Lehká Inform. vejška v Praze?

Názory na současné školství & srovnání se zahraničím

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Farley 14. 2. 2010 12:29

Zdravím.

Rozhoduju se o vejšce . Celou střední tak nějk spokojeně žiju, že půjdu na informatiku na VŠE, kde už přihlášku mám. Dál si plánuju dát přihlášky na FEL a FIT, kdyby z toho něco vyšlo ... ale tady nastává problém. Pokud budu blbej na VŠE, tak FEL, nebo FIT už asi vůbec.

Docela se zajímám o multimédia, nahrávání, studia a tak, takže jsem uvažoval i o změně oboru. Na zvukaře na těch uměleckejch mě nevemou, páč mám volšový ruce, navíc už maj půl roku po termínu. Když jsem četl na KU co maj za přijímačky u jinak velmi slibnýho oboru Mediální studia (opravdu z fleku nevím, kolikáté měl ČTK v roce 2008 výočí), usoudil jsem, že změna oboru taky nebude fungovat.

...no a proto stále hledám. Nejsem nijak extra matematik ani nijak extra databanka, tekže bych potřeboval nějakou opravdu hodně lehkou vejšku jako zálohu, kdybych se nedostal na tu VŠE. A pokud by to šlo, tak v Praze. Co vy nato? Nevíte o něčem?
:-)
Farley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 14. 2. 2010 13:54

No, ja ja jsem na Univerzite Pardubice, fakulte ekonomicko - spravni, obor Informatika ve verejne sprave.
Primacky jsou z matiky a jazyku (na stredni me dva nejmene oblibene predmety), ale v poho, tam snad vezmou kazdeho. Prijimacky nejsou tezke.
Informaticke predmety jsou celkem v poho, akorat, ze sama teorie a pro Tebe asi nic noveho. No a pak je tam jeste trocha ekonomie. Ta me fakt nebavi, takze o te bych psala jen negativa.
No a pak statnice, ty jsou z eka a informatiky. Z ekonomie mne vyhodili stejne jako dalsich 50% (nas informatiky proste z ekonomie vyhazuji), takze cekam na druhy pokus.
Je to mimo Prahu, cesta vlakem z Prahy asi hodina a pul. Ale zase vlaky jezdi docela casto.
Jinak v Picich je jeste fakulta informatiky, ale jeji obtiznost nemohu posoudit.
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Farley 14. 2. 2010 19:40

Díky moc. :-)
No ta věta že informatiky z ekonomie vyhazují ... cejtim v kostech, že se s ní ještě tvrdě setkam. :-D
Ono to ptoč chci do Prahy neni důvod, že bych tam bydlel, ale že bych tam rád aspoň přes tu vejšku bydlel. Přeci jen tam je dost možností, zvlášť v tom multimediálnim oboru.
No uvidim, no.
Farley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 20. 2. 2010 20:05

tak jeste FIM v HK... prej tam utikaj lidi z VSE, nevim, co na tom za pravdu... prihlasky do pristiho patku
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod sycyo 21. 2. 2010 01:01

Lehkou vejšku? Navíc informatickou? No nevím, jestli by v tomdle případě nebylo lepší jít rovnou do praxe. Jako vůbec tě nechci odrazovat, ale nějaká pseudovysoká škola ti nepomůže získat místo v oboru, navíc zrovna v tomto :).

Jinak bych se prostě nebál, šel rovnou do toho těžšího, i když to bude bolet, pokud to dokážeš, v budoucnu se to vyplatí. Pokud vím (a pokud se něco nezměnilo), tak na FEL berou téměř každého (i když to pak brutálně v prváku profiltrují), takže to za pokus stojí. Jak je na tom FIT nevím.

Osobně bych zkusil FEL/FIT, když to nevyjde, tak VŠE .. a kdyby ani to nedopadlo, tak bych radši si dal rok pauzu od studia a sbíral skušenosti, než sice studovat, ale na škole k ničemu...
...je to posedlost...ale krásná
sycyo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Farley 21. 2. 2010 02:00

Jasný, no. Taky tak nějak přemejšlim, s tim, že spíš na VŠE a když nevyjde, tak na nějakou tuhle čistě informatickou. Kámoš mi ještě ukázal, na matfyzu maj výpočetku, kde berou bez přijímaček. To by taky nemuselo bejt od věci, co myslíte?
Farley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 21. 2. 2010 11:38

Tak za pokus by to stat mohlo, ale zrovna lehka vejska to asi nebude ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Farley 21. 2. 2010 11:51

...taky fakt.

Holt si nakonec asi naházim přihlášky všude možně a kde se poštěstí, tam se poštěstí.
Farley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sycyo 21. 2. 2010 14:30

Tak zrovna MFF opravdu neni nic lehkýho, spíše naopak. V porovnání s VŠE je to očistec :)

V obtížnosti se tyto školy/fakulty mají asi takle, řazeno od nejtěžší.
MFF -> FEL/FIT -> -> -> VŠE
...je to posedlost...ale krásná
sycyo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 21. 2. 2010 14:50

a nebo jeste fjfi 8-)
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Farley 21. 2. 2010 21:29

2 syco: Legrační že na tu nejtěžší se dá nejlíp dostat. No snad klapnou tyhle předtim. Na tu VŠE bych fakt docela rád. Akorád se bojim povinnýho předmětu v angličtině, no.

2 suk: Cože? :-D O tý jsem fakt nevěděl. :-D Chci řict ... kolik potřebuje ČR ročně jadernejch inženýrů, že pro ně máme fakultu? :-D
Farley
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bugmenot2 22. 2. 2010 18:16

moc jaderných inženýrů odtamtud nevyleze. Za "čisté" jaderné inženýry se dají považovat asi jen reaktorový fyzici a to je tak řádově 10 lidí ročně, dalších 70 vyleze z dalších oborů, - matika, fyzika, informatika...

Pokud hledáš flákárnu tak zkus fjfi v Děčíně, nějakou soukromou školu, hnojárnu, vysokou mysliveckou ... Každá VŠ má dnes nějaká informatické a ekonomické zaměření, a čím dál je to od původního zaměření té VŠ tím větší je to ulejvárna.
bugmenot2
Čtenář