, očem byl děj, postavy atd.
Mi řekněte kdo z vás poctivě přečet všech 20 knížek. Nebo nedej bože 50 :-) ;-)
Skvela123
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 10. 9. 2010 16:11

Se ptáš, jestli jsem přečetl 20 knížek? Si děláš srandu?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 10. 9. 2010 16:20

Skvela123 píše:Mi řekněte kdo z vás poctivě přečet všech 20 knížek. Nebo nedej bože 50 :-) ;-)

Obrázek
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Odeslat příspěvekod trent 10. 9. 2010 18:15

Já třeba ano. I když jsem četl knížky autorů, o kterých padla ve výuce řeč, ale maturitní otázky se jich netýkaly. Nejde až tak o to, jestli máš načteného Huga, nebo Sofokla. Jde o to aby jsi něco přečetl/a. Ono totiž světe div se čtení není vůbec špatná záležitost. Jen stačí najít ten svůj žánr. K tomu škola snaží pomoci. Je vidět, že v tvém případě dost nedůsledně.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod mareq0 10. 9. 2010 19:16

Tak já jsem měl v době maturity načteno taky dost a teď mám ještě víc, ale na klasiku jsem si nikdy moc nepotrpěl.
A nevím k čemu je dobré znát obsahy literárních děl. A proč zrovna literatura, proč ne čeští malíři, sochaři skladatelé atd. Co se třeba učit "obsah" jednotlivých maleb, symfonií atd. Stejná s prominutím blbost jako se učit obsahu literárních děl.

Přidám jednu z největších hrůz české literatury vůbec :D Němcová - Babička
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 10. 9. 2010 20:27

Protože z toho maturuješ? Promiň mareq0u, ale co je to za hloupou otázku? Když maturuješ z předmětu Český jazyk a literatura, tak tam asi logicky bude český jazyk a literatura. Když chceš malby, maturuj z předmětu dějiny umění. Chceš symfonie? Dej si hudebku.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 11. 9. 2010 20:24

Jo, já jenom, že je to spojeno takhle dohromady a je to povinné.
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 9. 2010 20:29

Tak český jazyk u maturity je asi docela jasný. Jsme v Česku. Pár bodů z literatury s tím minimálně trochu souvisí (obrození, první texty). No a na konec je dobře, že tam ta literatura vůbec je. Si nedovedu představit, jak by vypadala maturita z češtiny bez ní. Určovali bychom větný členy, větný rozbor? To je daleko horší!
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 11. 9. 2010 21:04

Nevím Jacku111, ale učit se seznamy a obsahy literárních děl, které drtivá většina maturujících stejně nikdy nečetla a ani nikdy číst nebude nikomu neprospěje. Možná raději nějaký všeobecný kulturní rozhled ? Pokud má někdo zájem o literaturu tak žádný problém, ale kolik je takových ?
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 13. 9. 2010 11:44

Mě třeba literatura celkem bavila. A na klasiku si také nepotrpím. Myslím, že je celkem důležité znát minimálně českou literaturu, její vývoj apod.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod aquarkko 14. 9. 2010 13:14

Skvela123 píše:trent: jasně neni problém to vyjmenovat. Já chci ale vyjmenovat ty co budu moc zkouknout, popř. nějaké krátké přečíst.
hobitt: díky za seznam. Třeba bude stačit když povyprávim při zkoušce, očem byl děj, postavy atd.
Mi řekněte kdo z vás poctivě přečet všech 20 knížek. Nebo nedej bože 50 :-) ;-)

mnohem víc než dvacet, mnohem víc než padesát...problém?
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod mtmccox2 14. 9. 2010 13:23

aquarkko píše:...problém?

http://www.youtube.com/watch?v=f3SXBirhH7s
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův

Předchozí stránka